דרוש מידע יומן מסע של איש עם קוליטיס. מוזמנים להצטרף

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
איזה כתיבה אופטימית!

rubi

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים

פנינה 99

משתמש סופר מקצוען
יש באזור רבי עקיבא מקום כזה, אפשר לשבת, לנוח לאכול, שירותים, מכונת שתיה וכזה.. שכחתי איך השם שלהם
"מקומית"
מהרש"ל קרוב לר' עקיבא
ויש שרותים בר' עקיבא פינת חזו"א
סמוך לחנות פאר.
בתשלום סמלי

חוקרת

משתמש מקצוען
מקומית"
מהרש"ל קרוב לר' עקיבא
ויש שרותים בר' עקיבא פינת חזו"א
סמוך לחנות פאר.
מספר הטלפון של מקומית במהרשל 5
0533176365
ברוב הסניפים של קופיקס יש שירותים
בפינת חזו"א רבי עקיבא יש מכשיר להכניס מטבע של 1 ש"ח (מגיעים מכיוון חזו"א בשביל אחרי גוש החנויות הראשון מאחורי התחנה לכיוון היציאה מהעיר

המוכשר !!!

משתמש מקצוען
@קוליטיס עם חיוך תודה אני נהנה מאוד מהקריאה,
אני חולה קוליטיס כבר כמה שנים ונחמד מאוד ללמוד על חוויות של אדם אחר.
נ.ב. אגב ע"פ החוק אפשר לקחת רק 12.5% + מע"מ מקצבה (וכמובן צריך להתייעץ בזה מה הדין ע"פ חו"מ).
הוא כתב שזה היה לפני כמה שנים שעוד היה מותר....

68

משתמש צעיר
אני רואה שיש כאן הרבה ערבוב מושגים בנוגע לריפוי של מחלות מעיים IBD, אז נעשה קצת סדר.
יש 3 מצבים שונים של ריפוי, 1. ריפוי מוחלט. 2. הפוגה במחלה (רמיסיה). 3. הקלה בתסמינים.
ובכן ריפוי מוחלט זה דבר כמעט לא אפשרי (חוץ מניתוח להסרת המעי הגס - לחולי קוליטיס), אבל לרוב האנשים המחלה לא פעילה כל הזמן ויש תקופות של רמיסיה.
רמיסיה בחלט יכולה לקרות גם לבד בלי שום טיפול תרופתי או דיאטה, ולכן להסיק לדוד של חבר שלי היה קוליטיס והוא עשה כך וכך וזה עזר - סימן שזו התרופה - זה לא רציני.
אבל בהחלט אפשר להקל על התסמינים ע"י דיאטות מסוימות, וכן יש הרבה אנשים שנכנסו לרמיסיה ע"י דיאטת דפ"מ.
ובכל זאת הרבה פעמים אין מנוס מטיפול תרופתי ביולוגי בכדי להכנס לרמיסיה.

נערך לאחרונה ב:

rubi

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
יכול להיות שדווקא כן. כבר העלו פה השערה שהוא פעיל כאן בפורום כתיבה עם שם ניק אחר
אם הוא משתתף בניק אחר זה לא רלוונטי לדיון שלנו.

בכדי לא לסטות מנושא האשכול, אני סיימתי בענין הזה.

המוכשר !!!

משתמש מקצוען
אני רואה שיש כאן הרבה ערבוב מושגים בנוגע לריפוי של מחלות מעיים IBD, אז נעשה קצת סדר.
יש 3 מצבים שונים של ריפוי, 1. ריפוי מוחלט. 2. הפוגה במחלה (רמיסיה). 3. הקלה בתסמינים.
ובכן ריפוי מוחלט זה דבר כמעט לא אפשרי (חוץ מניתוח להסרת המעי הגס - לחולי קוליטיס), אבל לרוב האנשים המחלה לא פעילה כל הזמן ויש תקופות של רמיסיה.
רמיסיה בחלט יכולה לקרות גם לבד בלי שום טיפול תרופתי או דיאטה, ולכן להסיק לדוד של חבר שלי היה קוליטיס והוא עשה כך וכך וזה עזר - סימן שזו התרופה - זה לא רציני.
אבל בהחלט אפשר להקל על התסמינים ע"י דיאטות מסוימות, וכן יש הרבה אנשים שנכנסו לרמיסיה ע"י דיאטת דפ"מ.
ובכל זאת הרבה פעמים אין מנוס מטיפול תרופתי ביולוגי בכדי להכנס לרמיסיה.
מהיכרות שלי לרוב האנשים המחלה כן פעילה ברמות מסוימות
ואיך רמיסה קוראת לבד?

68

משתמש צעיר
זו ההתנהלות הרגילה של המחלה, תנועה בגלים בין החמרה לרמיסיה.

קוליטיס עם חיוך

משתמש מקצוען
אם הוא משתתף בניק אחר זה לא רלוונטי לדיון שלנו.
תודה לכל המגיבים, אני מובך משפע התגובות החיוביות.
כמענה על תגובות מסויימות - אני אכן פעיל בפורומים שונים תחת ניק אחר.
אבל לא בפורום כתיבה, זאת הפעם הראשונה שאני כותב ומפרסם.
ושוב תודה.

המוכשר !!!

משתמש מקצוען
זו ההתנהלות הרגילה של המחלה, תנועה בגלים בין החמרה לרמיסיה.
אחרי שנים של היכרות אם חולים והמחלה
לראשונה אני שומע את זה שיש רמיסיה שקוראת לבד ללא שום טיפול תזונתי או רפואי

יש עוד מישהו ששמע על זה?

68

משתמש צעיר
אחרי שנים של היכרות אם חולים והמחלה
לראשונה אני שומע את זה שיש רמיסיה שקוראת לבד ללא שום טיפול תזונתי או רפואי

יש עוד מישהו ששמע על זה?
לכל אחד יש עליות וירידות, וזו הסיבה שבכל מחקר יש קבוצת ביקורת לבדיקת יעילות התרופה.

עזרי מעיים

משתמש צעיר
שלום וברכה
בתור ארגון שיש לנו הרבה נסיון לצערנו עם מתמודדים עם קרוהן וקוליטיס מכל שכבת הגילאים,
לגבי הנושא של רמיסיה וכו' ללא תזונה ותרופות ואו טיפול רגשי לפי מה שידוע אין אפשרות כ"כ לצאת מההתמודדות קם מחלות מעין אלו לצערנו,
ובפרט בשלב התחלתי של התלקחות וכו' שאז יש הרבה מקום לטיפול תרופתי בכדי להגיע לאיזון,
בד"כ יש צורך בטיפול תזונתי/רגשי/תרופתי בפרט שאלו הן מחלות שיושבות על סטרס וכמובן תזונה לקויה
אז איזה שהוא שינוי חייב לקרות בנושאים הנ"ל,
כן ישנם רבים שבעזרת טיפול מתאים מצליחים להגיע לרמיסיה (הפוגה מהמחלה) ארוכת טווח,
ורוב המתמודדים שאנחנו מכירים אצלנו ב'עזרי מעם' מנהלים שגרת חיים רגילה ב"ה.
נכון שיש התלקחות אז ודאי שיש יותר התמודדות כמו שתיאר את זה בצורה יוצאת דופן 'קוליטיס עם חיוך'.
בהצלחה רבה
והרבה בריאות

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  30  פעמים

לוח מודעות

למעלה