דיון ילדה בכיתה רגישה לגלוטן- איך הייתן נוהגות?

המורה ציבי

משתמש פעיל
אשמח לעזרה בעניין..
הבת שלי מתנדבת סדרתית לעוגות לכל מסיבה אפשרית. היא נהנית ואותי זה משמח לעשות לה עוגה מעוצבת מושקעת (עוגות קרם, בצק סוכר וכל הבלאגן הזה היפה הזה)
יש לה בכיתה ילדה רגישה לגלוטן ואנחנו בכל פעם נכנסות לדיון- האם להכין עוגה לכל הכיתה ולהכין עוד משהו בצד לילדה או שעדיף להביא משהו ללא גלוטן פחות יפה אבל שיגרום לה להרגיש כמו כולן ולא חריגה?
אני נוטה לאופציה של לתת לה את ההרגשה שהיא לא חריגה, לבת שלי קשה עם העניין כי היא רוצה להשוויץ בעוגות שלי (בכל אופן ילדה קטנה בת 8)
היום התחיל דיון נוסף בעניין, הבת שלי הודיעה למורה שאמא שלה תביא עוגת קומות מעוצבת ומבחינת הבת שלי זה החלום... אבל פתאום התעורר שוב העניין וכשאמרתי לה שנעשה עוגה מתאימה לכולן היא לקחה את העניין קשה...
מה אומרות? איך מתנהגים במקרים כאלו? מה עדיף? טובת הבת שלי או טובת הבת הרגישה ועל הדרך חינוך לבת שלי?
אשמח לשמוע
בלת"ק
תלוי מי הבת.
לי בכיתת חינוך בגיל דומה הייתה בת רגישה לגלוטן
שהייתה גאה מאד בזה שלה מביאים משהו אחר ---

נקודה למחשבה.

רחל סרולוביץ

כתיבה שיווקית וקופירייטינג
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
לא רלוונטי.
נ.ב יש לי כמה בני משפחה עם צליאק. קשה להם מאוד העוסדה שהם "מופרשים" מהציבור כל פעם.
לא תמיד זה נכון באופן גורף.
ויש לי ניסיון אישי עם אלרגיות.

אסתושי

משתמש מקצוען
בלת"ק יש היום קמח "מולינו" מיובא ע"י קמח הארץ זה קמח חיטה שעובר תהליך שמוציא ממנו את הגלוטן ואפשר להכין איתו לחמניות המוציא טעימות ועוגות מזונות רגילות אני מכירה חברה ששמה בכל עוגה את ה"מולינו" המקום קמח רגיל וממש לא מרגישים

אם הבנים שמחה!

משתמש מקצוען
בלת"ק יש היום קמח "מולינו" מיובא ע"י קמח הארץ זה קמח חיטה שעובר תהליך שמוציא ממנו את הגלוטן ואפשר להכין איתו לחמניות המוציא טעימות ועוגות מזונות רגילות אני מכירה חברה ששמה בכל עוגה את ה"מולינו" המקום קמח רגיל וממש לא מרגישים
לא כל הצליאקים אוכלים את זה. יש לנו אורחת קבועה עם צליאק שהיתה אוכלת את זה ולאחרונה הרופאה שלה אמרה לה להפסיק.

עמ"י

משתמש צעיר
@bnoya, וואו!!!!!!!!!!!!
רק עכשיו ראיתי את האשכול ומבטיחה לך שהתרגשתי.
הנושא הזה של התחשבות באלרגיים עלה למודעות בשנים האחרונות, וזה מרגש כל פעם מחדש!
רציתי רק לומר לך שאת אימא אלופה ואני מעריצה. באמת.
בוא נתחיל מזה שהכנת עוגה ;)
נעבור למחשבה על הבת האלרגית.
נסיים בעבודה מאומצת בשביל התוצאה המרהיבה,
ולקינוח, החינוך המושלם שהבת שלך קבלה.
רק שתדעי שאת אולי תשכחי מהעניין עוד כמה חודשים, אבל הילדה הזו יכולה לזכור לנצח את המסיבה הזו, את מחשבה שלך, את הטרחה שטרחת במיוחד בשבילה. עשית מעשה גדול.
מקנאה בזכויות שלך!

bnoya

משתמש מקצוען
@bnoya, וואו!!!!!!!!!!!!
רק עכשיו ראיתי את האשכול ומבטיחה לך שהתרגשתי.
הנושא הזה של התחשבות באלרגיים עלה למודעות בשנים האחרונות, וזה מרגש כל פעם מחדש!
רציתי רק לומר לך שאת אימא אלופה ואני מעריצה. באמת.
בוא נתחיל מזה שהכנת עוגה ;)
נעבור למחשבה על הבת האלרגית.
נסיים בעבודה מאומצת בשביל התוצאה המרהיבה,
ולקינוח, החינוך המושלם שהבת שלך קבלה.
רק שתדעי שאת אולי תשכחי מהעניין עוד כמה חודשים, אבל הילדה הזו יכולה לזכור לנצח את המסיבה הזו, את מחשבה שלך, את הטרחה שטרחת במיוחד בשבילה. עשית מעשה גדול.
מקנאה בזכויות שלך!
ריגשת!!!

נהכה

משתמש רשום
וואו באמת יפה מצידך לא כל אחד היה נוהג כמוך
אני חושבת שכן נכון יותר לעשות משהו שטוב לכולם כי ההרגשה של להיות חריגה בהחלט לא נעימה
וגם זה טוב לילדה שלך מבחינת חינוך

MIRIBZ00

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אצלנו כשהרב היה עם ציליאק-הכנו ללא גלוטן.
יוצא פחות טעים...
הרב לא באמת צריך עוגה.. אבל, הזדמנות לחנך את הילדים להסתכל מסביב, להיות רגיש.
וגם תחושה טובה, הנה חשבו עלי...

חיוך

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
UX UI
D I G I T A L
תודה רבה!!
הפרחים מקצפת.
זה מקצפת? איך?
1667164096581.png

bnoya

משתמש מקצוען
זה מקצפת? איך?
כן. זו טכניקה של זילוף שושנים מקצפת- יש צנטר מיוחד לזילוף שושנים
את ה"טאי דאי" יצרתי בשקית הזילוף- מרחתי על הדפנות צבע סגול ואז הכנסתי בפנים צבע לבן וברגע שהתחלתי את הזילוף הצבעים התערבבו וזה מה שיצא.

חיוך

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
UX UI
D I G I T A L
וואו, אלופה!
כן. זו טכניקה של זילוף שושנים מקצפת- יש צנטר מיוחד לזילוף שושנים
את ה"טאי דאי" יצרתי בשקית הזילוף- מרחתי על הדפנות צבע סגול ואז הכנסתי בפנים צבע לבן וברגע שהתחלתי את הזילוף הצבעים התערבבו וזה מה שיצא.
וואו, אלופה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה