התייעצות טיול בשעת מלחמה באזור חילוני מתאים?

שמואל המלך

משתמש פעיל
אני רוצה לצאת לטיל בשעות הערב השאלה האם מתאים מבחינת המלחמה לטיל בחוף הים באזורים חילונים או שזה לא נעים

גריז

משתמש פעיל
יכולים להיות שם טיפוסים ממש ממש ממש לא נעימים.
(יכולים לפנות אליך בדברים, לצעוק וכו'...)
אבל אם לא מפריע לך אז בהנאה

חן פלוס

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
לדעתי לא מתאים
ושמעתי סיפור על 2 חיילים שלוחמים בעזה וחזרו לחופשה/ לוויה של חבר שנפל בקרבות ואמרו שעל דבר אחד הם לא יכולים לסלוח לראות בקניון רמות בחורים ישובים ואוכלים גלידה
הם מבינים שהם לומדים ושומרים עליהם ואולי צריכים איזו התאווררות אבל לשבת קבוצה בצורה כזאת ...
צריך לחשוב על הצד השני אנשים שאיבדו בתים משפחה וכו..

המטבח של סימא

משתמש מקצוען
אני רוצה לצאת לטיל בשעות הערב השאלה האם מתאים מבחינת המלחמה לטיל בחוף הים באזורים חילונים או שזה לא נעים
לטייל מה?
אוטובוס עם נערים עליזים ושמחים לא מתאים,
זוג או לבד ללכת לטייל אין שום בעיה בשום מקום בארץ
האם מסוכן לנסוע לחוף ים בתל אביב בערב במצב של מלחמה?
מסוכן מה?
מהחמאס?
מערבים של יפו?
משיכורי ת"א ?

שטוב

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אחד מראשי הישיבות אמר שזה זמן להוריד ראש ולא להתבלט
יש כ"כ הרבה שמחפשים את הציבור שלנו
בתקופה הזו שבאמת יש הרבה קידוש ה' צריך להיזהר שלא נצא אנחנו מקלקלים בשוגג.

(סתם בנימה אישית איך אפשר לצאת להנות שאמהות לחיילים לא ישנות, שכ"כ הרבה אנשים חווים טרגדיה
אנושית שבני משפחתם חטופים,
אפשר גם להבין את אלה שצריכים להתאוורר מהמצב, אין בעיה רק בשקט בלי לעורר אף אחד)

רציתי לשים בספוילר ולא הצלחתי
יש לנו את גדולי ישראל שמהם אפשר ללמד מה פרוש להשתתף בצער של יהודים

צחית

משתמש מקצוען
לדעתי לא מתאים
ושמעתי סיפור על 2 חיילים שלוחמים בעזה וחזרו לחופשה/ לוויה של חבר שנפל בקרבות ואמרו שעל דבר אחד הם לא יכולים לסלוח לראות בקניון רמות בחורים ישובים ואוכלים גלידה
הם מבינים שהם לומדים ושומרים עליהם ואולי צריכים איזו התאווררות אבל לשבת קבוצה בצורה כזאת ...
צריך לחשוב על הצד השני אנשים שאיבדו בתים משפחה וכו..
מעניין אם לכאלה שמשחקים כדור רגל זה כן בסדר
ללכת לשחק
ולחיילים לא מגיעים אליהם זמרים ועוד.
להפיג קצת את המתח ולהתאוורר
מסקנה שלי: מי שמחפש לצאת נגד חרדים תמיד ימצא
וכן להיפך כי זה בעיה שיש אנשים שקשה להם לקבל את האחר

Yael Mor

משתמש מקצוען
יש לי חברותא חילונית שחצי ממשפחתה מגויסת (בתפקידים יותר יוקרתיים מאשר הלחימה בעזה...), ומפרוץ המלחמה כשאני מדברת איתה היא מספרת לי איך הם חוגגים יומולדת ונוסעים לבקר חברים ועושים ערבים עם המשפחה ויוצאים לטייל, כי חייבים להמשיך את השגרה לירות המצב וכו’. לא נראה לי שעבר להם בראש שאם יש אנשים שסובלים אז צריך להיות בסגר גם כן. אם כך, למה אנחנו צריכים לחשוב פעמיים לפי כל יציאה שהרבה פעמים נצרכת לבריאות הנפש ולזוגיות?כי אולי חילונים יראו אותי ברחוב?
אלא אם כן העניין הוא לא למשוך תשומת לב ואז זה ממש מוגזם, כי מותר לי להסתובב בדיוק כמוהם, אז מה אם אני לא בצבא, אני תורמת את חלקי בצורה שונה.

שטוב

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מעניין אם לכאלה שמשחקים כדור רגל זה כן בסדר
ללכת לשחק
ולחיילים לא מגיעים אליהם זמרים ועוד.
להפיג קצת את המתח ולהתאוורר
מסקנה שלי: מי שמחפש לצאת נגד חרדים תמיד ימצא
וכן להיפך כי זה בעיה שיש אנשים שקשה להם לקבל את האחר
ברגש הראשוני זאת באמת ההרגשה
אבל בחיים לא צריכים להיות צודקים. צריך להיות חכמים! בפרט בימים האלה, עלינו לאהוב אחד את השני, ולהרגיש את ליבו של האחר,
(כל גדולי ישראל מכל החוגים מדברים כך)

אנחנו בגלות, ולפעמים כמה שזה באמת מ ע צ ב ן צריך להוריד ראש.

נערך לאחרונה ב:

אליהו פ

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אני לא חושב שצריך אף פעם להסתכל מה הציבור החילוני חושב עלינו! אף פעם זה לא צריך להיות הגישה, הם לא אמורים להיות מאן דאמר בשום צורת הסתכלות שלנו!
אלא שצריך לראות בצורה כזו שזוהי דרך ההשקפה הנכונה:
בזמן מלחמה וכשיש הרבה יהודים שסובלים בין אם זה החטופים שבעזה ובין אם זה משפחותיהם או כל העקורים מבתיהם הן בגבול הדרום והן בגבול הצפון וכן החיילים שבסכנת ממות בעזה עכשיו, עדיף שלא לצאת לטיול אולבלות מבחינת ”עימו אנוכי בצרה”. ולכן לא כדאי לטייל ולא משנה אם זה בסביבה חילונית או חרדית או במקום ריק מאדם.
אבל אם זה טיול שנצרך בין אם זה צורך נפשי להתרענן, או לחיזוק הקשר עם הבן זוג או כל צורך אמיתי אחר - אפשר ללכת ולטייל ולא משנה איפה, אבל לטייל כצורך הנדרש ולא לומר שאם כבר יצאנו לטייל אז כבר נצא לבלות עד הסוף...

אברהם בלוך

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אני לא חושב שצריך אף פעם להסתכל מה הציבור החילוני חושב עלינו! אף פעם זה לא צריך להיות הגישה, הם לא אמורים להיות מאן דאמר בשום צורת הסתכלות שלנו!
אני חושב שכן
ויאמר יעקב לבניו למה תתראו,

אליהו פ

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אני חושב שכן
ויאמר יעקב לבניו למה תתראו,
’למה תתראו” זה כשהולכים להתגרות בהם.
אבל לצאת לטייל אין כאן התגרות, מכיוון שאין להם מושג מי אתה ולמה אתה מטייל, אם הם ישמעו את הסיבה שבגללה החלטת לטייל עכשיו בחוף הים זה סיכוי גבוה שהתשובה שלהם תהיה: ”אוקיי, אתה בסדר, אני מבין, אבל כל החרדים האחרים שמטיילים הם...וכו’ ”.
שנית, אני לא התכוונתי שאל תתייחס לאף אחד מה הוא חושב עליך ותעשה מה שבא לך בראש. כוונתי היא שאל תתייחס רק למה החילונים חושבים עליך ולא מה כולם, שזה כאילו אתה בתור חרדי צריך לכבד את החילוני ולהתחשב אך ורק בדעותיו ולא בדעות של חרדי כי אתה גם חרדי אז כבר לא משנה לך איך חרדי אחר יפרשן את מעשיך...
אלא אם אתה מתחשב במישהו זה צריך להיות בצורה כללית ולא לפחד ממה החילוני חושב, ולא - לא לפחד ממה החרדי חושב...

שטוב

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
על מה ולמה?כי אנחנו דוקרים להם בעיניים?
כן אנחנו דוקרים,
זה לא משנה אם אנחנו בגלות בתימן, בגליציה, בהונגריה במרוקו
גם כרגע אנחנו בגלות, אז פה התקשורת מחפשת אותנו.

מקום העבודה שלי הוא בלי הגזמה המקום השמאלני ביותר במזרח התיכון ;)
וזה מדהים כמה קידוש ה' שלנו מביא להערכה ולכבוד (כמובן לא ביום אחד...)

לעניות דעתי יש לנו אחריות לא להרחיק יותר ממה שלצערינו אנשים רחוקים מאד

Yael Mor

משתמש מקצוען
אני חושבת שכל עוד מתנהגים בצורה ראויה ולא בזלזול וחילול ד’ אין שום בעיה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה