מחיר למשתכן חרדים לנווה שמיר

האברך ממיר

משתמש מקצוען
פתחו היום בית כנסת חדש בשכונה ?
כן הביאו קרואנים לשטיבלך הבוקר
היה כבר ניסיון פינוי/הריסה שלא צלח, בעקבות התנגדות עזה של התושבים שמנעו זאת בגופם ממש.
בתקווה ללילה שקט נטול הפרעות.
שחרית במקום בשעה 8:15, ולאחמ"כ פת שחרית.

goaty

משתמש פעיל
אימה בעיר בית שמש תושבי השכונה בבית שמש נחרדו לאחר הסרטון שנקלט במצלמת האבטחה: עובדים מאתר בנייה בשכונת נווה שמיר תועדו ע״י מצלמת דלת מסתובבים בבנין מחזיקים ברזלים כאילו הם רובים וזורקים בקבוקים כאילו הם בקבוקי תבערה, בזמן שהם צועקים ומקללים בערבית. לדברי הדיירים הם גם נכנסו למחסנים של הדיירים והפחידו ילדים. האירוע קרה אתמול בשעות הצהריים, משטרה הוזעקה למקום והם נלקחו לחקירה, אך בשכונה מסתובבת שמועה שהם כבר שוחררו.

raffi

משתמש חדש
בחלק מבנייני מחיר למשתכן יש בתב"ע אישור לתוספת חדר.
למיטב ידיעתי למרות שבתב"ע מופיע שהבניה מותרת רק אחרי 3 שנים יש כאלו שהצליחו כבר לממש את התב"ע.

אשמח לשמוע מניסיון מה הייתה עלות הוצאת היתר [כולל אדריכלית, מהנדס והכל] ומה עלות הבניה הייתה.
תודה רבה!
איך אפשר לבדוק את האישור לתוספת חדר?

האברך ממיר

משתמש מקצוען
איפה זה ממוקם ?
זה לא חוקי ?
ומי הגיע לפנות את זה ?
אני לא חושב שיש אישור של העיריה,
אבל זה חוקי כמו כל דבר אחר פה במדינה,
השאלה אם זה נעשה ע״י הצד הנכון...
מבנה בית הכנסת בכניסה לשכונה משמש עמותה שפלשה אליו באופן לא חוקי, בעידוד ובסיוע ראש העיר היוצאת, שמסרה להם את המפתחות.

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
אימה בעיר בית שמש תושבי השכונה בבית שמש נחרדו לאחר הסרטון שנקלט במצלמת האבטחה: עובדים מאתר בנייה בשכונת נווה שמיר תועדו ע״י מצלמת דלת מסתובבים בבנין מחזיקים ברזלים כאילו הם רובים וזורקים בקבוקים כאילו הם בקבוקי תבערה, בזמן שהם צועקים ומקללים בערבית. לדברי הדיירים הם גם נכנסו למחסנים של הדיירים והפחידו ילדים. האירוע קרה אתמול בשעות הצהריים, משטרה הוזעקה למקום והם נלקחו לחקירה, אך בשכונה מסתובבת שמועה שהם כבר שוחררו.
באיזה פרוייקט מדובר?

יהודי ישראלי

משתמש פעיל
אני לא חושב שיש אישור של העיריה,
אבל זה חוקי כמו כל דבר אחר פה במדינה,
השאלה אם זה נעשה ע״י הצד הנכון...

מבנה בית הכנסת בכניסה לשכונה משמש עמותה שפלשה אליו באופן לא חוקי, בעידוד ובסיוע ראש העיר היוצאת, שמסרה להם את המפתחות.

לא באתי בשם החוק נגד מישהו, רק רציתי לדעת על מה יצא הקצף,
ואולי באמת כדאי לתאם עם הגורמים הרלוונטיים לפני המהלך כדי למנוע פינוי וכו'
כמו אלו שידעו לעשות זאת בכניסה לשכונה בשת"פ עם בלוך ושות'

ואם כבר דיברת על המבנה בכניסה לשכונה, האם הולכים להוציא את הפולשים מהמבנה הנ"ל ?

האברך ממיר

משתמש מקצוען
ואולי באמת כדאי לתאם עם הגורמים הרלוונטיים לפני המהלך כדי למנוע פינוי וכו'
קיים שיתו"פ מסוים.
בסוף, יש גורמים עוינים שמחפשים כל דרך להציק לחרדים בשכונה. כמו במכירת המוצרים המוזלת של ער"פ. אותו גורם דאג גם לניסיון הפינוי.
לדברים בסגנון כזה לא יעזור שיתו"פ, כי גם ראה"ע כבול במידה מסוימת, והוא צריך להפעיל הרבה מנופי לחץ.
ואם כבר דיברת על המבנה בכניסה לשכונה, האם הולכים להוציא את הפולשים מהמבנה הנ"ל ?
קודם כל צריך לראות מי יקבל את ההקצאה של המבנה, ואח"כ לראות מה עושים עם מפרי החוק שפלשו אליו.

שימי ק.

משתמש חדש
אנחנו אמורים לקבל בעז''ה מפתחות בחודש אב הקרוב אנחנו מאוד מתלבטים אם לעבור או לשכור את הדירה
1. אנחנו גרים כעת בירושלים ממש במרכז יש לנו את כל החנויות ליד הבית ולפי שאני מבין ברמה ה אין שום חנויות
2. יש לנו את חיי הקהילה (חסידים) בית כנסת / חדר לבנים בירושלים מה שאין לנו ברמה ה
3. אין לי מושג מה הולך שם מבחינת דתי/ חילוני

מצד שני בירושלים אנחנו גרים בדירה קטנה והרבה כסף לשכירות

אני מפחד לעשות את המעבר אם כל המאמץ סביב זה (פיזי רגשי וכספי) ואחרי כמה חודשים להתחרט...

אנא מי שגר בשכונה תעזרו לנו אם תובנות

תודה רבה!

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
אנחנו אמורים לקבל בעז''ה מפתחות בחודש אב הקרוב אנחנו מאוד מתלבטים אם לעבור או לשכור את הדירה
1. אנחנו גרים כעת בירושלים ממש במרכז יש לנו את כל החנויות ליד הבית ולפי שאני מבין ברמה ה אין שום חנויות
2. יש לנו את חיי הקהילה (חסידים) בית כנסת / חדר לבנים בירושלים מה שאין לנו ברמה ה
3. אין לי מושג מה הולך שם מבחינת דתי/ חילוני

מצד שני בירושלים אנחנו גרים בדירה קטנה והרבה כסף לשכירות

אני מפחד לעשות את המעבר אם כל המאמץ סביב זה (פיזי רגשי וכספי) ואחרי כמה חודשים להתחרט...

אנא מי שגר בשכונה תעזרו לנו אם תובנות

תודה רבה!
קשה לענות לך, כי זה מאד תלוי בסגנון האישי של כל אחד ואחד.
עצתי לך, שתבוא לסיבוב התרשמות של כמה שעות טובות באיזור. תסתובב בשכונה, בבתי כנסת, בגינות, ותראה איך זה נראה לך..

שימי ק.

משתמש חדש
נראה לי שכמה שעות לא יספיק לי כדי להחליט על המעבר

רק מי שגר שם כבר כמה חודשים יוכל לתת לי כיוון איך זה לגור שם

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה