דיון ילדה בכיתה רגישה לגלוטן- איך הייתן נוהגות?

רוגעל'ה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
@bnoya
לא קראתי את כל האשכול.
אני רק רוצה לתת נקודת מבט של אמא לילד אלרגי.

הבן שלי אלרגי לאגוזים ,כך שכל עוגה או מאפה בית, הוא לא נוגע, כי אין לו מושג מה יש בפנים.
הבן שלי לפחות, לא מרגיש רע עם זה.
הוא יודע שהוא מביא את העוגות הביתה, ואני נותנת לו במקום זה משהו אחר.

לפעמים לפעמים יש ילדים שחושבים עליו ומביאים לו ממתק בנפרד. וזה מאד מאד משמח אותו, ויותר מזה, הוא מרגיש מיוחד, כי חשבו עליו, ורק הוא קיבל חבילת חמצוצים, איזה כיף.

אז באמת כל הכבוד על המחשבה.
ולדעתי, אם הילדה שלך מאד רוצה עוגה עם גלוטן, לכי על זה, ותביאי משהו 'שווה' לילדה השניה. היא תרגיש שחשבו עליה ושהיא לא לבד.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
@bnoya
לא קראתי את כל האשכול.
אני רק רוצה לתת נקודת מבט של אמא לילד אלרגי.

הבן שלי אלרגי לאגוזים ,כך שכל עוגה או מאפה בית, הוא לא נוגע, כי אין לו מושג מה יש בפנים.
הבן שלי לפחות, לא מרגיש רע עם זה.
הוא יודע שהוא מביא את העוגות הביתה, ואני נותנת לו במקום זה משהו אחר.

לפעמים לפעמים יש ילדים שחושבים עליו ומביאים לו ממתק בנפרד. וזה מאד מאד משמח אותו, ויותר מזה, הוא מרגיש מיוחד, כי חשבו עליו, ורק הוא קיבל חבילת חמצוצים, איזה כיף.

אז באמת כל הכבוד על המחשבה.
ולדעתי, אם הילדה שלך מאד רוצה עוגה עם גלוטן, לכי על זה, ותביאי משהו 'שווה' לילדה השניה. היא תרגיש שחשבו עליה ושהיא לא לבד.
בן כמה הוא?

ו @bnoya אל תתבאסי עכשיו שהשקעת העוגה שלמה. רוב הילדים בכל זאת מעדיפים ;)

רוגעל'ה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
בן כמה הוא?

ו @bnoya אל תתבאסי עכשיו שהשקעת העוגה שלמה. רוב הילדים בכל זאת מעדיפים ;)
היום הוא בן 10.
אבל זה היה ככה גם כשהוא היה בגן.

וחס וחלילה להתבאס.
היא עשתה מעשה גדול. גם עבור הילדה ההיא, אבל בעיקר עבור הבת שלה. לימדה אותה להתחשב באחרים. שזה לדעתי שיעור לכל החיים.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
היום הוא בן 10.
אבל זה היה ככה גם כשהוא היה בגן.
מעניין, קצת מזכיר לי הגישה של הבן הגדול שלי (16). מעניין לשמוע ממך איך את חושבת שזה קרה - או איך הגישה שלך לאלרגיות באופן כללי. אם ניפגש פעם בחיים האמיתיים ;)

רוגעל'ה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
מעניין, קצת מזכיר לי הגישה של הבן הגדול שלי (16). מעניין לשמוע ממך איך את חושבת שזה קרה - או איך הגישה שלך לאלרגיות באופן כללי. אם ניפגש פעם בחיים האמיתיים ;)
אני חושבת שזה הגיע מזה שאף פעם לא התיחסנו אליו כמסכן.
התייחסנו לאלרגיות כעל משהו פיזי ולא רגשי.

וכשהוא מקבל ממתק אחר ממה שכולם קיבלו, זה תחליף לא פיצוי.
מעבר לזה, בבית, אני לא מכניסה דברים שהוא לא יכול לאכול. בבית הוא יכול לאכול הכול.
אז רק בחוץ קשה לו. הוא מתמודד עם זה מאד יפה.

הכי קשה לו זה באירועים, שיש בר ענק מלא בדברים, ואין לנו מושג מה עם אגוזים ומה בלי. אז הוא לא נוגע בכלום.
אבל אז בעלי משיב אותו על קוגל שהוא מאד אוהב, ודואג לו לאוכל שהוא אוהב.
קשה לו, הוא מתמודד, אבל הוא מקבל את זה בטבעיות.

nc

משתמש סופר מקצוען
באמת ובתמים. סולקתי.
(מרגישה כמו אלה שצריכות להסביר עכשיו שלא הן הבעיה אלא ההנהלה....
לא משנה מי ומה, אבל הייתי בחוץ לשנה)
אהההה
תהיתי עד כמה סנילית אני יכולה להיות
כי זכרתי בודאות שאת ותיקה בהרבה.

ואו, לא ידעתי שיש עונש קשוח כזה. אכן מרתיע.

שאף

משתמש מקצוען
אני חושבת שזה הגיע מזה שאף פעם לא התיחסנו אליו כמסכן.
התייחסנו לאלרגיות כעל משהו פיזי ולא רגשי.

וכשהוא מקבל ממתק אחר ממה שכולם קיבלו, זה תחליף לא פיצוי.
מעבר לזה, בבית, אני לא מכניסה דברים שהוא לא יכול לאכול. בבית הוא יכול לאכול הכול.
אז רק בחוץ קשה לו. הוא מתמודד עם זה מאד יפה.

הכי קשה לו זה באירועים, שיש בר ענק מלא בדברים, ואין לנו מושג מה עם אגוזים ומה בלי. אז הוא לא נוגע בכלום.
אבל אז בעלי משיב אותו על קוגל שהוא מאד אוהב, ודואג לו לאוכל שהוא אוהב.
קשה לו, הוא מתמודד, אבל הוא מקבל את זה בטבעיות.
רגישות לאגוזים ואני לא מזלזלת זה לא כמו רגישות לקמח.
בכמה ממתקים ועוגות יש אגוזים ובכמה יש קמח?
ילד שאסור לו קמח אסור לו שום עוגה אף פעם. מעטות הפעמים שטורחים ועושים בשבילו עוגה ללא גלוטן.

רוגעל'ה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
רגישות לאגוזים ואני לא מזלזלת זה לא כמו רגישות לקמח.
בכמה ממתקים ועוגות יש אגוזים ובכמה יש קמח?
ילד שאסור לו קמח אסור לו שום עוגה אף פעם. מעטות הפעמים שטורחים ועושים בשבילו עוגה ללא גלוטן.
לא הבנתי מה כוונתך לומר.

אם הבנים שמחה!

משתמש מקצוען
בלת"ק
יתכן שזה כבר לא רלוונטי כי המסיבה בטח כבר היתה, אבל כאמא לילדים אלרגיים, אני רוצה להציג את הצד שלהם.
הבת שלי בת 20 והיא תמיד העדיפה לא לקבל יחס מיוחד.
שלא יכינו עוגות שמותרות לה ושלא יכינו לה משהו אחר במקום.
היא עצמאית מאוד ומעדיפה להסתדר לבד ושאף אחד לא יתאמץ בשבילה. היא אפילו לא מספרת שהיא אלרגית.
היא מדריכה בפנימיה ואני אפילו לא שואלת אותה איך היא מסתדרת עם אוכל כי אני יודעת שהכל בשליטה ואין לי מה לדאוג.
הבן שלי בן 6 והוא התרגל לזה שהוא מקבל משהו אחר כשיש יום הולדת או מסיבה בגן.
אין לו שום בעיה עם זה והוא לא מצפה שכולם יאכלו רק דברים שהוא יכול לאכול. (עוגת נאוקייט, מישהו מעוניין?)
באירועים מחוץ לבית או לגן, הוא יודע שאנחנו מביאים לו אוכל מהבית.
אני חושבת שאם אחת האמהות בגן היתה מכינה עוגה שמותרת לו, הוא היה מאושר עד הגג אבל בוודאי שהוא לא מצפה לזה (ובטח היה חושש מאוד לאכול את זה כי הוא יודע שלא אוכלים מה שאמא לא הכינה).
אז מה שטוב לילד אלרגי אחד זה לא תמיד מה שטוב לשני.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
בהמון אגוזים או קמח או שתיהם?
אגוזים.
(כמובן גם גלוטן, אבל הפעם התייחסתי לאגוזים).
מי שנמנע גם מ'עלול להכיל' אגוזים נמנע מהרבה מאד חטיפים.
וגם, שימי לב שהיא כתבה שהם לא אוכלים שום עוגה, בשום שמחה, בשום בר. כי הם לא יודעים מה שמו בפנים (והיא צודקת בזהירות שלה, בהרבה מאד עוגות ביתיות יש דברים כמו קרם נוגט ועוד).
ככה שבסופו של דבר, אני לא חושבת שזה מאד שונה מהחיים של ילד צליאקי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  15  פעמים

לוח מודעות

למעלה