טיפים ועצות לעקרות הבית

mis

משתמש צעיר
וואו, כמה טיפים...
אולי מישהי תפתח אשכול עם טיפים ל"בעיות" קטנות של נשים נשואות טרי, בלי ילדים?
יש לי כבר שאלה: מה עושים שלוקח זמן לצבור מספיק כביסה שתמלא מכונה, ובינתיים מצטבר הרבה כביסה??
חבל לי להפעיל מכונה על כל 2 גופיות וחולצה...

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
מפעילים על אופציה של חצי מכונה - ברוב המכונות יש אפשרות כזו.

ליבי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
-אצלינו בשבת אוכלים הרבה סלטים עם הדגים ואף אחד לא יכול לאכול כלום אחרי המרק, לכן אנחנו מכינים ביום חמישי עוף עם תבלינים וירקות בתבנית מכוסה וביום שישי רק מכניסים לתנור. מתאים למשפחות כמונו או למשפחות עם ילדים קטנים שנרדמים בסעודה.

-גיליתי לאחרונה שאם מכבסים בגד עם כתם והכתם לא ירד בכביסה - אם שמו מרכך כמעט אין סיכוי שירד בכביסה שניה, לכן בגדים עם כתמים אני מכבסת בלי מרכך ואחרי שהכתם יורד מכבסת בתוכנית קצרה עם מרכך.

-יש לי תנור דו-תאי של "סאוטר" - פשוט סיוט לנקות, לאחר הרבה נסיונות להחזיר את החלקים שבצבע זהב לצבעם המקורי בלי שהיד תשבר, ראיתי שספריי "אנטי קאלק" מזהיב אותם בשניה - רק עוברים מעט עם סקוטשברייט והגז בוהק.
(למי שיש דרך לנקות את החלקים השחורים אשמח לשמוע - אצלי הם כבר אפורים לאחר פחות מ-3 שנים)

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
נכתב ע"י mis;484147:
וואו, כמה טיפים...
אולי מישהי תפתח אשכול עם טיפים ל"בעיות" קטנות של נשים נשואות טרי, בלי ילדים?
יש לי כבר שאלה: מה עושים שלוקח זמן לצבור מספיק כביסה שתמלא מכונה, ובינתיים מצטבר הרבה כביסה??
חבל לי להפעיל מכונה על כל 2 גופיות וחולצה...
יותר זול (במחירי המים של היום ובמיוחד של מחר ומחרתיים, ירחם ה') לקנות עוד הרבה גופיות וחולצות ולכבס כשמצטברת מספיק כביסה.

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
עדן - כיריים חשמליות אוכלות המון המון חשמל!! לתשומת לב.
ולטעמי זה הרבה פחות בטיחותי, כי זה עלול להטעות יותר מאש, שזה ברור, וילד מניח את היד.......
בררררררררר.....

מיס - רוב מכונות הכביסה העכשוויות חוסכות במים - יש מנגנון שמזרים מים לפי כמות הכביסה שאת שמה, תבררי איך זה אצלך.

הטיפ הבסיסי {והמרגיז} שלי -
(מתאים במיוחד לבעלות הבתים המבולגנים כרונית)
כשעובדים במטבח - להחזיר כל דבר למקום, לשטוף את הכלי שגמרנו להשתמש איתו,
ככה נחסכת הרבה עבודה והמון בלגן מייאש.

גם בכביסה בעצם...
אפילו שההר נראה מייאש,
לעזוב אותו פירושו להכפילו ב-2 בעתיד הקרוב,
אז כדאי לזכור את זה, לנשום ולעשות.

בכלל כשיש בלגן במצב מייאש - דבר ראשון להתחיל.
לא לתכנן, לא להתבלבל, מה שרואים - לשים במקום.

בהצלחה!!!

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י pr;484335:
עדן - כיריים חשמליות אוכלות המון המון חשמל!! לתשומת לב.
ולטעמי זה הרבה פחות בטיחותי, כי זה עלול להטעות יותר מאש, שזה ברור, וילד מניח את היד.......
בררררררררר.....
בהצלחה!!!

קודם כל לגבי כיריים חשמליות - טעות נפוצה לחשוב שהן אוכלות הרבה חשמל אבל בגז (משותף) יש לך תשלום חודשי של 50 ש"ח גם אם לא השתמשת כלל ואילו בכיריים חשמליות את משלמת נטו על מה שהשתמשת.
מניסיון שלי, בעבר הייתי משתמשת בגז וכיום בחשמליות - ואני לא רואה כמעט הבדל מבחינת המחיר של החשמל ובנוסף נחסך לי התשלום לגז.

לדעתי כיריים חשמליות יותר בטיחותיות כי הרי אף אחד לא מדליק את הכיריים והולך - יש עליהם סיר - אז אי אפשר ליגוע בהם ישירות, מה שאין כן בגז שאפשר ליגוע באש גם כשהסיר על הגז. בנוסף, אני תמיד משאירה את הסיר עוד 10 דק' אחרי שכיבתי את הכיריים כדי לתת למשטח הכיריים להתקרר ולמנוע מצב שמישהו ייגע בטעות.

מבחינתי - אם אין מגע עם אש בחי היום יום (מגבת מתלקחת, כוויות, שמן בוער וכו') זה כבר יותר בטיחותי ואני יותר רגועה...

mis

משתמש צעיר
נכתב ע"י אפכא מסתברא;484214:
יותר זול (במחירי המים של היום ובמיוחד של מחר ומחרתיים, ירחם ה') לקנות עוד הרבה גופיות וחולצות ולכבס כשמצטברת מספיק כביסה.

ב"ה יש מספיק חולצות גופיות אבל העניין הוא שאני רוצה לחסוך בקטע של הערימות שמצטברות...
תודה בכל אופן!!

free

מיתוג | עיצוב | פרסום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
רעיון חדש שצץ לי, והוא ממש מומלץ:
אני קונה מגשיות עם שניצלים טריים - שמה הכל בקערה, שופכת ביצה על כל קילו, תבלינים ופירורי לחם, אח"כ מטגנת 3-4 יחד בווק (מחבת ענקית ועמוקה) עם מעט שמן. זה יוצא בדיוק כמו בחתונה, במינימום זמן... (אגב, גם לא נשאר ביצה, והשניצלים מקבלים ציפוי אחר מאשר בצלחת)
רעיון נוסף , אולי מוכר - את הכוסיות של נרות השבת אני שמה במוצ"ש בקערה עם מים רותחים וקצת אבקת כביסה. הן יוצאות בוהקות.
ועוד משהו - ניסיתן פעם לנקות את הכיריים על כל חלקיהם עם נוזל כלים - פיירי? (עובד יותר מכולם) הוא מפרק את השומנים בשניות, הכל יוצא מצוחצח בכלום עבודה.

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י eden7115;484340:
קודם כל לגבי כיריים חשמליות - טעות נפוצה לחשוב שהן אוכלות הרבה חשמל אבל בגז (משותף) יש לך תשלום חודשי של 50 ש"ח גם אם לא השתמשת כלל ואילו בכיריים חשמליות את משלמת נטו על מה שהשתמשת.
מניסיון שלי, בעבר הייתי משתמשת בגז וכיום בחשמליות - ואני לא רואה כמעט הבדל מבחינת המחיר של החשמל ובנוסף נחסך לי התשלום לגז.
לכן גלונים הכי משתלם (כמו בי-ם) אני משלמת 350 ש"ח לגלון שמספיק לי למשך כמעט שנתיים.

לדעתי כיריים חשמליות יותר בטיחותיות כי הרי אף אחד לא מדליק את הכיריים והולך -
אבל יש אנשים שמורידים סיר ושוכחים לכבות...

מבחינתי - אם אין מגע עם אש בחי היום יום (מגבת מתלקחת, כוויות, שמן בוער וכו') זה כבר יותר בטיחותי ואני יותר רגועה...

מגבת עלולה להתלקח גם מחם ללא אש חיה
(מנסיון של מגבת שנגעה זמן ממושך בפלטה חשמלית של שבת)

אלינור

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
טיפ שקראתי איפשהו-
למי שאוהבת בגדים ריחניים במיוחד :rolleyes:
להתיז מעט בושם לתוך המגהץ אדים,
לא ניסיתי אז לא יודעת אם זה גורם כתמים או משהו בסגנון, אבל הרעיון נשמע נחמד...:)

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י mig;484527:
לכן גלונים הכי משתלם (כמו בי-ם) אני משלמת 350 ש"ח לגלון שמספיק לי למשך כמעט שנתיים.

נכון, אבל כמעט בכל הארץ אין אפשרות לגלונים נפרדים.

אבל יש אנשים שמורידים סיר ושוכחים לכבות...

מה שיכול לקרות להם גם באש - ואז זה הרבה יותר מסוכן.
אני אישית אף פעם לא שכחתי לכבות.

מגבת עלולה להתלקח גם מחם ללא אש חיה
(מנסיון של מגבת שנגעה זמן ממושך בפלטה חשמלית של שבת)

בהחלט צודקת אבל תוך כמה זמן מגבת שתעמוד ליד האש תתלקח לעומת מגבת שעל כיריים חשמליות?

בקיצור - בנוסף לכל השיקולים האלו מגיע השיקול של הניקיון הקל והמהיר ומכריע את הכף, לדעתי. כמובן שלא כולם להסכים...

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י eden7115;484551:
בקיצור - בנוסף לכל השיקולים האלו מגיע השיקול של הניקיון הקל והמהיר ומכריע את הכף, לדעתי. כמובן שלא כולם להסכים...

ואו ואו,
זה אכן שיקול...

חן קראון

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
*לניקוי כיריים מומלץ לנקות כל ערב עם מגבונים מצוינים של סנו אנטי קאלק מסירות שומן כתמים אבנית חלודה, ובסוף שבוע לנקות יסודי יותר כך כל השבוע יש מראה נקי ולא מלוכלך,
* שמכינים ארוחות, עוגות וכו' מומלץ לשים מפת נילון חד פעמית על השיש לקלף וכו' שמסימים לבשל מקפלים ולפח והשיש נשאר נקי.
* לריח נעים בארון- שמים בשקית נילון חד פעמית קרם גוף נעים ואת השקית בתוך שקית אורגנזה יפה.
* להברקת רצפות רגילות מומלץ לפני שבת שהכל כבר נקי לשים על הרצפה סופר סנו פוליש והרצפה מבריקה והבית נעים.

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
טיפ להכנת עוף/ירקות או כל דבר שדורש תבלינים פלוס שמן (או רוטב אחר, בקיצור משהו שאמור להספג טוב)
כדאי לשים כפפות חד פעמיות פשוט לעסות את השמן המתובל או את הרוטב האחר הרצוי לתוך העוף והירקות, זה פשוט טעם אחר וגם מגיע להכל.
שיטה יעילה יותר מלהפוך נואשות את התפו"א הלוהטים בתנור עם מזלג והכל עף וכל השאר...
(:

nchmeya

משתמש צעיר
אצלינו יום שישי- פיתה עם גבינה צהובה.
מקרוני עם גב"צ
ולפעמים-דגנים עם חלב.

אוכל משבת-מוריד מהערך
בשרי ג"כ
קוגל- אם יש זמן להכין זה כבר לכבוד שבת.

מחפשת טיפ:

שיש קיסר בהיר לא יורדים כל הכתמים ניסיתי-אקנומיקה, אוקסיג'ן, חומץ, פיירי יורד אבל לא לגמרי.

חסידה

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
טיפ קטנטן.
המטבח מבולגן ואת לא יודעת מאיפה להתחיל? דבר ראשון תורידי את הפח. עכשיו הכל יראה אחרת.

imb

משתמש מקצוען
נכתב ע"י free;484512:
רעיון חדש שצץ לי, והוא ממש מומלץ:
אני קונה מגשיות עם שניצלים טריים - שמה הכל בקערה, שופכת ביצה על כל קילו, תבלינים ופירורי לחם, אח"כ מטגנת 3-4 יחד בווק (מחבת ענקית ועמוקה) עם מעט שמן. זה יוצא בדיוק כמו בחתונה, במינימום זמן... (אגב, גם לא נשאר ביצה, והשניצלים מקבלים ציפוי אחר מאשר בצלחת)

לא הבנתי, נשמע לי קל מאוד וחוסך זמן יקר
אבל לא בדיוק הבנתי את השיטה... :confused:

את מערבבת את החומרים יחד ושמה בקערה? ואיך זה מיטגן כשהמחבת היא עמוקה??

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י nchmeya;484614:
מחפשת טיפ:

שיש קיסר בהיר לא יורדים כל הכתמים ניסיתי-אקנומיקה, אוקסיג'ן, חומץ, פיירי יורד אבל לא לגמרי.

אכן - זו הבעיה עם השיש הבהיר של קיסר - מספיקים מעט תבלינים / רוטב / תיון / נס קפה - בשביל להשאיר כתם מעצבן שקשה להוריד...

אני משתדלת מאוד לנקות על המקום טיפה של רוטב שנשפכה וכו' אבל מה שלא שמתי לב ונשאר מעל 5 דק' - הצלחתי להוריד רק עם "ספוג הפלא" - אבל, שימי לב - הוא קצת משייף את השיש ובמקום השפשוף יתקבל לך צבע קצת בהיר יותר ולכן אני עוברת איתו על כל השיש...

rach

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
D I G I T A L
טיפ לפמוטות כסף בוהקים כל השנה (ולכל כלי הכסף שבויטרינה)
במוצ"ש, לפני שחוזרים לארון להבריק עם מגבון לח מכל סוג שהוא, להעביר עם היד תנועות סיבוביות של הברקה. ותמיד הם מצוחצחים!

אושר

משתמש מקצוען
נכתב ע"י eden7115;484551:

פעם, כשעברתי דירה ובמשך חצי שנה ויותר לא היה לי גז, השתמשתי גם אני בכיריים חשמליות. בשבילי זה היה סיוט... היה לי קשה לאמוד את גודל הלהבה (זה לפי מספרים, ולקח לי די הרבה זמן לקלוט מה העוצמה המדויקת) לפעמים לא הבחנתי שהאש גדולה יותר והאוכל נשרף:( (אני לא עומדת צמודה לסיר כשהוא מתבשל, אבל כשאת שמה על האש את רואה את הלהבה) וזה תפס לי מקום חשוב על השיש (לא היה לי עדיין תנור.)
לגבי הניקיון- יש לי כיום תנור של דלונגי שמתנקה לי ברגע (כמה שפריצים של "הפי כמו שכתבתי- ותענוג. כמובן אם יש גלישה רצינית צריך להשקיע, אבל זה תקף גם לגבי כיריים חשמליות)
לגבי האש- אני לא היסטרית מזה. יותר מפחיד אותי הנרות של שבת, שהקטנים קבוע מטפסים על כיסא כדי להביט בהם... הכיריים הם בכל מקרה "שטח סגור", כי לא חסר ח"ו שישפך סיר מרק רותח על מישהו. (גם אם הוא התבשל על כירה חשמלית.)

אבל- אין ספק שאם זה עושה אותך יותר רגועה- זה מתעלה על כל השיקולים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה