התייעצות טיפ לקופאי בסופר

rubi

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
ערב טוב,

עלתה בי מחשבה ואני משתף אתכם בה.

השבוע ביצעתי קניה חודשית של אוכל / חד פעמי וכו' באחת מחנויות אנ"ש היותר מוכרות בירושלים,
שמתי לב שהחנות מקפידה להביא קופאים רק מאנ"ש ממש
ומשהו בלב קצת זז לי,
לראות קופאים משלנו, שבשביל להביא פרנסה הביתה, בכמה שקלים לשעה עובדים ממש קשה.
אז נכון - מי לא עובד קשה, ומה הקשר לזה שהוא משלנו?
אז זהו בדיוק הענין, אם מישהו שיכול להיות שכן שלך, או מהשכונה שלך, הולך להיות קופאי, ולא בחנות השכונתית
הוי אומר שאין לו פרנסה אחרת, ואפילו שזה אולי אפססס לא הכי הכי "מכובד", כנראה שזה יותר מכובד מלהזדקק לבריות....

אז בקניה המדוברת, הוצאתי כ 1,500 ש"ח על הקניה, הקופאי עבד על הקניה שלי במסירות במשך זמן רב
ומתוך הכרת הטוב כלפיו, הוצאתי 20 ש"ח והגלשתי אותם באלגנטיות לתוך כף ידו,
תוך כדי שאני אומר לו שזה טיפ על היחס המסור שהוא נתן לי.

הייתם צריכים לראות באיזה אושר הוא לקח את ה 20 שקלים, ובשבילי 20 שקלים לקניה של 1,500 ש"ח, זניח לא?

הוא הרעיף עלי שירות ותשבחות, בטח הוא לא מכיר כזה דבר טיפ לקופאי, וכנראה מחכה לי לקניה הבאה שאבוא אצלו.

ואני חושב לעצמי, הקופאי הזה עובד בשכר מינימום של ממש, בשעות רבות, חלקם זה השלמת הכנסה לכולל שהם לומדים בו בבוקר (כן, כן, אני יודע שיש גם כאלו), ואם הוא היה מגיע אליך לבקש צדקה בשטיבל לא היית מביא לו כמה שקלים?
אז כאן יש לנו הזדמנות להביא בצורה מכובדת לאדם שטרח בשבילנו, ויש לו בטח כמה פיות בבית להאכיל אותם.

נקודה למחשבה!

מה יהיה?

משתמש רשום
ערב טוב,

עלתה בי מחשבה ואני משתף אתכם בה.

השבוע ביצעתי קניה חודשית של אוכל / חד פעמי וכו' באחת מחנויות אנ"ש היותר מוכרות בירושלים,
שמתי לב שהחנות מקפידה להביא קופאים רק מאנ"ש ממש
ומשהו בלב קצת זז לי,
לראות קופאים משלנו, שבשביל להביא פרנסה הביתה, בכמה שקלים לשעה עובדים ממש קשה.
אז נכון - מי לא עובד קשה, ומה הקשר לזה שהוא משלנו?
אז זהו בדיוק הענין, אם מישהו שיכול להיות שכן שלך, או מהשכונה שלך, הולך להיות קופאי, ולא בחנות השכונתית
הוי אומר שאין לו פרנסה אחרת, ואפילו שזה אולי אפססס לא הכי הכי "מכובד", כנראה שזה יותר מכובד מלהזדקק לבריות....

אז בקניה המדוברת, הוצאתי כ 1,500 ש"ח על הקניה, הקופאי עבד על הקניה שלי במסירות במשך זמן רב
ומתוך הכרת הטוב כלפיו, הוצאתי 20 ש"ח והגלשתי אותם באלגנטיות לתוך כף ידו,
תוך כדי שאני אומר לו שזה טיפ על היחס המסור שהוא נתן לי.

הייתם צריכים לראות באיזה אושר הוא לקח את ה 20 שקלים, ובשבילי 20 שקלים לקניה של 1,500 ש"ח, זניח לא?

הוא הרעיף עלי שירות ותשבחות, בטח הוא לא מכיר כזה דבר טיפ לקופאי, וכנראה מחכה לי לקניה הבאה שאבוא אצלו.

ואני חושב לעצמי, הקופאי הזה עובד בשכר מינימום של ממש, בשעות רבות, חלקם זה השלמת הכנסה לכולל שהם לומדים בו בבוקר (כן, כן, אני יודע שיש גם כאלו), ואם הוא היה מגיע אליך לבקש צדקה בשטיבל לא היית מביא לו כמה שקלים?
אז כאן יש לנו הזדמנות להביא בצורה מכובדת לאדם שטרח בשבילנו, ויש לו בטח כמה פיות בבית להאכיל אותם.

נקודה למחשבה!
כל הכבוד !
יוזמה מבורכת !
לא רק למלצרים הנחמדים שמשלמים להם טוב מגיע לקבל טיפ

גרשיים

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
באמת צריך לשים לב
גם אם לא טיפ, לפחות חיוך ומילה טובה
"גדול המלבין שיניים לחברו יותר ממשקהו חלב"
אנושיות. מענטש'ליכקייט.

הנ"ל תקף לא רק לקופאי...

הלוואי והיו מקציבים לנו "רק" עשרים חיוכים ליום
היינו סופרים את החיוכים, אבל לפחות דואגים "לבזבז" את הקצבה היומית עד סוף היום...

נערך לאחרונה ב:

המטבח של סימא

משתמש מקצוען
עצם המחשבה על אדם אחר זה דבר גדול וחשוב אבל...המילה ''משלנו'' מקלקלת,
ואם הוא ''משלהם'' הוא לא יהודי קשה יום שצריך קצת לעזור ולעודד אותו?
הבוס שלנו יוצא כל בוקר לרחוב ומזמין את מנקת הרחוב לכוס קפה ועוגה..היא ממש לא משלנו אבל לראות אותה נהנית מקפה חם ביום קר מרחיב את הלב.

מה יהיה?

משתמש רשום
עצם המחשבה על אדם אחר זה דבר גדול וחשוב אבל...המילה ''משלנו'' מקלקלת,
ואם הוא ''משלהם'' הוא לא יהודי קשה יום שצריך קצת לעזור ולעודד אותו?
הבוס שלנו יוצא כל בוקר לרחוב ומזמין את מנקת הרחוב לכוס קפה ועוגה..היא ממש לא משלנו אבל לראות אותה נהנית מקפה חם ביום קר מרחיב את הלב.
למשלנו יש יש יותר קושי ובזיון לעבוד במכולת

עשרת

משתמש פעיל
כל הכבוד לך.
אבל אני מרגישה קצת נימה של רחמנות/זלזול במי שעובד בכזה עבודה,
ואני חושבת שבאמת אין עבודה שמבזה את בעליה, בפרט שזה הרבה פחות מלפשוט נבלה בשוק,
ואדם שעובד ומביא פרנסה הביתה ראוי לכל הערכה,
כמובן בלי לגרוע מהמעשה המדהים שעשית

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

תודה
נקרא  0  פעמים