דרוש מידע חוצפה של דפוס: יש לי חובה בכלל לשלם לו?

מצב
הנושא נעול.

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אני הייתי הולכת לשאול רב מה הדין אחרי שאני מפרטת לו בדיוק מה שהיה
ואז כותבת לבעל הדפוס את מה שהרב אמר, ומוסיפה משהו בסגנון שבצורה שהוא מדבר איתי (בצעקות) אני לא יכולה לדבר
ולכן אני ממשיכה את הדו שיח במייל.

דפוס פוסטר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
המייל של הביטול היה באותו שרשור או מייל חדש?
אם זה לא באותו שרשור, אתה מצפה שבעל הדפוס יעבור על כל המיילים לפני כל הדפסה כדי לראות אם בוטל משהו?
כבית דפוס
אם שלחו להדפסה ובאותו שרשור מייל ביטלו
גם אם הדפסנו בטעות, הטעות היא שלנו והלקוח לא צריך לשלם

אם שלחו מייל אחר לבטל לא באותו שרשור ולא נכתב שם בבירור לא להדפיס את המייל הקודם
יש מקום לדון על מי האחריות
במציאות הקיימת, ברוב החנויות, אם שולחים מייל – החנות מחזירה תשובה שהעבודה הגיעה ושהם מדפיסים, וממילא מקובל ברוב ככל החנויות (עד כמה שידוע לי) שאם לא מגיעה תשובה כזו, אפשר לבטל את ההזמנה, עד שהם מאשרים שהם עושים אותה
לא בכל בית דפוס זה הנוהל
אם לקוח שולח להדפסה מדפיסים לו, ועונים במייל כשהעבודה מוכנה

סמליל

משתמש מקצוען
כבית דפוס
אם שלחו להדפסה ובאותו שרשור מייל ביטלו
גם אם הדפסנו בטעות, הטעות היא שלנו והלקוח לא צריך לשלם
שאלה,
לכמה זמן זה תקף?
עד לכמה זמן תסכים לשלם על הטעות הזו?
הרי לא תמתין שעה עד שתיהיה בטוח שהלקוח לא מתחרט?!
ומה תעשה בינתיים? לא תעבוד?
איזה מין מצב זה?

שועל ספרות.

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
בסדר, אז עיקר השאלה על החלק המוסרי וההנהגתי. הוא פשוט עצבן אותנו בצורה נוראית. צורח וצורח. היה בא לי לכתוב את השם שלו, ושם הדפוס שלו, אבל אולי זה לשון הרע. אבל מצד שני אולי עוד לקוחות סובלים ממנו ככה.
מה באנו לדון על החלק המוסרי האם הוא איש טוב שהוא צורח? נניח שלא, מה הועלנו בדיוננו? לגבי להועיל לשאר הלקוחות יש לדון.(עם אותו רב שתשאלו אותו ממונית)

נערך לאחרונה ב:

בנימיני

משתמש מקצוען
לפני זמן רב, (בצום י"ז בתמוז), היינו צריכים להזמין הדפסה מסויימת. שלחנו להדפסה במייל לדפוס בקרית ספר. לא ידענו אם הדפוס קיבל את העבודה, או לא התקשרנו והם לא ענו. (זה היה בצום אחה"צ, כאמור). לאחר כשעה, שגם לא ענו בטלפון וגם לא הגיבו במייל, אז ביטלנו את ההזמנה, וכתבנו להם במייל שאנחנו נדפיס בדפוס אחר כי זה היה דחוף לנו. וכך עשינו.

לאחר כמה שעות (!!!), בעשר בלילה, אנחנו פותחים את המייל, ולתדהמתינו אנחנו רואים בערב שהדפוס כותב לנו במייל שהם הדפיסו את זה, ושזה מוכן ושנבוא לקחת ולשלם. עם התעלמות מוחלטת מהביטול שעשינו שעה אחרי ההזמנה.

התקשרנו לשאול, הרי ראיתם שתוך שעה ביטלנו את ההזמנה, ולמה הדפסתם, אז הם אמרו שהוא לא ראה וכו' וכו', ושאצלם אין כזה דבר לבטל דרך המייל, ואחרי ששולחים הזמנת עבודה אם רוצים לבטל צריך לבוא לחנות בעצמה. בעל הדפוס בעצמו אמר שהוא היה סגור כל אחה"צ, ורק בערב הגיע, ומיד ראה והדפיס (בלי לראות שמייל אחד אחרי זה ביטלנו את ההזמנה).

השאלה שלי היא כזאת: אם יש לי חובה לשלם לו בכלל?

איך שידוע לי. במציאות הקיימת, ברוב החנויות, אם שולחים מייל – החנות מחזירה תשובה שהעבודה הגיעה ושהם מדפיסים, וממילא מקובל ברוב ככל החנויות (עד כמה שידוע לי) שאם לא מגיעה תשובה כזו, אפשר לבטל את ההזמנה, עד שהם מאשרים שהם עושים אותה. וממילא כיון שאנחנו ביטלנו את ההזמנה זמן סמוך לאחר ההזמנה, ממילא איך שייך שהם מגיעים בערב ומדפיסים בלי לראות שביטלתי? ואיך הם רוצים לחייב אותי בתשלום על עבודה שביטלתי בטרם שהם הדפיסו אותה.

למעשה בעל הדפוס כעס וצעק וצרח, ואמרתי לו שאני יבוא וישלם. מאז שכחתי מזה, ועד עתה לא באנו לקחת את ההזמנה [כי כאמור הדפסתי כבר בדפוס אחר].

כעת, הוא מתקשר אלינו, עצבני וצורח כולו, שאנחנו גנבים, ושיותר הוא לא יתן לנו שירות, וכו' וכו' וכו'.
ניסינו לדבר איתו כמו בנאדם, אבל לא היה עם מי לדבר. צורח וצורח, שהגיע חודש אלול, וצריך לעשות תשובה, ולהחזיר את הגזילה וכו' וכו'.

לכאורה עד כמה שמקובל שאפשר לבטל עבודה מיד אחרי ההזמנה, בטרם הוא מבצע את העבודה, ואנחנו ביטלנו במייל [וניסינו גםא מתווכח להתקשר כדי לבטל, אבל הם לא ענו כי הם היו סגורים בצום כל אחה"צ] – ממילא זה פשיעה שלו, ואשמתו, שמגיע בערב אחרי כמה שעות ומדפיס בלי לראות.

מה אתם אומרים?
שאלה לפוסק הלכה

ברמה האנושית במידה ומדובר בסכום קטן הייתי משלם ולא מתווכח

ILSK

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
אני מתעסק כעשור עם דפוסים רבים
מכל הסוגים בכריכה רכה וקשה
דרך כלל יש הידברות על המייל
אם הוא טוען שלבטל צריך להגיע לדפוס זה נראה מאוד מאוד מוזר
ואם הוא לא ענה טלפונים כשעה ולא היה דרך לוודא איתו שהמוצר מוכן זה זה גם מאוד מוזר

ברור שצריך לוודא את הפרטים
אבל ממה שאתם מציגים זה נשמע מוזר הטענה של הדפוס

ILSK

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
שאלה,
לכמה זמן זה תקף?
איזה מין מצב זה?

אבל הוא היה צריך להגיב!
להתייחס
אם לא היה מגיב 4 שעות ונותן ללקוח להיות תלוי בו מה הייתם אומרים.
אין מי דרך זה ככה לנהל דפוס
זה גם צד לא?

לי אישית היו כמה טעויות כמפיק ושלמתי במיטב כספי
כמפיק וכמדפיס יש אחריות ואם הוא לא עונה טלפונים ולא מתייחס זה עולה לי בסוף בכיס.

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
שאלה,
לכמה זמן זה תקף?
איזה מין מצב זה?
אם הוא לא הגיב בנתיים אז גם אם חיכה שעתיים או שלוש...
אני שולחת הרבה לכל מיני דפוסים קטנים וגדולים
ולפעמים הייתי בלחץ זמן ובהחלט אם לא הגיבו לי שלחתי לדפוס אחר ושלחתי מייל נוסף (באותו שרשור של מיילים)
לדפוס הראשון שההדפסה כבר לא רלוונטית כי שלחתי לדפוס אחר.

חסיד אמיתי

משתמש מקצוען
שאלתי רב [עדיף שגם אתם תשאלו כי אין לי ולו את כל הפרטים]
אז לפי החוק את לא חייבת לשלם
לפי ההלכה את חייבת לשלם
אבל כאן הוא מודה בעצמו שהדפיס אחרי כמה שעות כלומר שהוא היה צריך לראות [אם זה בשרשור] שבטלת יש מקום לדון
הוא לא רצה לפסוק עד שישמע את שתי הצדדים לפרטים
הוא אמר לי שאם זה כסף קטן עדיף לשלם [מקסימום השני ישלם על זה למעלה]

הילוך גבוה

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
לפני זמן רב, (בצום י"ז בתמוז), היינו צריכים להזמין הדפסה מסויימת. שלחנו להדפסה במייל לדפוס בקרית ספר. לא ידענו אם הדפוס קיבל את העבודה, או לא התקשרנו והם לא ענו. (זה היה בצום אחה"צ, כאמור). לאחר כשעה, שגם לא ענו בטלפון וגם לא הגיבו במייל, אז ביטלנו את ההזמנה, וכתבנו להם במייל שאנחנו נדפיס בדפוס אחר כי זה היה דחוף לנו. וכך עשינו.

לאחר כמה שעות (!!!), בעשר בלילה, אנחנו פותחים את המייל, ולתדהמתינו אנחנו רואים בערב שהדפוס כותב לנו במייל שהם הדפיסו את זה, ושזה מוכן ושנבוא לקחת ולשלם. עם התעלמות מוחלטת מהביטול שעשינו שעה אחרי ההזמנה.

התקשרנו לשאול, הרי ראיתם שתוך שעה ביטלנו את ההזמנה, ולמה הדפסתם, אז הם אמרו שהוא לא ראה וכו' וכו', ושאצלם אין כזה דבר לבטל דרך המייל, ואחרי ששולחים הזמנת עבודה אם רוצים לבטל צריך לבוא לחנות בעצמה. בעל הדפוס בעצמו אמר שהוא היה סגור כל אחה"צ, ורק בערב הגיע, ומיד ראה והדפיס (בלי לראות שמייל אחד אחרי זה ביטלנו את ההזמנה).

איך שידוע לי. במציאות הקיימת, ברוב החנויות, אם שולחים מייל – החנות מחזירה תשובה שהעבודה הגיעה ושהם מדפיסים, וממילא מקובל ברוב ככל החנויות (עד כמה שידוע לי) שאם לא מגיעה תשובה כזו, אפשר לבטל את ההזמנה, עד שהם מאשרים שהם עושים אותה. וממילא כיון שאנחנו ביטלנו את ההזמנה זמן סמוך לאחר ההזמנה, ממילא איך שייך שהם מגיעים בערב ומדפיסים בלי לראות שביטלתי? ואיך הם רוצים לחייב אותי בתשלום על עבודה שביטלתי בטרם שהם הדפיסו אותה.

למעשה בעל הדפוס כעס וצעק וצרח, ואמרתי לו שאני יבוא וישלם. מאז שכחתי מזה, ועד עתה לא באנו לקחת את ההזמנה [כי כאמור הדפסתי כבר בדפוס אחר].

כעת, הוא מתקשר אלינו, עצבני וצורח כולו, שאנחנו גנבים, ושיותר הוא לא יתן לנו שירות, וכו' וכו' וכו'.
ניסינו לדבר איתו כמו בנאדם, אבל לא היה עם מי לדבר. צורח וצורח, שהגיע חודש אלול, וצריך לעשות תשובה, ולהחזיר את הגזילה וכו' וכו'.

לכאורה עד כמה שמקובל שאפשר לבטל עבודה מיד אחרי ההזמנה, בטרם הוא מבצע את העבודה, ואנחנו ביטלנו במייל [וניסינו גם להתקשר כדי לבטל, אבל הם לא ענו כי הם היו סגורים בצום כל אחה"צ] – ממילא זה פשיעה שלו, ואשמתו, שמגיע בערב אחרי כמה שעות ומדפיס בלי לראות.

מה אתם אומרים?
סתם שאלה..
האם השתמשתם בחומר, או שהשארתם אצלו?

צחית

משתמש מקצוען

לכאורה עד כמה שמקובל שאפשר לבטל עבודה מיד אחרי ההזמנה, בטרם הוא מבצע את העבודה, ואנחנו ביטלנו במייל [וניסינו גם להתקשר כדי לבטל, אבל הם לא ענו כי הם היו סגורים בצום כל אחה"צ] – ממילא זה פשיעה שלו, ואשמתו, שמגיע בערב אחרי כמה שעות ומדפיס בלי לראות.

מה אתם אומרים?
שאל תתני לרגש לבלבל את ההלכה
תשאלי רב (דיין) שמקובל עליך
ותגידי לו שגם לא היה שום קנין אז במה מחייבים אותך

#מולטי#

משתמש מקצוען
אני עובדת הרבה עם בתי דפוס, מאד אפשרי שטעות כזו תקרה.
ברגע ששלחת עבודה להדפסה זה עומד שם בתור. ובאמת יכול להיות שהוא לא ראה מייל נוסף ממך. (מהכרותי עם בתי דפוס בזמני עומס, הדרך לוודא זאת היא רק דרך הטלפון)
לא מצדיקה את הצרחות שלו, זה לא חכם וזו לא דרך והוא גם מבריח אותך מעבודה עתידית איתו.
כנראה באת לו ברגע לא טוב ובלחץ כלכלי של ערב חג.
מותר לשאול באיזה סכום מדובר?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה