חיים ברווח - תשובה לשאלת המיליון (לכל האשכולות האחרונים בנושא זה)

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

ציפופוק

משתמש רשום
אני חושבת שההבנה בפרוג לא תועיל,אולי דווקא המשפחה צריכה להביןאת הקושי ולעזור רגשית וטכנית- להנמיך ציפיות

קייקס

עוגות ויטרינה לכל אירוע
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הפקות ואירועים
אודם, לבי עליך
אך כאן זה לא בדיוק המקום לפרוק את הרגשות
מה יתן לך ומה יוסיף לך
לך מיד ליועץ ושקול בתבונה את המשך צעדיך
אם אתה כה מוצלח שמרויח בחודש למעלה מ13K אז בטח תדע ליישם את מה שימליצו לך

יתכן ויגידו לך להכריז על "פשיטת רגל", דהיינו תשלום החובות בסכום קבוע לחודש ולא משנה אם יש גמחים שלוחצים לשלם הכל עכשיו וכו'.
יתכן וישיגו לך הלואה ענקית לתשלום כל החובות (יש כזה אירגון שעושה זאת לכמה עשרות משפחות ברי מזל מדי שנה. אל תשאל אותי איך נרשמים כי אני גם לא יודע. אבל אני יודע שיש כזו חיה)
ויש עוד המון דרכים
ולה' הישועה

nc

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י אודם;2302755:
אני רוצה שתבינו אותי הדיכאון/הבלבול ה-ב-ו-ר שבו אני נמצא הם החובות, זהתהליך פשוט מאוד אצלי כמה ימים אני בA גבוה עובד , משרת לקוחות, יושב בפגישות, עם אנשים שלא תאמינו ...
ומאידך גיסא רק כשאני רואה בטלפון מס' של חבר שאני חייב לו , כל הרוח יוצאת לי מהמפלסים, ואני מוריד את הדגל לחצי התורן,:mad:
במצב שכזה אני רואה הכל כתאוריות ולא מ-צ-ל-י-ח ל-צ-א-ת- מ-ה-ב-ו-ר :confused:
אני מרגיש שבפרוג לא מבינים את הכאב מספיק, לדעתי בגלל שהרוב פה נשים ואין להם כלל קושי והבנה מה שאב המשפחה עובר.
האחריות לא עליהם, והעיקר שיש להם לקנות ולקנות..

יש בדורנו מספיק נשים צדיקות שהאחריות עליהן. וגם נשים שהאחריות אינה עליהן לא אמורות לקנות ולקנות בלי מחשבה וחשבון.
אלו אמירות מקטינות מאד.

יתכן שמה שהביא אתכם לחוב כזה הוא דוקא חוסר אחריות... בכל אופן, מה תעזור לך ההבנה בפרוג?

אודם

משתמש רשום
נכתב ע"י הלל;2302772:
אודם, לבי עליך
אך כאן זה לא בדיוק המקום לפרוק את הרגשות
מה יתן לך ומה יוסיף לך
לך מיד ליועץ ושקול בתבונה את המשך צעדיך
אם אתה כה מוצלח שמרויח בחודש למעלה מ13K אז בטח תדע ליישם את מה שימליצו לך

יתכן ויגידו לך להכריז על "פשיטת רגל", דהיינו תשלום החובות בסכום קבוע לחודש ולא משנה אם יש גמחים שלוחצים לשלם הכל עכשיו וכו'.
יתכן וישיגו לך הלואה ענקית לתשלום כל החובות (יש כזה אירגון שעושה זאת לכמה עשרות משפחות ברי מזל מדי שנה. אל תשאל אותי איך נרשמים כי אני גם לא יודע. אבל אני יודע שיש כזו חיה)
ויש עוד המון דרכים
ולה' הישועה

תודה על הלב אני צריך כסף...
ראשית המקום היחיד שאני יכול לפרוק את הרגשות זה פרוג בניק לא מוכר רשמי
אם בעבודה שלי יתפסו אותי פורק את הרגשות גם את ה13,000 אני יפסיד...
בנוסף מיועצים אני שבע..
ומה?! שאני לא ישלם חובות ?אין על מה לדבר! איך אני אפגוש חברים? מי יעשה עמי שידוך?

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
קודם כל- תנסה למצוא הלוואה מסודרת או בגמ"ח
או אצל קרוב משפחה שיש לו לתת לך לזמן ארוך
או אפילו בבנק (למרות העלויות הגבוהות)
בריאות הנפש שלך שווה יותר מהרבה דברים.
ובטח ריבית של 200 ₪ בחודש עדיפה על פני איבוד כל מה שיש לך היום שפוי.

ברגע שתהיה רגוע תוכל אולי להגדיל את ההכנסות בבית
ולשלוט בהתנהלות הכלכלית בלי לאבד העשתונות.
שלא לדבר על הלחץ שאתה עלול לשדר בבית ליד הילדים שזה ממש לא בריא.

בהצלחה רבה!

לאה בלוי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
מעניין אותי מאוד, איך המערכת עובדת.
אם אפשר לקבל קצת מידע מתכנון המשימות שלה, או מה שזה נקרא, היה נחמד.

חיים ברווח

משתמש רשום
נכתב ע"י ckuh;2303690:
מעניין אותי מאוד, איך המערכת עובדת.
אם אפשר לקבל קצת מידע מתכנון המשימות שלה, או מה שזה נקרא, היה נחמד.

לא כ"כ הבנתי למה הכוונה תכנון המשימות. אולי לזה:

בחודש הראשון ובמחצית החודש השני: המערכת מעודדת לרשום כל הוצאה. היא נעזרת בסטטיסטיקות של עשרות ומאות משתמשים אחרים, חלקם עם תנאים דומים לשלך. אם נצפה חוסר התאמה, ניתן לקבל בתיבה הפידבק האישי שאלת בירור רלוונטית.

במקביל, בחודשים הללו מנסים לשמור על איזון התקציב, ולהראות ללקוח שההוצאות צריכות להיות פחות מההוצאות. המערכת עוקבת אם המשתמש שמע את המאזן או קיבל אותו בפקס, ומזכירה לו לעשות זאת.

באמצע החודש השני ובחודש השלישי המערכת מתחילה להצביע על נקודות התורפה. לרוב מדובר בבעיה בחלוקת עוגת התקציב. לדוגמה: תכנון לקוי של ההוצאות השנתיות, השוטף, והמזדמן, החזרי חובות מעל הממוצע, החזרי דיור גבוהים מאוד ולא מתאימים להכנסות, הוצאות תיקוני בית מרקיעי שחקים. וכמובן: חוסר בהכנסות, בזבוזים להרגיע מצפון, בריחה מהמציאות, ובעיקר הגדלת החובות.

המערכת לא רק מתריעה, היא גם נותנת המלצות לחלוקת עוגת התקציב באופן נוח יותר, בסידור חובות, במשכנתאות, ובהגדלת הכנסות בצורה הנכונה.

בחודש הרביעי המערכת עוקבת שאכן הלקוח מיישם את הדברים, ומסייעת לו להתמיד למרות הקושי ההתחלתי.

המשתמשים הוותיקים יותר העדיפו להמשיך בחודשים הבאים לשמור על ההישגים ולשפר עוד את כלכלת המשפחה. כמובן שגם נוח להם שיש מי שחושב בשבילם.

אך אם עבדת נכון, שיתפת פעולה והצלחת - כעת ניתן להשתחרר מהמערכת ולבצע הכל באופן עצמאי. למרות שאין ספק שקל יותר כשהכל אוטומטי, נוח ומהיר.

חיים ברווח

משתמש רשום
נכתב ע"י נחצה;2303740:
מי מנהל את מערכת חיים ברווח.

יועץ כלכלי מנוסה, שראה את הקושי של לקוחות להתמיד ברישום ההכנסות וההוצאות, בחישובים ובמעקב, והחליט לנסות להקל עליהם בעזרת מערכת המתאימה למגזר החרדי.

גילה שם טוב

משתמש רשום
הצעת יעול - אולי כדאי להוסיף או שכבר קיים שפעם ביום בערב המערכת תזכיר לעדכן הוצאות, בעיקר בימים הראשונים כמובן אם לא עדכנו במשך היום.
נראה לי יוסיף.

22

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
פשיטת רגל זה רק לחובות שהגיעו להוצאה לפועל וגם אז יש דרכים נוספות.
אם החובות הם בהוצאה לפועל אפשר לפנות אלי ואשתדל לעזור, אם הם בדרך לשם עדיף להלוות מכל מקום אחר כולל בנקים כי הריבית של הוצאה לפועל היא 17% לשנה!

המלצה שלי מתוך התעסקות בתחום:
לקחת הלוואה מהבנק שתכסה את כל החובות ואותה לחלק לתשלומים נוחים.
כרגע להירשם לליווי של פעמונים, של צבי סילבר, של מסילה או כל ארגון שיש באזורך.

הדרך של פעמנים היא בערך כך:
לערוך תשקיף כלכלי הכולל הוצאות והכנסות של חודש (לפי נתונים של לפחות של 3 חודשים אחרונים).
לאחר מכן לראות מאלו הוצאות אפשר להוריד כדי להגיע לאיזון. מההוצאות שאפשר להוריד לכתוב את הסכום שאליו אנו שואפים להגיע לדו' מזון 2000 ש"ח לחלק לשבועות אם בשבוע אחד הוצאנו 600 שח אז בשבוע הבא להוציא 400 ש"ח.
פעמונים דוגלים בשיטה שקונים מה שיש לפי הבנתי זה אם כרגע אין מספיק לבשר אז קונים עוף, שאם יש סכום מסויים לקניות במכולת שמים את המוצרים החשובים קודם בקופה וכשמגיעים לסכום הזה תחזיר את השאר.

מצב כלכלי קשה יכול להוביל ללחץ ולהשפעותיו השליליות יותר מאשר לחיות תקופה בצמצום.

יש חומר רב וספרים רבים בתחום עם טיפים ששווים המון: כמו לבדוק חשבוניות, לעבור חברת תקשורת ועוד.
בהצלחה

userit

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י אודם;2302796:
ומה?! שאני לא ישלם חובות ?אין על מה לדבר! איך אני אפגוש חברים? מי יעשה עמי שידוך?

זה המניע להחזיר הלוואות?

חיים ברווח

משתמש רשום
לאור פניות של נרשמים חדשים:

אם מישהו מתקשה ברישום (בקובץ המצורף בתחילת האשכול יש תרשים מסודר של המערכת, לעיונכם) - ניתן להקיש למענה אנושי ולבקש עזרה, או לפנות למייל של "חיים ברווח": <לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>

יש אפשרות להירשם בשלב זה דרך המייל. שלחו מייל עם הפרטים הבאים:
מס' נפשות כולל (כולל ילדים לא נשואים) ----
מס' ילדים נשואים ---
מס' דירה במטרים ---

לבחירת אופן הכניסה למערכת (שימו לב, הרישום דרך המייל לא יהיה אנונימי לגמרי מאחר ופרטי המייל יהיו בידי המערכת, אך כל הצוות אמונים על שמירת חיסיון):

לכניסה בעזרת מס' הטלפון ציינו מס' טלפון --- אפשר עד 3 ---
יש לציין את המספר המועדף עליך לקבלת לתזכורות/סיכומים.

לכניסה בעזרת סיסמה: ציינו כי זהו רצונכם, ותקבלו את הסיסמה למייל בתוך 24 שעות.

אם ברצונכם לקבל את דו"ח חודשי למייל ציינו זאת בשעת ההרשמה (לתשומת לב - הדו"ח לעת עתה מגיע כקובץ מצורף שאיננו מקודד, לשיקול דעתכם במקרה שישנם משתמשים נוספים במייל).

חיים ברווח

משתמש רשום
כמו כן,
הרב סילבר שהבטיח מספרו החדש ל-50 המנויים הראשונים - מרחיב את מתנתו ומוסיף 30 ספרים לנרשמים שיציינו זאת במערכת!
מי שכבר נרשם, שיציין את אמצעי ההזדהות במערכת, ויקבל גם כן.

כלכלן

משתמש רשום
מערכת חיים ברווח, שלום,

אם תציצו באשכול סמוך בו מתקיים דיון כלכלי אחר, מעניין מאוד לשמוע מניסיונכם:

האם יש אברכים המשתמשים במערכת?
אתם מוצאים הבדל בין רמת ההכנסות שלהם לשל אחרים, ובין רמת החיים / ההוצאות שלהם ושל אחרים?
יש התאמה כלשהי בין רמת ההכנסות לרמת ההוצאות? (אין סעיף ניסים בדו"ח, נכון? :))
האם הם מסוגלים להגדיל את הכנסותיהם?

אולי יש לכם מידע נוסף שתוכלו לספר לנו עליו, זה יוסיף ויעניין.

תודה!

לאה בלוי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
אותי מאוד מעניין איך משפחות באמת מצליחות לחתן ילדים.

כל מי שנוגע בנושא הזה אומר שאלו רק ניסים, ואין שום הסבר טבעי.

אבל בכל זאת הנס אמור לקבל איזה לבוש טבעי, לא?

אולי בעוד כעשור, לאור ניתוחים של חשבונות שליוויתם מהיום ועד שכבר יחתנו ילדים, תהיה לכם תשובה על נושא זה גם כן...

חיים ברווח

משתמש רשום
"חיים ברווח" הוקמה על מנת לעזור ולסייע לאנשים בהנהלת החשבונות הביתית שלהם.
לא נראה לי הוגן, או אתי במיוחד, להשתמש בנתוני חיים של אנשים על מנת ליצור סטטיסטיקות לצורך סקרנות גרידא, או אפילו פרסום ויח"צ.

עם זאת, אוכל לציין כי:

המערכת משווה בין משתמשים שתנאי חייהם דומים, ולפי ההשוואה הזו מייצרת את ההערות. כיום, לאחר 8 חודשי פעילות, היא כבר מודעת לעובדה כי אברכים מכניסים כמחצית מההכנסה של משפחות שאינם אברכים, וזו נחשבת כהכנסה תקינה. כלומר - הכנסה שניתן להסתדר איתה.

עוד אוסיף, כי רוב האברכים אינם חיים במינוסים עצומים ולהיפך.
סיפור קטן שהתחיל לפני כשבועיים:

התקשר למערכת ולמענה האנושי אדם שהזדהה כאברך, עם תלונה בפיו: המערכת מתריעה על מינוס של 950 שקל, והוא אינו מוצא מנוח לנפשו, עד כי מתקשה ללמוד כסדר.
המלצנו לו שלא להתחיל לקחת הלוואות לצורך השלמת המאזן, אלא לנסות להגדיל את ההכנסה. הוא טען לעומתנו שאין סיכוי, רעייתו עובדת במשרה מלאה אשר היצע העובדים בה גדול על הביקוש, ועם 3 ילדים היא איננה מסוגלת להוסיף ולקחת על עצמה עבודה נוספת. בנוסף, שניהם אינם מסוגלים לבקש העלאה במשכורת.

לאחר שהמערכת המשיכה להטריד את שלוותו, החליט האברך בכל זאת לבקש העלאה ובפיק ברכיים ניגש למעסיק של אשתו עם בקשה - תוספת של 3 שקלים לשעה, אם אפשר. המעסיק, שלא היה ידוע עד כה כתומך תורה גדול, שאל מדוע הוא אמור להעלות, והאברך לא מצא תשובה אחרת לענות, חוץ מהאמת. על מנת להמשיך וללמוד הוא צריך לכסות את החור במאזן החודשי שלו, בסך 950 שקל. כך אומרת מערכת "חיים ברווח".

המעסיק הסכים להעלות. לא ב-3 שקלים - בכפול מכך.

זהו סיפורו של האיש שהתקשר שנית אל המערכת שבועיים לאחר מכן לומר תודה. אלמלא המערכת כנראה שהמינוס היה גדל עוד קצת, והדרך לפתור אותו היתה קשה יותר. אלמלא המערכת והתראותיה, כנראה שלא היה מקבל את האומץ לגשת ולנסות לערוך שינוי.

תגובת המעסיק היא כנראה הסיעתא דשמיא המיוחדת שיש לאברכים, שגם גולם ממוחשב כמו המערכת האוטומטית של "חיים ברווח" מודה בה.

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י אודם;2302017:
אני כבר הוצאתי הרבה כסף הכל תאוריות אחרי כמה חודשים הכל חוזר לעצמו
יש פתרון?

אין מה לעשות שום יעוץ כלכלי ושום נסיון להתנהלות נכונה לא יעזור, מעבר ליציאה ידי חובת השתדלות.

זה לשון רביה"ק (שיחות הר"ן קי"ב)

הנה יש עברה שענשה של עברה ההיא שיהא בעל חוב תמיד, ואפלו יעשה כל טצדקי דאפשר והתפעלות לא יועיל כלל. ויהיה בעל חוב תמיד. ולפעמים גורם העברה שמפיל גם אחרים להיותם בעלי חובות. ולזה יש עת שנעשו כמה בעלי חובות בעולם, זהו מחמת העברה הנ"ל שנתגברה בעולם חס ושלום:
ועצה לזה. לשוב בתשובה בכלליות ולהתחנן לפני השם יתברך להצילו מעברה זו ולהתחרט בכלליות על עברה זו. ועת לשוב על זה הוא כשהוא במחין דגדלות אזי טוב להתחרט ולבקש מאת הבורא יתברך על זה ולשוב בתשובה. כי מחין דקטנות הוא בחינת בעל חוב. כי אמרו רבותינו זכרונם לברכה (קדושין מט:): "עשרה קבין שנה ירדו לעולם, תשעה נטלו עבדים". שנה הוא בחינת מחין דקטנות, עבדים בחינת (משלי כב ז): "עבד לווה לאיש מלוה". ולזה כשהוא במחין דגדלות אזי העת לשוב על זה ולבטל הענש של בעל חוב בחינת מחין דקטנות כנזכר לעיל

בספר "בגן העושר" (של הרב ארוש שליט"א) יש עצות ופתרונות רוחניים אמיתיים למצב של חובות. כדאי לנסות.
מאחל לך ישועה גדולה בקרוב ממש!

אלישבע גרין

משתמש רשום
נכתב ע"י חיים ברווח;2306287:
"חיים ברווח" הוקמה על מנת לעזור ולסייע לאנשים בהנהלת החשבונות הביתית שלהם.
לא נראה לי הוגן, או אתי במיוחד, להשתמש בנתוני חיים של אנשים על מנת ליצור סטטיסטיקות לצורך סקרנות גרידא, או אפילו פרסום ויח"צ.

עם זאת, אוכל לציין כי:

המערכת משווה בין משתמשים שתנאי חייהם דומים, ולפי ההשוואה הזו מייצרת את ההערות. כיום, לאחר 8 חודשי פעילות, היא כבר מודעת לעובדה כי אברכים מכניסים כמחצית מההכנסה של משפחות שאינם אברכים, וזו נחשבת כהכנסה תקינה. כלומר - הכנסה שניתן להסתדר איתה.

עוד אוסיף, כי רוב האברכים אינם חיים במינוסים עצומים ולהיפך.
סיפור קטן שהתחיל לפני כשבועיים:

התקשר למערכת ולמענה האנושי אדם שהזדהה כאברך, עם תלונה בפיו: המערכת מתריעה על מינוס של 950 שקל, והוא אינו מוצא מנוח לנפשו, עד כי מתקשה ללמוד כסדר.
המלצנו לו שלא להתחיל לקחת הלוואות לצורך השלמת המאזן, אלא לנסות להגדיל את ההכנסה. הוא טען לעומתנו שאין סיכוי, רעייתו עובדת במשרה מלאה אשר היצע העובדים בה גדול על הביקוש, ועם 3 ילדים היא איננה מסוגלת להוסיף ולקחת על עצמה עבודה נוספת. בנוסף, שניהם אינם מסוגלים לבקש העלאה במשכורת.

לאחר שהמערכת המשיכה להטריד את שלוותו, החליט האברך בכל זאת לבקש העלאה ובפיק ברכיים ניגש למעסיק של אשתו עם בקשה - תוספת של 3 שקלים לשעה, אם אפשר. המעסיק, שלא היה ידוע עד כה כתומך תורה גדול, שאל מדוע הוא אמור להעלות, והאברך לא מצא תשובה אחרת לענות, חוץ מהאמת. על מנת להמשיך וללמוד הוא צריך לכסות את החור במאזן החודשי שלו, בסך 950 שקל. כך אומרת מערכת "חיים ברווח".

המעסיק הסכים להעלות. לא ב-3 שקלים - בכפול מכך.

זהו סיפורו של האיש שהתקשר שנית אל המערכת שבועיים לאחר מכן לומר תודה. אלמלא המערכת כנראה שהמינוס היה גדל עוד קצת, והדרך לפתור אותו היתה קשה יותר. אלמלא המערכת והתראותיה, כנראה שלא היה מקבל את האומץ לגשת ולנסות לערוך שינוי.

תגובת המעסיק היא כנראה הסיעתא דשמיא המיוחדת שיש לאברכים, שגם גולם ממוחשב כמו המערכת האוטומטית של "חיים ברווח" מודה בה.

סיפור מדהים

אבל שואלים פה שאלה אחרת

קחו משפחה עם 10 ילדים שהאבא אברך והאמא עקרת בית או אפילו עובדת ומרוויחה 3 אל"ש, איך זה משתקף במאזן החודשי ?

הרי לשלם לתלמודי תורה הם חייבים, לקנות ביגוד מינימאלי הם חייבים, אהה - וגם לקנות לחם וחלב כל יום.

אין ספק שהם חיים בניסים, וה' דואג להם כבנים יקירים

השאלה איך זה עובד בדרך הטבע

שטייגעניסט

משתמש רשום
העניין הוא שבדרך הטבע זה לא הולך!!! מפי כלכלנים בכירים.
אמרתי למשהי שאחי אברך ואשתו לא מרוויחה מי יודע מה ו היא שאלה אותי אז איך הוא מתפרנס? אמרתי לה ישר מאלוקים. היא שאלה אותי אז למה אצלי זה לא עובד? מאוד רציתי לענות לה שמי שסומך על המשכורת אלוקים מחכה לו בסיבוב אבל מי שסומך על אלוקים אז הוא מפנק אותו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה