דרוש מידע ישיבת גדולה שמשלבת לימודי חול

מצב
הנושא נעול.

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
ברור שלא כולם יכולים.
וברור שצריך לעזור לבחור שקשה לו ולא להתעלם מקשייו.
אבל כמו שכתבו ישיבה זה מקום של לימוד תורה.
אפשר להיות שם חצי יום במקום ש"רק" לומדים תורה, ובחצי השני להיות במקום אחר שמור,
ישיבה ולימוד מקצוע זה 2 דברים.
נראה לי שיש בחורים שלומדים במיר, ובחלק אחר של היום לומדים מקצוע, פעם ודאי היה כזה דבר.
לכאורה זה המסלול היותר שמור לבחחר שלא יכול ללמוד יום שלם.
ישיבות שרשמית מכניסות פנימה לימודי מקצוע,זה כבר הקצה....

HZ

משתמש צעיר
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
חבל מאוד שלא חושבים לספק מקום ראוי לבחורים שמתקשים.
יכולים לסדר דבר כזה בתור מסגרת שמורה ואיכותית אבל הדבר הזה גורם להרבה מאנשי מפתח לא לייסד משהו ראוי מאחר ולטענתם זה לא מתאים.

חבל שאנשים פשוט בזים לרעיון שיכול לעזור לבחורים לפרוח ומעדיפים לראות בחורים שנרקבים בישיבה 6 שנים ללא שום עשייה ופשוט משתעממים רק בגלל השם של המשפחה ושל הבחור.
אם הציבור היה מתייחס אל זה אחרת ולא היה מסתכל על בחורים כאלה כסוג ב' אלא כאלה שאם קשה להם אז הם לוקחים את עצמם בידים ועושים משהו הרבה בחורים היו קמים ועושים עם עצמם משהו.

ודי להיום זה לא יביא לשום דבר הוויכוח הזה העיקר שנמשיך להגן על עם ישראל עם התורה הקדושה!
כי אין ספק שזה מה שחשוב בחיים.
אבל זה לא סותר אם בחור שמתקשה יעשה עוד דברים.

נ.ב יש פה כאלה שצוחקים מי שרוצה לצחוק יכול לצחוק אבל זה מעציב מאוד.

blue eagle

משתמש מקצוען
חבל שאנשים פשוט בזים לרעיון שיכול לעזור לבחורים לפרוח ומעדיפים לראות בחורים שנרקבים בישיבה 6 שנים ללא שום עשייה ופשוט משתעממים רק בגלל השם של המשפחה ושל הבחור.
תדע לך שמה שאדם רוצה הוא יהיה אפי' שקשה ...
מי שנרקב וכו' כי הוא לא רוצה!
יש המון סוגי ישיבות !!!

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
יש מקומות ראויים
צריך להתייעץ עם הרב פליסקין/לב שומע/אחינו ועוד ארגונים שעוזרים

זמר

משתמש מקצוען
יכולים לסדר דבר כזה בתור מסגרת שמורה ואיכותית אבל הדבר הזה גורם להרבה מאנשי מפתח לא לייסד משהו ראוי מאחר ולטענתם זה לא מתאים.

אם הציבור היה מתייחס אל זה אחרת ולא היה מסתכל על בחורים כאלה כסוג ב' אלא כאלה שאם קשה להם אז הם לוקחים את עצמם בידים ועושים משהו הרבה בחורים היו קמים ועושים עם עצמם משהו.

ודי להיום זה לא יביא לשום דבר הוויכוח הזה העיקר שנמשיך להגן על עם ישראל עם התורה הקדושה!
כי אין ספק שזה מה שחשוב בחיים.
אבל זה לא סותר אם בחור שמתקשה יעשה עוד דברים.

נ.ב יש פה כאלה שצוחקים מי שרוצה לצחוק יכול לצחוק אבל זה מעציב מאוד.
זה באמת נושא כאוב אבל קשה מאד לייצר מסגרת עצמאית שתתנתק מהעולם החילוני ותהוה חממה רוחנית
כשיש כל כך הרבה גורמים שישתמשו בזה לפרק מסגרות אחרות
אבל אין מה לומר כשמגיעים למקרים כאלה זה באמת כואב
[וזה לא שאין לגמרי מסגרות כאלה אבל המיינסטרים חייב לייצר רושם שזה לא אופציה אצלו]

• תודה
Reactions: HZ

ליאור החובבן

משתמש חדש
מישהו מכיר מקום כזה אבל עם בחורים טובים ישיבה ליטאית שמורה אבל נותנים שחרור ומלמדים עוד דברים
והאם זה בעייתי עכשיו ללכת למקום כזה אחרי פסיקת בג''ץ לגבי חוק הגיוס
הרב נח פלאי כתב במשפחה שפותח ישיבה רק אני לא יודע אם זה מיועד לבני ש"ב וש"ג בישבה קטנה
זה מה שכתב לי
צילום מסך 2024-06-26 221008.png

כובע הנזיר

משתמש מקצוען
יש כל מיני ישיבות כאלו בסגנון מודרני יותר מהסטנדרט,
כגון ישיבת מערבא, נהורא, נהרדעא ועוד
תבדקו אם מתאים לכם
זה תיכון, לגילאי ישיבה קטנה. יש גם את חדוות התורה.

@HZ עם העיקרון שלך אני מסכימה אבל איכשהו למעשה זה לא עובד ואני לא יודעת לנתח את זה.
ישבתי פעם עם בצלאל כהן בעניין והוא טען שהוא פותח ישיבה קטנה לבחורים מעולים בכישרון מידות ויראת שמים ורק לא מתאים להם ללמוד גמרא כל היום.
הוא תכנן להכין אותם לבגרות מלאה - מתמטיקה, מדעים אנגלית וכו ברמה גבוהה. לא הצלחתי לחשוב על בחור שעונה על ההגדרה הזו של מוכשר וצדיק ועם יכולות למידה גבוהות ורק גמרא הוא לא מצליח ללמוד כל היום.
שאלתי אח"כ בסביבה הקרובה שלי ובאמת לפלא היה בעינינו.
אם אני מבינה אותך נכון, לזה אתה מכוון? כי אם כן תפנה אליו הוא איש רב מעש והספיק לפתוח כמה וכמה מסגרות

HZ

משתמש צעיר
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
זה תיכון, לגילאי ישיבה קטנה. יש גם את חדוות התורה.

@HZ עם העיקרון שלך אני מסכימה אבל איכשהו למעשה זה לא עובד ואני לא יודעת לנתח את זה.
ישבתי פעם עם בצלאל כהן בעניין והוא טען שהוא פותח ישיבה קטנה לבחורים מעולים בכישרון מידות ויראת שמים ורק לא מתאים להם ללמוד גמרא כל היום.
הוא תכנן להכין אותם לבגרות מלאה - מתמטיקה, מדעים אנגלית וכו ברמה גבוהה. לא הצלחתי לחשוב על בחור שעונה על ההגדרה הזו של מוכשר וצדיק ועם יכולות למידה גבוהות ורק גמרא הוא לא מצליח ללמוד כל היום.
שאלתי אח"כ בסביבה הקרובה שלי ובאמת לפלא היה בעינינו.
אם אני מבינה אותך נכון, לזה אתה מכוון? כי אם כן תפנה אליו הוא איש רב מעש והספיק לפתוח כמה וכמה מסגרות
זהו אבל הבעיה היא שאין ישיבות גדולות טובות כאלה נפתחו כל מיני דברים דומים אבל מי שהלך לשם זה נערים בסיכון ולכן זו בעיה בפני עצמה
ואין באמת ישיבה גדולה עם בחורים שמורים שמלמדת בגרויות והאמת זה מה שאני מחפש

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
זהו אבל הבעיה היא שאין ישיבות גדולות טובות כאלה נפתחו כל מיני דברים דומים אבל מי שהלך לשם זה נערים בסיכון ולכן זו בעיה בפני עצמה
ואין באמת ישיבה גדולה עם בחורים שמורים שמלמדת בגרויות והאמת זה מה שאני מחפש
אז חוזרת על ההצעה להפריד.
ללמוד בישיבה טובה ולהשלים 'מהצד' בגרויות.
לא בישיבה.

כובע הנזיר

משתמש מקצוען
אז חוזרת על ההצעה להפריד.
ללמוד בישיבה טובה ולהשלים 'מהצד' בגרויות.
לא בישיבה.
גם יותר הגיוני כי מבחינת מערכת החינוך בגרויות מסיימים בגיל 18. אין בעצם דבר כזה גילאי ישיבה גדולה בתוך 12 שנות לימוד.

המערכת כולה אקסטרנית בגיל הזה

dag

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
גם יותר הגיוני כי מבחינת מערכת החינוך בגרויות מסיימים בגיל 18. אין בעצם דבר כזה גילאי ישיבה גדולה בתוך 12 שנות לימוד.

המערכת כולה אקסטרנית בגיל הזה
שוב אותה שאלה
אם הבחור נמצא בישיבה מהמיינסטרים איך מאפשרים לו כזה דבר?
או שזה בהסתר

מבשר טוב

משתמש רשום
לפי הוראת כל גדולי ישראל אסור ללמוד בישיבות ובתתי"ם לימודי חול.
ישיבה ולימודי חול לא הולך ביחד.
מוסד שלומד לימודי חול זה לא ישיבה זה אוניברסיטה.

תסתכלו בגליון השיעור השבועי של הראשון לציון שליט"א הערה 10 בגנות לימודי חול.

קבצים מצורפים

• השיעור+השבועי.pdf
    KB 602.4 · צפיות: 12

לא לפרסום

משתמש פעיל
מצד שני...
אם לא היו מסתכלים על זה כסוג ב....גם בחורים שיכלו לישאר ללמוד היו הולכים לשם..כי זה גם סוג א.....
ואז היו חוטאים למטרה.....
עדיף ליסתכל ע"ז כסוג ב ולמצא פתרונות לבחורים מסוימים.....

MP3+

משתמש פעיל
יש כל מיני ישיבות כאלו בסגנון מודרני יותר מהסטנדרט,
כגון ישיבת מערבא, נהורא, נהרדעא ועוד
תבדקו אם מתאים לכם
לא נראה לי שלכאלו ישיבות התכוון פותח האשכול
זה ישיבות עם רמה לימודית מאד מאד גבוהה.
ממש לא מתאים לאחד שקשה לו לשבת ללמוד.

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
@HZ
יש את "המתיבתא - תורה ודעת" מיסודו של הגאון ר' דוד לייבל,
נפתחה בשנה האחרונה ונועדה בדיוק לבחורים האלו.
סדר א עיון ישיבתי, בערבים שיעורי מחשבה והשקפה, ובשאר הזמן לימודי מקצוע / אקדמיים בשיתוף עם האוניברסיטה הפתוחה.
קוד לבוש ישיבתי, אסור טלפונים חכמים.

והם לא קורים לעצמם ישיבה אלא מתיבתא

נערך לאחרונה ב:

משה שאחא

משתמש פעיל
מישהו מכיר מקום כזה אבל עם בחורים טובים ישיבה ליטאית שמורה אבל נותנים שחרור ומלמדים עוד דברים
והאם זה בעייתי עכשיו ללכת למקום כזה אחרי פסיקת בג''ץ לגבי חוק הגיוס
ישיבה זה לא כי כל המהות של ישיבה זה בלי לימודי חול זה כמו שתקרא לאופנים טרקטור

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כז

א לְדָוִד יְהוָה אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָא יְהוָה מָעוֹז חַיַּי מִמִּי אֶפְחָד:ב בִּקְרֹב עָלַי מְרֵעִים לֶאֱכֹל אֶת בְּשָׂרִי צָרַי וְאֹיְבַי לִי הֵמָּה כָשְׁלוּ וְנָפָלוּ:ג אִם תַּחֲנֶה עָלַי מַחֲנֶה לֹא יִירָא לִבִּי אִם תָּקוּם עָלַי מִלְחָמָה בְּזֹאת אֲנִי בוֹטֵחַ:ד אַחַת שָׁאַלְתִּי מֵאֵת יְהוָה אוֹתָהּ אֲבַקֵּשׁ שִׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה כָּל יְמֵי חַיַּי לַחֲזוֹת בְּנֹעַם יְהוָה וּלְבַקֵּר בְּהֵיכָלוֹ:ה כִּי יִצְפְּנֵנִי בְּסֻכֹּה בְּיוֹם רָעָה יַסְתִּרֵנִי בְּסֵתֶר אָהֳלוֹ בְּצוּר יְרוֹמְמֵנִי:ו וְעַתָּה יָרוּם רֹאשִׁי עַל אֹיְבַי סְבִיבוֹתַי וְאֶזְבְּחָה בְאָהֳלוֹ זִבְחֵי תְרוּעָה אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה לַיהוָה:ז שְׁמַע יְהוָה קוֹלִי אֶקְרָא וְחָנֵּנִי וַעֲנֵנִי:ח לְךָ אָמַר לִבִּי בַּקְּשׁוּ פָנָי אֶת פָּנֶיךָ יְהוָה אֲבַקֵּשׁ:ט אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי אַל תַּט בְּאַף עַבְדֶּךָ עֶזְרָתִי הָיִיתָ אַל תִּטְּשֵׁנִי וְאַל תַּעַזְבֵנִי אֱלֹהֵי יִשְׁעִי:י כִּי אָבִי וְאִמִּי עֲזָבוּנִי וַיהוָה יַאַסְפֵנִי:יא הוֹרֵנִי יְהוָה דַּרְכֶּךָ וּנְחֵנִי בְּאֹרַח מִישׁוֹר לְמַעַן שׁוֹרְרָי:יב אַל תִּתְּנֵנִי בְּנֶפֶשׁ צָרָי כִּי קָמוּ בִי עֵדֵי שֶׁקֶר וִיפֵחַ חָמָס:יג לוּלֵא הֶאֱמַנְתִּי לִרְאוֹת בְּטוּב יְהוָה בְּאֶרֶץ חַיִּים:יד קַוֵּה אֶל יְהוָה חֲזַק וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ וְקַוֵּה אֶל יְהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

מנדלה במטבח • אתגר 53

לוח מודעות

למעלה