התייעצות חייבת את דעתכם בענין "דין קדימה בתחנה" ומינימום אנושיות.

מצב
הנושא נעול.

נאמנה למקור

משתמש צעיר
אם אין לך דרך לשנות את המציאות- תשני את החשיבה... אני גיליתי את זה מזמן והחיים שלי הפכו להיות פשוטים בהרבה.
כי יותר נוח לי להאמין שיש לאדם סיבה טובה למה הוא עושה את מה שהוא עושה, מאשר לחשוב שהוא אטום לב.
עכשיו תגידו קל לה לומר, היא יושבת בבית מול מזגן... אז תדעו שלא! (כלומר.. אני יושבת בבית מול מזגן, אבל.. טוב נו) זה קשה בהתחלה להצדיק מישהו שנראה שכל המטרה שלו היא לעצבן אותך... אבל מבטיחה שמיום ליום זה נהיה קל יותר.

שידרוגים, אם היית יודעת שלכל אחד באוטובוס יש סיבה טובה יותר לעלות לפניך (הרי את דוגלת בעניין שאנשים עם סיבות יעלו ראשונים) לא היה לך יותר קל לחכות?
זה קשה עד בלתי אפשרי...
וחוץ מזה שלפעמים טוב לשחרר את העצבים קצת, לא?

הלוחשת לתווים

אוהבת הכל מהכל!!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה

lea.dev.top

משתמש מקצוען
D I G I T A L
רק דבר אחד לא הבנתי
למה הייתם חייבים לעלות ביחד?
אני מאמינה ש15מהילדים התחלקו בין שלושת הנשים.
חייבים להתגמש לפעמים
אי אפשר לבקש שכולם יכבדו אותנו

ולא כל כך ברור לי למה ברור לך שיש מושג של תור בתחנה?
אף אחד לא חייב לך כלום ובהחלט בקשת טובה ענקית
כל אחד יכל להתקע שם עד הבוקר

רחלה 123

משתמש מקצוען
@שידרוגים כואב הלב לשמוע את החוויה שעברתם.
באופן אישי מה שאני הייתי עושה בניגוד להרבה תגובות פה וגם יצא לי לעשות זה לעמוד בתוקף מול מי שאני יכולה על כך שאתם תעלו ראשונים, גם אם זה על חשבון הנסיעה שלי.
קשה לי מאד מאד ליסוע עם קטנים בתחבורה ציבורית , אז נכמר לי הלב לראות את זה מהצד

אבל כן טיפ אחרי מה שעברתי על הדרך, יצא לי במשך שנים ליסוע לעבודה בבין הזמנים והייתי רואה מראות קשים בידיוק כמו שאת מתארת.
אנשים עומדים שעות על גבי שעות בתחנות, בחום, ברעב, בעייפות, וכאב לי הלב לראות את ההורים המסורים שנסחבו ורצו לתת לילדיהם קצת אטרקציה חוויות ובסוף זה הטעם שנשאר, והוא נשאר.

מציעה לך לקראת שנה הבאה קודם כל לחשוב טוב לפני נסיעה עד כמה היא הגיונית מבחינת כמות הילדים, המיטלטלים וכמות המבוגרים.
שני נשים עם כזה מס' ילדים זה מורכב, גיסה או אחיינית שהייתה יכולה להצטרף זה יכל לחסוך מאד.
דבר שני לעולם לא לצאת מהבית לפני שבודקים את כל האופציות התחבורתיות, תחנות ראשונות ועדיף כמה שיותר נגישות לרכבת
ותפילות, זה באמת לא קל להסתמך על תחבורה ציבורית בימים אילו.

עריכה - רואה עכשיו שכתוב שלוש נשים, אז באמת כמו שכתבו אפשר להתחלק ...

*רות

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
אשכול כואב

מזדהה עם 2 הצדדים
בעיה, בעיה, בעיה
להאשים את הציבור- לא יעזור לאף אחד
ויש הרבה אנשים טובים ורחמים בעם שלנו!

אני ישראלית ועדין חושבת שזה באמת לא דרך וכואב לי לראות זה כל פעם מחדש
מהצד אני חושבת שאם ההיתי באותו אוטובוס ההיתי קמה ומפנה את מקומי
אבל
זה תלוי בהרבה משתנים, אז א''א לשפוט

כי אם אני אקום וילד אחר בן 5 יתפוס לי את המקום מה הועלתי??

שניה מביאה את הצד השני

אנחנו מצפים ובצדק שיתחשבנו בנו אבל לצד השני שהתחשב בעבר כבר נמאס
בתור אחת שתמיד קמה לנשים, ילדים, בהריון וכד'
כ''כ הרבה פעמים זה גובל בניצול, ובהפסד כואב מיידי שהרגש לצערי כבר כהה וזה עובר ליד האוזניים
אז אני עולה בתחנה ראשונה מסתובבת כ- 20 דק' לפחות בתוך העיר כדי שיהי לי מקום נומרלי ואגיע ליעד בזמן
ואז בסוף אפנה מקום למי שעלתה בתחנה האחרונה?

הבעיה שזה לא סיפור חד פעמי
כאחת שנוסעת יום יום והעומס הוא חלק מהשגרה א''א כל יום להיות אדיבים ומותרים(והתלוננתי בלי סוף)
כי פעם אחת ויתרתי כשהיה צריך ואח''כ עוד פעם ועוד פעם, והרבה פעמים גם ראיתי שזה לא באמת עזר
ואז קלטתי לצערי שהעולם לא עובד כמו שאני רוצה שיעבוד

בתור אחת שתמיד לא אהבה להדחף קלטתי שזאת הברירה לצערי וזה לא עוזר שאני מרחמת על מי שלפני ונותנת לו להכנס בסוף יכולה לחכות עד סוף היום
ובזמני עומס אני או לוקחת מונית או עולה בתחנה ראשונה

ואם הזכירו את מירון
עמדתי בתחילת התור אחרי מסע מפורך
ההיתי צריכה להעלות בין הראשונות אבל אז הגיעו נשים עם ילדים ובהריון ואמרו להם שהן ראשונות
מובן
מה קורה שזה חוזר על עצמו 5 פעמים?
מה קורה שאנשים פחות רגישים דוחפים אותך ועוקפים גם הם?
מה קורה שכבר נגמרת לך הסבלנות ויכולות הוויתור?

מה שיוצר מצב שאחת "רגילה" בלי ילדים או בהריון
כבר נמאס לה להתחשב, וכבר לא יהיה לה סבלנות לקום לאף אחת עם הסיפור הכי מרגש שיהיה
גם בזמנים ובנתונים אחרים בחיים

ואני עדין לא מצדיקה את מה שהיה שם, וכאב לי לקרוא את זה
רק נותנת עוד פרספקטיבה

הדרך הזאת נכונה? לא
מה יש לעשות? לא יודעת
תור בתחנה זה פתרון שעולה לי תמיד בראש.... (ובתחנה מרכזית לפעמים גם אנשים דוחפים ונדחסים לתוך השורות)

חרישאי

משתמש מקצוען
קראתי שני עמודים והתייאשתי.
הסיטואציה אחת המתסכלות, אבל כמו שהעירו אם אתם הגעתם ראשונים זה לא בהכרח שאתם קודמים, אין כזה חוק, אולי הלכה שאני לא מכיר, ותרבות קשה למצוא כשרבים על מוצרי בסיס כמו להגיע הביתה.
בגדול אחרי 23 שנים של שימוש בתח”צ ושנתיים החזקת רכב פרטי קשה לי מאוד לראות את עצמי חוזר לטראומות המזעזעות שחוויתי בתח”צ בארץ.
עד היום שיש לי נסיעה בינעירונית ויש לי אפ׳ להשתמש בתח”צ בצורה נוחה אני מעדיף את זה, אבל התלות בכזה שירות גרוע היא בלתי נסבלת, זה גורם למפגעים רוחניים רגשיים ומה לא.
לא אשכח שבתור זוצ ניסיתי לצאת עם אשתי לטיולון נחמד מהעיר, זה נגמר בשעה המתנה לאוטובוס וחזרה הביתה במפח נפש, תחושת חוסר האונים הזעם והעלבון שחשתי אז עד היום בוערים בי, אני נוסע בביהזמ”נ ורואה משפחות שלמות נשרכות בצידי דרכים בשביל להגיע לאיזה נחלון ואני מתפלץ.
ד׳ הטוב יגאלנו

ברכה וישועה

משתמש פעיל
אנחנו היינו בצפון לאחרונה בנופש ונסענו שם בקווים פנימיים ,האנשים שם היו אדיבים באופן מיוחד ,
חיכו עד שנעלה עם כל העגלות ( היינו המשפחה המורחבת , לא רק המשפחה האישית ) חייכו ,נתנו מעבר ,
וכל דבר שהיה צריך.
דיברתי על כך עם בעלי והגענו למסקנה שהחיים במרכז גורמים לנו להיות לוחמניים , לכל דבר צריך לדחוף ,
אם לא ,לא תקבל את זכותך . אתה למוד נסיון מלחכות , להידחס , להירמס , מאוטובוסים צפופים כמו רכבות ל.. ה' ישמור
מתורים אין סופיים , מפקקים .. מה שגורם אח"כ שגם במקרים בהם אפשר לוותר , אנשים לצערינו כבר נהיים אטומים .
סליחה אבל זה לא קשור לצפון זה קשור לתרבות גם בצפון קווים לחיפה ולמירון יש דחיפות מתי שאין מספיק אוטבוסים ורק פשוט בציבור שלנו בכל נסיעה כמעט שיש מלא אנשים דוחפים

י. שלמה כהן

משתמש פעיל
סליחה אבל זה לא קשור לצפון זה קשור לתרבות גם בצפון קווים לחיפה ולמירון יש דחיפות מתי שאין מספיק אוטבוסים ורק פשוט בציבור שלנו בכל נסיעה כמעט שיש מלא אנשים דוחפים

למירון? למה כל עולה מירון גרים בצפון? :unsure:
לחיפה? המממממ מה הצפונים מחפשים שם?

הדס99

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
גם בנסיעות לצפת וגם בנסיעות לנתניה ראיתי כנ"ל, מגיעים בחורים/גברים צעירים, עוקפים בכוח את כל מי שחיכה לפניהם וממלאים את האוטובוס ללא בושה. מתנחמת בכך שילדיי לא חונכו כך ובעז"ה לא נוהגים כך

הלוחשת לתווים

אוהבת הכל מהכל!!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
xxxxx xxx xxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxx xxxxxxxxx xxx xxx xxxxxx xx xxx xxxxx xxxxxxx xx xx xxxxx xxxx xxxxxxx xxx xxx xxxx xxxx xxxx xxxx xx xxxxx xxxxxx xxx xxxxx xxxxxx xx xxxxx xxxx xxx xxxxx xxxxxxxxxxxx xxxx xx xxxx xx xxxxx xxxxx xxxxxxx xxxxx xxx xxxx xxx xx xxxx xxxxx xx xxxx xxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxx xxxxxxxx xxxx xxx xx xxxxx xxxxxxxxxx xxx xx xxx xxxxxx xxxxx xxxxx xxxx xxx xxxxx xx xxx xxx xxxxx xxxx xxxxx xxxx xxx xxxx xxxxxx xx xxxx xxxxxxx xxxxxxx xxxxxx xxx xxxxxx xxxx xxxxx xxx xxxxxx xxxx xx xxxx xxxxxxx xxxx xxxxxx xx xxxx xxxx xxxxx xxxxxxxx xxxxx xxxxx xxxx xxxx xxxxx xxxx xxxxxx xxxx xxxxxxx xxxxx xx xx xxxx xxxxxx xxx xxx xxxx xxxxxxxx xxxxx xxxxxx xxxxx xxxxxx xxxxx xxxxx xxxxx xxxxx xxxxx xxxxx xxxx xxxxxxxxx xxxx xxxxxx
חסום מה שכתוב פה...

ריקי ק.

משתמש מקצוען
יוצרי ai
הייתי איתך באותה תחנה ,אחת מקבוצת בנות שדווקא עמדנו בצד וחיכנו לראות אם יהיה בכלל מקום ואם יש סיכוי קטן לעלות וכשראינו מה המצב, פשוט הלכנו לתחנה ממול, נסענו שלושת רבעי שעה לתחנה הראשונה ששם האוטובוס התמלא עד הסוף ויצא ישירות מנתניה.
אני לא יודעת במי הבעיה רק מה שברור שעיריית נתניה לא ששה על כל מאות ואלפי האורחים בימי בין הזמנים....ובצדק
וחברת האוטובוסים לא יודעת להתמודד.
זאת עובדה.
וכשהנהג ערבי- אז בכלל.....

משקיף

משתמש פעיל
מעניין היה לאמת את זה בצורה וודאית
אבל מסתבר שאותם מבוגרים שבצורה כזו או אחרת "מקימים" צעירים על לא עול בכפם
[מבוגרים שכוחם במותנם אבל רוצים לשבת דווקא בספסל הראשון, עולים בתחנה אחרונה וכדו']-
הם אותם שבצעירותם דחפו ורמשו.
או אם תרצו אז אותם הצעירים שדוחפים וחוסמים, הם יגדלו למבוגרים שימצאו את הדרך לנצל את האחרים גם ללא דחיפות.

ריקי ק.

משתמש מקצוען
יוצרי ai
לא קשור כל כך לפה...
אבל כשעלינו על האוטובוס הפנימי לכיוון התחנה הראשונה קיבלנו כל מיני עקיצות והערות בסגנון תדחפו את בני ברק, תוך כדי שעבור ודחפו בכוונה.....
לרגע כעסתי, אבל אני רק חושבת על כל אלו שגרים שם שפתאום למשך חודש חרדים "מתלבשים" להם על העיר, על התחבורה והכל.
הגיוני ביותר שזה לא ממש נחמד להם.

נערך לאחרונה ב:

י. שלמה כהן

משתמש פעיל
לא קשור כל כך לפה...
אבל כשעלינו על האוטובוס הפנימי לכיוון התחנה הראשונה קיבלנו כל מיני עקיצות והערות בסגנון תדחפו את בני ברק, תוך כדי שעבור ודחפו בכוונה.....
לרגע כעסתי, אבל אני רק חושבת על כל אלו שגרים שם שפתאום למשך חודש חרדים "מתלבשים" להם על העיר, על התחבורה והכל הגיוני ביותר שזה לא ממש נחמד להם.
הא, זה ברור, גם אותי מרגיזים (לפעמים) ערימות האורחים ש'לוקחים' לי את האוטובוס ועוד מתנהגים כבעלי הבית
אבל כעירייה ברור שהיא רוצה ושיש לה אינטרס שיבואו כמה שיותר

ריקי ק.

משתמש מקצוען
יוצרי ai
נשגבת מבינתי התופעה שחוזרת על עצמה שהמסך בתחנה מראה שהאוטובוס אמור להגיע בעוד 2 דקות ופתאום זה מתחלף ל17 דק'
מה זה אןמר?
שעבדו עלי ולא התקרב שום אוטובוס
שהאוטובוס נסע מדרך אחרת?
זה אומר שיש אוטובוסים של חברה פרטית שלא מסונכרנים עם תצוגת השעות.

ד. מ.

משתמש מקצוען
מזעזע!! גם אני מחו"ל וקשה לי מאוד להתרגל למצב.. לא יאומן!!! לא הגיוני שגוי הכי פשוט נותן מקום לאישה בהריון ועם ילדים וזאת למרות שהיה לפני...
בתחנות אוטובוס יש תור מסודר וכל אחד עולה לפי הסדר כמובן שתינוקות ונשים בהריון עולות לפני..
ומה תגידי שכאני עולה לאוטובוס בינעירוני בהריון או עם תינוק פיצי אף אחד מהגברים לא נותן את המקום ויתירה מזאת לא עובר לשבת ליד גבר אחד שאוכל לשבת.. ניראה לכם הגיוני????
רק נקודה קטנה, שכנראה גוי אוחז הרבה יותר מהר אישה בהריון מאשר אברך........., אז נכון שכשאני שם לב אני קם, אבל קרה לי כבר בעבר שישבתי עם אשתי ועמדה אישה לידינו, ואשתי אומרת לי אתה לא שם לב שהיא בהריון...........
ולגבי אלה שעולים בתחנה אחרונה ומצפים שיקומו להם אני לא יכול שלא להיזכר שבתור ילד היינו נוסעים לתחנה ראשונה בנסיעות ארוכות כדי שיהיה לנו מקום לשבת ומוציאים על כך דמים מרובים ומבזבזים זמן רב, ואז בתחנה האחרונה היתה עולה אישה בהריון או עם ילד ומבקשת שיקומו לה, ומכיון שהיה מדובר בנסיעות ארוכות ההורים שלי היו אומרים לנו לא לקום כי אם היא תטרח כמו שאנחנו טרחנו גם לה יהיה מקום (אני מדגיש שמדובר בתור ילדים ונסיעות ארוכות שזה לא פשוט בכלל לעמוד).

משקיף

משתמש פעיל
לא קשור כל כך לפה...
לרגע כעסתי, אבל אני רק חושבת על כל אלו שגרים שם שפתאום למשך חודש חרדים "מתלבשים" להם על העיר, על התחבורה והכל הגיוני ביותר שזה לא ממש נחמד להם.
לא נעים לשמוע
אנשים מבוגרים, צעירים, ילדים?
בצורה קולנית ולעיני כל או התנהגות גרועה של קבוצה פוחזת?

י. שלמה כהן

משתמש פעיל
זה אומר שיש אוטובוסים של חברה פרטית שלא מסונכרנים עם תצוגת השעות.
לא קשור. גם בפנימיים זה קורה. והרבה

על זה כתבו בחוברת המאה של בני ברק בעמודי הבדיחות, שאנשים מסתכלים לשלט הדיגיטלי בתחנה (איפה שעדיין חי) ומאמינים למה שכתוב בו

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה