טיפים לצום קל

תרצה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י OR_Design;1335505:
מסכימה שזה בכלל לא רק פסיכולוגי.
כל צום אני ממש מרגישה כמעט מעעעעולפת ולא רק בשעות האחרונות אלא כבר מהבוקר. כבר היו לי כמה פעמים שלפני הסוף שברתי את הצום ושתיתי או טעמתי משהו לפי המותר כי כבר לא יכלתי לעמוד אפילו.

ועכשיו אני מניקה - איך עוברים את זה???? יהיה לתינוקת מה לאכול?
(לא יצא לי עדיין לצום בהנקה)
היא בלי קשר בזמן האחרון לא רגועה ואני חוששת שמשהו עם כמות החלב השתבשה, אז מה יקרה בצום?

:(:(

אשמח לדעת מניסיונכן..

אגב - הכדורים האלה הם בבני ברק בלבד??

קודם כל, תתפללי שיהיה לתנוקת כל צרכה, ותאמיני בכוחה של התפילה.

דבר שני, ידוע לי מנסיון של כמה בנות משפחה, שה"מגה מילק" של מנטה קליניק הועיל להן מאוד היה שפע של חלב גם ביום הצום וגם יומיים אח"כ. לדעתי, שווה לך לנסות.

סא איור

מהמשתמשים המובילים!
איור וציור מקצועי
גיליתי עכשיו ש הB12 שלי התוקף שלו מלפני שנה..):
מישהו יודע שאין עם זה בעיה ואפשר להשתמש? או שאין ברירה ונזרוק...

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אם כואב הראש - למרוח מיץ לימון על שתי הרקות, עיסוי קל, זה עוזר פלאים (חמיצות גורמת כיווץ של כלי דם, וממילא מרגיעה את הכאב). אפשר גם חומץ אבל הריח לא משהו...
וכן מומלץ לשתות ממש הרבה מים היום (עדיף להתחיל יומיים מראש, אבל לפחות תשתו היום), פלוס ויטמין C ו-B12
אצלי הנוסחה הזו מאוד עוזרת.

נכתב ע"י OR_Design;1335505:
ועכשיו אני מניקה - איך עוברים את זה???? יהיה לתינוקת מה לאכול?
(לא יצא לי עדיין לצום בהנקה)
היא בלי קשר בזמן האחרון לא רגועה ואני חוששת שמשהו עם כמות החלב השתבשה, אז מה יקרה בצום?

:(:(

אשמח לדעת מניסיונכן..

אצלי בשנה שעברה - שאיבות בשבוע שלפני, וכך צברתי מלאי של חלב שאוב (הקטנה שלי לא רצתה מטרנה בשום צורה ואופן...) אבל עכשיו שזה לא רלוונטי לך -
קודם כל לשאול רב, יכול מאוד להיות שאת לא צריכה לצום!!!
היא קטנה, היא לא אוכלת מזון אחר.
יש רבנים שאומרים שאת חייבת לתת לה מטרנה ולצום בעצמך, ויש רבנים שאומרים ההיפך - שאת חייבת לאכול כדי שיהיה לתינוקת מה לאכול.
ט' באב פחות חמר מיום כיפור.
וכן לקחת חלב-רב, מגה מילק או משהו מהתכשירים האלה
ועוד משהו -
לאכול היום הרבה הרבה קלוריות ולשתות ה-מ-ו-ן
ובצום - לנוח ולשכב כמה שיותר

תינוקת לא רגועה סביב גיל 3 חודשים -
קפיצת גדילה. התינוקת גדלה וזו הדרך הנפלאה של הקב"ה לאותת לגוף לייצר עבורה כמות גדולה יותר של חלב - ביקוש והיצע, בדיוק כמו בפרסום.
זה אמור לקרות שוב בגיל 6 חודשים.
זה בסדר גמור, רק כנראה לא מסתדר עם צום ;)

פשוט

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עריכה והפקת סרטים
תשעה באב: המדריך המלא לצום קל

מועתק מאתר כיכר השבת.

כוננות צום מתחילה כבר בבוקר. התחילו את היום עם ארוחת בוקר המכילה פחמימות מורכבות כמו: לחם מחיטה מלאה, דגני בוקר מלאים, שיבולת שועל וכדו'. בנוסף חשוב בארוחת הבוקר לשלב מוצרי חלב וחלבונים אחרים כמו ביצה.

בהמשך יש להמשיך בארוחות קטנות וצפופות עד לסעודה מפסקת (כל 3 שעות). כך נמלא את מאגרי הגליקוגן בכדי שיעמדו כמאגרים בשעות הראשונות של הצום.

• שתייה מרובה: מומלץ לשתות במשך היום עד סעודה מפסקת כ-10 כוסות מים. בסיום הארוחה שתו בסביבות 2 כוסות מים. למרות שישנו מיתוס ששתיית מיץ ענבים עוזר לעבור את הצום בקלות, משקאות מתוקים באופן כללי מעלים את תחושת הצמא. המנעו ממשקאות המכילים קפאין (קפה, תה, קולה).

תשעה באב: טיפים לסעודה מפסקת

• המנעו ממזון מתובל בסעודה המפסקת וממשקאות אלכוהוליים במהלך הסעודה המפסקת.

• התחילו את הארוחה כשעה וחצי לפני כניסת הצום. אכילה איטית ומנות מרובות מגדילות את תחושת השובע לטווח ארוך ומונעים תחושת כבדות הנובעת מאכילה מרובה בארוחה גדולה אחת.

• הארוחה המפסקת צריכה להכיל פחמימות מורכבות אבל מסוג שונה מאילו שאכלנו בבוקר: קטניות כמו אפונה או דגנים. מומלץ לשלב תפוחי אדמה, כוסמת או קינואה ובכלל מזונות המכילים סיבים תזונתיים שישפרו את תחושת השובע לאורך זמן.

איך פותחים את צום תשעה באב

• אכילה נכונה בצאת הצום חשובה לא פחות מאכילה נכונה לקראת הצום.

• מומלץ לאכול מעט ומהדרגה. אכילה איטית עוזרת לעיכול המזון, אכילה מופרזת עלולה לגרום לתחושה לא נעימה.

• התחילו עם כוס שתייה מומתקת, פירות יבשים או פרוסת עוגה עם קפה.

• בארוחת צאת הצום, כדאי להמנע מאכילת מזונות המלאים סיבים תזונתיים, מפני שהם עלולים לגרום תחושת אי נוחות.

• שתו 2-3 כוסות מים לפני ובזמן הארוחה.

• מומלץ לאכול מזונות מלוחים בכדי להחזיר לגוף את המלחים שאבדו במהלך הצום הממושך.

ולסיום, אם אתם דתיים לאומיים ומכורים לקפה, מותר לכם לאכול גם בתשעה באב. פסק של הרב מלמד טוען כי למכורים לקפה מותר ללעוס פולי קפה במהלך הצום מכוון שהם נחשבים כתרופה עבורם.

צום קל! ושנזכה לראות בביאת משיח צדקנו בבניית בית המקדש במהרה בימנו אמן.

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
מלכתחילה לא נכנסתי לכאן. כל כך מקווה שנזכה לגאולה בכל רגע, וזה לא יהיה רלוונטי.
אבל פתאום תפסתי שמדברים על מניקות. בעניין זה אשתף בדבר חשוב:
לפני עשר שנים נולד לי בן בתמוז. ט' באב כבר לא היה בתוך שלושים יום. שתיתי הרבה, וצמתי. (לא חשבתי בכלל לשאול רב. כי הרי כתוב בהלכה:"מעוברות ומיניקות אפילו מצטערות הרבה- צמות". אבל תדעו שתמיד כדאי להתייעץ ולא לפסוק לבד...)
הצום עבר בסדר גמור. בלילה, ולמחרת היום הקטן צרח נורא. חשבתי אולי יש לו משהו באוזניים? הלכתי לרופא (חרדי, ומומחה גדול) הוא בדק אותו מכל הכיוונים, פתאום נזכר:"רגע, צמת אתמול"?
"כן".
שתית ארבע ליטר לפני הצום?"
"שתיתי הרבה, לא ספרתי"...
"לכי הביתה ותני לתינוק מטרנה. הוא רעב!"
כך עשיתי ולמדתי מאז במצב של הנקה וצום:
1. לשתות 4 ליטר יום לפני
2. לתת תוספות ליתר ביטחון. (תמיד יש שכנה שמביאה כמה כפיות בשמחה כשלי אין מטרנה בבית בכלל)
יהיה רצון שהנ"ל לא יהיה רלוונטי. רק לים כיפור.
בברכת גאולה שלמה, אמן!

ck

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נכתב ע"י חני 100;1335567:
תודה, באמת כך עשיתי - היום דחיתי את שתיית הקפה לצהריים, וכל אחה"צ שכבתי במיטה עם כאב ראש נוראי.
מחר אני מתכננת לא לשתות בכלל, מקוה שיעבור יותר בקלות...
אבל בכל אופן - אם יש עצה לכאב ראש בצום עצמו - אשמח לשמוע!

בפטנט רשום הופיע בשנה שעברה לשים כדור אקמול מתחת ללשון ועוזר מידית, כי נספג ישירות בדם. אנשים אמרו מנסיון שזה עוזר מאד.

שירי12

משתמש סופר מקצוען
לגבי הנקה וצום - אם זו פעם ראשונה שלך יכוליות שכל מה שכתוב פה לא יהיה נכון לגביך...
אני פחדתי מאוד בצומות, אבל עבר די בסדר, עד הצהריים היה רגיל, ואם נגמר החלב - הבאתי שאוב/מטרנה.
לא הייתה שום השפעה יום אחר כך.

efrat1

משתמש סופר מקצוען
יוצרי ai
נכתב ע"י נוי;1335962:
מלכתחילה לא נכנסתי לכאן. כל כך מקווה שנזכה לגאולה בכל רגע, וזה לא יהיה רלוונטי.
אבל פתאום תפסתי שמדברים על מניקות. בעניין זה אשתף בדבר חשוב:
לפני עשר שנים נולד לי בן בתמוז. ט' באב כבר לא היה בתוך שלושים יום. שתיתי הרבה, וצמתי. (לא חשבתי בכלל לשאול רב. כי הרי כתוב בהלכה:"מעוברות ומיניקות אפילו מצטערות הרבה- צמות". אבל תדעו שתמיד כדאי להתייעץ ולא לפסוק לבד...)
הצום עבר בסדר גמור. בלילה, ולמחרת היום הקטן צרח נורא. חשבתי אולי יש לו משהו באוזניים? הלכתי לרופא (חרדי, ומומחה גדול) הוא בדק אותו מכל הכיוונים, פתאום נזכר:"רגע, צמת אתמול"?
"כן".
שתית ארבע ליטר לפני הצום?"
"שתיתי הרבה, לא ספרתי"...
"לכי הביתה ותני לתינוק מטרנה. הוא רעב!"
כך עשיתי ולמדתי מאז במצב של הנקה וצום:
1. לשתות 4 ליטר יום לפני
2. לתת תוספות ליתר ביטחון. (תמיד יש שכנה שמביאה כמה כפיות בשמחה כשלי אין מטרנה בבית בכלל)
יהיה רצון שהנ"ל לא יהיה רלוונטי. רק לים כיפור.
בברכת גאולה שלמה, אמן!

תפור על פקטרוביץ'
לא?

ngraphic

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
לבנתיים:
מרק ירקות עם שעועית ןגריסים
דלורית בתנור
דג מושט

בתיכנון: פשטידת פטריות ואורז

צום קל

sm05276

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מה הם מאכילים עשירים בחלבון שמומלץ לפני הצום?

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
שקדים\אגוזים, מרק עדשים עשיר, ביצים, דג כמובן

אצלנו היום:
אורז
מרק עדשים
שניצל דג בתנור
תפו"א ובטטה בתנור
סלט ירקות

וכרגע מתבשל בסיר:
צלי בשר ברוטב יין, שבעז"ה נאכל היום בלילה כשיהיה לנו יום טוב
ואם ח"ו לא יבוא משיח - נצטרך בלית ברירה לאכול אותו במועד אחר.

DESIGNIK

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
נכתב ע"י ariels;1336061:
שקדים\אגוזים, מרק עדשים עשיר, ביצים, דג כמובן

אצלנו היום:
אורז
מרק עדשים
שניצל דג בתנור
תפו"א ובטטה בתנור
סלט ירקות

די תפסיקו לגרות אין לי כח להכין את זה וכרגע מתבשל אצלי בלב סיר של נקיפות מצפון

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לא הכל מוכן אצלי...
בכל אופן את מוזמנת בכיף להצטרף :)

sm05276

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אפונה גם עשיר בחלבון? (בתור חלק מעולם הקטניות)

DESIGNIK

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
יצא לטובה
עשית לי חשק והוצאתי סלומון מהמקרר להפשרה
והלוואי שהסלומון יהפך ללוייתן שנאכל בסעודתו של המשיח

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אמן!

אפונה - אכן חלבון.
אבל פחות עשיר מעדשים, שעועית, חומוס (ארבעס)

עדשים ירוקים אפשר לבשל בלי השריה, מומלץ לשטוף היטב בהרבה מים, ואח"כ לטגן בצל, להוסיף עדשים ומים רותחים, לבשל ללא מלח (המלח מונע מהם להתרכך) עם תבלינים (פלפל שחור, כמון, שום) למשך כשעה וחצי. לבדוק שזה מוכן. להוסיף את המלח בסוף הבישול ולבשל עוד כמה דקות.

sm05276

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י ariels;1336088:
אמן!

אפונה - אכן חלבון.
אבל פחות עשיר מעדשים, שעועית, חומוס (ארבעס)

עדשים ירוקים אפשר לבשל בלי השריה, מומלץ לשטוף היטב בהרבה מים, ואח"כ לטגן בצל, להוסיף עדשים ומים רותחים, לבשל ללא מלח (המלח מונע מהם להתרכך) עם תבלינים (פלפל שחור, כמון, שום) למשך כשעה וחצי. לבדוק שזה מוכן. להוסיף את המלח בסוף הבישול ולבשל עוד כמה דקות.

טוב, אני הולכת לבדוק מה יש לי בבית.
תודה:)

sbf

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י סא;1335824:
גיליתי עכשיו ש הB12 שלי התוקף שלו מלפני שנה..):
מישהו יודע שאין עם זה בעיה ואפשר להשתמש? או שאין ברירה ונזרוק...

בפרינץ אמרו לי שאם פג תוקף אסור להשתמש מעבר לתאריך היום התאריך תפוגה קצר מבעבר והחומרים פחות עמידים ולכן לא מומלץ להשתמש

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיא

א הַלְלוּיָהּ אוֹדֶה יי בְּכָל לֵבָב בְּסוֹד יְשָׁרִים וְעֵדָה:ב גְּדֹלִים מַעֲשֵׂי יי דְּרוּשִׁים לְכָל חֶפְצֵיהֶם:ג הוֹד וְהָדָר פָּעֳלוֹ וְצִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד:ד זֵכֶר עָשָׂה לְנִפְלְאֹתָיו חַנּוּן וְרַחוּם יי:ה טֶרֶף נָתַן לִירֵאָיו יִזְכֹּר לְעוֹלָם בְּרִיתוֹ:ו כֹּחַ מַעֲשָׂיו הִגִּיד לְעַמּוֹ לָתֵת לָהֶם נַחֲלַת גּוֹיִם:ז מַעֲשֵׂי יָדָיו אֱמֶת וּמִשְׁפָּט נֶאֱמָנִים כָּל פִּקּוּדָיו:ח סְמוּכִים לָעַד לְעוֹלָם עֲשׂוּיִם בֶּאֱמֶת וְיָשָׁר:ט פְּדוּת שָׁלַח לְעַמּוֹ צִוָּה לְעוֹלָם בְּרִיתוֹ קָדוֹשׁ וְנוֹרָא שְׁמוֹ:י רֵאשִׁית חָכְמָה יִרְאַת יי שֵׂכֶל טוֹב לְכָל עֹשֵׂיהֶם תְּהִלָּתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה