טיפים ועצות לעקרות הבית

אביגיל אינש

משתמש פעיל
ועוד משהו

לא עקבתי אם כבר דברו על זה או לא:

לורדים ואפילו לורד ארטל'יין
שילדים קשקשו בהם על מגירות וארונות
יורד בקלות עם קצת טינר.

יורד ללא מאמץ!

מדבקות ודבקיות שילדים הדביקו על מגירות וארונות
אפשר לעשות עם סמרטוט עם מים (הרבה) ולתת לשרות קצת
ואז זה יורד מהר מאוד
אם נשאר לאחר מכן סימני דבק
מנגבים עם קצת טינר

שרה'לה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י תלמידים;1552140:
נו. בטח לקראת פסח האשכול הזה יבעבע..
הנה הטיפים החדשים שלמדתי:

מישהו אמר לי לא מזמן טיפ לחבר את הנפה לאחר שטיפה:
לחבר בתוך מים רותחים, אין לו הסבר איך זה קורה, אבל זה עובד יופי.

פשוט מאוד, החום מרחיב את המסגרת.

קולות

משתמש פעיל
אואו , גם לי השאירו הדיירים הקודמים טפט על השמשה
וכבר כמה שנים אני מנסה לקלף- אך ללא הצלחה! השמשה נראית נורא !
איך משתמשים בפטנט של k300?
ומים רותחים- אז איך מקלפים? עם הסכין המדובר?

תלמידים

מהמשתמשים המובילים!
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
נכתב ע"י קולות;1562301:
אואו , גם לי השאירו הדיירים הקודמים טפט על השמשה
וכבר כמה שנים אני מנסה לקלף- אך ללא הצלחה! השמשה נראית נורא !
איך משתמשים בפטנט של k300?
ומים רותחים- אז איך מקלפים? עם הסכין המדובר?

בפטנט של ה-K300, כנראה רק לרסס מעל ולנסות לקלף.
עם מים רותחים כנ"ל, מקלפים קצת כדי שתהיה אחיזה לאצבעות, שופכים מים רותחים ומייד מושכים כלפי חוץ, הציעו פה לנסות פן לשיער, אולי יעיל יותר, כנראה קיטורון זה הדבר הכי הכי טוב. אם חומרים אלו כבר לא נזקקתי לסכין הנ"ל, אלא משכתי לבד עם האצבעות.
בהצלחה!

בתש

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י שרהלע;1562230:
פשוט מאוד, החום מרחיב את המסגרת.

אם לא אוהבים לעבוד עם מים חמים ועם רטוב אפשר להשתמש בקלות עם מכשיר פן. 2 דקות רק על הצד התחתון של הנפה בעיקר על המסגרת של הצד התחתון ואז מתלבש בקלות.

מה טובו

משתמש רשום
נכתב ע"י חמי;831905:
אולי לכן זה כבר מוכר אבל לי ההברקה הזו הופיעה רק אתמול (הצורך הוא אבי ההמצאות..)
פשוט מכניסים לבקבוק הספריי מים עם סבון והנה לכם ספריי חלונות
ותאמינו לי שזה מנקה יותר טוב.

בערב פסח הקודם שלחתי את בעלי לקנות לי ספריי חלונות, הוא הביא משהו מחברה חדשה, לא מוכרת.
ניסיתי אותו- הוא הבריק את החלונות טוב יותר מכל פעם,
וניקה לי את הפורמייקה של ארונות המטבח, זו שכמה חודשים חיפשתי את החומר היחיד ןהמיוחד שמנקה אותה.
הוא ניקה לי את המקרר מבחוץ, ואת זכוכית הכיריים ועוד כל מיני פיציפקעס שלא חשבתי שספרי חלונות יכול להתמודד איתם:p

כשבעלי חזר שאלתי אותו: מה זה החומר המדהים הזה, איפה קנית אותו?
- מה זה? :eek: זה המים עם החומץ שהכנתי לי לאוטו:D

בש

משתמש רשום
גם החרקים אוהבים חריף

בקשר לשום
אם זה לבישול/אפיה - 15 שניות במיקרוגל והוא קלוף לגמריי

שום עלול להיות נגוע, כבר ראיתי יצורים חיים בתוך שן של שום וכמובן בין שיני שום :mad:
כנראה החרקים לא נבהלים מחריף;)
ממליצה לכן לפתוח באמצע...

או אולי לשאול שאלת רב, אולי מספיק מדגם

שירו

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים
טיפ לסילוק ריחות (של בישולים מסיביים ,בצל מטוגן וכד') - אצלי במטבח אין אוורור טוב , ולפעמים כשאני גומרת לבשל יש ריח ממש כבד - אני שמה בסיר (שקניתי ב20 ש"ח ומשמש אותי רק לזה) מעט מרכך כביסה מהול במים, ומרתיחה על להבה נמוכה - לא יאמן!! ריח טוב של כביסה שמתפשט בכל הבית !! (רק צריך להזהר לא להגזים ולא לשרוף..)

ש. צ. וינמן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
נכתב ע"י צורה וצבע;484018:
נוי, נשמע שאת אישה מאורגנת...! כל הכבוד!
בקשר ליום שישי - קיגל תפוחי אדמה. יש משהו חוץ מזה?
טעים, משביע, כולם אוהבים. קצת קשה להכין אם עובדים.
בעבר הייתי מכינה מוקדם בבוקר, מכניסה בשמונה לתנור לשעה וחצי, (לאחר מכן התנור כבה מעצמו ע"י הטיימר) כשכולם הגיעו היה קיגל חם עדיין ומוכן לאכילה.
בהצלחה לכולם!
הטיפ שלי: אני מכינה מראש עיסה גדולה של קציצות עוף/הודו ומחלקת לשקיות בצורת קלופס, וככה זה מוכן לבישול.

אני מכינה את הקיגל ביום חמישי מקררת ואז ביום שישי זה נחתך ישר כמו בשמחות.

רבקי100

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
נכתב ע"י שירו;1811030:
טיפ לסילוק ריחות (של בישולים מסיביים ,בצל מטוגן וכד') - אצלי במטבח אין אוורור טוב , ולפעמים כשאני גומרת לבשל יש ריח ממש כבד - אני שמה בסיר (שקניתי ב20 ש"ח ומשמש אותי רק לזה) מעט מרכך כביסה מהול במים, ומרתיחה על להבה נמוכה - לא יאמן!! ריח טוב של כביסה שמתפשט בכל הבית !! (רק צריך להזהר לא להגזים ולא לשרוף..)

המרכך כשר? נראה לי שיש בעיה עם זה. כמו שצריך הכשר לסבון כלים. להרתיח חומר שמרכיביו אינם ידועים מעלה בי חשש.

sarigold5

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י רבקי100;1811141:
המרכך כשר? נראה לי שיש בעיה עם זה. כמו שצריך הכשר לסבון כלים. להרתיח חומר שמרכיביו אינם ידועים מעלה בי חשש.
תשובה
נכתב ע"י שירו;1811030:
בסיר (שקניתי ב20 ש"ח ומשמש אותי רק לזה)

שירו

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים
לא יודעת אם הוא כשר, כפי שציינתי, הקדשתי לזה סיר מיוחד (פשוט וזול שקניתי בשוק)

שירו

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י שרית גולד;1227716:
יש למישהי רעיון איך לשמור על הריח של הבדין גם לאחר זמן בארון כמו מצעים? מגבות? ועוד...אשמח לעצה

אני מעבירה על המדף בארון מטלית שטבלתי במרכך עם הריח שאני אוהבת וכדי שלא ייוצרו כתמים מהמרכך על הבגדים - אני מייבשת עם מטלית רכה יבשה - משאיר ריח מדהים! ונשאר די הרבה זמן.

שירו

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י style;1349432:
טיפ לכתמים קשים:
לתלות בשמש ללא מאמץ מיותר
לדוגמא: כתם של גמבה / סלט מטבוחה עם שמן
אגב לכתמי שמן זה עוזר מאוד ועוד...
תנסו...

את הכתמים של שמן על הבגדים- השמש לא הורידה, ריססתי סנט מוריץ- מסיר שומנים, ואחרי 5 דקות הכנסתי למכונת הכביסה - הכל ירד!
ולהוריד מסטיק ( שנדבק אנושות על מכנסיים ממש יקרות) ריססתי סנו K300 ושמתי בשמש - אחרי רבע שעה המסטיק התפרק וירד כולו!

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י שירו;1815635:
את הכתמים של שמן על הבגדים- השמש לא הורידה, ריססתי סנט מוריץ- מסיר שומנים, ואחרי 5 דקות הכנסתי למכונת הכביסה - הכל ירד!
ולהוריד מסטיק ( שנדבק אנושות על מכנסיים ממש יקרות) ריססתי סנו K300 ושמתי בשמש - אחרי רבע שעה המסטיק התפרק וירד כולו!

לגבי הסנט מוריץ - את יכולה להכניס מיד! למכונת כביסה. פטנט מדהים!

קידיס מוצרי תינוקות

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
עוד כמה טיפים מוצלחים

1. כשיש הרבה אורחים לשבת, וגם כשלא... והביצים שוברות לך את הידיים, תהיי קצת יותר מאורגנת וביום שיש קלפי, שימי הכל בקערה, ושלפי מהמגירה את הקסם שלך, מועך תפוחי אדמה! תוך 4 דקות הכל מרוסק יפה כמו שאת אוהבת.

2. לאלה שאוהבים בייצים מהטשולנט יוצא לכם קשה הביצה? ניסיתם פעם להכניס אותה עם הקליפה? (כמובן לנקות בעדינות לפני כן עם סקוצ' ומעט סבון כלים) זה יוצא רך וכולם מתלקקקקקים... ואם כבר אם הקליפה אז אגלה לכם סוד שאפשר גם לא לבשל אותה לפני כן. היא יושבת מספיק זמן בתוך הסיר בשביל להתבשל שם.

3. ניקוי קל לאמבטיות וסניטריה: חומר של סנו שכולם רואים על המדף בסופר ומשום מה זה גילוי אמריקה לפעמים. לפני השטיפה לוקחים אנטי קאלק (בתרסיס) ומשפריצים הכל!! אמבטיות, שירותים, אגנית, ברזים... ואם יש לכם גם עוד משהו. אחרי הסיבוב של ההשפרצה על הכל לוקחים סמרטוט (עם כפפות) ועוברים על המקומות המושפרצים. אחרי הסיבוב הזה לוקחים את הטוש ומשפריצים על הכל עד שאין זכר לחומר. ועכשיו התפנו לשטיפת הריצפה. כשתסיימו תופתעו לשמוע מהסובבים אתכם איך כ"כ מהר שיפצתם בלי רעש ולכלוך, הכל חדש!
לפעמים צריך לקחת מטלית יבשה ולהבריק.
אני עושה את זה כל שבוע אבל יש כאלה שיספיק להם אפילו פעם בחודש והמראה יישאר יפה.
רק תזהרו!! החומר חריף. אין לערבבו, וכן שהילדים לא יגלו אותו.

יש לי עוד הרבה טיפים, נעלה אותם לאט לאט...
תהנו

למען דעת

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
נכתב ע"י נעמי ברקאי;484729:
איך מסירים מסטיק מבגד?
לרסס כמות מזערית ספריי K300 נגד ג'וקים על המסטיק. למהר ולהכניס למכונת הכביסה
נכתב ע"י שירו;1815635:

עובד!!!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה