חיים ברווח - תשובה לשאלת המיליון (לכל האשכולות האחרונים בנושא זה)

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

dasi a

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
היה כתוב בהמבשר שהממוצע לפי המערכת זה 2000 ש"ח הוצאות לנפש. האם מדובר כולל דיור, או לא?

אודם

משתמש רשום
דווקא לא נראה לי

נכתב ע"י צירי;2337189:
היה כתוב בהמבשר שהממוצע לפי המערכת זה 2000 ש"ח הוצאות לנפש. האם מדובר כולל דיור, או לא?

השבוע זה היה כתוב? אני לא ראיתי? דווקא נראה לי הרבה יותר, אולי משהוא כמו 2,700 +

חיים ברווח

משתמש רשום
נכתב ע"י צירי;2337189:

זו עוגת ההוצאות הממוצעת לנפש, ברמה בינונית ומטה.
לא כולל אברכים.

קבצים מצורפים

• עוגת התקציב לבית.jpg
    KB 285.6 · צפיות: 67

חיים ברווח

משתמש רשום
נכתב ע"י כלכלן;2337148:
ברגמן שהתראיין בהמבשר על נס הכלכלה של האברכים, הוא מנהל המערכת?
מה המקצוע שלו, אם מותר לשאול?

אכן, הוא מנהל מערכת חיים ברווח. מקצועו - יועץ כלכלי למשפחות.
בהמשך אצרף את הכתבות (ביקשתי שישלחו לי, ואעשה זאת מיד כשיהיה בידי).

dasi a

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י חיים ברווח;2338037:
זו עוגת ההוצאות הממוצעת לנפש, ברמה בינונית ומטה.
לא כולל אברכים.

חסר לי כאן כמה דברים: מטפלת/ גן מתחת לגיל חינוך, ביגוד, הוצאות רפואיות (קופ"ח, תרופות), איפה זה נכלל?

קרשת

משתמש רשום
כל הנ"ל נכלל בממוצע לנפש יש דבר כזה?
אמרו לי בין 1,200 ל1,500 זה נכון?

חיים ברווח

משתמש רשום
אלה הכתבות.
על שאר השאלות אענה בע"ה יותר מאוחר.

קבצים מצורפים

• hml023 (1).pdf
    KB 394.1 · צפיות: 70
  • hml023.pdf
    1.1 MB · צפיות: 64

חיים ברווח

משתמש רשום
נכתב ע"י קרשת;2338045:
ומה הן ההוצאות לנפש במשפחת אברכים ?

משפחות אברכים הן עם שאי אפשר לערוך עליו סטטיסטיקה בכלל. יש שחיים מחצי מההוצאות הממוצעות, ויש שחיים מפי 2 בערך...
מה שיותר מדהים, שאברכים רבים מספרים שכאשר הם הגדילו את מספר השעות שלמדו בריכוז, גם ההכנסה שלהם עלתה! למרות שאין לכך שום הסבר טבעי, ושום קשר לשעות הלימוד שלמדו בריכוז.

חיים ברווח

משתמש רשום
נכתב ע"י אודם;2337651:
השבוע זה היה כתוב? אני לא ראיתי? דווקא נראה לי הרבה יותר, אולי משהוא כמו 2,700 +

2000 לנפש זה אכן צפוף. יותר קל לחיות עם יותר, ומשפחות שמצליחות להגדיל את הכנסתן לא תמיד בוחרות בסופו של דבר לחסוך את היתרה...

אך לפי מה שכתבת בעבר, יתכן שהחישוב כולל גם החזרי חובות. הכל נכון עד שמגיעים לחובות - מהרגע הזה הדרך עלולה להיות תלולה ולהסתבך עוד ועוד. רצוי להימנע ככל האפשר מלקיחת חובות, וודאי לא לתכנן החזרים בלי לבדוק את ההוצאות וההכנסות במשך תקופה קודם לכן.

חיים ברווח

משתמש רשום
נכתב ע"י צירי;2338059:
חסר לי כאן כמה דברים: מטפלת/ גן מתחת לגיל חינוך, ביגוד, הוצאות רפואיות (קופ"ח, תרופות), איפה זה נכלל?

ביגוד נכלל בהוצאות השנתיות.
שאר ההוצאות - בשאר הכסף.

התפלגות ההוצאות הזו נבנתה לא לפי חודש אחד בשנה אחת ובמשפחה בודדת, כמובן.
את העוגה הזו בנינו על פי תחשיב של חמש שנים, חלקי מספר החודשים. כלומר - יתכן בהחלט שהיו חודשים בודדים בהם ההוצאות לנפש היו הרבה יותר, וחודשים אחרים בהם ההוצאה היתה הרבה פחות. כמו כן, יתכן שבמהלך 5 שנים היתה שנה אחת שדרשה יותר, ואחרת שדרשה פחות.

לשם דוגמה - משפחה בת 6 נפשות, כולל ההורים, מגיעה ב-5 שנים להוצאות בסך 720,000 ש"ח בערך.

כמו כן, ישנן משפחות שהאם עובדת וההוצאות עולות ל-2700 לנפש, בגלל הוצאות מעון, מטפלת ועוזרת בית.
אחרות צריכות לכלול בחישוב ההוצאות גם לימודים מקצועיים - שאינם נכנסים בעוגת תקציב זו.

2000 שקל הוא סכום מינמלי וצפוף, כמו שציינתי לעיל בתשובתי הקודמת.

לכן כל מקרה הוא לגופו. מערכת "חיים ברווח", אגב, מבחינה בין משפחות בעלות מאפיינים וצרכים דומים. את ההמלצות שלה היא בונה כלפי כל משפחה בפני עצמה, ולא על פי נוסחה כוללת שאיננה רלוונטית לכל אחד.

חיים ברווח

משתמש רשום
נכתב ע"י קיש99;2339180:
תפסיק כבר להעלות הודעות בשם אודם זה שקוף שזה אתה
די כולם הבינו כבר את מערכת ה גאונית שלך
די כבר באמת

צר לי אדון קיש,
אך אני איני אודם :):mad:
ליתר דיוק, מעולם לא פגשתי אותו ואין לי מושג מיהו.

בהצלחה.

חיים ברווח

משתמש רשום
נכתב ע"י קרשת;2338094:
כל הנ"ל נכלל בממוצע לנפש יש דבר כזה?
אמרו לי בין 1,200 ל1,500 זה נכון?
במקרים שזה נכון, החיים לא קלים בכלל.
והאמת היא, שאמנם חלק מהמשפחות שליווינו טענו בתחילה שזה פחות או יותר סך ההוצאות שלהם לנפש. רק לאחר מספר חודשים של תיעוד ההוצאות וההכנסות הם גילו 2 דברים שהדהימו אותם:
1 - הם מוציאים הרבה יותר ממה שחשבו
2 - היכולת שלהם לשגות באשליה, שהם מוציאים מעט, מבוססת גם על כך שמכניסים יותר ממה שחשבו. כלומר - היו להם עוד הכנסות מהצד שלא חושבו בתחשיב כללי.

בעזרת התהליך שעברו, מלבד התגליות שהפתיעו אותם, הם גם הצליחו למקסם את ההכנסות שלהם, להכניס עוד ולתכנן טוב יותר את ההוצאות שלהם.

לאה בלוי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
נכתב ע"י חיים ברווח;2339186:
צר לי אדון קיש,
אך אני איני אודם :):mad:
ליתר דיוק, מעולם לא פגשתי אותו ואין לי מושג מיהו.

בהצלחה.

חלק מהאנשים פה עוסקים לפרנסתם בפרסום וביח"צ.
חלק מתחילים בתחום.
יש תופעה כזו, שכשאדם מתעניין במשהו הוא רואה אותו וכמוהו כל הזמן (רוצה לקנות נעליים? פתאום תשים לב לכל הנעליים שכולם נועלים. רוצה לקנות עגלה? פתאום כולם ברחוב עם תינוק ועגלה. ככה זה).
אז לא צריך לקחת ללב...

ואגב, יצא לי אתמול לדבר עם מישהי שעוסקת בליווי משפחות מטעם פרויקט מהעירייה או משהו כזה, וסיפרתי לה על המערכת לפי מה שכתבת פה. היא ממש התרגשה, התלהבה ולקחה את מלוא הפרטים. אחר כך ספרה לי כמה סיפורים מהחיים, ואיך שזה יכול לסייע למשפחות רבות שפשוט לא עומדות בנטל החישובים ביומיום, ועד כמה שההצלחה תמריץ אותם לחיות מאוזן יותר ועוד ועוד.

הבנתי ממנה שזו המצאה באמת גאונית.

אודם

משתמש רשום
אתם מוכנים להירגע?

אתם נורמלים ?
אתם יכולים להירגע?
הלוואי והיה לי מערכת ממוחשבת מתחילת החיים לנהל ברוגע ושלווה את חיי כפי שאני שומע בפידבק האישי כל הזמן את הקריין החם והסמכותי,

תרצונת

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
האם במערכת יש התייחסות לבעלי יחי"ד ? שאז יש להם חשבון חשמל משותף וכן מיים או ארנונה וכו' שלא מתחשבנים בכל חודש בדיוק
איך מכניסים זאת למערכת?

תרצונת

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
האם קנייה במכולת של מוצרי ניקיון, עופות, ממתקים נכללת באותה קטגוריה? וגם קניית מותרות של פיצות ופלאפלים?

תרצונת

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
האם יהיה ניתן לקבל את הסיכומים במייל לשמירה ולמעקב?

חיים ברווח

משתמש רשום
נכתב ע"י תרצונת;2341059:
האם במערכת יש התייחסות לבעלי יחי"ד ? שאז יש להם חשבון חשמל משותף וכן מיים או ארנונה וכו' שלא מתחשבנים בכל חודש בדיוק
איך מכניסים זאת למערכת?

המערכת משקפת את החיים האמיתיים, לא תאוריות, סיכומים או סיפורים. כאשר משלמים חשבון חשמל ומים - מקישים את הסכום ששילמתם. כאשר מקבלים סכום כסף בתמורה - מקישים את הסכום בהכנסות.

כך המערכת יכולה להפיק עבורכם תמונת מצב אמיתית ועדכנית של מצבכם הכלכלי.

חיים ברווח

משתמש רשום
נכתב ע"י תרצונת;2341064:
האם קנייה במכולת של מוצרי ניקיון, עופות, ממתקים נכללת באותה קטגוריה? וגם קניית מותרות של פיצות ופלאפלים?

כן. כל הקניות האלה באותה קטגוריה. המערכת משקללת את ההוצאות מול מספר נפשות וגודל הדירה, כך שאם יש חריגה תעודכנו, ותחליטו לבד מה מותרות וצריך להוריד, או שעדיף פתרון אחר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה