התייעצות ילד לא גמול בגן עירייה

mirimer13

משתמש פעיל
\
דווקא לא הלחיצו אותי בכלל. הם הסכימו איתי שהוא לא היה בשל לגמילה.
הם לא היו משאירות אותו מלוכלך. הם היו מתקשרות אלי לבוא להחליף לו.
בפועל הוא לא לכלך בבוקר אף פעם אז לא היה צורך להתקשר אלי.
נראה איך היית מדברת אם היו קוראים לך יום יום
כפי שקראו לחברה שלי...

YHN

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
סליחה עם התגובה הקודמת היתה חריפה מידי
אבל באמת מכל הלב
עזבו שניה חוקי לא חוקי
ילד שהוא היחיד בגן עם טיטול סובל מבחינה אישית וגם מבחינת הגננת שכל פעם שמחליפה לו לא נעים לה
ואל תשפטו הם ל מלאכיות ולהחליף טיטול לילד כמעט בן שלוש אל בסיס יומי עם זה לא העבודה מלכתחילה( במעון לדוג' או חינוך מיוחד) זה לא נחמד בכלל
וגם לי היה מקרה עם ילד שהלך לגן בחיידר לפני גיל 3 והוא לא היה גמול
כל הגן כן ובשום אופן לא הצלחתי
אז כן הרמתי טלפון לגננת שיתפתי אותה וביחד הגענו למקנה שאני מריצה את התהליך מתיעצת עם מרפאה בעיסוק
וכן שמה בגן תחתון טיטול מביאה בגדים להחלפה והסיעת תחליף כמובן שמצפרת אותה זה היה גם בהסכמה מלאה שלה
אחרי החגים הוא כבר היה גמול
אבל מדובר בילד שבאמת היה קטן רק בטבת נהיה בן שלוש והיה עם הגננת היתה אומרת לי לא מתאים לי ההיתי מבינה אותה ושולחת לגן פרטי
יש אילוצים בחיים אבל הגננות לא אשמות בהכל אפשר לשתף לדבר לא להכריח
עברת תקופה עמוסה מכל הבחינות שמירה לידה וכו' יש גם בעל אמא שכנה הגננת עצמה יכולה לעזור אבל אל תכריחו ואל תזניחו!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

5699

משתמש פעיל
יש לי חברה עם סיפור דומה לשלך
ילד יליד סוף טבת
פשוט הכריחו אותו להיגמל
וזו הסיבה שהיום שנתיים אחרי הוא עדיין לא גמול:(
אם זה המצב, אני הייתי מעבירה לגן פרטי וסופגת את הנזק - ושוקלת פניה למשרד החינוך - לרשת (על כזאת אמירה יכולים לשלול להם אתהרשיון)
או פונה לגננת באישי, פורסת לה את הקושי, ומציעה לה סכום מכובד של כסף כתגמול אישי שתקבל על האתגר,
אל תהיה צודק תהיה חכם
אצלי אפילו היגיע מכתב מהגן או אפילו מהעריה ,כבר לא זוכרת, עד הבית שנזכור שילד חייב להיות גמול כשנכנס לגן!! הזוי.ובהוא עדיין לא היה בן 3.

YHN

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
אז תשלחו לגן פרטי

משתמש משודרג

משתמש מקצוען
מכיסא הגננת אני מגיבה: גם הגננת מבינה שלא כל ילד בשל לגמילה, אבל, היא חייבת לזרז את ההורים כי יש הורים שהכל- בשאנטי...
אצלינו בגני 3-4, מבקשים מההורים בכל לשון של בקשה שהילד יהיה גמול עד לאחר החגים, וכבר קרו מקרים של ילדים שניסו לגמול אותם וכל הניסיונות לא צלחו- אבל הגננת מודעת לזה שלפחות ניסו (ואגב, אפשר לראות בתגובת ההורים ובהתנהגות הילד האם ניסו באמת או שעבדו על הגננת...וד"ל)
@מביאה את המשיח, נראה לי שאם ניסית עכשיו בחופש ולא הצלחת- כדאי לעשות עצירה לתקופה, נניח עד החגים ואז לנסות שוב
ובמקביל מציעה לך להתקשר לגננת ולדבר בצורה רגועה, לשתף ולבקש ממנה עזרה- מה אפשר לעשות בנידון- להסביר לה עד כמה ניסית, לשאול האם חכם לנסות כל הזמן או שעדיף לחכות מעט ואז הגמילה תהיה מיטבית...

רוצה להעלות כאן שאלה באותו נושא מכיוון אחר- אני גננת בגילאי 4-5, יש ילד בגן שהיה אמור להיות מופנה לגן שפה על רקע קשיים רבים מאוד והכל על רקע רגשי- למעשה הילד ללא טיטול אך לא גמול- הוא לא מדבר, ק"ו שלא מבקש סיוע אם נזקק, והגרוע מכל מפספס בלי סוף- ואין שיוף פעולה מצד ההורים, אמהות יקרות, בכנות - מה עושים?

כתב עט

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
נראה שתלוי בסייעת בלבד.
שני ילדים שלי עלו לא גמולים לגן, ושתי הגננות (שונות) אמרו לי-
קחי את הזמן.
לפני סוכות, הגננת המליצה לי לעבוד חזק על הגמילה. לקחתי את זה ברצינות,
ובעזרת הגננת הם נגמלו.
(אחרי סוכות עדין היו פספוסים, ובכל פעם כזאת, הגננת החליפה לילד בגדים והלבישה את השמטע'ס שהיו לה בגן)
זו נראית לי התנהלות נורמאלית.

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים

משתמש משודרג

משתמש מקצוען
רוצה להעלות כאן שאלה באותו נושא מכיוון אחר- אני גננת בגילאי 4-5, יש ילד בגן שהיה אמור להיות מופנה לגן שפה על רקע קשיים רבים מאוד והכל על רקע רגשי- למעשה הילד ללא טיטול אך לא גמול- הוא לא מדבר, ק"ו שלא מבקש סיוע אם נזקק, והגרוע מכל מפספס בלי סוף- ואין שום פעולה מצד ההורים, אמהות יקרות, בכנות - מה עושים?
מה? רק על גננות שלא מתנהגות כראוי יש מה להגיב?
רוצה עזרה...

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
מה? רק על גננות שלא מתנהגות כראוי יש מה להגיב?
רוצה עזרה...
לא חשבתי להגיב באשכלו הזה,
אבבל את פשוט צודקת, הורים לא לוקחים אחריות,
ואני בטוחה שמי שתגיע לגנננת (שביננו היא האחרונה בשרשרת המזון) ויכריח אותה ללות את הילד שלא גמל (שלא באשמתו- הוא אכן באמת קטן) אבל מי שמגיע לגננת במנגינה מאשימה, הוא לא צדק,
גננת בגילאי שלוש + לא אמורה להחליף טיטולים לילדים !! בניגד לפספוים שיש פ הושם והיא יכולה מידי פעם להשתלט עליהם,אז נכון יש את החוק, והוא בהחלט לצד ההורים, אבל הגננת לא אשמה,
אבל אם תבינו שההרים מעמידים את הגננת במצב בעיתי , בינינו לגני הילדים בגיל 3+ אין פינת החתלה נורמלי,ת אלא כמה שרותים קטנים שמיועדים לילדים , אז עכשיו הגננת צריכה פעמיים ביום לפנות שטח סטרילי בגן ולחתל את הילד שלכם- זה בהחלט לא קל, ונכון שכל אחד בעבודה עושה דברים עימים ופחות אז אם תגיעו לגננת בגישה של כל הכבוד לך, ואת באמת לא צריכה לעשות את זה, ועד אחרי החגים הנושא מטופל ונננננתגמל אותך מהצד..... משהו שיראה לגננת שאתם בצד שלה ומביים אתה אני מאמינה במיליון אחוז שהנת תתיח אחרת לבן/בת שלכם.... (ילד יחיד בגן שלא גמול, הוא ילד מכן ילד שצוחקים עליו, כך שגם לטובתו כדאי לגמול אותו בכל צורה.....)

לגבי ילד שצריך גן שפתי, והורים לא משתפים פעולה אי מכירה מקרה כזה מקרוב , ילד לא מתקשר מפספס ממש כמו בתאור שלך, שההורים "החכמים" מחשש לסטיגמה ו"מה יגידו" לא שלחו את הילד לגן שפה למרות שהיה צריך מאד, ומדובר בבן ששנה לאחרמכן ה ללמוד אצל רבה!, מעבר לכך היו מלאי טענות כרימון, למה הגננת לא מסתכלת על הילד, (הילד לא דיבר כמעט מילה, וגם התבייש מאד...) לאחר לחצים כבדים הם הסכימו ברוב טובם לשלוח לקלינאית תקשורת.... שלא ממש הועילה לילד במצב כזה....(אמרה להורים שהילד צריך לא גן שפה טנדרטי אלא לילדים מתקשים במיוחד) וההורים דבקו בעמדתם.. וכמובן האשימו את המערכת, שלא ותנת כפי שהיא צריכה לתת(שכחו שיש בגן עוד 30+ ילדים.... ולילד שלהם יש מעה מותאם אישית שהם פשוט לא מעונינים בו)
הילד היום באמצע גילאי בית הפר, במצב גרועעע מאדדד(עדיין מדבר בחורה מורבלת כל שאר ההתפתחות מאחורה מאד...), לא מקבל שם תמיכה מלבד מורה שהוא יוצא עליה.. את הנזק ככל הנראה אין להשיב..... והיום במקום סטיגמות שאולי מישהו היה זוכר איפה הילד היה בדיוק בגיל 4, הוא ילד ממש מסכן....

פ.נ

משתמש מקצוען
היה לי אחינית שהיה מפספסת מדי פעם (כי סבלה מדלקות וכו) וכל הזמן הייץה בטיפול
יום אחד גיסתי מגיעה לגן רואה את הבת שלה בת 3 עומד ליד השירותים ובוכה והגרביונם למטה וכו והגננת לא מיתיחסת
כמובן הגננת ניבהלתה והיתנצלה וכו
מדובר כאן על ילדים בגן ראשון יש ילדים שיותר קשה להם להיגמל ואין מה לעשות (זה לא גן חובה וכו)
הכי לגיטימי שעדיין לא יהיו יבשים ועל הגננת להחליף את הטיטול

מביאה את המשיח

משתמש פעיל
לא חשבתי להגיב באשכלו הזה,
אבבל את פשוט צודקת, הורים לא לוקחים אחריות,
ואני בטוחה שמי שתגיע לגנננת (שביננו היא האחרונה בשרשרת המזון) ויכריח אותה ללות את הילד שלא גמל (שלא באשמתו- הוא אכן באמת קטן) אבל מי שמגיע לגננת במנגינה מאשימה, הוא לא צדק,
גננת בגילאי שלוש + לא אמורה להחליף טיטולים לילדים !! בניגד לפספוים שיש פ הושם והיא יכולה מידי פעם להשתלט עליהם,אז נכון יש את החוק, והוא בהחלט לצד ההורים, אבל הגננת לא אשמה,
אבל אם תבינו שההרים מעמידים את הגננת במצב בעיתי , בינינו לגני הילדים בגיל 3+ אין פינת החתלה נורמלי,ת אלא כמה שרותים קטנים שמיועדים לילדים , אז עכשיו הגננת צריכה פעמיים ביום לפנות שטח סטרילי בגן ולחתל את הילד שלכם- זה בהחלט לא קל, ונכון שכל אחד בעבודה עושה דברים עימים ופחות אז אם תגיעו לגננת בגישה של כל הכבוד לך, ואת באמת לא צריכה לעשות את זה, ועד אחרי החגים הנושא מטופל ונננננתגמל אותך מהצד..... משהו שיראה לגננת שאתם בצד שלה ומביים אתה אני מאמינה במיליון אחוז שהנת תתיח אחרת לבן/בת שלכם.... (ילד יחיד בגן שלא גמול, הוא ילד מכן ילד שצוחקים עליו, כך שגם לטובתו כדאי לגמול אותו בכל צורה.....)

לגבי ילד שצריך גן שפתי, והורים לא משתפים פעולה אי מכירה מקרה כזה מקרוב , ילד לא מתקשר מפספס ממש כמו בתאור שלך, שההורים "החכמים" מחשש לסטיגמה ו"מה יגידו" לא שלחו את הילד לגן שפה למרות שהיה צריך מאד, ומדובר בבן ששנה לאחרמכן ה ללמוד אצל רבה!, מעבר לכך היו מלאי טענות כרימון, למה הגננת לא מסתכלת על הילד, (הילד לא דיבר כמעט מילה, וגם התבייש מאד...) לאחר לחצים כבדים הם הסכימו ברוב טובם לשלוח לקלינאית תקשורת.... שלא ממש הועילה לילד במצב כזה....(אמרה להורים שהילד צריך לא גן שפה טנדרטי אלא לילדים מתקשים במיוחד) וההורים דבקו בעמדתם.. וכמובן האשימו את המערכת, שלא ותנת כפי שהיא צריכה לתת(שכחו שיש בגן עוד 30+ ילדים.... ולילד שלהם יש מעה מותאם אישית שהם פשוט לא מעונינים בו)
הילד היום באמצע גילאי בית הפר, במצב גרועעע מאדדד(עדיין מדבר בחורה מורבלת כל שאר ההתפתחות מאחורה מאד...), לא מקבל שם תמיכה מלבד מורה שהוא יוצא עליה.. את הנזק ככל הנראה אין להשיב..... והיום במקום סטיגמות שאולי מישהו היה זוכר איפה הילד היה בדיוק בגיל 4, הוא ילד ממש מסכן....
לא מסכימה
א. זה הסייעת שמטפלת בזה וכאן יש 2 סייעות ועוד סייעת רפואית שעוזרת בשטח.
ב. יש בגן מיטה מיוחדת גדולה שמיועדת להחלפות!! הילדים לא בני 3 פלוס אלא משנתיים וחצי עד 3 וחצי... ילדים שעושים 4 עד טבת כבר בגן הבא לא בזה...
ג. דיברתי עם הגננת מראש ובכ''ז כשהגיע להיכרות עם טיטול כעסה מאוד... כאילו אני אשמה
ד. ילד מסכן רק אם זה מה שמשדרים לו!! אם את משדרת לו שהוא מסכן שהוא עם טיטול בהצלחה לך
אני אומרת לו שהוא גדול ומקסים
ה. להתעסק עם דברים לא נעמים יהיה בכל מקרה, אין הרבה ילדים בני 2 וחצי -3 שלא מפספסים בכלל תכפילי במספר הילדים בגן.
השאלה אם זה להחליף טיטול או בגדים

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
לא מסכימה
א. זה הסייעת שמטפלת בזה וכאן יש 2 סייעות ועוד סייעת רפואית שעוזרת בשטח.
ב. יש בגן מיטה מיוחדת גדולה שמיועדת להחלפות!! הילדים לא בני 3 פלוס אלא משנתיים וחצי עד 3 וחצי... ילדים שעושים 4 עד טבת כבר בגן הבא לא בזה...
ג. דיברתי עם הגננת מראש ובכ''ז כשהגיע להיכרות עם טיטול כעסה מאוד... כאילו אני אשמה
ד. ילד מסכן רק אם זה מה שמשדרים לו!! אם את משדרת לו שהוא מסכן שהוא עם טיטול בהצלחה לך
אני אומרת לו שהוא גדול ומקסים
ה. להתעסק עם דברים לא נעמים יהיה בכל מקרה, אין הרבה ילדים בני 2 וחצי -3 שלא מפספסים בכלל תכפילי במספר הילדים בגן.
השאלה אם זה להחליף טיטול או בגדים
מכימה עם הכל מלבד סעיף ד.

אני העליתי ילדה שנולדה בחנוכה לגן (אולי גלל שזה היה גן עמותה זה היה שונה, כמו"כ לא היתה סייעת רפואית בגן)
לא היה מיטה בגן אלא מזרן מתקפל שלא ממש היה איפה לפתח אותו,
הבת שלי היתה די גמולה אבל התעקשה על טיטול...
דיברתי עם הגננת מראש, והבאתי לה שי קטן מראש + סיכום על 100 שקל חודשי לסייעת שהיתה אמורה להתעסק איתה,
הגננות קיבלו בהבנה את המצב (בהתחלה קצת עיקמו את האף, אבל אחרי התגמול,התרצו + )
אבל כהגננת חיתלה את הילדה (בצד של הגן הילדות צחקו עליה שהיא תינוקת,לא עזר כמה שהגננת גערה בהם-ואני נכחתי בזה פעם אחת בזמן אמת... וגם חיזקתי אותה דהיא הכי גדולה וחכמה וכו') הילדה אחרי יומיים לא הסכימה לבוא לגן עם טיטול, ומאז ועד היום הזה היא גמולה..... (כשגומלים ילדים , הרבה פעמים אמרים להם כל הכבד איזה גדול/השהצלחת... וכשהם רואים מחזה שונה, במיוחד כשהא יוצא דופן ואין עוד בגן כמוהם, אין הרבה מה לעשות עם לעג של ילדים....)

מבריק הפלא

משתמש סופר מעניין
מנוי פרימיום
למה ?
מה יקרה אם הוא לא יעלה לגן עירוני ? מי יידע מזה ?
הם מקפיצים אוטומטית לשנה ב’
ראש בקיר -רק לפי שנה לועזית
ורק אם יש צורך ענק (ובאישור פסיכולוגית) משאירים בגן חובה

ח"מ

משתמש רשום
מבחינת חוק-אכן חייבים לקבל את הילד לגן ולהחליף לו. מבחינת תנאים-אין בגנים תנאים מתאימים להחלפות. כך ששני הצדדים צודקים.. אבל הסיעת מחויבת להחליף (אם היא ממש לא מוכנה-אין מנוס לפנות לממונים עליה, לדעתי. עם זאת, אני לא מכירה סיעת שמקבלת את זה בשוויון נפש!)
לי כגננת בגן עיריה, נשמע הזוי לתת כסף לצות. גם הסיעת שלי לא נראה לי שהיתה מוכנה לקחת. בגנים חרדיים מן הסתם מקובל יותר.. אבל עדין אפשר להעריך ולהודות בלי סוף, לפנק וכו'.. וכמובן בזמן המתאים-לגמול את הילד.
ואולי-אם אין ברירה (או פתרון ממש שיכול להוציא מהסבך), אפשר לחפש שכנה או מכרה שתוכל לבוא להחליף לילד כשצריך..

כוכבה ה.

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
ממש מרחמת על הילד, זה יכול להיות עם הרבה לעג מהחברים ובכלל לא נעים שמישהו עצבני וכועס מחתל אותך, אני הייתי מפחדת שבת מודע זה יוביל לעצירות או משהו כזה...

הללו

משתמש מקצוען
אי אפשר לצאת מנקודת הנחה שגננות בגן גיל 3 לא אמורות להחליף טיטולים, ברגע שהחוק דורש מההורים להעלות את הילד.
הטענה על הקושי הטכני בהחתלה בגנים היא בעיה אמיתית, מניחה שאם הגנים היו בנויים ע"פ תקן הגיוני כל גני גיל 3 היו מצוידים גם בחדר החתלה בדיוק בשביל זה.
מאחר ואי אפשר לגמול ילד בכח, וחייבים להעלות אותו לגן ע"פ החוק, אני חושבת שאין טעם בלהאשים את ההורה או את הילד או הגננת אלא להגיע להדברות מול צוות הגן, בהבנה שזה פחות נח להן אך עשו כל מה שיכלו ובע"ה ימשיכו לנסות ברגע שתהיה נכונות מצד הילד.
אם עדיין הצוות יסרב לקבל, אני חושבת שמספיק לומר שיתייעצו עם הפסיכולוגית בעירייה מה לעשות בקונפליקט שנוצר, מניחה שזה יספיק להן.
כל הנ"ל לא מנסיון בכלל בענין זה.

משתמש משודרג

משתמש מקצוען

מסכן הילד. זה סוג מצב שאני אומרת לגננת שבילד הזה, הכל הפוף - לגננת יש את התפקיד של האמא כי האמא לא עושה את תפקידה.
הילד בטח צריך המון אהבה ועידוד, כנראה הבית לא בתפקוד מלא, לפחות מבחינה רגשית.
אם זה עוזר, תזכרי שלעזור לילד יהודי להיות נקי, זאת זכות מאוד גדולה. הייתי משתמשת במצבים כאלה לבקש מה'...
ועם כל זה, זה נורא לא נעים ואסור שימשיך כך.
נכון!, העניין בטיפול,
אבל מה עושים עם עניין הפספוסים?
חשבתי לומר לאמא שכל עוד הילד אינו גמול לגמרי שתשלח אותו עם תחתון -טיטול- למקרים של הרטבות, וכאשר הוא נגמל...
לגבי- לעזור בגן לילד להגמל, כן יש דברים כאלו- גננות בגנים רגילים, לא ח"מ שגומלות ילדים שההורים לא יודעים/ יכולים/ עושים - אין לי איך, הילד לא מגיב לכלום, מה שנקרא אפקט שטוח, כאמור ילד שפספס גן שפה או יותר מכך...

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
הבעיה היא שלא סביר שהגמילה תהיה יחד עם כניסה לגן חדש, שזה מקשה מאוד על הילד.
הרבה יותר כדאי שהיו גומלים את הילדים מיד אחרי החגים [כמובן מי שיכול כבר בחופש הגדול, עדיף].

יהודיה כשרה

משתמש פעיל
כשאת תהיי מוכנה נפשית לזה הוא ייגמל מיד הכל תלוי בך!!! (אלא אם כן יש בעיה התפתחותית)
אם היית עושה מה שהסבתות שלנו היו עושות היית גומלת בגיל שנה!
מניסיון זה אפשרי
אני מסתובבת בגנים ולצערי אני רואה את ההבל שהורים עושים לילדים שלהם בסך הכול הילדים בגן מבינים וצוחקים
תחשבי על זה
תדברי כך עד שיום אחד אולי גם לך יהיה לך ילד בן שלוש חמוד וחכם שבקטע הזה פשוט לא יקלוט מה את רוצה ממנו
יש ילדים כאלו, מטופחים ומושקעים שפשוט עוד לא בשלים!!!
ממש ממש אין שום קשר להורים!!!!!!!!!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כט

א מִזְמוֹר לְדָוִד הָבוּ לַיהוָה בְּנֵי אֵלִים הָבוּ לַיהוָה כָּבוֹד וָעֹז:ב הָבוּ לַיהוָה כְּבוֹד שְׁמוֹ הִשְׁתַּחֲווּ לַיהוָה בְּהַדְרַת קֹדֶשׁ:ג קוֹל יְהוָה עַל הַמָּיִם אֵל הַכָּבוֹד הִרְעִים יְהוָה עַל מַיִם רַבִּים:ד קוֹל יְהוָה בַּכֹּחַ קוֹל יְהוָה בֶּהָדָר:ה קוֹל יְהוָה שֹׁבֵר אֲרָזִים וַיְשַׁבֵּר יְהוָה אֶת אַרְזֵי הַלְּבָנוֹן:ו וַיַּרְקִידֵם כְּמוֹ עֵגֶל לְבָנוֹן וְשִׂרְיֹן כְּמוֹ בֶן רְאֵמִים:ז קוֹל יְהוָה חֹצֵב לַהֲבוֹת אֵשׁ:ח קוֹל יְהוָה יָחִיל מִדְבָּר יָחִיל יְהוָה מִדְבַּר קָדֵשׁ:ט קוֹל יְהוָה יְחוֹלֵל אַיָּלוֹת וַיֶּחֱשֹׂף יְעָרוֹת וּבְהֵיכָלוֹ כֻּלּוֹ אֹמֵר כָּבוֹד:י יְהוָה לַמַּבּוּל יָשָׁב וַיֵּשֶׁב יְהוָה מֶלֶךְ לְעוֹלָם:יא יְהוָה עֹז לְעַמּוֹ יִתֵּן יְהוָה יְבָרֵךְ אֶת עַמּוֹ בַשָּׁלוֹם:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הווי משפחתי • 4

לוח מודעות

למעלה