טיפים ועצות לעקרות הבית

איקס עיגול

משתמש רשום
ראיתי את חמותי מקלפת ת'אבוקדו עם סכין, אמרתי לה: מה?????? למה את לא מקלפת עם מקלף????
גם אם מישהי אחת לא שמעה על הדבר הזה, כבר היה שווה לי לכתב את זה כאן.האבוקדו מתקלף נהדר עם מקלף של ירקות.

אבוקדו

משתמש רשום
נכתב ע"י איקס עיגול;728719:
ראיתי את חמותי מקלפת ת'אבוקדו עם סכין, אמרתי לה: מה?????? למה את לא מקלפת עם מקלף????
גם אם מישהי אחת לא שמעה על הדבר הזה, כבר היה שווה לי לכתב את זה כאן.האבוקדו מתקלף נהדר עם מקלף של ירקות.

:):):)

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L
נכתב ע"י איקס עיגול;728719:

הכי קל זה לחצות לחצי ולהוציא עם כפית- למי שלא שמע..

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י נעמי ברקאי;737551:
הכי קל זה לחצות לחצי ולהוציא עם כפית- למי שלא שמע..
זה תלוי בזן של האבוקדו. כשהקליפה קשה - את צודקת, אבל יש גם קליפה רכה שעדיף לקלף אותה עם מקלף.

spich

משתמש פעיל
נכתב ע"י nchmeya;484614:
אצלינו יום שישי- פיתה עם גבינה צהובה.
מקרוני עם גב"צ
ולפעמים-דגנים עם חלב.

אוכל משבת-מוריד מהערך
בשרי ג"כ
קוגל- אם יש זמן להכין זה כבר לכבוד שבת.

מחפשת טיפ:

שיש קיסר בהיר לא יורדים כל הכתמים ניסיתי-אקנומיקה, אוקסיג'ן, חומץ, פיירי יורד אבל לא לגמרי.
עם ספוג הפלא וחומר - הכל ירד, בעז"ה

spich

משתמש פעיל
אקונומיקה ושניצל... נשמע מגרה, אה?

זה בדיוק בשבילי.
1. הצלת מושפרצת - לשים בבקבוק מתז (סנו קליר או קנוי) אקונומיקה מדוללת (חצי - חצי) וזהו, להתיז לכל חור אפשרי. על שישים, כלים סיניטרים מתאים בעיקר לערב פסח: האקונומיקה מבטלת את החמץ, חודרת לכל חור, לא נשפכת בלי שליטה וההתזה מציפה החוצה את כל הליכלוכים מהפינות, מגומי המקרר וכד'.

2. שניצלים - חסל סדר סדרת התערובות - מספיק למרוח במעט שמן (אפשר בשמן של המחבת לפני החימום, לטבול משני הצדדים) ופירורי לחם.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
...שניצלים אפשר גם לעשות בטוסטר.

רציתי לספר לכם איך התפטרתי מהחלודה שהתנחלה על סכין מטחנת הבשר של קנווד:

1. קרצפתי עם סקוצ' (ננס גם יעשה את העבודה, כמדומני).
2. השריתי את הסכין בתוך מיץ לימון (טבעי, אולי אפשר גם משומר). יצא מדהים.
3. לשימור השרתי את הסכין בתוך שמן (קנולה, אם זה דווקא מעניין).

הסכין יצאה כמו חדשה. מומלץ בחום.

start

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פתרון לשמירה על נקיון וכשרות נפת הקמח -
מאז ומתמיד הקפדתי לשטוף היטב את נפת הקמח מידי פעם למניעת התישבות חרקים, לא שטפתי עם מים וסבון אחרי כל ניפוי ממש, לפעמים רק ניערתי, ותמיד חששתי שמא בין ניפוי למשנהו שאריות הקמח הזמינו סועדים. עד שפעם אכן רגע לפני ששפכתי קמח הבחנתי בכמה זוחלים.
קראתי על פתרון מצוין בספר של הרב ויא שמציע לאחסן את הנפה במקפיא, כך אין חשש לאורחים לא רצויים. אחרי כל ניפוי אני שמה רק את החלק עם המסננת בשקית ולמקפיא.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י start;758136:
פתרון לשמירה על נקיון וכשרות נפת הקמח -
מאז ומתמיד הקפדתי לשטוף היטב את נפת הקמח מידי פעם למניעת התישבות חרקים, לא שטפתי עם מים וסבון אחרי כל ניפוי ממש, לפעמים רק ניערתי, ותמיד חששתי שמא בין ניפוי למשנהו שאריות הקמח הזמינו סועדים. עד שפעם אכן רגע לפני ששפכתי קמח הבחנתי בכמה זוחלים.
קראתי על פתרון מצוין בספר של הרב ויא שמציע לאחסן את הנפה במקפיא, כך אין חשש לאורחים לא רצויים. אחרי כל ניפוי אני שמה רק את החלק עם המסננת בשקית ולמקפיא.
הו, תודה. אני תמיד מסתבכת עם זה ותוהה איך להתמודד עם נפח הנפה במקפיא, אבל לא קשה לך להחזיר כל פעם את החלק של המסננת לחישוק שלו?

start

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הו, לפרק כל פעם את המסננת מהטבעת מתיש מידי, זה עושים בערב פסח.
הפתרון להלביש את זה חזרה הוא להשרות את המסננת כמה דקות במים חמים או לחמם עם מיבש שיער כך המסגרת מתרככת וניתן להלביש אותה על הטבעת בקלות.
אבל יותר קל למצוא מקום למסננת + הטבעת מאשר לנקות אותה שוב ושוב ולחפש אחרי חרקים.
דרך אגב, ניתן לשמור אותה או במקרר או במקפיא, אבל לי יש מקפיא גדול 7 מגרות, אפשר למצוא מקום לדבר כזה שחוסך כאב ראש.

תרצה

משתמש מקצוען
טיפות ברזל לתינוקות -

יש לי עיצה ששמעתי מאחות בטיפת חלב, והיא מתאימה לשאלה שנשאלה כאן באחד האשכולות בענין ההתלכלכות מטיפות הברזל שנותנים לתינוקות. מאחר שלא רציתי להסיט את האשכול ההוא מיעדו, אני כותבת זאת כאן:

מתי לתת טיפות ברזל לתינוק - באופן שימנע ממנו וממני להתלכלך?
לפני הרחצה, כשהוא כבר מפושט.
(הרעיון הוא שבאופן כזה תוך כדי אמבט מתנקה כל מה שטפטף לו מן הפה לאחר נטילת הטיפות. והסביבה לא מתלכלת מהן)

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י תרצה;769274:
יש לי עיצה ששמעתי מאחות בטיפת חלב, והיא מתאימה לשאלה שנשאלה כאן באחד האשכולות בענין ההתלכלכות מטיפות הברזל שנותנים לתינוקות. מאחר שלא רציתי להסיט את האשכול ההוא מיעדו, אני כותבת זאת כאן:

(הרעיון הוא שבאופן כזה תוך כדי אמבט מתנקה כל מה שטפטף לו מן הפה לאחר נטילת הטיפות. והסביבה לא מתלכלת מהן)
אני אף פעם לא מבינה למה עושים מזה סיפור. הברזל יורד בקלות בשטיפה במים.

גילה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י תרצה;769274:

כפית חד פעמית שקופה - כל הברזל נאסף יחד, ולא נותרות שאריות

איציק 100

משתמש חדש
אצלינו שמים את זה אם קצת מיץ תפוזים במזרק והוא אוהב את זה ואין שום טיפטוף

hafakot

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
למי שמעוניינת בטיפ בריאותי למנה ראשונה קלי קלות

למי שיודעת להכין חבתיות. פשוט להכין אותן מקמח מלא. למלא בתפו"א / עוף או כבד קצוץ / בשר טחון. כיד הדמיון הטובה.
לאחמ"כ תכניסו לתנור כשזה מגולגל עם המילוי.
יוצא מעדן קריספי.
ניתן לשים ע"ז רוטב איזה שאוהבים.

אני ממליצה לא ללכת לפי מתכון (לבעלות אינטואיציה) פשוט לערבב 2 ביצים, מים, קמח, קצת שמן בקערה, לקבל מרקם מתאים . ולהעביר במחבת טפלון מחומם מראש על אש נמוכה.

תחליף מכובד ובריא לבורקס, גם משביע יותר (למי שאוכל רק מנה ראשונה).
מרגישים אח"כ הרבה יותר טוב.

חמי

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
נגמר הספריי חלונות?

נגמר הספריי חלונות?
מי אמר שצריך ללכת לקנות?

אולי לכן זה כבר מוכר אבל לי ההברקה הזו הופיעה רק אתמול (הצורך הוא אבי ההמצאות..)
פשוט מכניסים לבקבוק הספריי מים עם סבון והנה לכם ספריי חלונות
ותאמינו לי שזה מנקה יותר טוב.
ועוד טיפ לחלונות נקיים-במקום להשתמש במגבת לניקוי החלונות אפשר להשתמש בעיתונים
זה יוצא פשוט מבריק! (לנו זה לא עושה שריטות... אז בלי אחריות.;))

קיץ בריא!

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
נכתב ע"י חמי;831905:
נגמר הספריי חלונות?
מי אמר שצריך ללכת לקנות?

אולי לכן זה כבר מוכר אבל לי ההברקה הזו הופיעה רק אתמול (הצורך הוא אבי ההמצאות..)
פשוט מכניסים לבקבוק הספריי מים עם סבון והנה לכם ספריי חלונות
ותאמינו לי שזה מנקה יותר טוב.
ועוד טיפ לחלונות נקיים-במקום להשתמש במגבת לניקוי החלונות אפשר להשתמש בעיתונים
זה יוצא פשוט מבריק! (לנו זה לא עושה שריטות... אז בלי אחריות.;))

קיץ בריא!

מים וסבון לא מנקה טוב ומשאיר פסים על חלונות. אם לא רוצים שישארו פסים, מוסיפים חומץ למים וזה מבריק את החלון ומשאיר אותו ללא פסים [וחוסך כסף על חומר ניקוי יקר]

משי 1

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
חומץ מים וסבון או רק חומץ ומים?
נכתב ע"י תמנתי;831911:
מים וסבון לא מנקה טוב ומשאיר פסים על חלונות. אם לא רוצים שישארו פסים, מוסיפים חומץ למים וזה מבריק את החלון ומשאיר אותו ללא פסים [וחוסך כסף על חומר ניקוי יקר]

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה