טיפים ועצות לעקרות הבית

eliezer

מהנדס בינה מלאכותית
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
ניקוי כוסיות הזכוכית של נרות השבת

שלום!
אולי גם לכם קרה שנשאר פיח על הזכוכיות, וזה פשוט לא יורד בשום דרך!

אז יש דרך. לי היה תגלית. אולי לכם ברור מאליו...

שם כל הזכוכיות בקערה, מרסס מסיר שומנים בכל הכיוונים...
אחרי כמה דקות שוטף ומצחצח בסקוץ.

מבריק ונקי כמו חדש!

פלאפונית

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י משבצת 2;1124414:
שלום לכולם.
אני חדשה פה בפרוג וממש נהניתי לקרוא את הטיפים השימושיים שרצים פה.
לא היה לי כח לקרוא ה-כ-ל אז אם כבר מישהי הביאה ת'טיפ הבא תסלחו לי:
ניפוי קמח בקלי קלות (למי שאין לה נפה חשמלית) - שמים קמח בכוס או בצנצנת פלסטיק, הופכים בזהירות עם איזה חתיכת נייר או משהו על הנפה. שולפים את הנייר, מסובבים את הכוס כמה סיבובים על הנפה. וצ'יק צ'ק הכל מנופה....

הקפצה....
אני גם די חדשה פה ודפדפתי קצת
ממש טיפים ניפלאים ושימושיים מאוד..
אך לא הבנתי איך בדיוק מנפים בשיטה הנ'ל??
אשמח אם אי מי ינסה להסביר לי....(זה נשמע ממש פטנט טוב..)

sari93

משתמש צעיר
נכתב ע"י פלאפון;1329006:
הקפצה....
אני גם די חדשה פה ודפדפתי קצת
ממש טיפים ניפלאים ושימושיים מאוד..
אך לא הבנתי איך בדיוק מנפים בשיטה הנ'ל??
אשמח אם אי מי ינסה להסביר לי....(זה נשמע ממש פטנט טוב..)

מעבירים קמח מהחבילה לכוס או צנצנת
הופכים את הכוס בזהירות על הנפה, אפשר קודם לשים מלמעלה חתיכת נייר כדי שלא ישפך הקמח תוך כדי שהופכים את הכוס, ואחרי שהופכים להוציא את הנייר
ואז לעשות סיבובים עם הכוס על גבי הנפה
ובצ'יק צ'ק הקמח מנופה
כמובן שאם משתמשים בכוס צריך לעשות כמה וכמה פעמים עד שגומרים לנפות את כל הקילו
מקווה שיותר מובן עכשיו...

פלאפונית

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י sari93;1329090:
הופכים את הכוס בזהירות על הנפה, אפשר קודם לשים מלמעלה חתיכת נייר כדי שלא ישפך הקמח תוך כדי שהופכים את הכוס, ואחרי שהופכים להוציא את הנייר
ובצ'יק צ'ק הקמח מנופה

תודה מובן מאוד...
ופטנט נפלא...!

style

Style עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
טיפ לכתמים קשים:
לתלות בשמש ללא מאמץ מיותר
לדוגמא: כתם של גמבה / סלט מטבוחה עם שמן
אגב לכתמי שמן זה עוזר מאוד ועוד...
תנסו...

Art Studio

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
ובצ'יק צ'ק הקמח מנופה

מותר הלכתית?

בנימין41

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
נכתב ע"י sari93;1329090:
ובצ'יק צ'ק הקמח מנופה

הרבה הרבה יותר פשוט!
לשפוך קמח לנפה, לקחת כוס ו"לדרוס" את הקמח על הנפה בתנועות סיבוביות, והכל רץ.

yaffat

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י בנימין41;1349720:
הרבה הרבה יותר פשוט!
לשפוך קמח לנפה, לקחת כוס ו"לדרוס" את הקמח על הנפה בתנועות סיבוביות, והכל רץ.

עוד יותר פשוט (אולי קצת פחות יעיל..)
לשים כפית בתוך הקמח ולנפות, זה מזרז את התהליך.

רחליקה

משתמש פעיל
עימוד ספרים
למדתי מאמא שלי - לשים שתי כפות בתוך הנפה עם חצי קילו קמח. מזרז את התהליך באופן משמעותי, מומלץ!

sh12

משתמש מקצוען
נכתב ע"י yaffat;1517574:
עוד יותר פשוט (אולי קצת פחות יעיל..)
לשים כפית בתוך הקמח ולנפות, זה מזרז את התהליך.
יש רבנים הפוסקים שאסור לנפות כך עם הכוס!
(מחשש ל"טחינה" ו"מעיכה" של תולעים...)

moishy

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
נכתב ע"י sh12;1518332:
יש רבנים הפוסקים שאסור לנפות כך עם הכוס!
(מחשש ל"טחינה" ו"מעיכה" של תולעים...)
לא שמעתי על שיטה כזאת, אבל לא שמעתי אינה ראיה.
לגופו של ענין זהו פסק תמוה ביותר, א) שהרי קמח אינו צריך ניפוי מעיקר הדין אלא רק ממנהג (מציאות תולעים בקמח הוא מיעוט שאינו מצוי). ב) אין איסור באכילת תולעים טחונים, הם בטלים. ג) אין איסור ביטול איסור לכתחילה מכיון שלא ידוע שיש איסור.

sh12

משתמש מקצוען
נכתב ע"י moishy;1518445:
לא שמעתי על שיטה כזאת, אבל לא שמעתי אינה ראיה.
לגופו של ענין זהו פסק תמוה ביותר, א) שהרי קמח אינו צריך ניפוי מעיקר הדין אלא רק ממנהג (מציאות תולעים בקמח הוא מיעוט שאינו מצוי). ב) אין איסור באכילת תולעים טחונים, הם בטלים. ג) אין איסור ביטול איסור לכתחילה מכיון שלא ידוע שיש איסור.

כאן זה לא פורום הלכתי.
אני לא רב ומורה הוראה.
חובה על כל אחד לבדוק עם רבותיו ולשאול דעת תורה.
ולא סתם לסתור דברי אחרים על גבי הפורום.

הנקודה שהעלתי היתה לעורר את הקוראים לשאול.
מי שמקבל תשובה שמותר - בבקשה.

(אצלי, בעלי מנפה לי קילו קמח בדקה-שתיים... בלי שום פטנטים מעניינים...)

חיננית :)

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
ואני מניחה בתוך הנפה סכין ואפילו 2 ממתכת. לא החדים . אלא סכיני מים = מה שנקרא.
בדקה יש לי 2 קילו קמח!!!! ירושה שעובדת מצויין!!!!
ממליצה.(ודווקא אני המנפה=קצת התעמלות .וכיווץ שרירים...בקיצור שווה את המאמץ!)

תלמידים

מהמשתמשים המובילים!
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
נו. בטח לקראת פסח האשכול הזה יבעבע..
הנה הטיפים החדשים שלמדתי:
עברנו דירה לא מזמן, ובחדר שינה הדביק הדייר הקודם (או זה שלפניו) טפט שקוף למחצה על החלונות, השמש עשתה בו שמות, ייבשה אותו והקשתה מאד על הסרתו, גרגיר גרגיר, יותר מזה כלום, עבודה באמת קשה, אמרו לי לקנות סכין שמסיר דברים כאלו, קניתי כזה סכין ב-25 ש"ח (בחיים מוחה מוצרי בניין בבר אילן ירושלים), והוא לא הצליח, (למפרע התברר לי שאין כמו הסכין הזה, הוא לא שורט כלום, ואני עושה איתו הכל, כל מה שכולם לוקחים טרמפרטין וספוג הפלא, הסכין עם קצת מים מוריד מייד, סלוטייפ מהחלונות או מהמדפים, שאריות סיד על קרמיקות או אלומיניום. בקיצור שווה כל שקל), בכל אופן הטפט נשאר על מקומו.
אחד הפעמים ניסיתי משהו מעניין, הרתחתי מים ושפכתי על החלון, וראה זה פלא במקום בו נגעו המים הרותחים - הטפט ירד ברגע, לאחר כמה שניות שזה התקרר, כבר לא ירד בכלל, ושוב חוזר חלילה..
אמנם טיפ תקוע - אבל כשצריך אותו, הוא מאד מיקל.

מישהו אמר לי לא מזמן טיפ לחבר את הנפה לאחר שטיפה:
לחבר בתוך מים רותחים, אין לו הסבר איך זה קורה, אבל זה עובד יופי.

ע.מ.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י תלמידים;1552140:
נו. בטח לקראת פסח האשכול הזה יבעבע..
הנה הטיפים החדשים שלמדתי:
עברנו דירה לא מזמן, ובחדר שינה הדביק הדייר הקודם (או זה שלפניו) טפט שקוף למחצה על החלונות, השמש עשתה בו שמות, ייבשה אותו והקשתה מאד על הסרתו, גרגיר גרגיר, יותר מזה כלום, עבודה באמת קשה, אמרו לי לקנות סכין שמסיר דברים כאלו, קניתי כזה סכין ב-25 ש"ח (בחיים מוחה מוצרי בניין בבר אילן ירושלים), והוא לא הצליח, (למפרע התברר לי שאין כמו הסכין הזה, הוא לא שורט כלום, ואני עושה איתו הכל, כל מה שכולם לוקחים טרמפרטין וספוג הפלא, הסכין עם קצת מים מוריד מייד, סלוטייפ מהחלונות או מהמדפים, שאריות סיד על קרמיקות או אלומיניום. בקיצור שווה כל שקל), בכל אופן הטפט נשאר על מקומו.
אחד הפעמים ניסיתי משהו מעניין, הרתחתי מים ושפכתי על החלון, וראה זה פלא במקום בו נגעו המים הרותחים - הטפט ירד ברגע, לאחר כמה שניות שזה התקרר, כבר לא ירד בכלל, ושוב חוזר חלילה..
אמנם טיפ תקוע - אבל כשצריך אותו, הוא מאד מיקל.

מישהו אמר לי לא מזמן טיפ לחבר את הנפה לאחר שטיפה:
לחבר בתוך מים רותחים, אין לו הסבר איך זה קורה, אבל זה עובד יופי.
to ju
אם חום הוא הפתרון ,אפשר אולי עם פן לשיער?

hafakot

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נכתב ע"י דינה די;1552360:
להסרת מדבקות קשות נסו K300 לא האמנתי עד שראיתי בעצמי....
יש מצב שזה יכול להוציא גם צבע פלסטי או צבע שמן לקירות מעל בגד?

sh12

משתמש מקצוען
נכתב ע"י תלמידים;1552140:
אמרו לי לקנות סכין שמסיר דברים כאלו, קניתי כזה סכין ב-25 ש"ח (בחיים מוחה מוצרי בניין בבר אילן ירושלים), והוא לא הצליח, (למפרע התברר לי שאין כמו הסכין הזה, הוא לא שורט כלום, ואני עושה איתו הכל, כל מה שכולם לוקחים טרמפרטין וספוג הפלא, הסכין עם קצת מים מוריד מייד, סלוטייפ מהחלונות או מהמדפים, שאריות סיד על קרמיקות או אלומיניום. בקיצור שווה כל שקל),

אפשר ורצוי לקנות סכין כזה ב2.5-5 ש"ח
עבודה זהה, יעילות זהה, קלות זהה!!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה