דרוש מידע חרדה ממחלות. מה עושים?

ט.ט.ט.

סוכנת ביטוח
מנוי פרימיום
לא תמיד עולה המון כסף.
אפשר גם ללכת לפסיכולוג של חרדות בריאות טוב מהקופה.
ולפעמים גם 2-3 מפגשים עושה טוב לבן אדם.
ולא עולה שקל.
רק חשוב לדעתי שיהיה מישהו דתי ומאמין כדי שיכניס בטיפול גם את האמונה.

מאיר גולד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
חרדה ממחלות לא מסתיים בזה. זה אחד מהדברים שמתפרץ אצל אותו אדם. שעם זה מאוד קשה לו להתמודד.
אך יש לו בדרך כלל עוד הרבה דברים שמשקיע אנרגי' מיותרת להתמודד איתם אלא שמצליח בינתיים שיהיו רק בינו לבין עצמו. [יתכן שאפי' לא מודע להם].
ברגע שיקבל טיפול הכל יסתדר בע"ה.
וכמו שיש חולי סוכר או לב הנוטלים תרופה, וזה פשוט לכל אחד שאין ולא צריך לוותר על כך. כך גם בחרדות. יש המצריכים תרופה ואין זה בושה לקחת.

יערה בר שלום

משתמש חדש
כשאני קורא את זה אני תופס שגם לי היה את זה בעבר (עד לפני כארבע שנים) ממש פחד מוות על כל פצע קטן, וכל כאב ראש הייתי מחשב את הסיכויים שלי למות מזה (זה קיים עד היום אבל ממש לא בקטע של פחד) ואבחנתי לעצמי לא פעם גידולים ומחלות אוטונומיות שונות כמו טרשת, דיבורים על אמונה ממש לא עזרו לזה אלא להיפך רק הלחיצו יותר (ברור שאני ימות מזה הרי דיברתי באמצע הלימוד וכדומה) קריאה של ספרים על מחלות לא הייתה אפשרית בכלל בשבילי מיד הייתי מאבחן את עצמי, לפעמים הפחדים היו כל כך גדולים שהם היו ממש משתקים. אין לי איך לעזור אבל אוכל לומר שזה עבר לי לחלוטין וכבר כמה שנים אין לי את זה.
אני רואה שיש כאלו שמסבירים שלהיות בלחץ זה לא בריא וכדומה, צריך לזכור שלהיות בלחץ מערב פסח זה אותו דבר בדיוק, ואדם עם שלום בית מעורער מן הסתם חווה לחצים הרבה יותר גדולים, ואנשים חיים עם הלחצים האלו שנים ארוכות (מקסימום מתים בגיל 82 ולא בגיל 83.5 שזה הממוצע)
צריך גם ליהנות מהפחד הזה, אנשים נוסעים לטיולים מאוד מסוכנים רק כדי לחוות פחד, אז מי שכבר חווה את זה חבל שלא ייהנה מזה אחרי זה הוא ממש יתגעגע לתקופה הזאת! (מניסיון, לא חושב שבגלל זה עבר לי הפחד זה פשוט נחמד)
ועצה הכי טובה לאלו שיש להם חרדות משתקות תשנו טוווווווב ותבדקו שהשינה איכותית!!
יפה רשמת ,
אבל חרדות לא יעברו עי שינה לידיעה

יערה בר שלום

משתמש חדש
מחפשת פסיכולוגית קלינית חרדית / דתיה באזור בני ברק , פתח תקווה אלעד .
אפשר לפנות בפרטי ,
תודה

חיולה

משתמש מקצוען
נראה לי שיש לי חרדה ממחלות.
כל פצע חדש, כל כאב מקפיצים לי את הלב ואותי לרופא.
עושה מלא בדיקות ועדיין, יש כל כך הרבה סוגים שזה לא עוזר...
כבר מתביישת ללכת לרופא משפחה לשאול אותו שוב ושוב.
וד"ר גוגל רק מוסיף נפט למדורה.

אני לא יודעת אם הבעיה שאני עוקבת אחרי כל שינוי בגוף או שאני מתייחסת לכל פצע ברצינות. רק לי גדלים פצעים בכל מיני מקומות?? או שאנשים פשוט מתעלמים?

יש כל כך הרבה סיפורים על ההוא שכאב לו הרגל ובסוף זה היה סרטן והוא נפטר, או ההוא שהיה לו פצע בפה ובסוף זה היה סרטן בפה ואם היו מגלים את זה בזמן היה סיכוי אבל...
ויש גם את הצעירים שקורסים פתאום מדום לב ה' ישמור...

מה עושים?? למישהו יש עצה מעשית? אני משתגעת מזה... :cry::cry::cry:
קראתי את כל האשכול ולצערי יש פה המון תגובות שמעידות על חוסר הבנה מוחלט מה זה חרדת בריאות.

כל מה שנכתב פה על אמונה ועל שמה שצריך לקרות יקרה וכו' הכל טוב ויפה וכנראה מי שהדברים האלה עוזרים לו לא סובל באמת מחרדת בריאות,
לא מזלזל חלילה אלא כי אולי לא יצא לכם להיתקל באנשים שבאמת סובלים מזה
זה כמו לומר לאדם בדיכאון למה אתה עצוב תאמין בד'..

חרדת בריאות בד"כ לא עוברת לבד.
זו הפרעה כרונית שנמשכת לאורך שנים רבות עם עליות ומורדות.
וכדי לאבחן החרדה צריכה להימשך כ6 חודשים לפחות
הטיפול הפסיכולוגי היעיל ביותר בה הוא cbt (לפעמים בשילוב סוג מסוים של כדורים פסיכיאטרים)

בנוסף כדאי מאוד להימנע מחיפוש בגוגל ותמיד אם יש חשש ממשהו עדיף לדבר עם רופא (שמכיר את החרדה והאדם) ולהימנע מלקרוא על מחלות ותסמינים של מחלות ולחכות ולא לרוץ לרופא ישר רק אם מה שממנו חוששים לא עובר במשך זמן הגיוני (שבועיים שלושה)

והכי חשוב זה להבין שבשורש הפחד ממחלות עומדת בעצם חרדה גדולה מאוד ממוות (מי שפוחד ממחלות בד"כ מפחד מאלו המובילות למוות כמו: התקף לב, סרטן וכו' ולא מאפילפסיה או סוכרת..)
ואני לא מתפלא שאנשים שפחדו ול"ע חלו כותבים שהם כבר לא מפחדים או שזה לא כ"כ נורא כמו הפחד כי הם מתמודדים מול משהו ודאי עם אבחנה ברורה ושם
לעומת מי שסובל מחרדת בריאות הפחד ממשהו בלתי נודע שאין לו שם והגדרה וכל פעם הוא בטוח שהפעם יגלו את המחלה הקשה שיש לו, בקיצור סבל נורא ואיום
והיה חשוב לי לפרט כדי שאם אי פעם תפגשו מישהו כזה תבינו קצת מה הוא עובר ולא תזרקו לו: תאמין והכל יסתדר או זה בגלל שאתה לא מאוד עסוק

ולסיום תגובות באשכול פה כמו: היום רוב האנשים לא מתים מסרטן לא מדויקות והאמת שגם לא נכונות.
ואנשים עם חרדת בריאות לא טיפשים ולא קרובים לשם..
וזה ממש לא מרגיע.
סרטן עדיין הוא סיבת המוות מספר 1 בארץ (כנראה שגם בעולם) מה שכן, אצל ילדים אחוזי ההחלמה הם מעל 80% וגם אחוזי התחלואה נמוכים מאוד (כל שנה כ500 ילדים מתגלים כחולים)
אצל מבוגרים זה משתנה בין סוג המחלה, גיל ושלב המחלה אבל בממוצע סיכויי ההחלמה יותר נמוכים מילדים וגם אחוזי התחלואה הרבה יותר גבוהים (בארץ כל שנה כ30,000 חולים חדשים)

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
קראתי את כל האשכול ולצערי יש פה המון תגובות שמעידות על חוסר הבנה מוחלט מה זה חרדת בריאות.

כל מה שנכתב פה על אמונה ועל שמה שצריך לקרות יקרה וכו' הכל טוב ויפה וכנראה מי שהדברים האלה עוזרים לו לא סובל באמת מחרדת בריאות,
לא מזלזל חלילה אלא כי אולי לא יצא לכם להיתקל באנשים שבאמת סובלים מזה
זה כמו לומר לאדם בדיכאון למה אתה עצוב תאמין בד'..

חרדת בריאות בד"כ לא עוברת לבד.
זו הפרעה כרונית שנמשכת לאורך שנים רבות עם עליות ומורדות.
וכדי לאבחן החרדה צריכה להימשך כ6 חודשים לפחות
הטיפול הפסיכולוגי היעיל ביותר בה הוא cbt (לפעמים בשילוב סוג מסוים של כדורים פסיכיאטרים)

בנוסף כדאי מאוד להימנע מחיפוש בגוגל ותמיד אם יש חשש ממשהו עדיף לדבר עם רופא (שמכיר את החרדה והאדם) ולהימנע מלקרוא על מחלות ותסמינים של מחלות ולחכות ולא לרוץ לרופא ישר רק אם מה שממנו חוששים לא עובר במשך זמן הגיוני (שבועיים שלושה)

והכי חשוב זה להבין שבשורש הפחד ממחלות עומדת בעצם חרדה גדולה מאוד ממוות (מי שפוחד ממחלות בד"כ מפחד מאלו המובילות למוות כמו: התקף לב, סרטן וכו' ולא מאפילפסיה או סוכרת..)
ואני לא מתפלא שאנשים שפחדו ול"ע חלו כותבים שהם כבר לא מפחדים או שזה לא כ"כ נורא כמו הפחד כי הם מתמודדים מול משהו ודאי עם אבחנה ברורה ושם
לעומת מי שסובל מחרדת בריאות הפחד ממשהו בלתי נודע שאין לו שם והגדרה וכל פעם הוא בטוח שהפעם יגלו את המחלה הקשה שיש לו, בקיצור סבל נורא ואיום
והיה חשוב לי לפרט כדי שאם אי פעם תפגשו מישהו כזה תבינו קצת מה הוא עובר ולא תזרקו לו: תאמין והכל יסתדר או זה בגלל שאתה לא מאוד עסוק

ולסיום תגובות באשכול פה כמו: היום רוב האנשים לא מתים מסרטן לא מדויקות והאמת שגם לא נכונות.
ואנשים עם חרדת בריאות לא טיפשים ולא קרובים לשם..
וזה ממש לא מרגיע.
סרטן עדיין הוא סיבת המוות מספר 1 בארץ (כנראה שגם בעולם) מה שכן, אצל ילדים אחוזי ההחלמה הם מעל 80% וגם אחוזי התחלואה נמוכים מאוד (כל שנה כ500 ילדים מתגלים כחולים)
אצל מבוגרים זה משתנה בין סוג המחלה, גיל ושלב המחלה אבל בממוצע סיכויי ההחלמה יותר נמוכים מילדים וגם אחוזי התחלואה הרבה יותר גבוהים (בארץ כל שנה כ30,000 חולים חדשים)
לא קראתי את הכל.
אבל ייתכן מאוד, שמי שהיה לו את האמונה בתחילת הדרך ואת החיזוקים, לא היה נכנס לחרדות!

כמו שמי שלא עובר טראומה, יהיו לו פחות בעיות נפשיות.

וזה כן נכון שמי שהוא לא עסוק, אז יש לו הרבה זמן לחשוב (ולחפש בגוגל) על כל כאב קטנטן, ואז להיכנס לחרדות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה