דרוש מידע חשש חמץ בפטריות של העדה"ח וכל אחד ישאל את רבותיו

אזרח ותיק

משתמש מקצוען
לא הבנתי
יש מישהו שלא מקפיד על חמץ שעבר עליו הפסח [חוץ ממי שעדיין לא שומר תורה ומצוות וקראים]?

טעות.
כולם מוכרים את החמץ שלהם, ולכן גם אם נאמר שזה חמץ גמור - זה לא חמץ שעבר עליו הפסח, אלא חמץ שנמכר לגוי, שרוב הפוסקים (כולל המשנ"ב) התירו לכתחילה לאוכלו לאחר הפסח, מלבד הנוהגים כחומרת הגר"א במעשה רב, וכנודע.

כבקרת רועה

משתמש פעיל
עריכה תורנית
טעות.
כולם מוכרים את החמץ שלהם, ולכן גם אם נאמר שזה חמץ גמור - זה לא חמץ שעבר עליו הפסח, אלא חמץ שנמכר לגוי, שרוב הפוסקים (כולל המשנ"ב) התירו לכתחילה לאוכלו לאחר הפסח, מלבד הנוהגים כחומרת הגר"א במעשה רב, וכנודע.
לא נראה לי שמה שהתכוונו לאכול בפסח ולאחר מכן חידש איזה רב שזה אסור זה נכלל במכירה

בייסי

משתמש פעיל
מנוי פרימיום

בלונדי

משתמש פעיל
אני שאלתי משגיח בבד"ץ העד"ח, והוא אמר לי שברעיון שבשנה הבאה לא יהיה יותר פטריות, כי דעת הגרי"ש אלישיב שאי אפשר לאכול את זה, שזה גודל על מצע של חיטים, והיו הרבה אנשים שהתעצבנו על העד"ח שהתירו זאת השנה

יאנקאלע

משתמש מקצוען
אני שאלתי משגיח בבד"ץ העד"ח, והוא אמר לי שברעיון שבשנה הבאה לא יהיה יותר פטריות, כי דעת הגרי"ש אלישיב שאי אפשר לאכול את זה, שזה גודל על מצע של חיטים, והיו הרבה אנשים שהתעצבנו על העד"ח שהתירו זאת השנה
:(

ליטאי פשוט

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
הוא קובע? אולי יגדלו על מצע דגן?

horseman

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
הכל נכון באשכול חוץ מהכותרת "חשש חמץ"
ממתי מחלוקת פוסקים הופכת ל"חשש חמץ"?
אפשר גם לעשות כותרת נוספת "חשש חמץ בכל המצות בכל הכשרויות אם אתם טובלים אותם בסלט............[שרויה]"
וכן על זה הדרך......
לכל היותר פטריות העדה"ח לא לכל הדעות ....

צ ב י

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
תכל'ס
עם כל ההזהרות
כמה אנשים ש'נכשלו' הגעילו את הכלים?
לא שמעתי על אף אחד, אבל שמעתי על הרבה שאכלו מהפטריות ונתחרטו...

יאנקאלע

משתמש מקצוען
אפשר גם לעשות כותרת נוספת "חשש חמץ בכל המצות בכל הכשרויות אם אתם טובלים אותם בסלט............[שרויה]"
וכן על זה הדרך......
לכל היותר פטריות העדה"ח לא לכל הדעות
ישנם פוסקים (מרן הד"ח זיע"א) שמצות מכונה הם חמץ גמור
וכמובן שצריך להכשיר את הכלים למי שנשתמש בזה
ואחרי פסח זה אסור באכילה כדין חמץ שעבר עליו הפסח

והעדה"ח נותנת על זה הכשר
מעניין שאף פעם לא שמעתי כאלו שעושים לחץ ציבורי על זה
שאיך יתכן שנותנים הכשר על דבר שיש פוסק שאוחז שזה חמץ גמור וצריך להכשיר הכלים???

אגב לגבי להכשיר את הכלים
יש שיטות שאם עבר י"ב חודש לא צריך הגעלה
כך שאני מאמין שהרבנים הפוסקים יתחשבו גם בזה לגבי מי ששואל עכשיו האם להכשיר את הכלים

סטודיו מירי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אגב לגבי להכשיר את הכלים
יש שיטות שאם עבר י"ב חודש לא צריך הגעלה
כך שאני מאמין שהרבנים הפוסקים יתחשבו גם בזה לגבי מי ששואל עכשיו האם להכשיר את הכלים
על הצד שזה חמץ, לא סומכים בחמץ על י"ב חודש, ואולי כאן כיון שזה ספק יסמכו

סטודיו מירי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
וכן על זה הדרך......
לכל היותר פטריות העדה"ח לא לכל הדעות ....
יחי ההבדל הקטן בבית שלך תעשה מה שאתה רוצה מצידי תאכל "דבר אחר" אין לאף אחד שליטה ולא צריך להיות שליטה על מה שאתה עושה בבית, אבל למכור דבר שהוא חשש חמץ זה הבעיה , וכמובן יש הרבה דברים בפסח אם הרבה כשריות שהציבור המחמיר לא אוכל אבל על בד"ץ שסומכים כאן התלונה

סטודיו מירי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
תכל'ס
עם כל ההזהרות
כמה אנשים ש'נכשלו' הגעילו את הכלים?
לא שמעתי על אף אחד, אבל שמעתי על הרבה שאכלו מהפטריות ונתחרטו...
אני שמעתי על אנשים שכתבו על הסירים לשנה הבאה להגעיל אותם, למי יש זמן עכשיו לפתוח ברחובה של עיר הגעלות כלים, אהל לפני פסח שיש הגעלות כלים הרבה יגעילו אותם

סטודיו מירי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
נראה מוזר כיון שהם ידעו הכל לפני שנתנו את ההכשר

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לא

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּךָ יְהוָה חָסִיתִי אַל אֵבוֹשָׁה לְעוֹלָם בְּצִדְקָתְךָ פַלְּטֵנִי:ג הַטֵּה אֵלַי אָזְנְךָ מְהֵרָה הַצִּילֵנִי הֱיֵה לִי לְצוּר מָעוֹז לְבֵית מְצוּדוֹת לְהוֹשִׁיעֵנִי:ד כִּי סַלְעִי וּמְצוּדָתִי אָתָּה וּלְמַעַן שִׁמְךָ תַּנְחֵנִי וּתְנַהֲלֵנִי:ה תּוֹצִיאֵנִי מֵרֶשֶׁת זוּ טָמְנוּ לִי כִּי אַתָּה מָעוּזִּי:ו בְּיָדְךָ אַפְקִיד רוּחִי פָּדִיתָה אוֹתִי יְהוָה אֵל אֱמֶת:ז שָׂנֵאתִי הַשֹּׁמְרִים הַבְלֵי שָׁוְא וַאֲנִי אֶל יְהוָה בָּטָחְתִּי:ח אָגִילָה וְאֶשְׂמְחָה בְּחַסְדֶּךָ אֲשֶׁר רָאִיתָ אֶת עָנְיִי יָדַעְתָּ בְּצָרוֹת נַפְשִׁי:ט וְלֹא הִסְגַּרְתַּנִי בְּיַד אוֹיֵב הֶעֱמַדְתָּ בַמֶּרְחָב רַגְלָי:י חָנֵּנִי יְהוָה כִּי צַר לִי עָשְׁשָׁה בְכַעַס עֵינִי נַפְשִׁי וּבִטְנִי:יא כִּי כָלוּ בְיָגוֹן חַיַּי וּשְׁנוֹתַי בַּאֲנָחָה כָּשַׁל בַּעֲוֹנִי כֹחִי וַעֲצָמַי עָשֵׁשׁוּ:יב מִכָּל צֹרְרַי הָיִיתִי חֶרְפָּה וְלִשֲׁכֵנַי מְאֹד וּפַחַד לִמְיֻדָּעָי רֹאַי בַּחוּץ נָדְדוּ מִמֶּנִּי:יג נִשְׁכַּחְתִּי כְּמֵת מִלֵּב הָיִיתִי כִּכְלִי אֹבֵד:יד כִּי שָׁמַעְתִּי דִּבַּת רַבִּים מָגוֹר מִסָּבִיב בְּהִוָּסְדָם יַחַד עָלַי לָקַחַת נַפְשִׁי זָמָמוּ:טו וַאֲנִי עָלֶיךָ בָטַחְתִּי יְהוָה אָמַרְתִּי אֱלֹהַי אָתָּה:טז בְּיָדְךָ עִתֹּתָי הַצִּילֵנִי מִיַּד אוֹיְבַי וּמֵרֹדְפָי:יז הָאִירָה פָנֶיךָ עַל עַבְדֶּךָ הוֹשִׁיעֵנִי בְחַסְדֶּךָ:יח יְהוָה אַל אֵבוֹשָׁה כִּי קְרָאתִיךָ יֵבֹשׁוּ רְשָׁעִים יִדְּמוּ לִשְׁאוֹל:יט תֵּאָלַמְנָה שִׂפְתֵי שָׁקֶר הַדֹּבְרוֹת עַל צַדִּיק עָתָק בְּגַאֲוָה וָבוּז:כ מָה רַב טוּבְךָ אֲשֶׁר צָפַנְתָּ לִּירֵאֶיךָ פָּעַלְתָּ לַחֹסִים בָּךְ נֶגֶד בְּנֵי אָדָם:כא תַּסְתִּירֵם בְּסֵתֶר פָּנֶיךָ מֵרֻכְסֵי אִישׁ תִּצְפְּנֵם בְּסֻכָּה מֵרִיב לְשֹׁנוֹת:כב בָּרוּךְ יְהוָה כִּי הִפְלִיא חַסְדּוֹ לִי בְּעִיר מָצוֹר:כג וַאֲנִי אָמַרְתִּי בְחָפְזִי נִגְרַזְתִּי מִנֶּגֶד עֵינֶיךָ אָכֵן שָׁמַעְתָּ קוֹל תַּחֲנוּנַי בְּשַׁוְּעִי אֵלֶיךָ:כד אֶהֱבוּ אֶת יְהוָה כָּל חֲסִידָיו אֱמוּנִים נֹצֵר יְהוָה וּמְשַׁלֵּם עַל יֶתֶר עֹשֵׂה גַאֲוָה:כה חִזְקוּ וְיַאֲמֵץ לְבַבְכֶם כָּל הַמְיַחֲלִים לַיהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הבעות פנים • אתגר 57

לוח מודעות

למעלה