התייעצות ילד לא גמול בגן עירייה

קרן אור

משתמש פעיל
הם מקפיצים אוטומטית לשנה ב’
ראש בקיר -רק לפי שנה לועזית
ורק אם יש צורך ענק (ובאישור פסיכולוגית) משאירים בגן חובה

אז מה? אז הוא ידלג על גן של גיל 3, לא יקרה כלום.
בגן פרטי מתפתחים אותו דבר.

מבריק הפלא

משתמש סופר מעניין
מנוי פרימיום
אז מה? אז הוא ידלג על גן של גיל 3, לא יקרה כלום.
בגן פרטי מתפתחים אותו דבר.
זה לא בדיוק נכון
בגיל 3 יש את ההסתגלות ולימדת כללים בגן עירוני
יש את הסדר וכו’
מושגים וחברה שלומדים וחבל לפספס
ולקפוץ שנה מה הרווח? רק לשלם מחיר של פרטי ואז בשנה השניה הילד/ה שוב הכי קטן?

קרן אור

משתמש פעיל
זה לא בדיוק נכון
בגיל 3 יש את ההסתגלות ולימדת כללים בגן עירוני
יש את הסדר וכו’
מושגים וחברה שלומדים וחבל לפספס
ולקפוץ שנה מה הרווח? רק לשלם מחיר של פרטי ואז בשנה השניה הילד/ה שוב הכי קטן?
הנושא בשרשור הוא התמודדות עם גמילה, הרווח הוא חסכון של החוויה הקשה - להיות ילד דחוי על חברים ועל הגננת.
לא חושבת שתהיה השפעה לרעה על הסתגלות לגן עירוני גדול בשנה שנייה, מעבר לכמות ילדים שזה עניין שלא מסתגלים אליו... אין הרבה פערים.

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
ילד שלא בשל לתהליך גמילה, התהליך יכול להזיק לו.
הגמילה יכולה להיכשל בענק.
צריך להיזהר עם זה מאד.
אכן כך, מנסיון.
גננת בגילאי שלוש + לא אמורה להחליף טיטולים לילדים !! בניגד לפספוים שיש פ הושם והיא יכולה מידי פעם להשתלט עליהם,אז נכון יש את החוק, והוא בהחלט לצד ההורים, אבל הגננת לא אשמה,
אבל אם תבינו שההרים מעמידים את הגננת במצב בעיתי , בינינו לגני הילדים בגיל 3+ אין פינת החתלה נורמלי,ת אלא כמה שרותים קטנים שמיועדים לילדים , אז עכשיו הגננת צריכה פעמיים ביום לפנות שטח סטרילי בגן ולחתל את הילד שלכם- זה בהחלט לא קל, ונכון שכל אחד בעבודה עושה דברים נעימים ופחות
כשמחליפים לילד צריך לזכור שזה חסד עם ילד יהודי שכעת הוא סובל מחוסר הניקיון והוא חסר ישע עלוב ומבוייש.
וכעת כשמנקים אותו עושים מצווה גדולה.
[אני בתור גבר יצא לי לנקות ילד שהתארח בבתינו ולא היה מי שינקה אותו].
אם מסתכלים על זה בתור זכות זה ממש קל.
זה עניין של הסתכלות והחלטה.

משתמש משודרג

משתמש מקצוען
כשמחליפים לילד צריך לזכור שזה חסד עם ילד יהודי שכעת הוא סובל מחוסר הניקיון והוא חסר ישע עלוב ומבוייש.
וכעת כשמנקים אותו עושים מצווה גדולה.
[אני בתור גבר יצא לי לנקות ילד שהתארח בבתינו ולא היה מי שינקה אותו].
אם מסתכלים על זה בתור זכות זה ממש קל.
זה עניין של הסתכלות והחלטה.
ברור שכאשר גננת מנקה ילד היא עושה זאת מתוך אהבה וחיבה ורצון לעזור לילד יהודי טהור,
אבל-
זה תפקיד ההורים ולא תפקיד הגננות!!!
ואת זה ההורים צריכים לזכור...

חנה חיה

משתמש סופר מקצוען
נכון, יש חוק. אבל את בטח רוצה את טובת הילד שלך. ולא רוצה שירגיש דחוי הן מצד הגננות "שחייבת" אותן להחליף, והן מצד הילדים.
לגבי גמילה, גם בעלי חיים מאלפים וגומלים. אין סיבה שילד תקין לא. וילד בגיל הזה ברור שהוא יכול להיגמל.
מומלץ להיוועץ עם אנשי מקצוע כדי לעשות זאת בצורה חכמה ובריאה - מרפאה בעיסוק או/ועובדת סוציאלית.

לעת עתה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
גם בעלי חיים מאלפים וגומלים. אין סיבה שילד תקין לא. וילד בגיל הזה ברור שהוא יכול להיגמל.
את יודעת מה ההבדל, בין ילד לבעל חי?
שלילד יש נפש, נשמה, וכשעושים את זה לא נכון או לא בזמן או שסתם הנפש שלו עדיין לא בשלה, היא מסתבכת ואכלנו אותה.

מודה לבורא עולם שאצלנו הלך חלק ב"ה, אבל שמעתי סיפורים עגומים מאד על ילדים בגילאי 5+ שלא גמולים משום סוג.:(
הם הרי לא פחות טובים מכלב או חתול גמולים...

פירקוד!!

משתמש פעיל
בעבר כשלא היו טיטולים חד"פ היו גומלים ברגע שהילד ידע להתיישב.. וזה לא היה לפני כל כך הרבה שנים. חברות הטיטולים שרצו לעשות עלינו כסף הכניסו את המושג של טיטולים עד מידה 6, ובעקבות זה גם הילדים הפכו להיות "לא בשלים".
נכון שיש ילדים שזה יקח אצלם יום ואצל חלקם זה יקח שבועיים. אבל בסופו של דבר מדובר במנגנון טבעי שנמצא אצל כל אדם בגוף. וגם ילד בן שנתיים מבין את הקשר בין סיבה לתוצאה.

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
בעבר כשלא היו טיטולים חד"פ היו גומלים ברגע שהילד ידע להתיישב.. וזה לא היה לפני כל כך הרבה שנים. חברות הטיטולים שרצו לעשות עלינו כסף הכניסו את המושג של טיטולים עד מידה 6, ובעקבות זה גם הילדים הפכו להיות "לא בשלים".
נכון שיש ילדים שזה יקח אצלם יום ואצל חלקם זה יקח שבועיים. אבל בסופו של דבר מדובר במנגנון טבעי שנמצא אצל כל אדם בגוף. וגם ילד בן שנתיים מבין את הקשר בין סיבה לתוצאה.
לגבי גמילה, גם בעלי חיים מאלפים וגומלים. אין סיבה שילד תקין לא. וילד בגיל הזה ברור שהוא יכול להיגמל.
נראה שהכותבים האלו מעולם לא התנסה בקשיי גמילה אצל ילד.
וברור לו שתמיד כשההורים רוצים הילד נגמל...
ב"ה שכך.
===
אבל צריכים לדעת שלפעמים ישנם קשיים מכל מיני סיבות.
לא הכל תלוי בהורים.
לפעמים הילד לא יכול להיגמל ואין מה לעשות.
וכשמכריחים את ההורים להתחיל גמילה כשהם יודעים שהילד אינו בשל לכך, אז לפעמים כל הגמילה מסתבכת וקשה מאוד לצאת מזה.

מבריק הפלא

משתמש סופר מעניין
מנוי פרימיום
וגם היה עניין לא לעביר ילד מעל שולחן
לא בגלל אמונות וכד’
אלא עניין הלכתי שמה הילד יפספס והאוכל יושחת (ויש בעיה מאוד גדולה להשחית אוכל)

וגם בהלכה יש שאלות על לבישת ציצית לילד בן 3 שלא גמול
ז"א שגם שלא היו טיטולים היו כאלו שלא היו בשלים לגמילה

מרשימה

משתמש סופר מקצוען
תדברי כך עד שיום אחד אולי גם לך יהיה לך ילד בן שלוש חמוד וחכם שבקטע הזה פשוט לא יקלוט מה את רוצה ממנו
יש ילדים כאלו, מטופחים ומושקעים שפשוט עוד לא בשלים!!!
ממש ממש אין שום קשר להורים!!!!!!!!!!
איך הגעתם למסקנה שהילד לא בשל? במשך כמה זמן ניסיתם?
יש ילדים שלוקח להם הרבה זמן לקלוט את העניין, אפילו יותר מחודש. צריך סבלנות אבל בסוף האסימון נופל.
אם מפסיקים באמצע, צריך להתחיל אח"כ את כל התהליך מהתחלה.

mirimer13

משתמש פעיל
הגננת שכחה במקרה הנ"ל שזה תפקידה מבחינת חוק ולא חסד
לא נעים? שתחפש עבודה אחרת..
בד"כ ההורים הראשונים לגמול,רק הילד לא תמיד בשל
גם הורה שמחליף לילד שלו גומל עימו חסד, למרות שזו חובתו
אין סתירה
אני עובדת משרה מלאה ובהחלט דחיתי את הגמילה (לא היה לי ילד יליד תשרי-חשון כסלו, הם היו במעון וזה התאפשר)
בגיל 3 + הרבה פעמים הגמילה ממש מהירה כולל גמילה בלילה כי הגוף ממש בשל, לא תמיד ההורה הוא הראשון לגמול

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
איך הגעתם למסקנה שהילד לא בשל? במשך כמה זמן ניסיתם?
יש ילדים שלוקח להם הרבה זמן לקלוט את העניין, אפילו יותר מחודש. צריך סבלנות אבל בסוף האסימון נופל.
אם מפסיקים באמצע, צריך להתחיל אח"כ את כל התהליך מהתחלה.
נראה שהכותב/ת לא התנסה בילד שאינו בשל לגמילה.
מי שהתנסה בילד שאינו בשל יודע שיש כזה דבר!
יש ילד שלגמול אותו לפני העלייה לגן, זה כמו לגמול ילד בן שנה.
לפעמים זה ממש לא אפשרי!
לפעמיים אפילו חודשיים של גמילה לא יספיקו.
ההורים לא תמיד אשמים...

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
הגננת שכחה במקרה הנ"ל שזה תפקידה מבחינת חוק ולא חסד
לא נעים? שתחפש עבודה אחרת..
בד"כ ההורים הראשונים לגמול,רק הילד לא תמיד בשל
נכון, אכן זאת היא חובתה החוקית!
====
מי שזוכר שמדובר בחסד עם ילד יהודי צדיק וטהור שהוא סובל וחסר-ישע.
אז נעים לו ויש לו סיפוק מהמצווה לנקות ילד.
[אני הקטן יצא לי לנקות ילד שהתארח בביתי ולא היה מי שינקה אותו].
מי שאינו רואה זאת כך, אז חוששני שאינו ראוי לטפל בילדי ישראל.

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
ודאי שיש כזה דבר ילד שאינו בשל לגמילה
הבשלות לא מגיעה לפי פורמט קבוע ותחום, היא אינדבידואלית.
יש לי תאומים - האחת נגמלה מיד בהכל, יום ולילה, השני נגמל חלקית וגמילתו ארכה שנים, ללא גוזמה. תמיד אמרתי שביום היגמל הילד עלי לערוך סעודת הודיה, כי מה לא עברנו איתו! טיפולים לאינספור מכל צבע ומין - פיזיו רצפת אגן, אוסתיאופתיה, וריפוי בעיסוק וטיפול רגשי והדרכות הורים. ככה במשך שנים.
מחובתה של הגננת להחליף, כך אומר החוק, אך באמת כמו שציינו הורה חכם מבין שגם במקרים של חובה צריך לדעת שיש פה אתגר לא נעים ושצריך לצ'פר, זה לא תפקיד סטנדרטי בכלל!!!

שהקב"ה יעזור לכל ילדי ישראל והוריהם להיגמל מהר, כי גמילה ממושכת היא סרט שאיני מאחלת לאף אחד.

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
ודאי שיש כזה דבר ילד שאינו בשל לגמילה
הבשלות לא מגיעה לפי פורמט קבוע ותחום, היא אינדבידואלית.
יש לי תאומים - האחת נגמלה מיד בהכל, יום ולילה, השני נגמל חלקית וגמילתו ארכה שנים, ללא גוזמה. תמיד אמרתי שביום היגמל הילד עלי לערוך סעודת הודיה, כי מה לא עברנו איתו! טיפולים לאינספור מכל צבע ומין - פיזיו רצפת אגן, אוסתיאופתיה, וריפוי בעיסוק וטיפול רגשי והדרכות הורים. ככה במשך שנים.
מחובתה של הגננת להחליף, כך אומר החוק, אך באמת כמו שציינו הורה חכם מבין שגם במקרים של חובה צריך לדעת שיש פה אתגר לא נעים ושצריך לצ'פר, זה לא תפקיד סטנדרטי בכלל!!!

שהקב"ה יעזור לכל ילדי ישראל והוריהם להיגמל מהר, כי גמילה ממושכת היא סרט שאיני מאחלת לאף אחד.
ולפעמים הנסיון הכושל של גמילה לפני זמנו, הוסיף תסבוכת לבעיה.

משתמש משודרג

משתמש מקצוען
בגיל 3 + הרבה פעמים הגמילה ממש מהירה
ואני עדה למקרה שגמלו ילד בגיל שלוש + ואכלו אותה, הוא פחד, ונהיה חרדתי וכו'
כמו ילד שלומד ללכת- אם הוא הולך בגיל שנה, אז כמה פעמים שנופל לא מרתיע אותו לקום וללכת שוב, אך כשלומד בגיל גדול- מפחד וחרד על כל פסיעה...

חיים פרוג

משתמש פעיל
רוצה להעלות כאן שאלה באותו נושא מכיוון אחר- אני גננת בגילאי 4-5, יש ילד בגן שהיה אמור להיות מופנה לגן שפה על רקע קשיים רבים מאוד והכל על רקע רגשי- למעשה הילד ללא טיטול אך לא גמול- הוא לא מדבר, ק"ו שלא מבקש סיוע אם נזקק, והגרוע מכל מפספס בלי סוף- ואין שיוף פעולה מצד ההורים, אמהות יקרות, בכנות - מה עושים?
אני גננת בחנ"מ, והרבה פעמים מחליפה טיטול אפילו שזה התפקיד של הסייעת, וזה לא כל כך נורא. בוודאי שבגן 'רגיל' זה קשה ועמוס יותר, אבל זה תפקיד הסייעת, ואם הגננת והסייעת ישדרו שזה בסדר הילדים לא יצחקו על הילד.
בקשר לילד שהוריו לא מפנים לגן שפה-
מניסיון כגננת שילוב, מאוד מאוד עוזר שיחות עם ההורים שלא באים בכעס ובטענה להורים, ולא מספרים על הקושי של הגננת אלא רק מתארים את הקושי של הילד ומה שעלול לקרות בטווח הארוך אם ימשיך ככה.
ובמקביל- מסבירים על גני החנ"מ/שעות שילוב וכד' שזה לא כל כך מפחיד, וילדים מתקדמים ואולי גם חוזרים לכיתה רגילה. משפט שמאו עוזר להורים להחליט (כמובן במקרים שזה רלוונטי) - אם הוא ילך לגן שפה יכול להיות שיצליח בכיתה רגילה, אם לא ש סיכוי שבכיתה א' ביה"ס לא יאפשר והילד יעבור לכיתה קטנה.
בהצלחה רבה!

אלפי תודות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכון, אכן זאת היא חובתה החוקית!
====
מי שזוכר שמדובר בחסד עם ילד יהודי צדיק וטהור שהוא סובל וחסר-ישע.
אז נעים לו ויש לו סיפוק מהמצווה לנקות ילד.
[אני הקטן יצא לי לנקות ילד שהתארח בביתי ולא היה מי שינקה אותו].
מי שאינו רואה זאת כך, אז חוששני שאינו ראוי לטפל בילדי ישראל.
זה יפה מאוד מה שאתה כותב,
אבל יצא לך לנקות את הילד פעם-פעמיים ולא יותר, נכון?
אבל כשמדובר ב-4-5 ויותר פעמים ביום, במשך כל יום
צריך להיות עם מידות מאוד-מאוד-מאוד (כפול 100) טובות,
כדי להמשיך ולהרגיש סיפוק עצום מהמצווה הזאת, ולא לכעוס ולאבד סבלנות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ג

א מִזְמוֹר לְדָוִד בְּבָרְחוֹ מִפְּנֵי אַבְשָׁלוֹם בְּנוֹ:ב יְהוָה מָה רַבּוּ צָרָי רַבִּים קָמִים עָלָי:ג רַבִּים אֹמְרִים לְנַפְשִׁי אֵין יְשׁוּעָתָה לּוֹ בֵאלֹהִים סֶלָה:ד וְאַתָּה יְהוָה מָגֵן בַּעֲדִי כְּבוֹדִי וּמֵרִים רֹאשִׁי:ה קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶקְרָא וַיַּעֲנֵנִי מֵהַר קָדְשׁוֹ סֶלָה:ו אֲנִי שָׁכַבְתִּי וָאִישָׁנָה הֱקִיצוֹתִי כִּי יְהוָה יִסְמְכֵנִי:ז לֹא אִירָא מֵרִבְבוֹת עָם אֲשֶׁר סָבִיב שָׁתוּ עָלָי:ח קוּמָה יְהוָה הוֹשִׁיעֵנִי אֱלֹהַי כִּי הִכִּיתָ אֶת כָּל אֹיְבַי לֶחִי שִׁנֵּי רְשָׁעִים שִׁבַּרְתָּ:ט לַיהוָה הַיְשׁוּעָה עַל עַמְּךָ בִרְכָתֶךָ סֶּלָה:
נקרא  28  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה