דרוש מידע חרדה ממחלות. מה עושים?

Reizily

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
קוראים לזה מחשבות טורדניות ..ברגע שזה מפריע לך לתפקד ..כבר לא נהנת מדברים שפעו אהבת לעשות או להיות .מחליפה חרדה בחרדה ..נרגעת מהראשונה כי הרופא הרגיע עד לפעם הבאה ?זה הזמן לטיפול תרופתי שוט ושגרתי שגם רופא משפחה היום נותן ..
נראה לי לא הגיוני לקחת כדורים לפני שמנסים טיפול פסיכולוגי שבד''כ מונע את הכדורים.
כדורים זה למקרים חריפים שהאדם לא מצליח לשלוט במחשבות טורדניות.

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
יורשה לי להציע גם צד נוסף:
אחד מדרכי ההתמודדות עם רגש - הוא לקבל אותו ולתת לו מקום.
אכן יש דברים שמהווים נורת אזהרה ואסור להתעלם מהם.
אבל מצד שני לזכור שב-99 אחוז מהמקרים האלו זה לא מעיד על כלום. (ויש באמת רבנים שאומרים שבשביל הרוגע הנפשי לא חייב למלא את כל ההוראות של הרופאים לגבי גילוי מוקדם, (הסיפור היה לגבי סרטן המעי אצל קרוב מדרגה ראשונה של קרוב משפחה שלי, ורבו אמר לו שאין צורך לבדוק למרות שלפי הרופאים הוא בקבוצת סיכון בגלל הדרגה הראשונה) ח"ו שאף אחד לא יסמוך עלי זה דיני נפשות וכל אחד ישאל את רבו).

אני כן נוהג להשתדל למלא את המלצות הרופאים לגבי גילוי מוקדם, ובזה אני רגוע שמילאתי את חובת ההשתדלות. אם בכל זאת הקב"ה ירצה ח"ו - לא יעזור אפילו אם אשב יומם ולילה לפני רופא עם כל המיכשורים והבדיקות. אז למה להתאמץ ולהלחץ סתם?

החיים לאט לאט מלמדים את האדם להרגיש שאלוקים מנהיג אותו ולא צריך "לעזור" לו לשמור עלינו.

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
קודם כל- זה צרה של אנשים אינטלגנטיים וחוקרים שיש להם הרבה ידע
מאוד קשה להגיד לאנשים להרגע סתם כי זה לא בריא ואפילו כי צריך להאמין בה'
אלא ללמוד טכניקות איך להרגיע את הפחד או סיבה למה לא לפחד.
אבל - תדעו כלל
רב הדברים המסוכנים (גידולים וכו') לא נהיים ביום אחד
הפוך, הדברים הכי מפחידים מתפתחים לאט לאט
אז כלל פרקטי אחד לכל הדאגנים- כל דבר שקרה פתאום - הוא בדרך כלל לא מפחיד
ואם הכאב/פצע בעליה וירידה- הוא גם לא מפחיד- סימן שהוא לא כל הזמן נמצא והוא כנראה ויראלי או מבעיה שמצריכה טיפול אולי אבל ברוגע.
כשיודעים את זה- זה מוריד את סף החרדה כי שום דבר לא יקרה מהרגע להרגע.

ולגבי הלב- פעם מישהי אמרה לי שאישה כל עוד המערכת הסדירה שלה פעולת כל חודש לא יהיה לה התקף לב זה אופייני רק אחרי התקופה הזאת אז קחי נשימה עמוקה עד אז ברוגע
וכשתצטרכי תהיי בעז"ה במעקב רפואי שיגיד לך בדיוק מה המצב שלך...

ועוד דבר מנסיון-
מי שחווה מקרוב שמשהו שמאוד פחדתם ממנו קרה בסוף
מקבל פרופורציה חדשה ומבין לעומק את העובדא שמה שצריך לקרות יקרה
ונדע מזה בדיוק ברגע הנכון שה' רוצה, וגם הדאגה והפחד שקולים ומדודים בידי שמים
ולא יעזור שנרוץ לרופא כל שניה, כי אם ה' לא רוצה לא נדע מזה והרופא לא יאבחן
ואם ה' ירצה נדע בזמן והוא יציל אותנו מהצרה
חבל על המאמצים, חבל על האנרגיות, וחבל על החיים היפים שלנו שיעברו בחרדות. זה לא יעיל.

רק לא להגיע למצב ההפוך שמרב פחד לאבחן דברים נדחיק דברים שמצריכים בדיקה ולא נמלא את חובת ההשתדלות שלנו..

הדסולה

משתמש מקצוען
נראה לי לא הגיוני לקחת כדורים לפני שמנסים טיפול פסיכולוגי שבד''כ מונע את הכדורים.
כדורים זה למקרים חריפים שהאדם לא מצליח לשלוט במחשבות טורדניות.
אמרה לי פעם פסיכולוגית חילונית מאד מאד ידועה .מחשבות טורדניות חבל להתחיל טיפול .זה טיפול מאד ארוך מאד יקר ולא תמיד ממצה את עצמו .מסכימה מאד שחרדה זה כיסוי על דברים יותר עמוקים אבל לא תמיד יש כוח כסף וזמן לזה ולא תמיד זה מניב תוצאות

stm3948

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הפחד מ'הסיטואציה המפחידה' גדול לעיתים מ'הסיטואציה' עצמה.
מאז שאני זוכר, אשתי (כמו הרבה נשים) פחדה פחד מות מ'המחלה', עד שהמחלה דפקה על דלתנו...
ואז גילנו יחדיו, שהקושי של ההתמודדות עם המחלה, רחוק מאוד מהפחד מ'הגוש השחור' הלא נודע, שחששנו ממנו כל השנים.
מה שהביא אותנו למסקנא, "שהפחד מהפחד, גדול מהפחד עצמו",
לכן טיפ קטן שלי ל'אדם החרד' תנשום עמוק, ותשנן לעצמך, שהפחד מהסיטואציה, קשה מהסיטואציה עצמה, ובמציאות כשמגיע קושי או אתגר, אנחנו מתמודדים אתו, כמו כל דבר בחיים, עם אמונה, ונשימה עמוקה...
שמעתי פעם מאישה צדיקה (שאבדה 2 ילדים ה' ירחם) שהקב"ה נותן ניסיון הוא נותן כוחות להתמודד כל הבעיה שאנחנו דואגים ממה שעוד לא קרה אז לזה הקב"ה לא נתן לנו כח..
ואז מה ?כדור לתפקוד בלוטת התריס לא לוקחים כל החיים ?הסבל הזה של החרדות משפיע ככ על בן הזוג ועל הילדים ..כמה שיותר להפטר מזה ומהר
אגב מכירה כאלה שהיה להם בעיה בבלוטת התריס ומזה נהיה להם חרדות אז שווה בדיקה.. לפני כדורים אחרים

מתמטיקאי

משתמש פעיל
כשאני קורא את זה אני תופס שגם לי היה את זה בעבר (עד לפני כארבע שנים) ממש פחד מוות על כל פצע קטן, וכל כאב ראש הייתי מחשב את הסיכויים שלי למות מזה (זה קיים עד היום אבל ממש לא בקטע של פחד) ואבחנתי לעצמי לא פעם גידולים ומחלות אוטונומיות שונות כמו טרשת, דיבורים על אמונה ממש לא עזרו לזה אלא להיפך רק הלחיצו יותר (ברור שאני ימות מזה הרי דיברתי באמצע הלימוד וכדומה) קריאה של ספרים על מחלות לא הייתה אפשרית בכלל בשבילי מיד הייתי מאבחן את עצמי, לפעמים הפחדים היו כל כך גדולים שהם היו ממש משתקים. אין לי איך לעזור אבל אוכל לומר שזה עבר לי לחלוטין וכבר כמה שנים אין לי את זה.
אני רואה שיש כאלו שמסבירים שלהיות בלחץ זה לא בריא וכדומה, צריך לזכור שלהיות בלחץ מערב פסח זה אותו דבר בדיוק, ואדם עם שלום בית מעורער מן הסתם חווה לחצים הרבה יותר גדולים, ואנשים חיים עם הלחצים האלו שנים ארוכות (מקסימום מתים בגיל 82 ולא בגיל 83.5 שזה הממוצע)
צריך גם ליהנות מהפחד הזה, אנשים נוסעים לטיולים מאוד מסוכנים רק כדי לחוות פחד, אז מי שכבר חווה את זה חבל שלא ייהנה מזה אחרי זה הוא ממש יתגעגע לתקופה הזאת! (מניסיון, לא חושב שבגלל זה עבר לי הפחד זה פשוט נחמד)
ועצה הכי טובה לאלו שיש להם חרדות משתקות תשנו טוווווווב ותבדקו שהשינה איכותית!!

Reizily

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אני רואה שיש כאלו שמסבירים שלהיות בלחץ זה לא בריא וכדומה, צריך לזכור שלהיות בלחץ מערב פסח זה אותו דבר בדיוק, ואדם עם שלום בית מעורער מן הסתם חווה לחצים הרבה יותר גדולים, ואנשים חיים עם הלחצים האלו שנים ארוכות (מקסימום מתים בגיל 82 ולא בגיל 83.5 שזה הממוצע)
זה שאנשים חיים עם הלחץ עדיים לא אומר שזה בריא וטוב.
אבל להגיד למישהו לחוץ שלחץ לא עוזר, בבוודאות לא משפיע עליו אלא רק מחריף את המצב.
הוא מנסה להיות לא בלחץ ואז הוא כבר לחוץ מהלחץ...

מתכנתת+

משתמש מקצוען
למלא את הראש בהרבה דברים טובים ומחשבות טובות
למלא את הזמן בהרבה דברים טובים

חרדות ופחדים שבאים לא חיב להיות דבר נורא
לתת להם מקום בלי לחץ
מותר לפחד, לא קורה מזה כלום
לא להיות בחרדה מהחרדה
זה תקופות בחיים
לישון טוב, למלא את הזמן והראש בדברים טובים, באתגרים ודברים מענינים
ואם מפחדים גם בין לבין, לא נורא, לקבל את זה, יפחית לבד עם הזמן
לא להתעסק בחרדה.

עדיה שיר

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
מזדהה איתך קצת...

לי ברוך ה' אין פחד ממחלות.
אבל כן יש איזה שהוא חלק קטן- שכשהוא צץ הוא בפירוש מפריע!
בעבר הסרתי איזו נקודת חן שהרופאת עור הלחיצה אותי עליה (לא משנה שבסוף היא הייתה כלום ושום דבר... וחבל היה על כל הפאניקה...)
אבל מאז בכל פעם שאני רואה איזו נקודת חן, אפילו כזו שקיימת כבר שנים, אך כזו שבולטת לי פתאום בעין- אני רצה לבדוק.
מזל שזה לא קורה כל יום, אחרת הרופאת עור לא הייתה מקבלת אותי.

תחשבי רגע מאיפה נובע לך הפחד... הוא נובע כנראה מאיזה מקרה שחווית, סיטואציה שעולה לך... טיפול קצר בCBT יכול להיות לך בעז"ה הכי יעיל. חבל שתסבלי סתם, זה סיוט!

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
טוב מצד אחד לדעת שאתה לא לבד בחרדות...
מצד שני אכן כל אחד שמגיע לרופא עם שאלות תלונות או חששות הרופא די מהר מצייד אותו בתרופות להרגעה, והפניה לטיפול רגשי/פסיכולוגי שלושת הממדים ועוד.
אני חושב שאנשים מתביישים ומפחדים לקחת תרופות להרגעה, כי מפחידים אותם שזה ממכר, שזה יפריע בשידוכים, שזה ייוריד משמחת החיים, שיהיה רשום ברשומות של קופות החולים וביטוח לאומי שאתה נמצא ברשימת הנפש.... אולי זה יפריע להתקבל לעבודות מסוימות.

רק מה ששמעתי שאם עושים דיאטה אצל רופא שמבין ברפואה טבעית, אז גם מרגישים יותר טוב כי לא אוכלים שטויות, וגם התחושה בכללית יותר טובה.

בכל אופן אכן החיפושים והקריאה בכל החוליים רק מוסיפים חרדה .

• תודה
Reactions: F.M

H A Y A

משתמש חדש
מכתב מר' חיים גריינמן זצ''ל
מחזק ומרגיע כאחד!!

דברים יסודיים מאלפים ונוקבים אשר ראוי לשנן אותם היטב
מפי הנאה דורש ונאה מקיים

ידוע כי בסוף ימיו התפלל לקבל ייסורים והזדכך כמה שנים
מתוך קבלתם באהבה עד יומו האחרון.

"אלו מחשבות שיסודם בכפירה בהשגחה פרטית"
מן המורגלות לחשוב כי קידום הרפואה מוסיפה חיים, ופלוני שחלה במחלה פלונית היום - יזכה לרפואה, לא כן אתמול. ואלמלא פורעניות תאונות הדרכים היו הרבה אנשים אתנו כיום, ו"נס שנתארגנו מצילים" לכך נשאר פלוני בחיים, כי הגיעו בעוד מועד וטיפלו בו כהוגן. וכל אלו מחשבות שיסודם כפירה בהשגחה פרטית, ומעולם לא נשאר בחיים זה שנגזר עליו למות, ולא מת זה שלא כלו ימיו.
וכשם שאין לעשות צירוף מן הטובע בנהר בדרום - עם זה שמת על מיטתו בצפון - לומר שכך וכך נספו, כי בידוע שכל אחד עניין לעצמו, כמו כן אין לצרף שניים שחלו במחלה אחת או שנסעו באותה מכונית שבה אירע מה שאירע.

והאמת בהיפוך, כי פלוני נגזרה עליו מיתה, ולכן חלה במחלה שאין לה מזור, או שנזדמן במקום הפגע בשעה שאין מצילין, ואילו חברו שלא כלו ימיו חלה במחלה שכבר יש לה תרופה ואיחר ברגע את מקום הפגע, או שנפגע בשעה שהמצילים מצויים.
והמצרפים וסופרים ומונים כמה מתו במיתה זו בחודש זה, וכמה לקו בתאונות בירח פלוני וכיו"ב, הרי הם עוסקים בכפירה בשוגג, ומטעים את הקוראים לייחס את הכל למקרים, כאילו ח"ו עולם של הפקר לפנינו.
ומלבד שלהתקדמות הרפואה אין לייחס שום הוספת חיים או מניעת סבל, כי כל סבל של אדם נגזר בר"ה, ואין מספר למאורעות המייסרים את האדם, וכולם בחשבון יבואו כפי הנגזר עליו, ורואים במציאות שכל מחלה שנתחדשה לה רפואה מתרבים החולים בה, כי בעוד שהיתה חשוכת מרפא לא הגיעה אלא לאנשים שבקיצם, הנה משנמצא לה מזור הרי רבים הם שלוקים על ידה.
ולעומת זה שלא הרווחנו בהתקדמות הרפואה, הרי במציאות כיום הסבל מרובה עשרת מונים ע"י ה"יוסיף דעת יוסיף מכאוב", כי בעוד שלפני כיובל שנים לא היה פחד המחלות על האנשים, והדורשים ברופאים היו מועטים, ועיירות רבות היו שאין בהם הקרוי רופא, הנה כיום כמעט כל יושבי תבל דורשים ברופאים, וכולם רעדה יאחזון אם אולי כבר נפל בחלקם מחלה פלונית או פלונית, ונשללה השלווה והרגיעה מכל החיים על פני האדמה.
ומלבד שההשקפה המוטעית היא עבירה לעצמה, הנה יש לה גם תולדות, כמו שיש המחפשים היתר להימנע מלערב אל תנח ידך בגלל צער גידול בנים, וכאילו הצער הוא נגרם ע"י הבנים, ולא דעת ולא תבונה לו לדעת כי הצער והסבל שהגיע לו נגזר עליו בר"ה על מעשיו, והוא מצטרף מכל המאורעות הסובבים אותו, חלק מכאבי הגוף, וחלק מעול מלכות ומעול ד"א, וחלק מקנאה ותחרות, ומשכן רע ומפגע רע וכו', ובזכות צער גידול בנים נבצר מהם אחת הנה ואחת הנה, והרי הוא בא לחסוך צער - ע"י מיעוט הזכויות המצילים אותו מהן

רמיזא

משתמש מקצוען
מכתב מר' חיים גריינמן זצ''ל
מחזק ומרגיע כאחד!!

דברים יסודיים מאלפים ונוקבים אשר ראוי לשנן אותם היטב
מפי הנאה דורש ונאה מקיים

ידוע כי בסוף ימיו התפלל לקבל ייסורים והזדכך כמה שנים
מתוך קבלתם באהבה עד יומו האחרון.

"אלו מחשבות שיסודם בכפירה בהשגחה פרטית"
מן המורגלות לחשוב כי קידום הרפואה מוסיפה חיים, ופלוני שחלה במחלה פלונית היום - יזכה לרפואה, לא כן אתמול. ואלמלא פורעניות תאונות הדרכים היו הרבה אנשים אתנו כיום, ו"נס שנתארגנו מצילים" לכך נשאר פלוני בחיים, כי הגיעו בעוד מועד וטיפלו בו כהוגן. וכל אלו מחשבות שיסודם כפירה בהשגחה פרטית, ומעולם לא נשאר בחיים זה שנגזר עליו למות, ולא מת זה שלא כלו ימיו.
וכשם שאין לעשות צירוף מן הטובע בנהר בדרום - עם זה שמת על מיטתו בצפון - לומר שכך וכך נספו, כי בידוע שכל אחד עניין לעצמו, כמו כן אין לצרף שניים שחלו במחלה אחת או שנסעו באותה מכונית שבה אירע מה שאירע.

והאמת בהיפוך, כי פלוני נגזרה עליו מיתה, ולכן חלה במחלה שאין לה מזור, או שנזדמן במקום הפגע בשעה שאין מצילין, ואילו חברו שלא כלו ימיו חלה במחלה שכבר יש לה תרופה ואיחר ברגע את מקום הפגע, או שנפגע בשעה שהמצילים מצויים.
והמצרפים וסופרים ומונים כמה מתו במיתה זו בחודש זה, וכמה לקו בתאונות בירח פלוני וכיו"ב, הרי הם עוסקים בכפירה בשוגג, ומטעים את הקוראים לייחס את הכל למקרים, כאילו ח"ו עולם של הפקר לפנינו.
ומלבד שלהתקדמות הרפואה אין לייחס שום הוספת חיים או מניעת סבל, כי כל סבל של אדם נגזר בר"ה, ואין מספר למאורעות המייסרים את האדם, וכולם בחשבון יבואו כפי הנגזר עליו, ורואים במציאות שכל מחלה שנתחדשה לה רפואה מתרבים החולים בה, כי בעוד שהיתה חשוכת מרפא לא הגיעה אלא לאנשים שבקיצם, הנה משנמצא לה מזור הרי רבים הם שלוקים על ידה.
ולעומת זה שלא הרווחנו בהתקדמות הרפואה, הרי במציאות כיום הסבל מרובה עשרת מונים ע"י ה"יוסיף דעת יוסיף מכאוב", כי בעוד שלפני כיובל שנים לא היה פחד המחלות על האנשים, והדורשים ברופאים היו מועטים, ועיירות רבות היו שאין בהם הקרוי רופא, הנה כיום כמעט כל יושבי תבל דורשים ברופאים, וכולם רעדה יאחזון אם אולי כבר נפל בחלקם מחלה פלונית או פלונית, ונשללה השלווה והרגיעה מכל החיים על פני האדמה.
ומלבד שההשקפה המוטעית היא עבירה לעצמה, הנה יש לה גם תולדות, כמו שיש המחפשים היתר להימנע מלערב אל תנח ידך בגלל צער גידול בנים, וכאילו הצער הוא נגרם ע"י הבנים, ולא דעת ולא תבונה לו לדעת כי הצער והסבל שהגיע לו נגזר עליו בר"ה על מעשיו, והוא מצטרף מכל המאורעות הסובבים אותו, חלק מכאבי הגוף, וחלק מעול מלכות ומעול ד"א, וחלק מקנאה ותחרות, ומשכן רע ומפגע רע וכו', ובזכות צער גידול בנים נבצר מהם אחת הנה ואחת הנה, והרי הוא בא לחסוך צער - ע"י מיעוט הזכויות המצילים אותו מהן
חזק ביותר, ודברי פיו חכם חן.

ניק 5598

משתמש רשום
לא מזלזלת בכל ההצעות (החשובות בהחלט!!) שהוצעו פה
בהחלט טיפול יכול לעזור ולסייע ובאמת חבל לסבול כשאפשר לטפל..
אבל, בתור אחת שבעבר סבלה גם מחרדות בריאות אני מבינה אותך
ואת התחושה שלך, אבל לפעמים דברים עוברים לבד, שטף החיים, היומיום...
לפעמים דווקא בריא לנסות להתמודד בעצמך.. ושוב, רק אם זה לא משבש את החיים
וכן טיפול יכול לסייע, רק במקרה שלי, ממרומי הזמן אני רואה שזה חלף
בלי כל ה CBT וכל הטיפולים למיניהם...

סטיל יאנג

משתמש מקצוען
לא מזלזלת בכל ההצעות (החשובות בהחלט!!) שהוצעו פה
בהחלט טיפול יכול לעזור ולסייע ובאמת חבל לסבול כשאפשר לטפל..
אבל, בתור אחת שבעבר סבלה גם מחרדות בריאות אני מבינה אותך
ואת התחושה שלך, אבל לפעמים דברים עוברים לבד, שטף החיים, היומיום...
לפעמים דווקא בריא לנסות להתמודד בעצמך.. ושוב, רק אם זה לא משבש את החיים
וכן טיפול יכול לסייע, רק במקרה שלי, ממרומי הזמן אני רואה שזה חלף
בלי כל ה CBT וכל הטיפולים למיניהם...
תלוי אם זו חרדה מתמשכת ואם יש לה ביטוי בתחומים נוספים או קיצונית בתחום ספציפי.
אם לא כמו שאמרת יש המוווןן חרדות והן בעז"ה ותמיכה ועידוד וחיים עמוסים ב"ה יכולות לחלוף...
רק כדאי לתת להן מקום כי לפעמים זה רק "תירוץ" למשהו עמוק יותר.
מדעתי המלומדת- אליכם:rolleyes:

ניק 5598

משתמש רשום
תלוי אם זו חרדה מתמשכת ואם יש לה ביטוי בתחומים נוספים או קיצונית בתחום ספציפי.
אם לא כמו שאמרת יש המוווןן חרדות והן בעז"ה ותמיכה ועידוד וחיים עמוסים ב"ה יכולות לחלוף...
רק כדאי לתת להן מקום כי לפעמים זה רק "תירוץ" למשהו עמוק יותר.
מדעתי המלומדת- אליכם:rolleyes:
כמובן שיש לתת מקום, תלוי בהיקף החרדה.. ואם היא משתלטת על החיים.
אבל דעתי היא שזה בריא ואפילו מחשל לנסות להתמודד, ולתת לחרדה מקום,
לא להדחיק או לבטל.. אלא לעמוד אל מול החרדה ואז בס"ד עם תמיכה, אמונה, שגרה מבורכת,
ורצון לצאת מזה אפשר לצאת מזה גם באופן עצמאי....

מתמטיקאי

משתמש פעיל
כמובן שיש לתת מקום, תלוי בהיקף החרדה.. ואם היא משתלטת על החיים.
אבל דעתי היא שזה בריא ואפילו מחשל לנסות להתמודד, ולתת לחרדה מקום,
לא להדחיק או לבטל.. אלא לעמוד אל מול החרדה ואז בס"ד עם תמיכה, אמונה, שגרה מבורכת,
ורצון לצאת מזה אפשר לצאת מזה גם באופן עצמאי....
חזק ביותר ולדעתי אם פועלים ככה בסוף תתגעגעו לתקופה הזאת (מניסיון)
והכי חשוב לזכור שגם אל הלחץ לא בריא בכל אופן זה לא אומר שתוך שנה תמות, אני כבר חי כמה שנים למרות שהיה לי תקופות של לחץ מטורף, וברוך ה' לא מתי מזה! (לא באמת...)

ברכת הגשם

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
חזק ביותר ולדעתי אם פועלים ככה בסוף תתגעגעו לתקופה הזאת (מניסיון)
והכי חשוב לזכור שגם אל הלחץ לא בריא בכל אופן זה לא אומר שתוך שנה תמות, אני כבר חי כמה שנים למרות שהיה לי תקופות של לחץ מטורף, וברוך ה' לא מתי מזה! (לא באמת...)
בלי קשר, היום רוב מוחלט מחלימים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כז

א לְדָוִד יְהוָה אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָא יְהוָה מָעוֹז חַיַּי מִמִּי אֶפְחָד:ב בִּקְרֹב עָלַי מְרֵעִים לֶאֱכֹל אֶת בְּשָׂרִי צָרַי וְאֹיְבַי לִי הֵמָּה כָשְׁלוּ וְנָפָלוּ:ג אִם תַּחֲנֶה עָלַי מַחֲנֶה לֹא יִירָא לִבִּי אִם תָּקוּם עָלַי מִלְחָמָה בְּזֹאת אֲנִי בוֹטֵחַ:ד אַחַת שָׁאַלְתִּי מֵאֵת יְהוָה אוֹתָהּ אֲבַקֵּשׁ שִׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה כָּל יְמֵי חַיַּי לַחֲזוֹת בְּנֹעַם יְהוָה וּלְבַקֵּר בְּהֵיכָלוֹ:ה כִּי יִצְפְּנֵנִי בְּסֻכֹּה בְּיוֹם רָעָה יַסְתִּרֵנִי בְּסֵתֶר אָהֳלוֹ בְּצוּר יְרוֹמְמֵנִי:ו וְעַתָּה יָרוּם רֹאשִׁי עַל אֹיְבַי סְבִיבוֹתַי וְאֶזְבְּחָה בְאָהֳלוֹ זִבְחֵי תְרוּעָה אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה לַיהוָה:ז שְׁמַע יְהוָה קוֹלִי אֶקְרָא וְחָנֵּנִי וַעֲנֵנִי:ח לְךָ אָמַר לִבִּי בַּקְּשׁוּ פָנָי אֶת פָּנֶיךָ יְהוָה אֲבַקֵּשׁ:ט אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי אַל תַּט בְּאַף עַבְדֶּךָ עֶזְרָתִי הָיִיתָ אַל תִּטְּשֵׁנִי וְאַל תַּעַזְבֵנִי אֱלֹהֵי יִשְׁעִי:י כִּי אָבִי וְאִמִּי עֲזָבוּנִי וַיהוָה יַאַסְפֵנִי:יא הוֹרֵנִי יְהוָה דַּרְכֶּךָ וּנְחֵנִי בְּאֹרַח מִישׁוֹר לְמַעַן שׁוֹרְרָי:יב אַל תִּתְּנֵנִי בְּנֶפֶשׁ צָרָי כִּי קָמוּ בִי עֵדֵי שֶׁקֶר וִיפֵחַ חָמָס:יג לוּלֵא הֶאֱמַנְתִּי לִרְאוֹת בְּטוּב יְהוָה בְּאֶרֶץ חַיִּים:יד קַוֵּה אֶל יְהוָה חֲזַק וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ וְקַוֵּה אֶל יְהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

מנדלה במטבח • אתגר 53

לוח מודעות

למעלה