התייעצות חייבת את דעתכם בענין "דין קדימה בתחנה" ומינימום אנושיות.

מצב
הנושא נעול.

הלוחשת לתווים

אוהבת הכל מהכל!!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
סה"כ
הוא אנוכי.
אם לא הוא שידאג לעצמו ולאשתו, מי ידאג להם?
הוא לא רע, לא אכזר, רק אנוכי!
הוא פשוט חושב קודם עליו לפני שהוא חושב על הסביבה
קצת מעדיף את הנוחות שלו מאשר להתחשב בזה שבאת לפניו והתישבת לפניו.
סה"כ מבחינתו- תשארי לשבת
זה שאת עדינה- תשאי בתוצאות

מדגישה: נכתב בציניות ע"ס הודעות קודמות. מבינה שהסיטואציה קצת שונה (:
בתור בדיחה זה באמת יכול להיות מצחיק...

אבל אם כתבת את זה, זה אומר שלא הבנת מה שהתכוונתי לומר, אפילו שזה היה בדיחה....
וזה חבל.

נערך לאחרונה ב:

Sariba

משתמש חדש
בלי להגיב על נושא האשכול.

כדאי להפנים: מצב התחב"צ בישראל לא מתאים למשפחות.
וגם מצב התחב"צ בחו"ל, וגם מצב התחב"צ על הירח.

אי אפשר לעלות עם מזוודה ועגלות ושקיות וילדים ישנים כולל אחד בגיל חודש על הכתף, ולרצות שכולם יהיו נחמדים אתכם - -
כש:
אתם נוסעים באוטובוס האחרון שנוסע למקום שאליו רוצה לנסוע כל הציבור החרדי הדר בסביבתכם (ואתם גרים בסביבה חרדית..)

ויחד עם זאת תרצו גם ש:
האוטובוס יסע בקצב נורמלי, ושכולם יגיעו בזמן.

ויחד עם זאת ירצה משרד התחבורה גם ש:
כולם יתקפו, ופקחים יסתובבו ויבררו את זה..

ותרצה גם העירייה ש:
התחבורה תזרום, ולא יהיו פקקים בגלל האוטובוסים.

ותרצו גם שזה יהיה זול, וידידותי לסביבה.

לטעמי. וכן אנו נוהגים.

ד. פריד

משתמש מקצוען
בלי להגיב על נושא האשכול.

כדאי להפנים: מצב התחב"צ בישראל לא מתאים למשפחות.
וגם מצב התחב"צ בחו"ל, וגם מצב התחב"צ על הירח.

אי אפשר לעלות עם מזוודה ועגלות ושקיות וילדים ישנים כולל אחד בגיל חודש על הכתף, ולרצות שכולם יהיו נחמדים אתכם - -
כש:
אתם נוסעים באוטובוס האחרון שנוסע למקום שאליו רוצה לנסוע כל הציבור החרדי הדר בסביבתכם (ואתם גרים בסביבה חרדית..)

ויחד עם זאת תרצו גם ש:

ותרצה גם העירייה ש:

לטעמי. וכן אנו נוהגים.
תחבורה ציבורית נועדה לכלל הציבור, כולל משפחות גדולות.
אם לך יש תקציב לטנדר, שיבוסם לך ולנוסעים באוטובוס הפוטנציאלי שלך.
לא לכל אחד יש תקציב לזה, וגם מי שיש לו לא מחוייב להשתמש בזה.
אפשר על אותו משקל לומר שבחורים יכולים לעצור טרמפים...
נ. ב. איני בחור, ולא אב למשפחה גדולה.
לא תמיד אני נהנה מהסימפונייה של בכיות ילדים,
או מקבוצת בנות שאי לי מושג איך הן שומעות אחת את השנייה,
אבל זה חלק מהחיים.

הלוחשת לתווים

אוהבת הכל מהכל!!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
אפשר על אותו משקל לומר שבחורים יכולים לעצור טרמפים...
בכלל לא על אותו משקל!!!
טרמפים זה אחד הדברים המסוכנים שהיו מאז נברא עולם, ואנשים לא קולטים את זה!!!!
הריני להודיע שעם כל האגואיסטיות שבעניין- אם האפשרויות היו לעלות עכשיו וקצת להידחף או לקחת טרמפ- הייתי עולה על אוטובוס מדין חייך קודמים. וזה בכל הרצינות!

ואני מקווה שאתם חושבים כמוני...

ינאב

משתמש פעיל
מזעזע!! גם אני מחו"ל וקשה לי מאוד להתרגל למצב.. לא יאומן!!! לא הגיוני שגוי הכי פשוט נותן מקום לאישה בהריון ועם ילדים וזאת למרות שהיה לפני...
בתחנות אוטובוס יש תור מסודר וכל אחד עולה לפי הסדר כמובן שתינוקות ונשים בהריון עולות לפני..
ומה תגידי שכאני עולה לאוטובוס בינעירוני בהריון או עם תינוק פיצי אף אחד מהגברים לא נותן את המקום ויתירה מזאת לא עובר לשבת ליד גבר אחד שאוכל לשבת.. ניראה לכם הגיוני???? ןאחרי שאני מבקשת הוא אומר לי נשים מאחור אני מסבירה שאין מקום מאחור ואם הוא יכול לעבור ליד גבר אחר ואני אשב... עד שלא הרמתי את הקול שום דבר לא זז...
עצוב שזה המצב בארץ!!!
יש כ"כ הרבה חסד וגמ"ח אבל בקטע הזה המצב קטסטרופלי.
שמחה בשבילך שהגעתן בשלום.. תנוחי כי זה באמת לא פשוט מזדהה איתך בכל מילה!!

המימד הנוסף

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
זה לא הספור בכלל
מבחינתי (התמימה) אני דורשת צדק!
לא התחשבות מעבר...
לרדת בשביל משהו שעלה אחריך? ממש לא!
לתת למשפחה עם פיצקאלאך שמחכה שעותתתת הרבה לפניך.... לעלות לפניכם
בפרט שעוד נשאר מעל 10 מקומות מלבדינו
מבחינתי זה מינימום!
(מענין אותי מה אומרת ההלכה במקרה כזה)
כשאנשים הגיעו לתחנה יידעתם אותם שאתם קודמים?
זה חשוב מאד להדגיש את זה עוד לפני שהאוטובוס מפציע....

באופן כללי אני בעד שיהיה תור בתחנה, אין סיבה שלא....

נערך לאחרונה ב:

Sariba

משתמש חדש
תחבורה ציבורית נועדה לכלל הציבור, כולל משפחות גדולות.
אם לך יש תקציב לטנדר, שיבוסם לך ולנוסעים באוטובוס הפוטנציאלי שלך.
לא לכל אחד יש תקציב לזה, וגם מי שיש לו לא מחוייב להשתמש בזה.

הניסוח "מצב התחב"צ בישראל לא מתאים למשפחות" אכן אינו מוצלח, ולא משקף את התוכן או את הכוונה.
"תחבורה ציבורית נועדה לכלל הציבור, כולל משפחות גדולות." זה משפט שאפשר לנהל לגביו דיון.

ובכל מקרה המסר התפספס.

יותר נכון לומר כך:
כדאי מאד לכל משפחה לעשות כל מאמץ, להקצות תקציב מיוחד לנסיעות, ולהתארגן לזה בהתאם.
אפשר על ידי שכירת רכב, דרייבר, הסעה או אוטובוס משותף למשפחות השכונה.
אלו חיים אחרים. כפשוטו.

ואם אתם עוד נוסעים ב-2 אוטובוסים או יותר, רחמנו עליכם.
חפשו אפשרות אחרת, ותגלו חיים חדשים.

אפשר גם להוסיף שהנזק משכחת חפצים, והתבלות של אחרים לאור הטלטולים הרבים הוא גם גדול, וגם לחסכון של מחיר הנסיעה בהתאמה אישית יש מחיר.

שידרוגים

משתמש מקצוען
בתור בדיחה זה באמת יכול להיות מצחיק...

אבל אם כתבת את זה, זה אומר שלא הבנת מה שהתכוונתי לומר, אפילו שזה היה בדיחה....
וזה חבל.
לכןהדגשתי את זה:
מדגישה: נכתב בציניות ע"ס הודעות קודמות. מבינה שהסיטואציה קצת שונה (:
אכן זה לא אותו דבר בכלל.!

חברים

משתמש פעיל
משהו רע קורה בציבור שלנו, למשל בתחבורה ציבורית העגלות ועגלות התאומים, כרכרות למיניהם וכו' וכו'. היום ראיתי ששתים רצו לעלות עם עגלת תאומים אחד הצליח מהדלת האחורית והשני לא, אז פשוט עלה מקדימה והעגלה לא עברה בין המושבים, פשוט חסם מעבר. עמדו שם 10 גברים מתוכם 4 מבוגרים מאוד, התחיל דיון, על מפני שיבה ודרך ארץ וכו', והחצוף הזה אומר להם זה מה יש. אנשים רצו לרדת מאחורה היו חסומים עם עוד 4 עגלות, מקדימה ההוא עם התאומים. ושלא לדבר על מזוודות/אופנים.
והילדים שמתנהגים כאילו האוטובוס של אבא שלהם. ואם הנהג מתעצבן מיד מתרגזים עליו וכו'. נהג שנוסע רגוע ולא משמיע את קולו ראוי לכל צל"ש.
נ.ב. אומרים שהעולם שייך לצעירים, אז זה כבר מתחיל בהיותם בעגלה, הם יעלו והמבוגרים יפנו להם מקום...

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
היו אמורים לעבור
והתקשנו גם למטרופולין וגם ל*8787
ולא רק שיחה אחת
ואפילו חזרו אלינו
ומה זה יעזור
לנתלונן גם לא עוזר (אני אחת שחיה על אוטובוסים בינעירוניים באופן יומיומי.... פעם הייתי שוחרת צדק בנושא
ושלחתי מכתבים וכו.... אין פעם אחת שקבלתי פיצוי....שוב, לא נעים לי אבל ייתכן שהשפה שלי לא "צברית"...)
אם מחפשים רק את מה שיעזור, אז גם האשכול הזה לא יעזור, עם כל ההזדהות עם החוויה שעברת.
אבל להעתיק את מה שכתבת בראש האשכול ולשלוח כתלונה זה ממש לא קשה.
ובנוסף ב"צברית" לא קל לקבל פיצוי. אם את רוצה פיצוי זה בתביעה. ופיצוי על 4.5 שעות יכול להגיע לאלפי שקלים.

נערך לאחרונה ב:

**Moko**

משתמש מקצוען
@שידרוגים
אני לא אחת מה 30 שעלו במקומכם,והסיפור הזה הוא סמל ודוגמא לחוצפה הישראלית ולתנאים המחפירים שהולכים כאן בתח"צ. (!!!)
אבל רק רוצה לומר לך, שתדעי, שאם הייתי אחת מאותם אלו-לא הייתי רוצה לעלות על האוטובוס, וסביר להניח שהייתי יורדת.
אבל לך, ולכל המשפחה לא הייתי מצליחה לעזור. כי את עצמי אני יכולה להוריד אבל אני לא אצליח לשכנע עוד 29 לעשות כמוני,וגם לא עוד 17. ואולי, אולי אולי זה מה שהניע גם אותם.
ועוד דבר אני רוצה לומר: קודם כל כשאוטובוסים עוברים מול העיניים מפוצצים, פוצחים בצעידה משותפת אל עבר התחנה הראשונה או לפחות כמה תחנות אחורה.
דבר שני אף פעם אל תסמכי על הנציגים שעונים מעבר לקו! אני חיכיתי שעה לאוטובוס מירושלים לבני ברק, וכשהתקשרתי אליהם הנציגה אמרה לי שיש טעות והם לא מוציאים עוד קו וזה היה הקו האחרון באותו לילה. מה עשיתי? חציתי את הכביש לכיוון השני ועליתי על קו לתחנה מרכזית. ובאותו רגע עבר לי האוטובוס שלי מול העיניים (בצד השני של הכביש,איפה שחיכיתי לפני 5 דק')!!
הם אומרים מה שאומרים להם לומר באותו רגע ואין שום היגיון מאחורי זה, את צריכה לדאוג לך ולמשפחתך
ובהצלחה ושלא יקרה לך שוב !

mklj

משתמש פעיל
אם לא הסיבה הבאמת נכונה שציינת פה, תדעו לכם שזה עוד תופעה--- תחליטו אתם איך לתאר אותה.
נתקלתי בזה כמה פעמים, ואני לא יודעת איך מתמודדים עם זה...
אני יושבת באוטובוס, הוא לא מלא, אבל אין ספסל שלם פנוי. ואז עולים להם זוג נחמדים שרצו לשבת ביחד...
אין לי שום התנגדות, אבל הבעיה היתה שכשהם שמו לב שאין להם אפשרות לשבת ביחד שם חשבו על רעיון גאוני ממש!!! הבעל הגיע לידי, ופשוט ה-ת-י-ש-ב!!! ואז מה מצופה מבחורה שגבר מתיישב לידה? כמובן לקום...
ואז הזוג המאושר התיישבו בנוחות והאוטובוס כבר התמלא, אז לא נותר לי אלא.... לעמוד!!!

איך מגיבים? אמרו לי- תשארי לשבת, העבירה לא שלך אלא שלו..
ומה אם אני לא מעוניינת לשבת על יד גבר למרות שהעבירה היא שלו?
אני לא קמה.

שידרוגים

משתמש מקצוען
כש:

ויחד עם זאת תרצו גם ש:

ותרצה גם העירייה ש:

לטעמי. וכן אנו נוהגים.
אפשרמלצפות שאם הגיע אוטובוס ויש 30 מקומות
שיתנו קודם לקבוצה הזאת עם המליון ילדים שהיו כאן לפנינו, ובקשו את זה בנימוס?
מה זה אומר תחבורה מותאמת אישית? הם מתאימים גם את המחיר למה שהגיוני לי?

כשאנשים הגיעו לתחנה יידעתם אותם שאתם קודמים?
זה חשוב מאד להדגיש את זה עוד חפני שהאוטובוס מפציע....

באופן כללי אני בעד שיהיה תור בתחנה, אין סיבה שלא....
כן ידענו אותם
מי שהגיע ושאל מה הולך כאן? ממתי אין אוטובוס
אז ידעו לענות האנ"ש בתחנה "הנה- הם, כבר מ9 כאן"
וכשהגיע האוטובוס בקשנו יפה שמכיון שהיינו קודם ויש לנו קטנטנים או אמוריםלעלות קודם.
הניסוח "מצב התחב"צ בישראל לא מתאים למשפחות" אכן אינו מוצלח, ולא משקף את התוכן או את הכוונה.
"תחבורה ציבורית נועדה לכלל הציבור, כולל משפחות גדולות." זה משפט שאפשר לנהל לגביו דיון.

ובכל מקרה המסר התפספס.

יותר נכון לומר כך:
כדאי מאד לכל משפחה לעשות כל מאמץ, להקצות תקציב מיוחד לנסיעות, ולהתארגן לזה בהתאם.
אפשר על ידי שכירת רכב, דרייבר, הסעה או אוטובוס משותף למשפחות השכונה.
אלו חיים אחרים. כפשוטו.

ואם אתם עוד נוסעים ב-2 אוטובוסים או יותר, רחמנו עליכם.
חפשו אפשרות אחרת, ותגלו חיים חדשים.

אפשר גם להוסיף שהנזק משכחת חפצים, והתבלות של אחרים לאור הטלטולים הרבים הוא גם גדול, וגם לחסכון של מחיר הנסיעה בהתאמה אישית יש מחיר.
אנחנו באמת חוסכים, אבל אז יש סדר עדיפויות על מה מבזבזים את החיסכון
על טנדר דרך אחת? או על להזמין איזה פינוק במסעדה של איקאה לילדים :ארוחה+טילון נגיד?

הלוחשת לתווים

אוהבת הכל מהכל!!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
על טנדר דרך אחת? או על להזמין איזה פינוק במסעדה של איקאה לילדים :ארוחה+טילון נגיד?
בואי נשאל...
מה הילדים זוכרים? את הארוחה + הטילון? או הנסיעה ה'חוויתית' באוטובוס?
אני שואלת בכנות!!!

המימד הנוסף

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
כן ידענו אותם
מי שהגיע ושאל מה הולך כאן? ממתי אין אוטובוס
אז ידעו לענות האנ"ש בתחנה "הנה- הם, כבר מ9 כאן"
וכשהגיע האוטובוס בקשנו יפה שמכיון שהיינו קודם ויש לנו קטנטנים או אמוריםלעלות קודם.
זה לא מספיק, סליחה שאני נחרצת, אבל כדאי לך לדבר בשפה שמבינים אותך.
את שיתפת אותם במצוקה שלך ובאכזבה אבל לא חשפת את תפיסת העולם שלך לגבי תור בתחנה ולא שידרת את המסר שאת עולה ראשונה!

הלוחשת לתווים

אוהבת הכל מהכל!!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
דווקא עם ילדים קטנים לא יוצא לי ליסוע בתח״צ,
ועדיין אני בצד הזה בדיון.
ממש נחמד...
אז לא היה לך את הצורך הנואש להושיב 5 ילדים קטנים...
ולכן הכי 'מגעיל' מצידך לדחוף דווקא כשעמוס (אגב לא ברור לי איך אפשר לדחוף כשלא עמוס, ומתי זה בסדר בכלל לדחוף...)

שידרוגים

משתמש מקצוען
@שידרוגים
אני לא אחת מה 30 שעלו במקומכם,והסיפור הזה הוא סמל ודוגמא לחוצפה הישראלית ולתנאים המחפירים שהולכים כאן בתח"צ. (!!!)
אבל רק רוצה לומר לך, שתדעי, שאם הייתי אחת מאותם אלו-לא הייתי רוצה לעלות על האוטובוס, וסביר להניח שהייתי יורדת.
אבל לך, ולכל המשפחה לא הייתי מצליחה לעזור. כי את עצמי אני יכולה להוריד אבל אני לא אצליח לשכנע עוד 29 לעשות כמוני,וגם לא עוד 17. ואולי, אולי אולי זה מה שהניע גם אותם.
ועוד דבר אני רוצה לומר: קודם כל כשאוטובוסים עוברים מול העיניים מפוצצים, פוצחים בצעידה משותפת אל עבר התחנה הראשונה או לפחות כמה תחנות אחורה.
דבר שני אף פעם אל תסמכי על הנציגים שעונים מעבר לקו! אני חיכיתי שעה לאוטובוס מירושלים לבני ברק, וכשהתקשרתי אליהם הנציגה אמרה לי שיש טעות והם לא מוציאים עוד קו וזה היה הקו האחרון באותו לילה. מה עשיתי? חציתי את הכביש לכיוון השני ועליתי על קו לתחנה מרכזית. ובאותו רגע עבר לי האוטובוס שלי מול העיניים (בצד השני של הכביש,איפה שחיכיתי לפני 5 דק')!!
הם אומרים מה שאומרים להם לומר באותו רגע ואין שום היגיון מאחורי זה, את צריכה לדאוג לך ולמשפחתך
ובהצלחה ושלא יקרה לך שוב !
קצת קשה לפצוח בצעידה משותפת עם עגלות ילדים ותרמילים.
בפרט שאתם רוצים להאמין שעוד דקה יגיע אוטובוס כהבטחת (השווא) של קל קו
אם הייתי לבד הייתי לוקחת את הריזיקה יחד עם על העדה קצת קשה יותר.

אגב
נשגבת מבינתי התופעה שחוזרת על עצמה שהמסך בתחנה מראה שהאוטובוס אמור להגיע בעוד 2 דקות ופתאום זה מתחלף ל17 דק'
מה זה אןמר?
שעבדו עלי ולא התקרב שום אוטובוס
שהאוטובוס נסע מדרך אחרת?

• חחח
Reactions: ant
מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה