דרוש מידע חרדה ממחלות. מה עושים?

סמרטוטית

משתמש צעיר
תדאגי לאחסן לך בראש רעיונות למחשבות טובות וקידום עיסקי ולא לפחדים (אני שומעת המון המון על עסקים זה מעסיק אותי ותופס לי את הראש איך אני יכולה לטפח את העסק שלי..)
אמונה וביטחון
ולא להיות ליד אנשים פחדנים
ולי עזר לאפות הרעש של המיקסר מרגיעה ובאפיה אוטומטי מדברים עם אלוקים....

כאכא

משתמש פעיל
אני בול איתך!!
תרגישי נורמלית
בעולם מטורף כמו של היום
ששומעים הכל ומתפרסם כל דבר
כבר חוששים
אני גם מחפשת פתרון
משתדלת ללמוד אמונה ובטחון ...
רופאי בשר ודם לא מרגיעים אותי!!
הם מוגבלים במה שהם רואים גם...

סמינר דוד

משתמש מקצוען
ןיטמין B12 נותן מענה מסויים - שמעתי מרופא גדול.
ויש מקרים שזה עוזר מאוד.
הויטמין הזה נותן כח, ומרגיע.

אולי שווה אפילו להבדק, ולראות אם חסר B12 בגוף.
מכירה מישהי מקרוב, שהיתה בחרדות בקורונה, עברה בדיקות דם, והיה חסר לה 2 ויטמינים, B12 וויטמין D, לקחה אותם והכל עבר לה. (סיכוי סביר שאצלה זה היה קשור).

בהצלחה רבה!

טליהבא

משתמש מקצוען
גם אני כזאת וזה נורא! אבל אני מאלה שישלמו הון בבתי טבע העיקר לא להגיע לרופא!
ותמיד בעלי אומר לי לא לפחד מזה שאני פחדנית!
לפעמים הפחד שלנו מזה שאנחנו דאגנים כבר מלחיץ אותנו! צריך לחשוב שזה מובן מאליו בדור כמו שלנו שאנחנו חשופים בו לכל כך הרבה מידע ושומעים כ"כ הרבה צרות שנדאג ונחשוש ,יש כאלה כמוני שמיד ישתפו את השני בחששות שלהם ולכן מיד יחשבו עלינו שאנחנו חרדתיים ויעשו מאיתנו היפוכונדרים ויש כאלה שאוכלים את עצמם מבפנים ולא משתפים ולכן נראה כלפי חוץ שהם אדישים יותר!
וחוץ מזה לכל בנאדם יש את החרדות שלו! יש כאלה שלא חרדתיים ממחלות אבל יש להם פחדים מפרנסה או מאלף נושאים אחרים!
אני ניסיתי פעם חשיבה חיובית ולא הועיל לי אז פשוט נראה לי שלומדים לחיות עם זה
ומתפללים שלא נתנסה!

תהילה!

משתמש רשום
הפקות ואירועים
קראתי ברפרוף
אני ממש מזדהה איתך-
בפחדים .
לא ממחלות . אבל יש מספיק ממה...
אני רק רוצה לומר לאלה שמצליחים לצלוע עם הפחדים יחד
יש אפשרות להתהלך בעולם שלו יתברך בהמון צורות
בפחד, בבטחון, בכעס, בשנאה, בשמחה...
תמיד נוכל לראות סביבנו את אלה שצועקים :"כמה צרות אוי....גלות הנפש... "
ומנגד, את אלה שתמיד רואים טוב . בעת צרה בוכים קצת , קמים והולכים
לא בהכחשה, אבל טוב להם באופן כללי .
אני חושבת שאם נצטוונו לעבוד את השם בשמחה,
סימן הוא שהקב"ה רוצה שנתהלך פה בעולם שברא בבטחון ובשמחה .
פסטורלי .
יופי תאמרו .. כן כן . עבודת המידות ובלה בלה בלה .....

לכן אני אישית כן מאמינה בטיפול ובהשקעה בתחום הנפש
כסף כסף, אבל אם שמחה היא כלי בסיסי לנפש ולרוח,
ואנחנו משקיעים בחיים שלנו ככ הרבה, לא נשקיע בעיקר?
מה גם , שאל תשכחו שאמא/אבא שחיים ברוגע, נוסכים בילדים בטחון , שזו מתנת חיים הגדולה ביותר - גשמית ורוחנית
אני אישית הלכתי לCBT על תחום מסוים של חרדה - התוצאה היתה מדהימה.
לא אורות וכאלה, פשוט לנתח נכון יותר את מה שקורה מסביב
התוצאה שאני רוצה להגיע אליה, היא להיות מאלה שחיים כמה שיותר רגוע

אם יש כאלה שעשו את הדרך הזו, ויכולים להמליץ, על סוגי טיפול/ מטפלים/ות שעזרו להם, והם היום במקום אחר
אשמח אם תשתפו אותנו.

עוד שושנה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
3 עצות מנסיון:

1. לומר לעצמי: חרדה היא לא אמיתית. כלומר, אם אני חרדה מג'וק שיציוץ פתאום, אין פה גוק. כן? החרדה היא לא אמיתית, היא חרדה. להבדיל בין חרדות למציאות זה שלב מאוד חשוב.
אני חרדה שמישהו חולה. הוא לא. החרדה לא אמיתית, לא קיימת, היא חרדה.
ממש להגיד לעצמי: 'אני חרדה שייכנס גנב. לא נכנס גנב, אבל אני חרדה מהגנב. ואין באמת גנב. זו חרדה שלי. לא המציאות.'
כך לדבר לעצמי בכל פעם

2. למצוא מישהי מלאת הומור, ואחראית שאפשר לסמוך עליה
ולהתקשר אליה בכל פעם כשצריך
למשל מזכירה רופא חכמה ואחראית, ולספר לה: היום נלחצתי שהכאב ראש הזה הוא משהו מסוכן. אולי יש לי לחץ דם גבוה.
והיא תשאל כמה שאלות אחראיות, ותגיד שהכול בסדר
אם את סומכת עליה, זה מרגיע. ועדיף שתוסיף בדיחה.(בסוף, לא שתרגישי שהיא צוחקת עלייך)

3. כשמגיעים לרופא להקדים ולמר: אני סובלת מחרדות, בבקשה תרגיע אותי. ואז להמשיך
רוב הרופאים מבינים וממש עוזרים

רק שמחה ורוגע!

גרפיקאית מתנסה

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נראה לי שיש לי חרדה ממחלות.
כל פצע חדש, כל כאב מקפיצים לי את הלב ואותי לרופא.
עושה מלא בדיקות ועדיין, יש כל כך הרבה סוגים שזה לא עוזר...
כבר מתביישת ללכת לרופא משפחה לשאול אותו שוב ושוב.
וד"ר גוגל רק מוסיף נפט למדורה.

אני לא יודעת אם הבעיה שאני עוקבת אחרי כל שינוי בגוף או שאני מתייחסת לכל פצע ברצינות. רק לי גדלים פצעים בכל מיני מקומות?? או שאנשים פשוט מתעלמים?

יש כל כך הרבה סיפורים על ההוא שכאב לו הרגל ובסוף זה היה סרטן והוא נפטר, או ההוא שהיה לו פצע בפה ובסוף זה היה סרטן בפה ואם היו מגלים את זה בזמן היה סיכוי אבל...
ויש גם את הצעירים שקורסים פתאום מדום לב ה' ישמור...

מה עושים?? למישהו יש עצה מעשית? אני משתגעת מזה... :cry::cry::cry:
תתפללי!! ורק תתפללי!! ותאמיני בה' שבעז"ה הוא ישמור עליך ולא יקרה לך כלום מזה! ותלכי פעם אחת ולתמיד לרופא שיבדוק אותך וזהו.:)

H A Y A

משתמש חדש
הכי מעניין לראות מרצף התגובות,
כמה ''לא להרגיש טוב נפשית''-
זה נורמאלי וטבעי לא פחות מווירוס ושפעת...
סוף סוף הגיע הזמן
אחר שבכל הדורות הקודמים חרדות וכו' היו סוף העולם...

HushTag

משתמש חדש
מומלץ להרבות בפעילות גופנית - פעילות גופנית משחררת אנדורפינים בגוף.
מויקיפדיה-
אנדורפיניםאנגלית: Endorphin) הם חלק מקבוצה של חומרים כימיים (נוירוטרנסמיטורים) המצויים באופן טבעי במוח ומופרשים מבלוטת יותרת המוח. יש להם תפקיד חשוב בשליטה על כאב ועל התנהגות רגשית כמו פחד, מתח והנאה[1]. בהתאם לכך, הם מסייעים לשיכוך כאב ולשיפור מצב הרוח.

האנדורפינים זכו לכינוי "מפתחות לגן עדן", בעקבות יכולתם לשלוט בהנאה וכאב[1].
האנדורפינים ידועים כגורמים לתחושה טובה (מעין "אופוריה") ושיכוך כאב, ויש להם תפקיד חשוב בשליטה על התנהגויות רגשיות (כגון: חרדה, פחד והנאה).

האנדורפינים מסווגים כנוירומודולטורים, שהם חומרים המשנים את הפעילות של התא הבתר-סינפטי או מווסתים את פעילותו[1].

ועוד עיצה שיכולה לעזור, להיות עסוקים בדברים שנותנים סיפוק כמו עזרה לשני, חסד ובכלל להיות עסוקים ולא לחשוב יותר מידי.

רק בריאות :)

יעקב משה אדלר

משתמש צעיר
הדבר הבעייתי באמת בחרדות הוא שהזמן לא מרפא את החרדה הוא רק מעמיק יותר ויותר, גם אם נדמה לך שהחרדה נטשה אותך אולי זה לכמה ימים, אולי אפילו לכמה חודשים, אבל זה יחזור. וכשזה יחזור זה יהיה רק יותר קשה, ולכן הדחייה בטיפול היא סתם נזק.
ההוכחה לעצמך שמדובר בחרדות ולא באמת לא תעזור באופן רציונלי כי החרדות הם סוג של חשיבה מוטעית וברגע שתשכנע את עצמך שכאן אין לך מחלה, אז יצוץ לך פצע אחר וכו' וכו'
חרדות יותר קשות באות בשילוב של סחרחורות ותחושת חוסר יציבות, שרק מוסיפה לתחושת החרדה הקיימת גם כך, ולכן חשוב לדעת שאלו תופעות של חרדות.

שרהגלר

משתמש חדש
נראה לי שיש לי חרדה ממחלות.
כל פצע חדש, כל כאב מקפיצים לי את הלב ואותי לרופא.
עושה מלא בדיקות ועדיין, יש כל כך הרבה סוגים שזה לא עוזר...
כבר מתביישת ללכת לרופא משפחה לשאול אותו שוב ושוב.
וד"ר גוגל רק מוסיף נפט למדורה.

אני לא יודעת אם הבעיה שאני עוקבת אחרי כל שינוי בגוף או שאני מתייחסת לכל פצע ברצינות. רק לי גדלים פצעים בכל מיני מקומות?? או שאנשים פשוט מתעלמים?

יש כל כך הרבה סיפורים על ההוא שכאב לו הרגל ובסוף זה היה סרטן והוא נפטר, או ההוא שהיה לו פצע בפה ובסוף זה היה סרטן בפה ואם היו מגלים את זה בזמן היה סיכוי אבל...
ויש גם את הצעירים שקורסים פתאום מדום לב ה' ישמור...

מה עושים?? למישהו יש עצה מעשית? אני משתגעת מזה... :cry::cry::cry:
זה חרדה, לכי לטיפול. אל תחכי עם זה, לכי למטפלת מקצועית עם תואר שני!! אך ורק למטפלת מקצועית אל תלכי למישהי שלמדה קורס קצר זה רק יחמיר את המצב! הנפש שלנו היא עדינה.

שרהגלר

משתמש חדש
טיפול זה הפתרון היחיד?
אני לא במצב של התקפי חרדה אמיתיים (קוצר נשימה וכו'...)
רק לחץ שהורס את היום...
בהחלט צריך טיפול
דבר ראשון לא צריך ולא כדאי להגיע למצב של התקף חרדה קשה כי אז כבר הרבה יותר קשה לטפל. כמה שיותר מוקדם יותר טוב. הלחץ הזה הוא בהחלט חרדה ואין סיבה לחיות כך.

שרהגלר

משתמש חדש
אני בול איתך!!
תרגישי נורמלית
בעולם מטורף כמו של היום
ששומעים הכל ומתפרסם כל דבר
כבר חוששים
אני גם מחפשת פתרון
משתדלת ללמוד אמונה ובטחון ...
רופאי בשר ודם לא מרגיעים אותי!!
הם מוגבלים במה שהם רואים גם...
צריך טיפול מהשורש. להבין מאיפה הבעיה, אל תזלזלו בזה ואל תגיעו למצבים חמורים שבהם כבר צריך טיפול ארוך וקשה והמון המון כסף

שרהגלר

משתמש חדש
תתפללי!! ורק תתפללי!! ותאמיני בה' שבעז"ה הוא ישמור עליך ולא יקרה לך כלום מזה! ותלכי פעם אחת ולתמיד לרופא שיבדוק אותך וזהו.:)
להתפלל זה מעולה. אבל אם יש חרדה זה לא יעזור ללכת לרופא פעם אחת. וגם לא עשר פעמים. זה הופך את החיים לסיוט. אמונה עוזרת מאד אבל חייבים חייבים לטפל ולא להדחיק.
זה לא ילך לשום מקום
מי שיש לו חרדה גם סביר להניח שלא יאמין לרופא שהכל נבדק ותמיד יהיו מחשבות על אלו שבדקו אותם ולא מצאו כלום ובסוף הם מתו. לרגש אין שכל
חרדה היא דבר אמיתי וצריך לטפל בה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כז

א לְדָוִד יְהוָה אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָא יְהוָה מָעוֹז חַיַּי מִמִּי אֶפְחָד:ב בִּקְרֹב עָלַי מְרֵעִים לֶאֱכֹל אֶת בְּשָׂרִי צָרַי וְאֹיְבַי לִי הֵמָּה כָשְׁלוּ וְנָפָלוּ:ג אִם תַּחֲנֶה עָלַי מַחֲנֶה לֹא יִירָא לִבִּי אִם תָּקוּם עָלַי מִלְחָמָה בְּזֹאת אֲנִי בוֹטֵחַ:ד אַחַת שָׁאַלְתִּי מֵאֵת יְהוָה אוֹתָהּ אֲבַקֵּשׁ שִׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה כָּל יְמֵי חַיַּי לַחֲזוֹת בְּנֹעַם יְהוָה וּלְבַקֵּר בְּהֵיכָלוֹ:ה כִּי יִצְפְּנֵנִי בְּסֻכֹּה בְּיוֹם רָעָה יַסְתִּרֵנִי בְּסֵתֶר אָהֳלוֹ בְּצוּר יְרוֹמְמֵנִי:ו וְעַתָּה יָרוּם רֹאשִׁי עַל אֹיְבַי סְבִיבוֹתַי וְאֶזְבְּחָה בְאָהֳלוֹ זִבְחֵי תְרוּעָה אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה לַיהוָה:ז שְׁמַע יְהוָה קוֹלִי אֶקְרָא וְחָנֵּנִי וַעֲנֵנִי:ח לְךָ אָמַר לִבִּי בַּקְּשׁוּ פָנָי אֶת פָּנֶיךָ יְהוָה אֲבַקֵּשׁ:ט אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי אַל תַּט בְּאַף עַבְדֶּךָ עֶזְרָתִי הָיִיתָ אַל תִּטְּשֵׁנִי וְאַל תַּעַזְבֵנִי אֱלֹהֵי יִשְׁעִי:י כִּי אָבִי וְאִמִּי עֲזָבוּנִי וַיהוָה יַאַסְפֵנִי:יא הוֹרֵנִי יְהוָה דַּרְכֶּךָ וּנְחֵנִי בְּאֹרַח מִישׁוֹר לְמַעַן שׁוֹרְרָי:יב אַל תִּתְּנֵנִי בְּנֶפֶשׁ צָרָי כִּי קָמוּ בִי עֵדֵי שֶׁקֶר וִיפֵחַ חָמָס:יג לוּלֵא הֶאֱמַנְתִּי לִרְאוֹת בְּטוּב יְהוָה בְּאֶרֶץ חַיִּים:יד קַוֵּה אֶל יְהוָה חֲזַק וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ וְקַוֵּה אֶל יְהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

מנדלה במטבח • אתגר 53

לוח מודעות

למעלה