התייעצות ילד לא גמול בגן עירייה

יוסיK

משתמש מקצוען
רוב מוחלט של הילדים נגמלים לפני הכניסה לגן עירוני ואלו שלא הם לא בהכרח הקטנים כל גננת תדע לאשר את זה.
מתוך הלא גמולים חלקם ניסו ולא הצליחו או כי הם לא בשלים, יש דבר כזה והרבה פעמים ההורים לא בשלים, אין להם זמן, לחץ בעבודה, מקווים שהגננת תעשה את העבודה, סתם כך יותר נח להם לחכות שזה יקרה מעצמו, או אלף סיבות אחרות.
וכשזה מגיע לתירוצים האלו, או כשהגננת חושבת שזה מגיע משם, זה מאוד מקומם אותה, כי הגננת אמורה לטפל בילד ולא להשלים מטלות הוריות מוזנחות!
מבחינת הגננת ילד שלהורים אין כח לגמול אותו, זה כמו ילד שלהורים אין כח לקלח אותו בערב ומקווים שהגננת תעשה את זה.
שוב לא מדובר על ילד לא בשל /שמנסים ולא מצליחים.
אגב, אמורה להיות לגן יועצת גמילה שיכולה לעזור הרבה, תבקשו את הטלפון מהגננת ותנסו לבנות איתה תוכנית, חלק מההכשרה שלה זה גם לגמול הורים מחרדת גמילה...

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
רוב מוחלט של הילדים נגמלים לפני הכניסה לגן עירוני ואלו שלא הם לא בהכרח הקטנים כל גננת תדע לאשר את זה.
מתוך הלא גמולים חלקם ניסו ולא הצליחו או כי הם לא בשלים, יש דבר כזה והרבה פעמים ההורים לא בשלים, אין להם זמן, לחץ בעבודה, מקווים שהגננת תעשה את העבודה, סתם כך יותר נח להם לחכות שזה יקרה מעצמו, או אלף סיבות אחרות.
וכשזה מגיע לתירוצים האלו, או כשהגננת חושבת שזה מגיע משם, זה מאוד מקומם אותה, כי הגננת אמורה לטפל בילד ולא להשלים מטלות הוריות מוזנחות!
מבחינת הגננת ילד שלהורים אין כח לגמול אותו, זה כמו ילד שלהורים אין כח לקלח אותו בערב ומקווים שהגננת תעשה את זה.
שוב לא מדובר על ילד לא בשל /שמנסים ולא מצליחים.
הגננת לא יכולה לדעת מי מזניח. חד משמעית.
ואם היא מגיעה לעמדה כל כך שיפוטית נוראה ביחס להורים ועוד על סמך השערותיה, אני לא בטוחה שהיא ראויה לתפקידה.
החוק אגב לא סייג את החלפת הטיטולים בגן לילד שההורה שלו לא הזניח את מטלת הגמילה.
לגבי הרוב המוחלט של הילדים הנגמלים- פסיכולוגית התפתחותית אמרה לי שהמחקרים מצביעים כי הנורמה היא כשלושים אחוזים מהילדים לא נגמלים עד גיל ארבע וזה תקין פסיכולוגית והתפתחותית. שלושים אחוז - כמעט כשליש מילדי הגן. הוי אומר לא מיעוט. בשעתו זה נשמע לי מופרז ממש וסוג של ניסיון לנחם אותי, אבל עם הזמן אני מגלה עוד ועוד ילדים בלתי גמולים. ולא, איני מחפשת לתלות בהוריהם את האשם. יודעת שרוב ככל ההורים שוחרי טובת ילדיהם ורוצים לראות אותם מתפתחים בהתאם לנורמה.
לא יכולה להירגע מהרוע שמשתקף מהשפיטה הזו.
ושוב, המלצתי לצ'פר ולתגמל גננת כזו ולא לקחת את חובתה כמובנת מאליה. בדיוק כמו שאצ'פר מלמד למרות שהוא מקבל משכורת ואני משלמת שכ"ל גבוה. אבל עדיין ההודעה הזו נוטפת ערלות לב ומקוממת לחלוטין.

הללו

משתמש מקצוען
אבל כשמדובר ב-4-5 ויותר פעמים ביום, במשך כל יום
כשמדובר על ילד בגיל 2.5+, ע"פ רוב לא מדובר על יותר מטיטול אחד ביום. גם זה לא תמיד.
יום פעילות בגן זה 8:00 עד 1:30, ילד בגיל הזה שצריך כ"כ הרבה החתלות מן הסתם יש לו בעיה כלשהי בסוגרים או במערכת העיכול, שזה בטח לא הנידון באשכול זה.

יוסיK

משתמש מקצוען
כל אחד והפוזיציה שלו.
אני לא גננת ויש לי בן שהלך איתו מאוד קשה בגמילה ונעזרנו ביועצת, זה לא היה פתרון קסם, אבל לפחות ניסינו והיה שיתוף פעולה עם צוות הגן וכו', אבל לא כולם מתנהלים ככה ויש הורים שהם לא מנסים, מעוניינים וכו' עליהם דיברתי, להם התכוונתי והדגשתי את זה בהודעה הקודמת.
והקביעה ההזויה ש"הגננת לא יכולה לדעת מי מזניח" היא לא פחות מזלזול באינטלגנציה אנושית בסיסית שיש לכל בר דעת להבין מי מסבן אותנו ומי לא.
והציטוט מהפסיכולוגית - "30% לא גמולים עד גיל 4" זה אומר שבתחילת הגן הראשון רוב הילדים לא אמורים להיות גמולים, איפה ראית את זה בעולם המעשה?
בקיצור להתחבר למציאות ובהקדם
רק אל תפטרי גננות בגללי!

הללו

משתמש מקצוען
אני לא גננת ויש לי בן שהלך איתו מאוד קשה בגמילה ונעזרנו ביועצת, זה לא היה פתרון קסם, אבל לפחות ניסינו והיה שיתוף פעולה עם צוות הגן וכו', אבל לא כולם מתנהלים ככה ויש הורים שהם לא מנסים, מעוניינים וכו' עליהם דיברתי, להם התכוונתי והדגשתי את זה בהודעה הקודמת.
ילד שעטלה לגן בגיל 2.5 לא מחייב ריצה ליועצת ואף יועצת לא תחשוב שזה חובה בגיל הזה.
ולכן, בעיניי, כל עוד המשוואה היא שילדים חיבים לעלות לגן לפי גיל ולא לפי גמילה, הגננות חיבות לדעת שזה תפקידן.
מעבר לזה, שכל הורה יעשה כמיטב יכולתו.

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
והקביעה ההזויה ש"הגננת לא יכולה לדעת מי מזניח" היא לא פחות מזלזול באינטלגנציה אנושית בסיסית שיש לכל בר דעת להבין מי מסבן אותנו ומי לא.
מענין שהתורה דורשת מאיתנו לדון לכף זכות ולא לעשות שימוש כה מזהיר ושיפוטי באינטיליגנציה שלנו.
לא הכל הגננות יודעות, גם המאד מאד אינטליגנטיות שבקרבן. (ובדרך כלל השיפוטיות מגיעה ביחס הפוך לאינטיליגנציה).

חדזי

משתמש מקצוען
הבת שלי הכי הכי פיצית בגן . היא תהיה בת 3 רק בכסליו . ולא הצלחתי לגמול אותה . ילדתי בדיוק בתחילת החופש והיא לא הייתה בכלל בקטע. היא גם בנסיגה מסוימת. והגננת החמודה בכלל לא נבהלה . שמתי לה תחתול ומעל זה מכנסון שהילדות לא יראו . תכלס מבחינתי היא מתאימה עדיין למעון אבל מה לעשות שאני לא קובעת את החוקים. והיא בשנתון ושיתמודדו. החוק מחייב אותם ולא באמת מעניין אותי לרחם על הגננת. אני אמרתי לה שאם אני יכולה שתקרא לי ואני אחליף לה . אבל לא בקטע של רחמים . פשוט אני רציתי להיות נחמדה. לכל עבודה יש קטעים נחמדים יותר ונחמדים פחות ואם היא בחרה גן של גיל כזה היא צריכה לקחת בחשבון את הנושא הזה. ואף הורה לא נקרא מזניח גם אם הוא רוכב על החוק הזה. זכותו המלאה של ההורה לבחור מתי לגמול את הילד כל עוד זה מעוגן בחוק . תצאו מהשפוטיות הזו .

דבי גוטמן

משתמש חדש
הבן שלי עשה 3 באב היה בגן פרטי עם גננת ויועצת מנוסה לעניני גמילה הבן שלי מאד חכם ומדבר חבל על הזמן ברמה גבוהה וקולט ענין אני הייתי בעד לגמול אותו באזור פסח והגננת התעקשה שאני יחכה כי עדין לא היה בשל מבחינה פיזולוגית-שהיא טוענת שזה נושא שהורים לא קולטים לפעמים צריך את הזמן עד שהוא בשל מהבחינה הזאת שליטה על השריר בסופו של דבר חיכיתי וגמלתי אותו תוך שבוע שהרגשתי שכבר בשל ממש שבוע לפני הכניסה לחידר והילד נגמל תוך שבוע ב"ה

לא לפרסום

משתמש פעיל
מענין שהתורה דורשת מאיתנו לדון לכף זכות ולא לעשות שימוש כה מזהיר ושיפוטי באינטיליגנציה שלנו.
לא הכל הגננות יודעות, גם המאד מאד אינטליגנטיות שבקרבן. (ובדרך כלל השיפוטיות מגיעה ביחס הפוך לאינטיליגנציה).
לדון לכף זכות...זה דו צדדי....

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
לדון לכף זכות...זה דו צדדי....
מה לא דן לזכות בדברי?
בסך הכל הפרכתי את הקביעה הנחרצת שהכל שפיט.
ולא רק גננות שיפוטיות. לא רק אליהן התורה באה בדרישה לדון לכף זכות. (דנה אותך לזכות שלא קראת את כל ההודעה שחלק ממנה ציטטתי ולכן התעלמת מההקשר).

אילה מינה

משתמש מקצוען
חוקי כן או לא
זה לא השאלה כאן
זה לא נעים לגננת והייא צודקת
היא לא במעון והנורמה שמביאים ילד גמול
גם אם הוא בין שנתיים ושמונה וגם עם לא היה זמן להורה
בעיני זה הזנחה
אני גמלתי ילדה בת שנתיים ו8
היה נורא ואיום
היא פספסה המון המון בגן ובבית
ולקח לה שנה וחצי להיות גמולה לחלוטין
אלו שנגמלו בגיל 3+ נגמלו תוך יומיים-שלוש והכל עבר חלק
ב. אין לה זכות לא להחליף, זה חלק מהתפקיד שלה, ואם לא מתאים לה שתעבוד עם גיל אחר,
(הייתי סייעת כמה שנים בגיל הזה, מתוך כ25 ילדות בתחילת שנה היו כל שנה איזה 3-5 ילדות לא גמולות)
בדיוק מכירה מישהי שלא הסכימה לעבוד בגיל הזה כי לא מסוגלת להחליף ואין לה עבודה ועדיין היה ברור לה שהיא לא לוקחת על עצמה משהו שאינה יכולה לעמוד בו

נחמה למה

משתמש מקצוען
אני גמלתי ילדה בת שנתיים ו8
היה נורא ואיום
היא פספסה המון המון בגן ובבית
ולקח לה שנה וחצי להיות גמולה לחלוטין
אלו שנגמלו בגיל 3+ נגמלו תוך יומיים-שלוש והכל עבר חלק
לא בהכרח בכלל!
בנים בשלים לגמילה בד"כ באזור גיל 3
ובנות בד"כ באזור גיל שנתיים!
זה שספציפית לבת שלך לקח שנה וחצי (!) לא מצביע על כל השאר.

אילה מינה

משתמש מקצוען
לא בהכרח בכלל!
בנים בשלים לגמילה בד"כ באזור גיל 3
ובנות בד"כ באזור גיל שנתיים!
זה שספציפית לבת שלך לקח שנה וחצי (!) לא מצביע על כל השאר.
זה רק אומר שלפעמים להכריח ילד להגמל בזמן שהוא לא בשל
זה לא כ"כ חכם
ויש מקרים שעדיף לחכות עוד חודש או חודשיים ואז לגמול בצורה שנעימה יותר לכולם

זמר אלוף

משתמש פעיל
הכנסתי ילד בן שנתיים ושמונה חודשים לגן, הוא לא גמול מטיטול.
בשאר התחומים הוא מפותח יפה ולא נתנו לי להשאיר במעון.
הגננת מאוד כועסת. והסייעת לא מוכנה להחליף טיטולים. היא רוצה שאני אגמול אותו עכשיו.
אני מבינה 'זה לא כיף לה אבל מה יכולתי לעשות?
לדעתי ביחד עם המעבר לגן זה מידי מורכב בשבילו
וחוץ מזה שניסיתי בחופש ולא היה עם מי לדבר.
חוקי היא צריכה להחליף.
אמנם אכן זה לא נעים...
אשתי היא סייעת בגן הראשון ויש כל שנה ילד או שניים לא גמולים...
וזו המציאות.
וברוך השם שהיא מרגיעה את האמת שהכל בסדר, ובדרך כלל הוא נגמל מהר...

עיצה טובה, תשלחי לגננות מכתב עם שוקולד וכו, שאת מבינה שזה לא נעים, אבל את מוכנה להיות שם בשבילם ולעזור במה שיצטרכו.

ברית

משתמש רשום
בד"כ ככל שהילד גדול ובוגר יותר הגמילה קצרה יותר,
אני אף פעם לא גמלתי לפני 3.5 והגננות תמיד הסתדרו...
יש ילדים שלוקח להם זמן ויש אף גמולים שעצם ההתחלה בגן חדש ומרובה ילדים משפיע עליהם
והם חוזרים לפספס ,אז עם כל הכבוד לגננות עדיף כבר להן לחתל מאשר לנקות ילד שפיספס
וזה קורה הרבה בגיל הזה.

ברית

משתמש רשום
נראה לי שבגיל חמש ילך יותר מהר
ממש בדיחה,
בגן גילאי 3-4 אחוז גבוה מפספסים במהלך השנה ויש החוזרים לטיטולים (בעיקר בגני בנים) ובפרט שיש גם קטנים מאוד בשנתון אז יחי ההבדל מה גם שהעניין תלוי בבחירת שיתוף הפעולה עם הילד.
מה גם שלהשתגע ולשגע ילד חודשיים בעניין הגמילה לא תמיד שווה אם ניתן למצות את העניין בשבוע בלבד ( מניסיון)

שיפי בר

משתמש צעיר
שלום וברכה
אכתוב כאן מהביט עינה של גננת בדיוק בגילאים הללו
אשמח אם תקראו ביישוב הדעת ולחשוב לפני שמגיבים...
עד לפני 4 שנים החוק היה לטובת הגננות במובן הטוב של המילה , דהיינו , הגננות יתמודדו מול הקשיים של הילדים הרכים ממעעבר בית / מעון וכ'ו לגן עריה גדול המכיל מעל 30 ילד
כדי שהגננת תוכל לתת את המעטפת הכי נכונה לילד ולהציב את הגבולות הנדרשים , הקלו מעליה והחוק היה לטובתה בכל נושא הגמילה , דהינו ילד לא גמול = לא עולה לגן עריה!!!
בעשור האחרון היה על זה פולמוס גדול מאוד בציבורמשום שנוצר עומס ענק על המעונות עם פאר גילאים ענק , ז"א ילדים גדולים בגיל 3 וחצי המשיכו רישום במעון כי גני עריה לא קיבלו אותם משום שעדיין לא נגמלו
ראו לנכון לעשות לזה סוף וזו הסיבה שהכניסו סייעת ב' לגנים (גילאי 3-4 , 4-5) וזו ע"מ לשנות את החוק שיתאפשר להכניס גם ילדים שאינם גמולים ונמצאים בשנתון
עד לכאן החוק היבש
ולענייניו ,,, (נכתבו כאן דברים מאלפים ומנגד דברים מקוממים- וחכם - עיניו בראשו)
מאז שיצא החוק החדש הורים רבים החליטו "לחגוג" עליו והם לא מבינים שזה לרעתם ממש!!!!
יש הבדל בין ילד שאינו בשל ואז הגננת רואה את זה בעוד תחומים (ותפסיקו לעשות את הגננות מטומטמות , הן בהחלט לא נביאות אך יש להן מספיק נסיון וקליטה פי אלף מהירה מכם ההורים בשל הנסיון הרב שצברו במשך שנותיהם בתפקיד)
וילד שאינו בשל (אולי 4-5 ילדים הכי הרבה בתחילת שנה , בד"כ אחרי החגים זה יורד לאחד / שתיים) מוטל על האם התפקיד לבוא ולדבר ולהסביר את המצב ,וגננת ב"ה לא אטומה - תשמח לתת את כל הייעוץ ולעזור בתחום (בלי קשר לחוק)
בנוסף נכון לצ'פר את הצוות כדי להראות את הכמיה של ההורים והצוות מול הילד ולהשרות אוירה נעימה בנושא הנ"ל
אך יש הורים שחושבים שהגננות יצאו עכשיו מהחיתולים ואפשר לעבוד עליהם , מגיעות בתחילת שנה וזורקות לחלל האוויר כי הילד לא בשל ולכן שולחות עם טיטול - תגידו , אתם אמיתיים? יצא לכם פעם לחשוב איך זה נשמע מהצד????
תפתחו אוזניכים ועיניכם גם יחד - ואם אתם לא סומכות על דעות הגננות אז למה אתם שולוחים לגנים??
נקודה למחשבה - מי שמכם לתת כאן דעות קדומות על גננות האם הן ראויות לחנך את ילדי ישראל? ועוד ע"פ שפיטה של החלפת טיטולים???? הגזמתם ממש - וראוי לכל אחד שהעלה את הרעיון הזה לחזור בו מיידית!
הכי קל לנו שדעתינו תשמע ואם לא בנוח אז בכוח - ח'ברה - זה לא עובד!!!!
גננת נמדדת ע"פ מספר רב של פרמטרים ואוי לנו לפסול אדם כזה או אחר ע"פ הנוחות והדעות שלנו (במיוחד לא בחודש אלול)
* מי שהעלה כאן שהתייעץ ואמרו לו 30% לא גמולים - שיחליף יועץ דחוף למה?
או שהוא שקרן , או שהוא לא מקצועי (אני 17 שנה גננת בגיל זה ואף שנה לא התקרבנו אפילו לממדים הללו)
* אנחנו יהודים חרדים ועובדים מעל החוק , זה שהחוק מחייב לא נותן פתח להורים לזלזל בצוות החינוכי ולומר זאת הבעיה שלהם שיסתדרו - משפט קטנוני ממש ולא תואם ראיה רחבה של הורה הרוצה בטובת הילד
*בהחלט ניתן לשלוח ילדים שאינם גמולים ואפילו רצוי אם הם בשנתון , אך חשוב לבוא בדיבור מכבד מול צוות הגן , לדבר על הדברים ולא לגמור להביע את הערכה הרבה לצוות על הטיפול המסור בעניין זה (אפילו שזה חוקי)
והלוואי ונדע לראות תמיד את הצד השני ונדע לראות את חברינו במעלתם ולא בחסרונם
בהצלחה רבה ושנה טובה ובורכת לכולנו

מה לא דן לזכות בדברי?
בסך הכל הפרכתי את הקביעה הנחרצת שהכל שפיט.
ולא רק גננות שיפוטיות. לא רק אליהן התורה באה בדרישה לדון לכף זכות. (דנה אותך לזכות שלא קראת את כל ההודעה שחלק ממנה ציטטתי ולכן התעלמת מההקשר).
צודקת!! אני איתך

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כז

א לְדָוִד יְהוָה אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָא יְהוָה מָעוֹז חַיַּי מִמִּי אֶפְחָד:ב בִּקְרֹב עָלַי מְרֵעִים לֶאֱכֹל אֶת בְּשָׂרִי צָרַי וְאֹיְבַי לִי הֵמָּה כָשְׁלוּ וְנָפָלוּ:ג אִם תַּחֲנֶה עָלַי מַחֲנֶה לֹא יִירָא לִבִּי אִם תָּקוּם עָלַי מִלְחָמָה בְּזֹאת אֲנִי בוֹטֵחַ:ד אַחַת שָׁאַלְתִּי מֵאֵת יְהוָה אוֹתָהּ אֲבַקֵּשׁ שִׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה כָּל יְמֵי חַיַּי לַחֲזוֹת בְּנֹעַם יְהוָה וּלְבַקֵּר בְּהֵיכָלוֹ:ה כִּי יִצְפְּנֵנִי בְּסֻכֹּה בְּיוֹם רָעָה יַסְתִּרֵנִי בְּסֵתֶר אָהֳלוֹ בְּצוּר יְרוֹמְמֵנִי:ו וְעַתָּה יָרוּם רֹאשִׁי עַל אֹיְבַי סְבִיבוֹתַי וְאֶזְבְּחָה בְאָהֳלוֹ זִבְחֵי תְרוּעָה אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה לַיהוָה:ז שְׁמַע יְהוָה קוֹלִי אֶקְרָא וְחָנֵּנִי וַעֲנֵנִי:ח לְךָ אָמַר לִבִּי בַּקְּשׁוּ פָנָי אֶת פָּנֶיךָ יְהוָה אֲבַקֵּשׁ:ט אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי אַל תַּט בְּאַף עַבְדֶּךָ עֶזְרָתִי הָיִיתָ אַל תִּטְּשֵׁנִי וְאַל תַּעַזְבֵנִי אֱלֹהֵי יִשְׁעִי:י כִּי אָבִי וְאִמִּי עֲזָבוּנִי וַיהוָה יַאַסְפֵנִי:יא הוֹרֵנִי יְהוָה דַּרְכֶּךָ וּנְחֵנִי בְּאֹרַח מִישׁוֹר לְמַעַן שׁוֹרְרָי:יב אַל תִּתְּנֵנִי בְּנֶפֶשׁ צָרָי כִּי קָמוּ בִי עֵדֵי שֶׁקֶר וִיפֵחַ חָמָס:יג לוּלֵא הֶאֱמַנְתִּי לִרְאוֹת בְּטוּב יְהוָה בְּאֶרֶץ חַיִּים:יד קַוֵּה אֶל יְהוָה חֲזַק וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ וְקַוֵּה אֶל יְהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

מנדלה במטבח • אתגר 53

לוח מודעות

למעלה