מחיר למשתכן חרדים לנווה שמיר

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
לא!

לפני כמה ימים כתב כאן מישהו ש50 אחוז מהדירות שפורסמו ביד 2 כבר לא רלוונטיות.
אולי זה תלוי בפרויקטים ובסוג הדירות. הגיוני שדירות פחות טובת יישארו כשיש כמות מכובדת של דירות טובות יותר
מודעות שהוקפצו ב3 ימים האחרונים כנראה שעדיין רלוונטיות. יש כרגע כ25 כאלו (בכל הגדלים). לא הצפה, אבל כן כמות לא קטנה. ואנחנו עומדים לפני איכלוס די משמעותי בקיץ הקרוב (באלי יוחנן ובסוהו).

האברך ממיר

משתמש מקצוען
גם אם היתה לי דירה בשכונה, לא חשוב שהייתי שוכר שם בתקופה הנוכחית. בשכירות החשבון צריך להיות: "נוחות ונגישות מקסימליים במחיר המינימלי". ועם כל הכבוד לרמה ה', היא לא עומדת בקריטריון הזה מכל הסיבות, אלא להיפך: "נוחות ונגישות מינימליים במחיר המקסימלי"...
קח בחשבון נקודה אחת קטנה.
זה נכון שכרגע היציאה מהשכונה היא מורכבת, אבל בסופו של דבר המקום יושב במיקום מרכזי הרבה יותר.
רמה ד' למשל, היא שכונת קצה, והיציאה ממנה, למרות שיש בה קווי אוטובוס רבים, אורכת זמן ממושך, ואחר נסיעה ארוכה בתוככי העיר.
לעומת זאת, רמה ה' מרוחקת מתחנת הרכבת כ-7 דקות נסיעה באוטובוס (קו 5).
הנסיעה למרכז רמה ב' באוטובוס (קו 23 והחלפה ל-16) היא כ-10 דק'. ללב הרמה אפשר לנסוע עם קו 4א שחולף בכניסה לשכונה בתדירות גבהה מאוד, ונוסע ישירות דרך כביש 10 ונכנס ביפה נוף לכיוון לוי אשכול והקריה החרדית.
נכון להיום התחב"צ מקרטעת במיוחד, אבל אסור לשכוח, שיש קווים בתכנון, שזמן תחילת הפעלתם כבר חלף, ויש גורמים מסויימים שעצרו אותם. אבל כאשר הם יפעלו, השכונה תהיה נגישה במיוחד לכל המקומות המרכזיים בעיר.
לדוגמא, קו 3 מהשכונה לשדרות נהר הירקון והמרכז בא', נסיעה של כ-3 דקות מהשכונה.
לא שזה אמור לשכנע אנשים לבוא לגור בשכונה, אבל מי שיש לו דירה בשכונה, אלו נתונים שאמורים לדבר אליו.
ובבוקר גם יש פקקים בכיכר של היציאה.
דווקא היוצאים מרמה ה' כמעט לא עומדים בפקק. מי שעומד אלו הבאים מכיוון רמה א'.

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
זה נכון שכרגע היציאה מהשכונה היא מורכבת, אבל בסופו של דבר המקום יושב במיקום מרכזי הרבה יותר.
רמה ד' למשל, היא שכונת קצה, והיציאה ממנה, למרות שיש בה קווי אוטובוס רבים, אורכת זמן ממושך, ואחר נסיעה ארוכה בתוככי העיר.
הנסיעה למרכז רמה ב' באוטובוס (קו 23 והחלפה ל-16) היא כ-10 דק'. ללב הרמה אפשר לנסוע עם קו 4א שחולף בכניסה לשכונה בתדירות גבהה מאוד, ונוסע ישירות דרך כביש 10 ונכנס ביפה נוף לכיוון לוי אשכול והקריה החרדית.
נכון להיום התחב"צ מקרטעת במיוחד, אבל אסור לשכוח, שיש קווים בתכנון, שזמן תחילת הפעלתם כבר חלף, ויש גורמים מסויימים שעצרו אותם. אבל כאשר הם יפעלו, השכונה תהיה נגישה במיוחד לכל המקומות המרכזיים בעיר.
לא שזה אמור לשכנע אנשים לבוא לגור בשכונה, אבל מי שיש לו דירה בשכונה, אלו נתונים שאמורים לדבר אליו.

ברור שרמה ה קרובה יותר לשאר העיר מאשר רמה ד הנמצאת בקצה העיר. הבעיה שעוררתי עליה היא על המצב הנוכחי בלבד, שכרגע ממש לא נוח בשכונה, וקשה לי להבין את הלהיטות לגור שם במצב שאין שם שום שירותים מינימליים.
אם הייתי זו"צ והייתי צריך לחפש דירה קטנה חדשה לשכירות בעיר, הייתי בוחר כעת בג2 בגלל הנגישות הגבוהה. הבעיה היא שקשה מאד למצוא שם דירות.

האברך ממיר

משתמש מקצוען
ברור שרמה ה קרובה יותר לשאר העיר מאשר רמה ד הנמצאת בקצה העיר. הבעיה שעוררתי עליה היא על המצב הנוכחי בלבד, שכרגע ממש לא נוח בשכונה, וקשה לי להבין את הלהיטות לגור שם במצב שאין שם שום שירותים מינימליים.
אם הייתי זו"צ והייתי צריך לחפש דירה קטנה חדשה לשכירות בעיר, הייתי בוחר כעת בג2 בגלל הנגישות הגבוהה. הבעיה היא שקשה מאד למצוא שם דירות.
הגדרת את זה אפילו יותר ממני.
דירות להשכרה יש בעיקר בה' ובד', שם מתאכלסים דירות חדשות.
וכל מי שיש לו מה לחפש בה', כגון, דירה בשכונה בבניה, קרבה להורים שגרים בא', או אוכלוסיה שהם יותר מתחברים אליה מאשר בד', הם יבואו מהר יותר לשכור בה' מאשר בד'.
וג'2 היא לא אופציה מבחינתם בגלל שאין בה דירות.
ולמרות זאת, צודק @Bin26 שיש הרבה דירות להשכרה שלא נחטפות כל כך מהר, אם אין להם ייחודיות מסויימת, כגון, גן, או נוף מיוחדים מאוד.

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען

אגב, מה שאתה כותב על הנגישות של התחבורה הציבורית מרמה ה' לשאר שכונות העיר נכון בעיקר לפרוייקטים של עיר דוד ונמדר שיושבים קרוב מאד לככר היציאה של נהר הירקון, אבל שאר הפרוייקטים הפנימיים יותר בשכונה לא כ"כ נגישים, וצריך לקחת אוטובוס פנימי (קו 23) רק כדי לצאת לנהר הירקון, מה שגורם לדרך להתארך משמעותית. (הכי גרוע מהבחינה הזו זה הפרוייקט של "עץ השקד" ברח' חגואל, שעל אף קירבתו האווירית לנהר הירקון, אין משם יציאה, וצריך לעשות סיבוב ענק כדי לצאת).

avi11

משתמש פעיל
אגב, מה שאתה כותב על הנגישות של התחבורה הציבורית מרמה ה' לשאר שכונות העיר נכון בעיקר לפרוייקטים של עיר דוד ונמדר שיושבים קרוב מאד לככר היציאה של נהר הירקון, אבל שאר הפרוייקטים הפנימיים יותר בשכונה לא כ"כ נגישים, וצריך לקחת אוטובוס פנימי (קו 23) רק כדי לצאת לנהר הירקון, מה שגורם לדרך להתארך משמעותית. (הכי גרוע מהבחינה הזו זה הפרוייקט של "עץ השקד" ברח' חגואל, שעל אף קירבתו האווירית לנהר הירקון, אין משם יציאה, וצריך לעשות סיבוב ענק כדי לצאת).
איפה אופק שלי? גם קרוב לכיכר לא?!

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
מחירי השכירות שם גבוהים? כי שמעתי לא כך
המחירים נמוכים משמעותית מרמה ה' (כ3500 ל3 חד'), אבל בתכלס אין כמעט דירות.
וא"ת אם כן מדוע המחירים לא עולים על פי הכלל של היצע וביקוש. וי"ל שמכיון שיש הרבה דירות פנויות ברמה ד' במחירים טובים, זה "שומר" על רמת המחירים של ג'2 שלא תעלה מדי, כי האוכלוסיה יכולה לבחור בין 2 השכונות הנ"ל. משא"כ אוכלוסיית השוכרים של רמה ה' שכנראה לא מתאים לה לגור בג2 או בד' (כמו שכתב לעיל @די ), ולכן אין את גורם האיזון הזה.

avi11

משתמש פעיל
תלוי איזה בנין, אבל אפילו מהבנין הראשון הכי קרוב, זה הליכה של כ10 דק' עד לתחנה ברח' הירקון.
אולי בגלל שגוגל עדיין לא מעודכנים בקיצורי הדרך בושבילים אבל בבדיקה בגוגל המרחק בהליכה בין אופק שלי לתחנה בירקון לבין עיר דוד לירקון זה אותו מרחק בדיוק.

[ייתכן מאד ואני לא מכיר את הרחובות הנכונים...]

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
אולי בגלל שגוגל עדיין לא מעודכנים בקיצורי הדרך בושבילים אבל בבדיקה בגוגל המרחק בהליכה בין אופק שלי לתחנה בירקון לבין עיר דוד לירקון זה אותו מרחק בדיוק.

[ייתכן מאד ואני לא מכיר את הרחובות הנכונים...]
זה לא ענין של קיצורי דרך ושבילים. גוגל ממקם את הפרוייקט של עיר דוד בכניסה העליונה שלו ברחוב השלושה, ובהתאם לכך עושה סיבוב ענק סביב הבנינים, בעוד שבכל הבנינים יש כניסה תחתונה על רחוב קליין (העונות), כך שהמרחק קצר בהרבה.

avi11

משתמש פעיל
זה לא ענין של קיצורי דרך ושבילים. גוגל ממקם את הפרוייקט של עיר דוד בכניסה העליונה שלו ברחוב השלושה, ובהתאם לכך עושה סיבוב ענק סביב הבנינים, בעוד שבכל הבנינים יש כניסה תחתונה על רחוב קליין (העונות), כך שהמרחק קצר בהרבה.
יש באיזה שהוא מקום מפה מעודכנת של השכונה עם פרוייקטים ורחובות מעודכנים?!
אני ממש לא מתמצא...

אריח

משתמש רשום
מישהו יודע מה סגנון האוכלסייה ברחוב רועי קליין?
חילוני?
חרדי?
ליטאי?
קנאי?
אמריקאי?

אריח

משתמש רשום
כמובן...
ובכל אופן ספיציפית מעניין אותי כמה אחוז אמריקאים יש שם? [אם בכלל]
וכמה קנאים?

goaty

משתמש פעיל
כמובן...
ובכל אופן ספיציפית מעניין אותי כמה אחוז אמריקאים יש שם? [אם בכלל]
וכמה קנאים?
כמו בכל השכונה, יש מהכל, זה אומר ה-כ-ל, בבניין אחד: חרדי עם כובע וחליפה, חרדי עובד, חרדל"י, דתי, חילוני, וגוי של שבת.
ואני מאד אשמח שיבואו כמה שיותר חרדים לשכונה.

אריח

משתמש רשום
אני שואל בשביל מישהו שמתעניין בשביל עסק מסויים,
לכן אני שוב שואל כמה אמריקאים והסגנון הזה של רמה א' יש שם [רח' רועי קליין]

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה