מחיר למשתכן חרדים לנווה שמיר

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

Zvibrunner

משתמש פעיל
כנראה שלא יהיה לך ברירה ותיאלץ להתרגל לזה שמגיעים לשכונה מאות ואלפי משפחות ממגזר עם מנטליות שונה משלך ועם הרגלים שונים, ואני לא בטוח שהציבור שחשוב לו הבלי העולם הזה והאסתטיקה של חזית הבניין [מי ישמע] ישאר באזור הרבה זמן.
וזו עובדה ומציאות, אתה יכול לראות את התופעה הזו בכל הארץ וזה לא משהו אישי נגד מישהו.
אולי לך אסתטיקה לא חשובה, אבל לשכנים כן. אני לא מבין איך בו תורה יכול לזלזל ברכוש של יהודי אחר בגלל מנטליות. ״ המדליק אש בתוך שלו״ ....... על הרגל פטור?? זה מנהג חסידות לגרש יהודים ע״י גרימת צער? משהו משובש כאן....

מיריומה

משתמש מקצוען
אולי לך אסתטיקה לא חשובה, אבל לשכנים כן. אני לא מבין איך בו תורה יכול לזלזל ברכוש של יהודי אחר בגלל מנטליות. ״ המדליק אש בתוך שלו״ ....... על הרגל פטור?? זה מנהג חסידות לגרש יהודים ע״י גרימת צער? משהו משובש כאן....
בכל העיר בית שמש יש מזגנים על הבנינים, ובעזרת השם יהיה גם בנווה שמיר,

shmoli1

משתמש רשום
כנראה שלא יהיה לך ברירה ותיאלץ להתרגל לזה שמגיעים לשכונה מאות ואלפי משפחות ממגזר עם מנטליות שונה משלך ועם הרגלים שונים, ואני לא בטוח שהציבור שחשוב לו הבלי העולם הזה והאסתטיקה של חזית הבניין [מי ישמע] ישאר באזור הרבה זמן.
וזו עובדה ומציאות, אתה יכול לראות את התופעה הזו בכל הארץ וזה לא משהו אישי נגד מישהו.
כמודרני אני מסתדר יפה מאוד עם כולם
מי שהולך לסבול זה "החברה הצדיקים" בעיני עצמם שכל מי שלא הולך בדיוק בשטאנץ שלהם אז הוא כבר חצי גוי...

אגב, מעניין איך זה שאדם שמתעסק בעיצוב גרפי לא מעניין אותו אסתטיקה..

C

משתמש מקצוען
לגרום ליהודי להיות ללא חשמל בשבת זה לא גרימת צער ליהודי? יש הרבה יהודים חרדים שללא גנרטור באיזור יעדיפו לחיות בשבת ללא חשמל.

Zvibrunner

משתמש פעיל
ד״א, כמו שאתה מצפה (כמוני) שצניעות תישמר בשכונה למרות שאול ה״מנטליות״ של חלק מהשכנים תהיה שונה, זה צריך להיות הדדי בשכנות טובה. אתה לא מצפה שהלא צנועים יגידו ״שלא תישאר בשכונה הרבה זמן״. ״דעתך סני.....״

Zvibrunner

משתמש פעיל
א
לגרום ליהודי להיות ללא חשמל בשבת זה לא גרימת צער ליהודי? יש הרבה יהודים חרדים שללא גנרטור באיזור יעדיפו לחיות בשבת ללא חשמל.
ז. אז מדוע להכניס ראש בריא לשכונה ששונה מרמה ב ו-ג?

Zvibrunner

משתמש פעיל
כי הם לא קיבלו מחיר למשתכן ברמה ב' וג'. למה אתה לא הולך לגבעת שמואל?
לידיעתך מדובר על חרדים נורמטיביים לחלוטין.
חרדים עם גנרטורים זה לא נורמטיבי. אני חרד״לי ולא מתאים לגבעת שמואל. אני גר ברמה א היום ומרוצה מאוד.

C

משתמש מקצוען
חרדים עם גנרטורים זה לא נורמטיבי.
מאיפה הגעת למסקנה הזו? לידיעתך, אין בארץ שכונה עם קהילה חרדית ליטאית בלי גנרטור.(חסידים וספרדים אני לא יודעת, אולי גם)
אני חרד״לי ולא מתאים לגבעת שמואל. אני גר ברמה א היום ומרוצה מאוד.
אז למה אתה עובר משם?

הפקה ברמה

משתמש פעיל
נראה לי שהוויכוחים פה באשכול מיצו את עצמם,
חושבני שכל אחד שעובר על האשכול ידע להגיד מיד,
מה דעת כל ניק כאן בנושא-מזגנים חיצוניים, גנרטורים, צביון השכונה וכו' וכו'

הוויכוחי סרק כאן לא יורידו חרדים מלבוא לשכונה, וגם לא יוסיפו!!!

@ירמי וולדמן נשמח אם תוכל לעזור לגמור את הוויכוחים פה,
מי שרוצה מוזמן לדווח עניינית על השכונה, לעלות תמונות וכו'...
מחכים ממש לכל בדל מידע על השכונה!!!!!!!!!

מאחל לכולם שנזכה שנווה שמיר תהיה שכונה חרדית ,צנועה, ויפה, וכולם פה יצאו מרוצים ויחיו בשלום....

נערך לאחרונה ב:

בנימיני

משתמש מקצוען
(נ.ב. אגב-שמתי לב שיש כאן ניקים שנוצרו רק לצורך האשכול....וד"ל)
הגיוני שאדם רכש דירה בנוה שמיר ונרשם כדי לקבל מידע על השכונה
למה וד"ל עם תקלה בנקודות
בנאדם חייב לכלות את יומו בכתיבת פוסטים באיש את רעהו כדי לא להיות וד"ל?
חאלאס!

שמואל יצחק

משתמש צעיר
רצית עדכון, אז בבקשה
בימים האחרונים לדעתי שינוי מגמה, דבר ראשון אני מצאתי שוכר חרדי שזה כבר מראה שיש חרדים שמעוניינים להגיע לשכונה, והוא לא היחידי גם 2 קומות מתחתי ישנו שוכר חרדי
יש הרבה דירות 5 חדרים להשכרה ואני מאמין שלקראת פסח יהיו הרבה שיגיעו מדובר בדירות מאד מרווחות ובניה ממש יפה וכמו שנאמר כבר השכונה קרובה לשכונות חרדיות קיימות כך שזה ייקל על ההגירה
לא זו בלבד יש כבר יותר מכמה וכמה חרדים שנכנסו לגור או נכנסים בימים הקרובים, בקומה שלי לדוג' 3 מתוך 4 חרדים הרביעי גם שומר תורה
יש חילונים אבל זה ממש לא מה שהיה נראה לפני שבועיים
בבניין שלי אף ישנו חסיד תולדות אהרון שיודע לתת מספרים על כמה מהקהילה שלהם מגיעה,
בקיצור אם דעתי מהשבוע שעבר הייתה שונה אני דיי שמח שטעיתי
האם זאת תהיה עוד שכונה חרדית או שכונה מעורבת? האם יהיה פה שלום או מריבות ? ימים יגידו
לעניינים אחרים, מי שעובר לשכונה מומלץ מאד להעביר חברת פלפון להוט מובייל גם פרטנר סביר כל השאר לא רלוונטי
חברת החשמל ושאר החברות לא מכירים את רחוב השלושה מבחינתם כסליו והעונות עדיין רלוונטים, כך שאם מישהו מזמין שירות או מעביר על שמו מונה וכדומה והנציג לא מוצא השלושה, זה הפתרון

קווי בזק רגילים עדיין אינם בשל מריבות בין בזק לחברת החשמל כנל גם אינטרנט לנצרכים לפרנסתם יש אפשרות רק בזק סיבים שזה התקנה ממש יקרה

בנימיני

משתמש מקצוען
לא הצלחתי להבין מה הציק לך???
תסביר יותר בבקשה,
חשבתי שמובן מספיק אבל אני יסביר

מציק לי הסימון המכוער של ניקים ב"הלנו אם לצרנו"
וד"ל הוא אחד הכלים לסימון בנאדם כביכול הוא מושתל מטעם (מי?) או שנרשם לפורום כמה וכמה פעמים במטרה להספים את דעותיו.
ההאשמות האלה לא מכובדות. זה הכל
זכותו של כל אדם להביע עמדה גם אם היא לא עומדת במטרות שהציב לעצמו ניק כזה או אחר מבלי שיהפוך לבוט /מושתל /וד"ל

הפקה ברמה

משתמש פעיל
חשבתי שמובן מספיק אבל אני יסביר

הסימון המכוער של ניקים ב"הלנו אם לצרנו"
וד"ל הוא אחד הכלים לסימון בנאדם כביכול הוא מושתל מטעם (מי?) או שנרשם לפורום כמה וכמה פעמים במטרה להספים את דעותיו.
ההאשמות האלה לא מכובדות. זה הכל
אם זה פוגע במישהו,
אז אני מוריד את ההערה...

haimn

משתמש פעיל
עוד לא הגענו לגור וכבר התחלנו לריב ולהתווכח.
בואו ניפגש כולנו בשבת בבוקר לקידוש אחרי התפילה, נכיר אחד את השני, נדבר ונקשיב גם לשני ובעזרת השם יהיה טוב.
זה בסדר להביע דעה, אבל למה צריך לדרוך על השני על הדרך? למה כל ההערות למי יש מקום ולמי אין מקום בשכונה?
מבחינתי יש מקום לכל מי שיכבד את השני.

נערך לאחרונה ב:

א"א

משתמש פעיל
D I G I T A L
לגבי קליטה - אנחנו בחברת פאלפון ויש לנו קליטה

ברוס

משתמש פעיל
בבניין שלי אף ישנו חסיד תולדות אהרון שיודע לתת מספרים על כמה מהקהילה שלהם מגיעה,
בקיצור אם דעתי מהשבוע שעבר הייתה שונה אני דיי שמח שטעיתי
נו מעניין מאוד לשמוע על קהילת תולדות אהרון !
תעדכן אותנו מה קורה - הלוואי והם באים לפתוח שם ביכ"נ.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה