התייעצות ילד לא גמול בגן עירייה

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
* מי שהעלה כאן שהתייעץ ואמרו לו 30% לא גמולים - שיחליף יועץ דחוף למה?
או שהוא שקרן , או שהוא לא מקצועי (אני 17 שנה גננת בגיל זה ואף שנה לא התקרבנו אפילו לממדים הללו)
* אנחנו יהודים חרדים ועובדים מעל החוק , זה שהחוק מחייב לא נותן פתח להורים לזלזל בצוות החינוכי ולומר זאת הבעיה שלהם שיסתדרו - משפט קטנוני ממש ולא תואם ראיה רחבה של הורה הרוצה בטובת הילד
*בהחלט ניתן לשלוח ילדים שאינם גמולים ואפילו רצוי אם הם בשנתון , אך חשוב לבוא בדיבור מכבד מול צוות הגן , לדבר על הדברים ולא לגמור להביע את הערכה הרבה לצוות על הטיפול המסור בעניין זה (אפילו שזה חוקי)
והלוואי ונדע לראות תמיד את הצד השני ונדע לראות את חברינו במעלתם ולא בחסרונם
בהצלחה רבה ושנה טובה ובורכת לכולנו
אני העליתי את הציטוט מפי פסיכולוגית התפתחותית מומחית (בעלת ותק רב, כיום מנהלת מערך של תחום פסיכולוגיה בהתפתחות הילד במרחב מחוז בקופה גדולה). ציינתי שגם אותי הנתון הזה הפתיע מאד, ועם זאת במחשבה מעמיקה הוא לא הכרח מופרך. גם ילד שדי גמול ומפספס פה ושם יכול להכנס לקטגוריה הזו. ילד שגמול מצורך אחד ומהשני לא - גם, ילד מרטיב שלא בגן או רק בגן בגלל סיבות רגשיות וכן הלאה. אין לי שום עניין לשקר או ליפות/לכער את המציאות. גם אני התווכחתי איתה על כך והיא אמרה לי שהיא לא מחפשת לנחם אותי, כי ממש פקפקתי בדבריה. היא ציטטה מחקרים.

וצר לי, אבל ההודעה שלך שמבקשת הערכה (שבהחלט מגיעה) לגננות לא התייחסה באופן דו צדדי גם להורים (הגננות מבינות פי אלף מהם וכו') וגם לא לאשת המקצוע שציטטתי.

הדגשתי שחייבים לצ'פר את הצוות, לא רק על תחום זה וקל וחומר שעליו ספציפית, גם אם החוק היבש (הרטוב...) דורש מהצוות משהו, זה לא משהו פשוט וקל, זה אחד הסעיפים הפחות הנעימים והיותר מורכבים בעבודה וחשוב להכיר בקושי הזה ולהוקיר תודה על כך.
וודאי וודאי שהדיבור מול הצוות צריך להיעשות בכבוד ובהערכה. אבל סביר שכשהורה יתקל ביחס מפקפק או מטייח הוא לא ימהר להעניק יחס כזה מצידו הוא.
ושוב הגננות המאד מנוסות והמאד חכמות עדיין לא יודעות הכל. יתכן שגם להורה שנתפס בעיניהם עצלן יש סיבות טובות שהוא לא חשף בפניהן - מחלה, קושי משפחתי אחר וכו'.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
שלום וברכה
אכתוב כאן מהביט עינה של גננת בדיוק בגילאים הללו
אשמח אם תקראו ביישוב הדעת ולחשוב לפני שמגיבים...
עד לפני 4 שנים החוק היה לטובת הגננות במובן הטוב של המילה , דהיינו , הגננות יתמודדו מול הקשיים של הילדים הרכים ממעעבר בית / מעון וכ'ו לגן עריה גדול המכיל מעל 30 ילד
כדי שהגננת תוכל לתת את המעטפת הכי נכונה לילד ולהציב את הגבולות הנדרשים , הקלו מעליה והחוק היה לטובתה בכל נושא הגמילה , דהינו ילד לא גמול = לא עולה לגן עריה!!!
בעשור האחרון היה על זה פולמוס גדול מאוד בציבורמשום שנוצר עומס ענק על המעונות עם פאר גילאים ענק , ז"א ילדים גדולים בגיל 3 וחצי המשיכו רישום במעון כי גני עריה לא קיבלו אותם משום שעדיין לא נגמלו
ראו לנכון לעשות לזה סוף וזו הסיבה שהכניסו סייעת ב' לגנים (גילאי 3-4 , 4-5) וזו ע"מ לשנות את החוק שיתאפשר להכניס גם ילדים שאינם גמולים ונמצאים בשנתון
עד לכאן החוק היבש
ולענייניו ,,, (נכתבו כאן דברים מאלפים ומנגד דברים מקוממים- וחכם - עיניו בראשו)
מאז שיצא החוק החדש הורים רבים החליטו "לחגוג" עליו והם לא מבינים שזה לרעתם ממש!!!!
יש הבדל בין ילד שאינו בשל ואז הגננת רואה את זה בעוד תחומים (ותפסיקו לעשות את הגננות מטומטמות , הן בהחלט לא נביאות אך יש להן מספיק נסיון וקליטה פי אלף מהירה מכם ההורים בשל הנסיון הרב שצברו במשך שנותיהם בתפקיד)
וילד שאינו בשל (אולי 4-5 ילדים הכי הרבה בתחילת שנה , בד"כ אחרי החגים זה יורד לאחד / שתיים) מוטל על האם התפקיד לבוא ולדבר ולהסביר את המצב ,וגננת ב"ה לא אטומה - תשמח לתת את כל הייעוץ ולעזור בתחום (בלי קשר לחוק)
בנוסף נכון לצ'פר את הצוות כדי להראות את הכמיה של ההורים והצוות מול הילד ולהשרות אוירה נעימה בנושא הנ"ל
אך יש הורים שחושבים שהגננות יצאו עכשיו מהחיתולים ואפשר לעבוד עליהם , מגיעות בתחילת שנה וזורקות לחלל האוויר כי הילד לא בשל ולכן שולחות עם טיטול - תגידו , אתם אמיתיים? יצא לכם פעם לחשוב איך זה נשמע מהצד????
תפתחו אוזניכים ועיניכם גם יחד - ואם אתם לא סומכות על דעות הגננות אז למה אתם שולוחים לגנים??
נקודה למחשבה - מי שמכם לתת כאן דעות קדומות על גננות האם הן ראויות לחנך את ילדי ישראל? ועוד ע"פ שפיטה של החלפת טיטולים???? הגזמתם ממש - וראוי לכל אחד שהעלה את הרעיון הזה לחזור בו מיידית!
הכי קל לנו שדעתינו תשמע ואם לא בנוח אז בכוח - ח'ברה - זה לא עובד!!!!
גננת נמדדת ע"פ מספר רב של פרמטרים ואוי לנו לפסול אדם כזה או אחר ע"פ הנוחות והדעות שלנו (במיוחד לא בחודש אלול)
או שהוא שקרן , או שהוא לא מקצועי (אני 17 שנה גננת בגיל זה ואף שנה לא התקרבנו אפילו לממדים הללו)
* אנחנו יהודים חרדים ועובדים מעל החוק , זה שהחוק מחייב לא נותן פתח להורים לזלזל בצוות החינוכי ולומר זאת הבעיה שלהם שיסתדרו - משפט קטנוני ממש ולא תואם ראיה רחבה של הורה הרוצה בטובת הילד
*בהחלט ניתן לשלוח ילדים שאינם גמולים ואפילו רצוי אם הם בשנתון , אך חשוב לבוא בדיבור מכבד מול צוות הגן , לדבר על הדברים ולא לגמור להביע את הערכה הרבה לצוות על הטיפול המסור בעניין זה (אפילו שזה חוקי)
אני יכולה להגיד לך רק דבר אחד: כשגננת מדברת בהחלטיות רבה מדי זה גורם לי אישית לחשוש. ילדים וגם ההורים שלהם צריכים בדיוק את הראיה המורכבת, זו שמתרככת ומרחיבה מבט עם השנים שלא הכל אנחנו יודעים למרות הנסיון החינוכי המכובד.
אני מסכימה עם הסיפא שלך שנראה מעלת חברינו אבל הנימה שבדברייך שקדמו לסיפא קצת פחות רואה מעלות והרבה יותר שיפוטית. הדברים נגדם יצאת הינם מפי אשת מקצוע ולא דיבורים בעלמא.

שיויתי השם

משתמש חדש
הבת שלי הכי הכי פיצית בגן . היא תהיה בת 3 רק בכסליו . ולא הצלחתי לגמול אותה . ילדתי בדיוק בתחילת החופש והיא לא הייתה בכלל בקטע. היא גם בנסיגה מסוימת. והגננת החמודה בכלל לא נבהלה . שמתי לה תחתול ומעל זה מכנסון שהילדות לא יראו . תכלס מבחינתי היא מתאימה עדיין למעון אבל מה לעשות שאני לא קובעת את החוקים. והיא בשנתון ושיתמודדו. החוק מחייב אותם ולא באמת מעניין אותי לרחם על הגננת. אני אמרתי לה שאם אני יכולה שתקרא לי ואני אחליף לה . אבל לא בקטע של רחמים . פשוט אני רציתי להיות נחמדה. לכל עבודה יש קטעים נחמדים יותר ונחמדים פחות ואם היא בחרה גן של גיל כזה היא צריכה לקחת בחשבון את הנושא הזה. ואף הורה לא נקרא מזניח גם אם הוא רוכב על החוק הזה. זכותו המלאה של ההורה לבחור מתי לגמול את הילד כל עוד זה מעוגן בחוק . תצאו מהשפוטיות הזו .
מי אמר לך זהיא בחרה בגיל הזה?
אולי לא היה לה ברירה?
וגם אין שום חוק שהגננת תהיה נחמדה לילדה שלך.... מסכנה הילדה...

שיפי בר

משתמש צעיר
אני יכולה להגיד לך רק דבר אחד: כשגננת מדברת בהחלטיות רבה מדי זה גורם לי אישית לחשוש. ילדים וגם ההורים שלהם צריכים בדיוק את הראיה המורכבת, זו שמתרככת ומרחיבה מבט עם השנים שלא הכל אנחנו יודעים למרות הנסיון החינוכי המכובד.
אני מסכימה עם הסיפא שלך שנראה מעלת חברינו אבל הנימה שבדברייך שקדמו לסיפא קצת פחות רואה מעלות והרבה יותר שיפוטית. הדברים נגדם יצאת הינם מפי אשת מקצוע ולא דיבורים בעלמא.

shira bira - בהצלחה רבה​

מקווה בשבילך למצוא לילדייך תמיד את הגננות שאינן החלטיות ואלי גם ילכו אחרי כל גחמה שלכן ההורים
נקודה נוספת - תמיד נכון לחשוש , יש גם צורה איך כותבים את הדברים

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית

shira bira - בהצלחה רבה​

מקווה בשבילך למצוא לילדייך תמיד את הגננות שאינן החלטיות ואלי גם ילכו אחרי כל גחמה שלכן ההורים
נקודה נוספת - תמיד נכון לחשוש , יש גם צורה איך כותבים את הדברים
החלטיות אין פירושה משנה חינוכית לא מגובשת אלא במובן של קביעת דין על הורים במסמרות
בהצלחה גם לך.

הללו

משתמש מקצוען
ראו לנכון לעשות לזה סוף וזו הסיבה שהכניסו סייעת ב' לגנים (גילאי 3-4 , 4-5) וזו ע"מ לשנות את החוק שיתאפשר להכניס גם ילדים שאינם גמולים ונמצאים בשנתון
אם הסיבה שהוסיפו סייעת היא שינוי החוק לכך שילד לא גמול חיב לעלות לגן עיריה, שתתכבד הסיעת ותדע שזהו תפקידה.
לא חושבת שיש מי שחושב שילד פחות מגיל 3 שעדיין לא גמול זו בעיה התפתחותית או פיזיולוגית, ולכן הורה שאומר על ילד בכזה גיל שעדיין לא בשל, חושבני שניתן לסמוך עליו ועל מילתו.
מי אמר לך זהיא בחרה בגיל הזה?
אולי לא היה לה ברירה?
וגם אין שום חוק שהגננת תהיה נחמדה לילדה שלך.... מסכנה הילדה...
גננת שלא בחרה בקבוצת הגיל אלא "אין לה ברירה", זה רחמנות על כל ילדות הגן (וגם על הגננת). אך מה יעשו ההורים?
ושוב, מדובר על נתון ספציפי (ילד לא גמול) שנרשם לגן העיריה כבר חצי שנה קודם. החוק דורש להעלות ואין להורה אפשרות אחרת.
אז אחרי שדיברו על הדברות עם הגננת, על לצ'פר אותה מידי פעם ולהשתדל לגמול במהירות האפשרית תוך התחשבות בטובת הילד. מה אפשר לעשות יותר מזה?

שיויתי השם

משתמש חדש
אם הסיבה שהוסיפו סייעת היא שינוי החוק לכך שילד לא גמול חיב לעלות לגן עיריה, שתתכבד הסיעת ותדע שזהו תפקידה.
לא חושבת שיש מי שחושב שילד פחות מגיל 3 שעדיין לא גמול זו בעיה התפתחותית או פיזיולוגית, ולכן הורה שאומר על ילד בכזה גיל שעדיין לא בשל, חושבני שניתן לסמוך עליו ועל מילתו.

גננת שלא בחרה בקבוצת הגיל אלא "אין לה ברירה", זה רחמנות על כל ילדות הגן (וגם על הגננת). אך מה יעשו ההורים?
ושוב, מדובר על נתון ספציפי (ילד לא גמול) שנרשם לגן העיריה כבר חצי שנה קודם. החוק דורש להעלות ואין להורה אפשרות אחרת.
אז אחרי שדיברו על הדברות עם הגננת, על לצ'פר אותה מידי פעם ולהשתדל לגמול במהירות האפשרית תוך התחשבות בטובת הילד. מה אפשר לעשות יותר מזה?

בכלל לא ברור שמסכנים הילדים.
אם היא טיפוס חם ואוהב, ומתאימה לגננות והכל, רק הגמילה...
מה שרציתי להגידזה, שצריך להיות בני אדם, ונחמדים 2 הצדדים מרויחים מזה!
לא "ככה כתוב בחוק" יש קצת יותר מזה...

משתמש משודרג

משתמש מקצוען
שלום וברכה
עד לפני 4 שנים החוק היה לטובת הגננות במובן הטוב של המילה , דהיינו , הגננות יתמודדו מול הקשיים של הילדים הרכים ממעעבר בית / מעון וכ'ו לגן עריה גדול המכיל מעל 30 ילד
כדי שהגננת תוכל לתת את המעטפת הכי נכונה לילד ולהציב את הגבולות הנדרשים , הקלו מעליה והחוק היה לטובתה בכל נושא הגמילה , דהינו ילד לא גמול = לא עולה לגן עריה!!!
בעשור האחרון היה על זה פולמוס גדול מאוד בציבורמשום שנוצר עומס ענק על המעונות עם פאר גילאים ענק , ז"א ילדים גדולים בגיל 3 וחצי המשיכו רישום במעון כי גני עריה לא קיבלו אותם משום שעדיין לא נגמלו
עד לכאן החוק היבש
מאז שיצא החוק החדש הורים רבים החליטו "לחגוג" עליו והם לא מבינים שזה לרעתם ממש!!!!
יש הבדל בין ילד שאינו בשל ואז הגננת רואה את זה בעוד תחומים (ותפסיקו לעשות את הגננות מטומטמות , הן בהחלט לא נביאות אך יש להן מספיק נסיון וקליטה פי אלף מהירה מכם ההורים בשל הנסיון הרב שצברו במשך שנותיהם בתפקיד)
וילד שאינו בשל (אולי 4-5 ילדים הכי הרבה בתחילת שנה , בד"כ אחרי החגים זה יורד לאחד / שתיים) מוטל על האם התפקיד לבוא ולדבר ולהסביר את המצב ,וגננת ב"ה לא אטומה - תשמח לתת את כל הייעוץ ולעזור בתחום (בלי קשר לחוק)
בנוסף נכון לצ'פר את הצוות כדי להראות את הכמיה של ההורים והצוות מול הילד ולהשרות אוירה נעימה בנושא הנ"ל
אך יש הורים שחושבים שהגננות יצאו עכשיו מהחיתולים ואפשר לעבוד עליהם , מגיעות בתחילת שנה וזורקות לחלל האוויר כי הילד לא בשל ולכן שולחות עם טיטול - תגידו , אתם אמיתיים? יצא לכם פעם לחשוב איך זה נשמע מהצד????
תפתחו אוזניכים ועיניכם גם יחד - ואם אתם לא סומכות על דעות הגננות אז למה אתם שולוחים לגנים??
נקודה למחשבה - מי שמכם לתת כאן דעות קדומות על גננות האם הן ראויות לחנך את ילדי ישראל? ועוד ע"פ שפיטה של החלפת טיטולים???? הגזמתם ממש - וראוי לכל אחד שהעלה את הרעיון הזה לחזור בו מיידית!
גננת נמדדת ע"פ מספר רב של פרמטרים ואוי לנו לפסול אדם כזה או אחר ע"פ הנוחות והדעות שלנו (במיוחד לא בחודש אלול)
תודה רבה,
היטבת להסביר!!!

מביאה את המשיח

משתמש פעיל
שלום וברכה
עד לכאן החוק היבש
קצת קשה לי בתור פותחת האשכול עם ההודעה שלך אמרתי במפורש שהסברתי מראש לגננת שהילד קטן וניסינו כל החופש בפניות רבה ולא הצליח בשום אופן ובכ''ז כשהגעתי איתו דיברה אלי מאוד לא יפה בכעס רב והכריזה שאין אצלה בגן טיטולים. נכון שאין לי צורך להיות צודקת דווקא בשביל הילד וחיפשתי דרך לפשר ולרכך וקיבלתי המלצות טובות לצ'פר וכך עשיתי
אך לטעון שזה בא מזלזול בטוח ואין כזה דבר אם הילד בשל בשאר התחומים שבזה הוא לא כשמדובר על ילד ככ קטן בשנתון קשה לי מאוד לקבל,

ואני אכן אומרת שהם אמורים להסתדר בגן לא מזלזול אך זה המציאות זה גן לילדים קטנטנים אין לי בררה אחרת. לא ביקשתי התחשבות כי היה לי קושי לגמול ביקשתי לקבל את המצב הטבעי של ילד בגיל הזה, החוק אולי מכעיס אבל אני הייתי בסדר גמור ולא מגיע לי הכעס הזה לא חושבת שאני אמורה להשתחוות לגננת ושהיא יוצאת מגדרה לעשות לי טובה אישית ומיוחדת( כמו שלא מתעלפת מהנכונות של המטפלת להחליף, מאוד מעריכה ומוקירה את המטפלות המקסימות שיש והיו לי והן יודעות את זה )

בכל אופן כרגע הם לא מחליפים לו ממילא ואם יהיה צורך יקראו לנו להחליף לו כי הוא לא מוכן שיתקרבו אליו הגננות בגן(בצדק... הן לחצו עליו מאוד להוריד את הטיטול)

אז תודה לכולם על העצות והתמיכה

שיפי בר

משתמש צעיר
מביאה את המשיח - צר לי מאוד ע"כ שאת חושבת שאני מזלזלת בך
ח"ו , אני לא מכירה אותך וגם אם הייתי מכירה אין לי זכות לזלזל באף אחת!!!
התשובה שלי כאן הייתי ממש לא אלייך באופן אישי , אלא לכל מיני מגיבים / מגיבות שהגיבו לשרשור שהעלת כאן.
ותשובתי אלייך - כי אם דיברת עם הגננת והגעת איתה להסכם - זה הכי נכון , הכי מומלץ והכי טוב
(כתבתי את זה כאן בהודעה הקודמת והמפורטת)
התנצלותי אם נפגעת - זה לא היה מכוון למשהי אחת ספציפי
וטוב שעלה הנושא כדי לשמוע את הדעה מנגד ולהביא את הדברים לאישורם מ-2 הצדדים
שנה טובה ומבורכת לכולם

יהודית ק

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
חוקי כן או לא
זה לא השאלה כאן
זה לא נעים לגננת והייא צודקת
היא לא במעון והנורמה שמביאים ילד גמול
גם אם הוא בין שנתיים ושמונה וגם עם לא היה זמן להורה
בעיני זה הזנחה
לפחות תתחילו עכשיו במידי תהליך גמילה
מה גם שלילד להיות התינוק החריג מחבריו זה לא טוב בכלל
צריך שיתוף פעולה עם הילד מקווה בשבילה שיילך לה.

יהודית ק

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
מזדהה אם פותחת האשכול.
אני בבעיה זהה, העלתי ילד לגן חיידר, יחגוג 3 אחרי סוכות בעז"ה
והילד לא מוכן להגמל!
קניתי לו מתנה ענקית שמחכה לו מעל הארון, הורדתי את הטיטול ונתתי לו לפספס חופשי
ונאדה! רוצה טיטול וזהו, קבלתי בחופש הודעה ממנהל החיידר שהילדים צריכים לבוא גמולים,
הגעתי ביום הראשון והודעתי לגננת (בחורה) שהילד עם טיטול, היא בקשה שאדווח למנהל וסירבתי
אמרתי לה שאני מאמינה שהוא יגמל בימים הקרובים, היא דיווחה למנהל שלא צייץ על זה, הודעתי
לה שאם "ילכלך" תתקשר אלי, למזלי הוא בד"כ לא עושה בשעות הבוקר.
אני מפחדת לגמול בכח לאחר שראיתי ילדים שנגמלו כך ופספסו שנים אח"כ
מתפללת שזה יגמר מהר בעז"ה
אגב לבנים הרבה יותר קשה להגמל, והם גם נגמלים בגיל מאוחר יותר.

נ.ב
הבנתי ששיש עוד ילדים לא גמולים בגן

מבריק הפלא

משתמש סופר מעניין
מנוי פרימיום
קצת קשה לי בתור פותחת האשכול עם ההודעה שלך אמרתי במפורש שהסברתי מראש לגננת שהילד קטן וניסינו כל החופש בפניות רבה ולא הצליח בשום אופן ובכ''ז כשהגעתי איתו דיברה אלי מאוד לא יפה בכעס רב והכריזה שאין אצלה בגן טיטולים. נכון שאין לי צורך להיות צודקת דווקא בשביל הילד וחיפשתי דרך לפשר ולרכך וקיבלתי המלצות טובות לצ'פר וכך עשיתי
אך לטעון שזה בא מזלזול בטוח ואין כזה דבר אם הילד בשל בשאר התחומים שבזה הוא לא כשמדובר על ילד ככ קטן בשנתון קשה לי מאוד לקבל,

ואני אכן אומרת שהם אמורים להסתדר בגן לא מזלזול אך זה המציאות זה גן לילדים קטנטנים אין לי בררה אחרת. לא ביקשתי התחשבות כי היה לי קושי לגמול ביקשתי לקבל את המצב הטבעי של ילד בגיל הזה, החוק אולי מכעיס אבל אני הייתי בסדר גמור ולא מגיע לי הכעס הזה לא חושבת שאני אמורה להשתחוות לגננת ושהיא יוצאת מגדרה לעשות לי טובה אישית ומיוחדת( כמו שלא מתעלפת מהנכונות של המטפלת להחליף, מאוד מעריכה ומוקירה את המטפלות המקסימות שיש והיו לי והן יודעות את זה )

בכל אופן כרגע הם לא מחליפים לו ממילא ואם יהיה צורך יקראו לנו להחליף לו כי הוא לא מוכן שיתקרבו אליו הגננות בגן(בצדק... הן לחצו עליו מאוד להוריד את הטיטול)

אז תודה לכולם על העצות והתמיכה
מאוד מבינה ומזדהה
ואת האמת אני קצת כועסת על הגננת
אני בטוחה שהוא לא הילד הראשון וגם לא יהיה האחרון.
ולפי מה שזה נשמע היא לא כ"כ בסדר בתפקיד שלה.
נכון שיש עוד פרמטרים להיות גננת אבל אם היא ככה פותחת את השנה ברמה כמו שאת מתארת (הילד לא מוכן שיתקרבו אליו) זה לא פתיחה טובה בכלל.

וכן זה חלק מתפקידה והיא אמורה להחליף לו ולא צריך להשתחוות לה...
ואולי אני תפוס יותר חמום מזג (קש”ב) פשוט הייתי מעדכנת את המנהלים שמעלה... ואז בא נראה אותה מציצת או לחילופין אם יש אופציה הייתי מעבירה אותו גן (אני שוב מדגישה שאני קש’ב)

lea.dev.top

משתמש מקצוען
D I G I T A L
זה לא בדיוק נכון
בגיל 3 יש את ההסתגלות ולימדת כללים בגן עירוני
יש את הסדר וכו’
מושגים וחברה שלומדים וחבל לפספס
ולקפוץ שנה מה הרווח? רק לשלם מחיר של פרטי ואז בשנה השניה הילד/ה שוב הכי קטן?
אבל זה כמובן לא נקרא שמחייבים לעלות לגן הראשון...
מי שרוצה לשלם ישלם...

חיים פרוג

משתמש פעיל
זה הגיוני לא?
בד"כ עולים לפי הגיל ורק בחובה נותנים שנת השארות אם צריך, אלא במקרים מיוחדים.

אין שמות מקוריים...

משתמש פעיל
צילום מקצועי
יש מקרים שאין ברירה והילד באמת לא בשל. מנסיון של שנים ראיתי שמפסיקים להחליף לילד בגן וקוראים להורים לבוא להחליף - לרב תוך מספר ימים הילד גמול סופית.
עד הפעם- ברור שיש מקרי יוצאי דופן וצריך להתחשב, אבל כך זה לרב

חיים פרוג

משתמש פעיל
הגיוני שאחרי שהילד היה שנה בגן פרטי והוא כבר בן 4 הוא לא יגיע לגן של בני 3 ובני שנתיים ו9, הרי גם אם הוא היה בשנה הזו בגן פרטי מסתבר שהוא גדל והתפתח שם גם מבחינה רגשית וגם מבחינה פיזית....

ועדיין לדעתי נכון להכניס לגן גיל 3 ושהגננת והסייעת יחליפו טיטול באהבה ובכבוד.

תותית י.

משתמש מקצוען
חבל מאד שאנחנו פועלים מעל החוק
אם לא היינו מ'על' החוק כנראה המשכורת של הגננות הייתה כפולה+, וככה הם לא היו מתלוננות על העבוד שלהן

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כז

א לְדָוִד יְהוָה אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָא יְהוָה מָעוֹז חַיַּי מִמִּי אֶפְחָד:ב בִּקְרֹב עָלַי מְרֵעִים לֶאֱכֹל אֶת בְּשָׂרִי צָרַי וְאֹיְבַי לִי הֵמָּה כָשְׁלוּ וְנָפָלוּ:ג אִם תַּחֲנֶה עָלַי מַחֲנֶה לֹא יִירָא לִבִּי אִם תָּקוּם עָלַי מִלְחָמָה בְּזֹאת אֲנִי בוֹטֵחַ:ד אַחַת שָׁאַלְתִּי מֵאֵת יְהוָה אוֹתָהּ אֲבַקֵּשׁ שִׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה כָּל יְמֵי חַיַּי לַחֲזוֹת בְּנֹעַם יְהוָה וּלְבַקֵּר בְּהֵיכָלוֹ:ה כִּי יִצְפְּנֵנִי בְּסֻכֹּה בְּיוֹם רָעָה יַסְתִּרֵנִי בְּסֵתֶר אָהֳלוֹ בְּצוּר יְרוֹמְמֵנִי:ו וְעַתָּה יָרוּם רֹאשִׁי עַל אֹיְבַי סְבִיבוֹתַי וְאֶזְבְּחָה בְאָהֳלוֹ זִבְחֵי תְרוּעָה אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה לַיהוָה:ז שְׁמַע יְהוָה קוֹלִי אֶקְרָא וְחָנֵּנִי וַעֲנֵנִי:ח לְךָ אָמַר לִבִּי בַּקְּשׁוּ פָנָי אֶת פָּנֶיךָ יְהוָה אֲבַקֵּשׁ:ט אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי אַל תַּט בְּאַף עַבְדֶּךָ עֶזְרָתִי הָיִיתָ אַל תִּטְּשֵׁנִי וְאַל תַּעַזְבֵנִי אֱלֹהֵי יִשְׁעִי:י כִּי אָבִי וְאִמִּי עֲזָבוּנִי וַיהוָה יַאַסְפֵנִי:יא הוֹרֵנִי יְהוָה דַּרְכֶּךָ וּנְחֵנִי בְּאֹרַח מִישׁוֹר לְמַעַן שׁוֹרְרָי:יב אַל תִּתְּנֵנִי בְּנֶפֶשׁ צָרָי כִּי קָמוּ בִי עֵדֵי שֶׁקֶר וִיפֵחַ חָמָס:יג לוּלֵא הֶאֱמַנְתִּי לִרְאוֹת בְּטוּב יְהוָה בְּאֶרֶץ חַיִּים:יד קַוֵּה אֶל יְהוָה חֲזַק וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ וְקַוֵּה אֶל יְהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

מנדלה במטבח • אתגר 53

לוח מודעות

למעלה