חסכון לנישואי הילדים - גם כשאין לכך תקציב?

my car

משתמש פעיל
עצה פשוטה למי שרוצה לחסוך כסף לחתונת הילדים:
מקבלים קצבת ילדים מהביטוח לאומי מידי חודש, ניתן לפתוח תוכנית חיסכון בהוראת קבע בחשבון הבנק וכך מידי חודש באותו תאריך שנכנס הכסף מהביטוח לאומי, יורד אותו סכום לחיסכון.
זה אומנם סכום קטן אך מצטבר, על 2 ילדים מקבלים: 240 ש''ח כמדומני 240x12=2880x20=57,600 ש''ח
וזה אחרי חיסכון של 20 שנה, זה אולי כלום כסף אבל זה כסף שנכנס מהצד.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
עצה פשוטה למי שרוצה לחסוך כסף לחתונת הילדים:
מקבלים קצבת ילדים מהביטוח לאומי מידי חודש, ניתן לפתוח תוכנית חיסכון בהוראת קבע בחשבון הבנק וכך מידי חודש באותו תאריך שנכנס הכסף מהביטוח לאומי, יורד אותו סכום לחיסכון.
זה אומנם סכום קטן אך מצטבר, על 2 ילדים מקבלים: 240 ש''ח כמדומני 240x12=2880x20=57,600 ש''ח
וזה אחרי חיסכון של 20 שנה, זה אולי כלום כסף אבל זה כסף שנכנס מהצד.
קודם כל תגדילו את ההפרשה שלכם לחיסכון לכל ילד בעוד 50 ש"ח לחודש, על חשבון קצבת הילדים.
ואת הכסף הנוסף שאתם חוסכים תשקיעו בצורה חכמה, ותגיעו לסכומים הרבה יותר גבוהים, וללא הרבה סיכון,
ויש המון אפשרויות השקעה, ולכן אני לא נכנסת לזה כרגע.

קצרה

משתמש מקצוען
קודם כל תגדילו את ההפרשה שלכם לחיסכון לכל ילד בעוד 50 ש"ח לחודש, על חשבון קצבת הילדים.
ואת הכסף הנוסף שאתם חוסכים תשקיעו בצורה חכמה, ותגיעו לסכומים הרבה יותר גבוהים, וללא הרבה סיכון,
ויש המון אפשרויות השקעה, ולכן אני לא נכנסת לזה כרגע.

למה להגדיל את ההפרשה בחשבון שלא בשליטתך?
את החסכונות שלי - אני משאירה תחת שמי ובבעלות שלי . שלא יבוא יום אחד איזה דרדק יוציא את הכסף שאגרתי ויקנה לו רכב חדש כי בא לו....

בנוגע להשקעות אין כזה דבר סיכוי ללא סיכון. כל סיכוי לרווח יש בו גם סיכון לכסף. כמה חבל להפסיד מהקרן של הכסף הנחסך בדי עמל בשביל חלומות הגדלה שלו.
סכומים כאלו קטנים - שמים בגמ"ח - זו השקעה מעולה בעולם הבא שלא מסכנת את הכסף.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
למה להגדיל את ההפרשה בחשבון שלא בשליטתך?
כי הכסף שם מושקע בצורה חכמה, שמניבה תשואה יפה, ובעיקר בגלל שדמי הניהול לא על חשבונך, אלא ל חשבון המדינה, מה שלא קיים בהשקעות אחרות, וזה מאד משמעותי!!
את החסכונות שלי - אני משאירה תחת שמי ובבעלות שלי . שלא יבוא יום אחד איזה דרדק יוציא את הכסף שאגרתי ויקנה לו רכב חדש כי בא לו....
אם את חוששת שילדך יעשה כזה דבר, אז אולי את צודקת.
בנוגע להשקעות אין כזה דבר סיכוי ללא סיכון.
נכון.
כל סיכוי לרווח יש בו גם סיכון לכסף.
גם נכון.
כמה חבל להפסיד מהקרן של הכסף הנחסך בדי עמל בשביל חלומות הגדלה שלו.
זה, לא נכון!!
אז ככה, נכון שככל שיש יותר סיכוי לרווח, כך יש יותר סיכון, ואפשר להפסיד,
אבל את יודעת מי בטוח מפסיד?
נכון, מי שלא מנסה!!
כמו תינוק שלא רוצה לנסות ללכת, כי יש סיכון שהוא ייפול, וגם אם תגידי לו שאת תחזיקי אותו וכדו', אז הוא יגיד אבל עדיין יש סיכון שאני אפול, אז לא כדאי.
התינוק צודק??
זהו שלא!!
ולכן לפחד להשקיע בגלל שיש סיכונים, זה טוב, כי כך מודעים לסיכונים,
אבל אסור לתת לפחד לשתק אותנו!!!
ואם לומדים איך להשקיע בצורה סולידית וחכמה, מבינים שאפשר להשקיע ולהרוויח הרבה מאד כסף!!
ולשם הדוגמה ניקח את הדוגמה הזאת

על 2 ילדים מקבלים: 240 ש''ח כמדומני 240x12=2880x20=57,600 ש''ח
שזה בלי להרוויח כלום.
ואם הכסף הזה היה מושקע, ברווח ממוצע של 8% בשנה,
כמה כסף יהיה אחרי 20 שנה?
והתשובה: 142,338.01 ש"ח

כשרק הרווח לבד הוא: 84,738.01 ש"ח

תשאלי איך זה יכול להיות?
תלמדי מה זה, עיקרון ריבית דריבית.

שפריצרית

משתמש מקצוען
בתקווה שחוק חיסכון לכל ילד לא יבוטל עד אז.
זהו חוק די חדש, ובמדינה כמו שלנו חוקים נחקקים - מבוטלים וחוזר חלילה במחזוריות די קבועה.

קצרה

משתמש מקצוען
אם את חוששת שילדך יעשה כזה דבר, אז אולי את צודקת

כל הורה שיש לו וודאות מלאה כשהילד שלו בן 5 שבגיל 21 הילד שלו לא יחליט להיות קצת יותר עצמאי ובעל דעה - שיקום.
וודאות כזו יכולה להיות רק לריבונו של עולם.
והקרן הזו היא על שם הילד ולא על שם ההורה החוסך.
לא יודעת מה בנוגע לחיסכון לכל ילד שלך - שלי (כשרה)הרוויחה 2 שקל בשנתים האחרונות. amazing!!!

מי בטוח מפסיד?
נכון, מי שלא מנסה!!
סיסמה נבובה של משכנעי האנשים להמר על כספם , ותאוריה נפוצה ושגויה מיסודה של מהמרים למיניהם. מי שלא משקיע את כספו בשום מקום אלא רק חוסך - לא מפסיד את הקרן. איך הוא בטוח מפסיד?? הוא רק בטוח לא ירוויח יותר .... ביחד עם זה שהוא לא יפסיד את הקרן.

ואם הכסף הזה היה מושקע, ברווח ממוצע של 8% בשנה,
כמה כסף יהיה אחרי 20 שנה?
ואם הכסף הזה יהיה מושקע ובסופו של דבר יפסיד 8% בממוצע לשנה (בגודל הסיכון גודל הסיכוי. 8 אחוז בשנה זה סיכון גבוה ומאד רחוק מסולידיות..) כמה ישאר לו??
כמה כיף וחלומי להתפס לאופציית הרווחים המקסימלית בסיכון גבוה. כמה עצוב לנחות לקרקע המציאות אחרי 20 שנות....
איזה עלוב זה לחסוך פרוטה לפרוטה ולהשאר עם חצי מהקרן בגלל חלומות גדולים.

מי שישקיע את כספו בגמ"ח בטוח לא יפסיד את הקרן - ובדרך הוא זוכה לעולם הבא גדול מאד.

תחום ההשקעות לצערינו עמוס בבעיות הלכתיות (ברגע שרוצים להרוויח יותר מרבע אחוז בממוצע לשנה...) ובהמון פנטזיות של חולמים כמוך שמדגישים בענק ועוד יותר בענק שאסור לפחד לשתק אותנו ושאר "סיסמאות" ללא כיסוי.
יש כבר כמוך שעברו ה-20 שנה והם לא ראו את הכסף הגדול. כידוע.

ואנחנו - נצבור לנו זכויות לעולם הבא במקום לחלום חלומות...

אהרן שטיימן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
אקדים - אין לי שום קשר לגמ"ח המרכזי חוץ מהשתתפותי בתוכנית.
כמה שידוע לי מאחורי הגמ"ח המרכזי עומדים כמה גבירים שהם נמצאים כגיבוי
שאם חלילה מישהו לא יחזיר את הכסף או שפתאום יהיה צורך בהרבה כסף בזמן קצר כדי לתת לאנשים הלוואות ומענק לפי ההתחייבות (דבר שלא כ"כ יכול לקרות לפי המודל שהם בנו)- הם משלימים את הכסף החסר..
אשמח לשמוע אם אני טועה...
התוכנית הזו נבנתה ומלווה באופן תדיר על ידי אנשים מקצועיים רואי חשבון ועוד

חוץ מהעניין שזה מצווה, שזו כמו גמ"ח וצדקה לכל דבר ועניין כי בכסף הזה נותנים הלוואות ומענקים לאנשים, יש פה בהחלט ביטחון מלא בכך שתקבלו הלוואה ומענק בבא העת
כל מה שחותמים שהם לא מתחייבים לכך זה רק מבחינה משפטית לגרום לכך שזה ייחשב קודם כל כתרומה - וגם למנוע חשש רחוק או טענות ומענות מאי אילו אנשים שייתכן ואינם הגונים והכסף שהם יקחו כהלוואה ומענק ישרת אותם למטרות פחות נעלות...
רק להזכיר, מנהל הגמ"ח ומקימו הינו ראש ראש ישיבה מפורסם שעבד על התוכנית רבות הן מבחינה מקצועית והן קבלת הסכמות והמלצות מהרבה מאד אם לא רוב גדול הדור מכל החוגים.

אהרן שטיימן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
g_1_05544.jpg

עפולה

משתמש מקצוען
איך הוא בטוח מפסיד?? הוא רק בטוח לא ירוויח יותר .... ביחד עם זה שהוא לא יפסיד את הקרן.
את צריכה להבין ש'לא להרויח' זה נקרא להפסיד!
לפני עשרים שנה קנינו הרבה דברים בחמישים שקל, היום אותם דברים עולים מאה שקל. והנה לך הפסד של 50%.

משום מה השקעות נתפשות כענין מפוקפק ומלא בסיכונים, אז זהו שלא. יש השקעות שזה לא כך.

אם משקיעים במניות של חבילת החברות הגדולות במשק, אז בהנחה שאנשים ימשיכו לחיות כאן ולצרוך דברים זו השקעה משתלמת.

יש גם סיכון, יכול להיות פתאום רעידת אדמה/מגפה/נפילת אטום וכו' וכו' כיד הדמיון. כל אלו הם חריגים שצרך להסתכל עליהם בפרופורציה הנכונה.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
כל הורה שיש לו וודאות מלאה כשהילד שלו בן 5 שבגיל 21 הילד שלו לא יחליט להיות קצת יותר עצמאי ובעל דעה - שיקום.
וודאות כזו יכולה להיות רק לריבונו של עולם.
נכון אין וודאות לאף אחד, אבל החשש הרחוק שאני כ"כ ישנא את בני ולא ארצה לתת לו שום דבר, לא קיים אצלי, [אם יבזבז את כספו על שטויות, אז זה יהיה בעיה שלו, לא שלי]
לא יודעת מה בנוגע לחיסכון לכל ילד שלך - שלי (כשרה)הרוויחה 2 שקל בשנתים האחרונות.
אין לי מושג איפה החיסכון שלך,
שלי הרוויחה מתחילת השנה עד סוף העשירי 11.72% תשואה, שזה רק ב10 חודשים, [אלטשולר שחם מסלול הלכה] שזה הרבה מאד כסף!!!
סיסמה נבובה של משכנעי האנשים להמר על כספם , ותאוריה נפוצה ושגויה מיסודה של מהמרים למיניהם. מי שלא משקיע את כספו בשום מקום אלא רק חוסך - לא מפסיד את הקרן. איך הוא בטוח מפסיד?? הוא רק בטוח לא ירוויח יותר .... ביחד עם זה שהוא לא יפסיד את הקרן.
צר לי לומר את נמצאת במקום שמפחד אפי' לבדוק את הנתונים,
ומי שלא משקיע, ורק חוסך, מפסיד בוודאות!! את הרווחים שהיה יכול להרוויח.
ואם הכסף הזה יהיה מושקע ובסופו של דבר יפסיד 8% בממוצע לשנה (בגודל הסיכון גודל הסיכוי. 8 אחוז בשנה זה סיכון גבוה ומאד רחוק מסולידיות..) כמה ישאר לו??
כמה כיף וחלומי להתפס לאופציית הרווחים המקסימלית בסיכון גבוה. כמה עצוב לנחות לקרקע המציאות אחרי 20 שנות....
איזה עלוב זה לחסוך פרוטה לפרוטה ולהשאר עם חצי מהקרן בגלל חלומות גדולים.
גם זה נובע מבורות פיננסית!!!!!
יש לך פנסיה?
את יודעת שהם משקיעים את הכסף, בצורה הכי סולידית ששייך,
וקרן פנסיה הכי דפוקה מרוויחה בממוצע כ- 5% בשנה
[נכון שיש שנים שמפסידים, אבל כנגד זה יש הרבה יותר שנים שמרוויחים, מה שיוצר שבממוצע כשהכסף מושקע כ10-15 שנה יש רווח ממוצע של לפחות 5% בשנה]
ויש אפשרות להשקיע בצורה מאד סולידית ופשוטה וכשרה, ולהרוויח 8% בשנה.
ואני מדברת אחרי כ-9 שנים טובות של מגוון השקעות.
תחום ההשקעות לצערינו עמוס בבעיות הלכתיות (ברגע שרוצים להרוויח יותר מרבע אחוז בממוצע לשנה...) ובהמון פנטזיות של חולמים כמוך שמדגישים בענק ועוד יותר בענק שאסור לפחד לשתק אותנו ושאר "סיסמאות" ללא כיסוי.
יש כבר כמוך שעברו ה-20 שנה והם לא ראו את הכסף הגדול. כידוע.
שוב זה נובע מבורות יש המון אפיקים כשרים להשקיע ולהרוויח יפה מאד מניסיון,
ולא דברתי על חלומות לרווחים מטורפים, אלא על השקעות סולידיות שכשעושים אותם נכון, אז הסיכון להפסד, הוא ממש אפסי.
ולפני שאת מגיבה כדאי שתראי את הסרטון הזה שבו מוסבר שיטה אחת,
איך משקיעים בשוק ההון בצורה פסיבית וחכמה, שמניבה רווחים יפים מאד,
וגם על השקעה אקטיבית בשוק ההון, שהיא הרבה הרבה יותר מסוכנת,
וגם על עיקרון ריבית דריבית.

נ.ב. אני לא הצטרפתי לתכנית שהוא משווק שם, ואין לי מידע עליה.

אהרן שטיימן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה

קבצים מצורפים

• דוח כספי 2017 - גמ-ח לבית בישראל (ע-ר).pdf
    KB 422.3 · צפיות: 31
  • דוח מילולי 2017 - גמ-ח לבית בישראל (ע-ר).pdf
    KB 227 · צפיות: 23

קצרה

משתמש מקצוען
את צריכה להבין ש'לא להרויח' זה נקרא להפסיד!
לפני עשרים שנה קנינו הרבה דברים בחמישים שקל, היום אותם דברים עולים מאה שקל. והנה לך הפסד של 50%.

משום מה השקעות נתפשות כענין מפוקפק ומלא בסיכונים, אז זהו שלא. יש השקעות שזה לא כך.

אם משקיעים במניות של חבילת החברות הגדולות במשק, אז בהנחה שאנשים ימשיכו לחיות כאן ולצרוך דברים זו השקעה משתלמת.

יש גם סיכון, יכול להיות פתאום רעידת אדמה/מגפה/נפילת אטום וכו' וכו' כיד הדמיון. כל אלו הם חריגים שצרך להסתכל עליהם בפרופורציה הנכונה.

ידועה הפרשנות המניפוליטיבית והטיפשית הזו המוצמדת לטענה הכסף מפסיד בזה שאת לא שמה אותו להרוויח.
(יש אינפלציה.... אז זה "מפסיד". גם הכסף בהשקעה "מפסיד" את ערכו באותה מידה ואם הוא גם יפסיד 4 אחוז אז תכפילי את זה באינפלציה אללי לי... )
לא חידשת.
הקרן נטו לא תשתנה = אין הפסד.
ערך הכסף שחסכת אינו שווה אותו דבר עוד 20 שנה כי אפשר לקנות בו פחות? זה יקרה איפה שלא תשמרי אותו. הופסד הוא לא.
מניעת רווח הינה הפסד רק לדעתם של מניפולטיבים וחולמי חלומות.

המציאות היא ההוכחה הטובה ביותר - יותר אנשים הפסידו לטווח הארוך מהשקעות מאשר הרוויחו - מיעוטם זכו ונשארו עם סכום קרוב לקרן. בעיקר אלו שהשקיעו בהשקעות סולידיות של ממש שלא הניבו מאומה.

אם משקיעים במניות של החברות הגדולות - נכנסים גם לסיכונים - לא צריך את יד הדימיון.
מספיק חברות ישראליות גדולות נפלו ...

השקעה במניות של החברות הישראליות הגדולות כרוכות גם בכמה וכמה איסורי תורה. והיא זו הלא מועדפת על קרנות כשרות....

קצרה

משתמש מקצוען
נכון אין וודאות לאף אחד, אבל החשש הרחוק שאני כ"כ ישנא את בני ולא ארצה לתת לו שום דבר, לא קיים אצלי, [אם יבזבז את כספו על שטויות, אז זה יהיה בעיה שלו, לא שלי]

לא צריך לשנוא את הבן כדי לרצות שבכסף שאני חסכתי מפיתי - אני אחליט מה אני קונה בשבילו את מה שאני חושבת שזו טובתו ולא הוא. במיוחד כשלא מדובר בגבר בוגר מיושב בדעתו אלא בבן 21...
זה כספי ולא כספו.
בהשקעה נוספת בחיסכון לכל ילד אני הופכת את כספי - לכספו.

אין לי מושג איפה החיסכון שלך,
שלי הרוויחה מתחילת השנה עד סוף העשירי 11.72% תשואה, שזה רק ב10 חודשים, [אלטשולר שחם מסלול הלכה] שזה הרבה מאד כסף!!!

אלטשולר שחם מסלול הלכה בסיכון גבוה - הנה הכי פחות "חלקה" מבחינה הלכתית. אפילו בד"ץ שמקל יחסית הסיר את כשרותו ממנה.
אני נמצאת בקרן הלכתית קלאסית שאינה בסיכון גבוה. ולא בדקתי אחוזים - הם שלחו לי דו"ח ושם הופיע 2 ש"ח.

בהלכה אני לא מתערבת לאף אחד,
אבל העירבוב שלך כאן מוזר את המלצת לראשון - להשקיע את כספו בסיכון נמוך!!!
אז בעצם,
את מציעה להשקיע בסיכון נמוך - לאדם שרק רצה לחסוך את כספו - ומבהירה שמדובר בסיכון נמוך אז לא נורא. ואז משלהבת את הדמיון עם רווחים זמניים אפשריים בקרנות בסיכון גבוה.

יש לך פנסיה?
את יודעת שהם משקיעים את הכסף, בצורה הכי סולידית ששייך,
וקרן פנסיה הכי דפוקה מרוויחה בממוצע כ- 5% בשנה
יש לי קרן פנסיה כשרה גלאט הון , ולמרות שאני בורה פיננסית כדברייך אני בהחלט רואה שבניכוי דמי ניהול שלה ובניכוי ההפסדים השנתיים - איכשהו הרווחים שם לא מעוררים התרגשות.

ולא דברתי על חלומות לרווחים מטורפים, אלא על השקעות סולידיות שכשעושים אותם נכון, אז הסיכון להפסד, הוא ממש אפסי.

את מדברת על השקעות "סולידיות" שההפסד אפסי - אך מדגימה את הרווחים האפשריים של 8 אחוז בממוצע לשנה על ידי השקעות בסיכון גבוה.
נתתי לך 2 דוגמאות סולידיות - (חיסכון לכל ילד שלי וקרן הפנסיה שלי) בשתיהן 2 השקל לא שווים את זה.

כאן כבר הבורות היא לא שלי.
לא מעוניינת להרוויח כסף מכשרות שמסתמכת על יותר מדי הרבה קולות.
לא כל מה שכתוב עליו "כשר" הוא בעיני כשר לא באוכל ולא בממון.

וכאמור "להרוויח יפה" - לקוח מסיכון גבוה.
ואת שוב ושוב מערבבת בין אי היכולת להרוויח יפה בסיכון נמוך - לבין הרווחים האפשריים בסיכון גבוה.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אלטשולר שחם מסלול הלכה בסיכון גבוה - הנה הכי פחות "חלקה" מבחינה הלכתית.
אני נמצאת בקרן הלכתית קלאסית שאינה בסיכון גבוה. ולא בדקתי אחוזים - הם שלחו לי דו"ח ושם הופיע 2 ש"ח.

בהלכה אני לא מתערבת לאף אחד,
אבל העירבוב שלך כאן מוזר את המלצת לראשון - להשקיע את כספו בסיכון נמוך!!!
אז בעצם,
את מציעה להשקיע בסיכון נמוך - לאדם שרק רצה לחסוך את כספו - ומבהירה שמדובר בסיכון נמוך אז לא נורא. ואז משלהבת את הדמיון עם רווחים זמניים אפשריים בקרנות בסיכון גבוה.
כדאי שתבדקי את העובדות, לפני שאת מגיבה,

היה טוב, אם לאלטשולר שחם היה מסלול הלכתי בסיכון גבוה,
אבל מה לעשות שיש רק בסיכון נמוך,
ובמסלול הזה שבסיכון נמוך [כמו רוב קרנות הפנסיה ההלכתיות] הם הגיעו ל 11.72% תשואה ב10 חושים האחרונים.
[כנ"ל כל המסלולים ההלכתיים של אלטשולר שחם]
אלטשולר שחם מסלול הלכה בסיכון גבוה - הנה הכי פחות "חלקה" מבחינה הלכתית.
שטויות!!!
נכון שגלאט הון יותר כשר, אבל ב"תשואה כהלכה" [אלטשולר] יש מספיק רבנים חשובים, ביניהם הרב פנחס וינד, [הרב שבקיא בכל ענייני ריבית] הרב דביר, [נאמנו של הרב אלישיב] וכמובן הרב מרדכי גרוס, ועוד הרבה רבנים. ויש הרבה שסוברים שזה יותר כשר מבד"ץ.
ובכ"א זה לא הנושא, ושכל אחד ישאל את רבותיו,

את מדברת על השקעות "סולידיות" שההפסד אפסי - אך מדגימה את הרווחים האפשריים של 8 אחוז בממוצע לשנה על ידי השקעות בסיכון גבוה.
זהו, שאת כנראה לא מבינה, אני אומרת ש8% זה מהשקעה סולידית!!!!!
ואלטשולר שחם זה השקעה סולידית לחלוטין!!!!!
נתתי לך 2 דוגמאות סולידיות - (חיסכון לכל ילד שלי וקרן הפנסיה שלי) בשתיהן 2 השקל לא שווים את זה.
שוב, לא אמרתי שכל מה ששמו השקעה, ו/או סולידית, תרוויח 8% בשנה,
צריך לדעת איך משקיעים בצורה סולידית ומרוויחים 8%.

בכל אופן, את הסרטון שצירפתי בהודעה הקודמת, את וודאי לא ראית.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
בעלי שאל פעם רב ידוע, האם צריך לחסוך לילדים לחתונה מצד השתדלות?
והרב ענה לו: שרק כ-5 שנים לפני גיל השידוכים ראוי לעשות השתדלות, ולפני זה, זה פשוט חוסר בביטחון!
ולגבי הגמ"ח המרכזי,
לדעתי אם החלטתם שזה מקום טוב לתרום לו את המעשרות, אז למה לא?
אבל בתור השתדלות לנישואי הילדים??????
נראה לכם נורמלי שכעשרים שנה לפני שהילד יהיה בכלל בשידוכים, להתחיל לשלם לאנשהו בשביל שבעוד עשרים שנה תהיו זכאים להלוואה, שתשלמו אותה כ 15 שנה???????????
ואם אתם בוטחים בקב"ה שיהיה לכם מאיפה להחזיר עשר הלוואות בו זמנית מהגמ"ח המרכזי, + כמה משכנתאות והלוואות אחרות, [כי זה לבד לא מספיק]
אז למה שלא תבטחו בו, שלא תצטרכו לקחת הלוואות כלל???
אותי רק מעניין האם גם לגבי התגובות הללו -
ולפני שאת מגיבה כדאי שתראי את הסרטון הזה שבו מוסבר שיטה אחת,
איך משקיעים בשוק ההון בצורה פסיבית וחכמה, שמניבה רווחים יפים מאד,
וגם על השקעה אקטיבית בשוק ההון, שהיא הרבה הרבה יותר מסוכנת,
וגם על עיקרון ריבית דריבית.
שאלתם את הרב אם צריך להשקיע בהשקעות הללו מדין השתדלות?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אותי רק מעניין האם גם לגבי התגובות הללו -

שאלתם את הרב אם צריך להשקיע בהשקעות הללו מדין השתדלות?
התשובה כן שאלנו.
אם צריך? לדעת אותו רב לא צריך כמו שכתבתי למעלה.
אם מותר? אז הרב התיר לנו.
ושוב, זה דעתו של הרב הזה, אבל נראה לי שרוב הרבנים מתירים לעשות את זה, ואומרים שזה לא נוגד את הביטחון בה'.
ואני לא מדברת על השקעה בצורה ספציפית, כמו בסרטון, רק הבאתי משם דוגמה לאפשרות השקעה סולידית ב8% תשואה, כמובן שאפשר לעשות אותה בצורה כשרה לחלוטין.

קצרה

משתמש מקצוען
כדאי שתבדקי את העובדות, לפני שאת מגיבה,

היה טוב, אם לאלטשולר שחם היה מסלול הלכתי בסיכון גבוה,
אבל מה לעשות שיש רק בסיכון נמוך,
ובמסלול הזה שבסיכון נמוך [כמו רוב קרנות הפנסיה ההלכתיות] הם הגיעו ל 11.72% תשואה ב10 חושים האחרונים.
[כנ"ל כל המסלולים ההלכתיים של אלטשולר שחם]

שטויות!!!
נכון שגלאט הון יותר כשר, אבל ב"תשואה כהלכה" [אלטשולר] יש מספיק רבנים חשובים, ביניהם הרב פנחס וינד, [הרב שבקיא בכל ענייני ריבית] הרב דביר, [נאמנו של הרב אלישיב] וכמובן הרב מרדכי גרוס, ועוד הרבה רבנים. ויש הרבה שסוברים שזה יותר כשר מבד"ץ.
ובכ"א זה לא הנושא, ושכל אחד ישאל את רבותיו,

זהו, שאת כנראה לא מבינה, אני אומרת ש8% זה מהשקעה סולידית!!!!!
ואלטשולר שחם זה השקעה סולידית לחלוטין!!!!!

שוב, לא אמרתי שכל מה ששמו השקעה, ו/או סולידית, תרוויח 8% בשנה,
צריך לדעת איך משקיעים בצורה סולידית ומרוויחים 8%.

בכל אופן, את הסרטון שצירפתי בהודעה הקודמת, את וודאי לא ראית.

אמרתי לך שבהלכות אני לא מתערבת?
כל אחד שואל את רבותיו.
התשובה שאני קיבלתי מרבותי היא זו שכתבתי בנוגע לאלטשולר שחם.
בדץ שנחשב למקל ביותר הסיר את הכשרות ממנה.

בגדול ככל שקרן יותר כשרה - הסיכוי שלה להרוויח הולך ופוחת הולך ויורד.

ומדד של רווח חד פעמי בשנה אחת - הוא בדיוק מצביע על היעדר הבנה פיננסית.
ובאמת לא ענין אותי הסרטון שצירפת והמניפולטור הנוכחי שמבטיח "ריבית דריבית"...

לא כל מי שלא משקיע את כספו במניות ובתקוות וכו' הוא "בור פיננסי" כי הוא לא מסכים איתך.
אולי יש לו דעות פיננסיות שונות משלך.
ויש להם אישוש וביסוס.

סיכון כספים בהשקעות הוא לא כל כך חובת ההשתדלות אם נחזור לתכלית האשכול.

נערך לאחרונה ב:

רינהרינה

משתמש מקצוען
קחי בחשבון שלכל יחידת הלוואה את צריכה 2 ערבים שמרוויחים לפחות (לא זוכרת כמה) זה לא יכול להיות בני זוג, גם אם כל אחד מהם מרוויח 20K, ולא יכול להיות ערב זהה ב-2 הלוואות, כמה יחידות תצליחי לקחת אצל הילד השלישי ?

לא נכון.
היום לכל 2 יחידות הלוואה צריך 2 ערבים, צריך שכל ערב ירוויח 2,000 ש"ח.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה