דרוש מידע זכאות לגן שפה, למה זה כזה סיוט? בית שמש

אופססס ;)

משתמש מקצוען
חשבתי שנפלה פה טעות. הייתי ממש בהלם, כאילו אם לא היא אז מי כן??
אני רק לא מבינה למה המזכירה מתעקשת שאי אפשר לשנות וזו ההחלטה ושאם אני רוצה שאגיש ערעור.
לגננת היה חלק בהפניה לוועדה?
שהיא והמפקחת יתווכחו על זה עם המזכירה.
כשאני שיניתי החלטה זה נעשה דרך המוסד חינוכי (שדחפו לזה בעצמם)

StOT

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
לדבריה זה לא מה שהיא בקשה
אוקיי, היה כאן אי הבנה מההודעה הראשונה שבאשכול זה, ניסיתי להסביר גם ע״י עריכת ההודעה הראשונה שכתבתי.
א. ילדים שלא מקבלים זכאות בוועדת אפיון לחינוך מיוחד, חוזרים לאופציית קבלת גננת שילוב בלבד. זה לא המקרה כאן.
ב. פותחת האשכול קיבלה זכאות לחינוך מיוחד, ואכן יכולה לבחור בין מסגרת רגילה עם סל אישי לגן לחנ״מ. או שהבינו ממנה שרוצה סל אישי בוועדה, או שטעו ונתנו לה זכאות לסל אישי. בכל מקרה, כאמור, לא פרוצדורה לסדר את זה… מול יו״ר הוועדה או מול העיריה.

אבי מירושלים

משתמש פעיל
@StOT
א' מה ההבדל בין גן שפה לתצפית?
ב' יש מה לתבוע ביטוח לאומי
נ.ב. סליחה שקופץ על האשכול פשוט פה יש את האנשים שמבינים בזה עכשיו

אופססס ;)

משתמש מקצוען
@אופססס ;)
מנסיונכם יש מה להגיש בקשה לביטוח לאומי לקיצבה?
אין לי מושג מה זה גן תצפית.
לנסות להגיש אף פעם לא מפסידים.
תלוי מה ההגדרות שלפיהן ניתנה הזכאות
(לדוג' הפרעת קשב מזכה רק בתנאי שהילד במוסד חנ"מ ומקבל טיפול תארופתי)
אין לי ניסיון רציני עם זה.
אפשר לנסות להתייעץ אולי עם הרב גולדנטל

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
קופץ על האשכול אם אשרו לילדה שלי גן תצפית
אפשר לקבל ביטוח לאומי?
יש מצב, אם יוכיחו איחור שפתי ניכר וכו' לקבל קצבה בגובה חמישים אחוז
מציעה להתייעץ עם טובי הוכמן מעזר מציון אשר לזכאות ולסיכויים לקבל קצבה.
ולשאלתכם הנוספת - גן תצפית מיועד לילדים שאין להם אבחנה ראשית ברורה, הם קצת מתעתעים או בלתי מוגדרים. יש להם עיכוב התפתחותי שלא תמיד מזהים את מקורו.

יראת גאולה

משתמש מקצוען
קופץ על האשכול אם אשרו לילדה שלי גן תצפית
אפשר לקבל ביטוח לאומי?
לא יודעת מה זה גן תצפית,
לכאורה ביטוח לאומי עשויים לקבל על עיכובים התפתחותיים שונים, ביניהם עיכוב שפתי.
לא ועדת אפיון וזכאות משפיעה על הזכאות לביטוח לאומי,
אלא אותם מסמכים שהגשתם לועדה, אבחונים וחוות דעת מקצועיות, את אותם מסמכים צריך להגיש לביטוח לאומי.
כך על פי ההיגיון שלי.

אבי מירושלים

משתמש פעיל
יש מצב, אם יוכיחו איחור שפתי ניכר וכו' לקבל קצבה בגובה חמישים אחוז
מציעה להתייעץ עם טובי הוכמן מעזר מציון אשר לזכאות ולסיכויים לקבל קצבה.
ולשאלתכם הנוספת - גן תצפית מיועד לילדים שאין להם אבחנה ראשית ברורה, הם קצת מתעתעים או בלתי מוגדרים. יש להם עיכוב התפתחותי שלא תמיד מזהים את מקורו.
ובגלל גן תצפית מקבלים יותר קצבה?
שייך להגיע בדברים האלה ל100 אחוז?

אופססס ;)

משתמש מקצוען
מה זה גן תצפית?
לבת שלי אישרו 50 אחוז קצבה למשך שנה על עיכוב שפתי-בעית תקשורת.
בט"ל הוציאו בתחילת השנה חוק חדש שלפיו יש עיכוב שפתי כלשהו שאפשר לקבל עליו.
הקל"ת אצלנו בקופה בדקה את זה מכל הכיוונים.
זה לא פשוט לקבל את זה.
צריך שיהיה אבחון קל"ת עם תוצאות מסוימות ובמקביל גם אישור רופא התפתחותי (ששניהם יהיו תוך 3 חודשים, משהו כזה.
כנראה שהבת שלך 'נפלה' בדיוק על התנאים המסוימים.

(אני עובדת בקופ"ח ופתאום התחלתי לקבל מלא טלפונים של אני צריכה תוך 3 חודשים גם ר. התפתחותי וגם אבחון קל"ת. בפועל רובם לא היו זכאים למרות שהילדים מעוכבי שפה וכו')

אבי מירושלים

משתמש פעיל
בט"ל הוציאו בתחילת השנה חוק חדש שלפיו יש עיכוב שפתי כלשהו שאפשר לקבל עליו.
הקל"ת אצלנו בקופה בדקה את זה מכל הכיוונים.
זה לא פשוט לקבל את זה.
צריך שיהיה אבחון קל"ת עם תוצאות מסוימות ובמקביל גם אישור רופא התפתחותי (ששניהם יהיו תוך 3 חודשים, משהו כזה.
כנראה שהבת שלך 'נפלה' בדיוק על התנאים המסוימים.

(אני עובדת בקופ"ח ופתאום התחלתי לקבל מלא טלפונים של אני צריכה תוך 3 חודשים גם ר. התפתחותי וגם אבחון קל"ת. בפועל רובם לא היו זכאים למרות שהילדים מעוכבי שפה וכו')
בלי רופא התפתחותי לא מקבלים?

StOT

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
איזה רמת אפיון היא היתה
יש טבלה עם מספרים
55
62
63
לא בקי כ"כ מה זה אומר אבל בפרוטקול של הוועדה זה רשום
א. כיום ברוב הערים אין מושג של גן תצפית, זה מתאים לגן חנ״מ של גילאי 3.
ב. מניחה שאם יש לקות שמוכרת בביטוח לאומי זה נחשב כחינוך מיוחד. הקודים שהעלית זה קודי אפיונים. לא רמות תפקוד, וזה לא בהכרח תואם לקודים של ביטוח לאומי, זה קודים של משרד החינוך.

אופססס ;)

משתמש מקצוען
לא יודעת מה זה גן תצפית,
לכאורה ביטוח לאומי עשויים לקבל על עיכובים התפתחותיים שונים, ביניהם עיכוב שפתי.
לא ועדת אפיון וזכאות משפיעה על הזכאות לביטוח לאומי,
אלא אותם מסמכים שהגשתם לועדה, אבחונים וחוות דעת מקצועיות, את אותם מסמכים צריך להגיש לביטוח לאומי.
כך על פי ההיגיון שלי.
ועדת איפיון כן משמעותית.
אצלנו הם ממש שאלו בוועדה אם עבר וועדה ומה החלטנו.
וגם העו"ד ששלחנו דרכו ביקש את המסמך הזה

אבי מירושלים

משתמש פעיל
א. כיום ברוב הערים אין מושג של גן תצפית, זה מתאים לגן חנ״מ של גילאי 3.
ב. מניחה שאם יש לקות שמוכרת בביטוח לאומי זה נחשב כחינוך מיוחד. הקודים שהעלית זה קודי אפיונים. לא רמות תפקוד, וזה לא בהכרח תואם לקודים של ביטוח לאומי, זה קודים של משרד החינוך.
אז אם אמרו גן תצפית יקחו אותה לעיר אחרת?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קג

א לְדָוִד בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי וְכָל קְרָבַי אֶת שֵׁם קָדְשׁוֹ:ב בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי וְאַל תִּשְׁכְּחִי כָּל גְּמוּלָיו:ג הַסֹּלֵחַ לְכָל עֲוֹנֵכִי הָרֹפֵא לְכָל תַּחֲלֻאָיְכִי:ד הַגּוֹאֵל מִשַּׁחַת חַיָּיְכִי הַמְעַטְּרֵכִי חֶסֶד וְרַחֲמִים:ה הַמַּשְׂבִּיַע בַּטּוֹב עֶדְיֵךְ תִּתְחַדֵּשׁ כַּנֶּשֶׁר נְעוּרָיְכִי:ו עֹשֵׂה צְדָקוֹת יי וּמִשְׁפָּטִים לְכָל עֲשׁוּקִים:ז יוֹדִיעַ דְּרָכָיו לְמֹשֶׁה לִבְנֵי יִשְׂרָאֵל עֲלִילוֹתָיו:ח רַחוּם וְחַנּוּן יי אֶרֶךְ אַפַּיִם וְרַב חָסֶד:ט לֹא לָנֶצַח יָרִיב וְלֹא לְעוֹלָם יִטּוֹר:י לֹא כַחֲטָאֵינוּ עָשָׂה לָנוּ וְלֹא כַעֲוֹנֹתֵינוּ גָּמַל עָלֵינוּ:יא כִּי כִגְבֹהַּ שָׁמַיִם עַל הָאָרֶץ גָּבַר חַסְדּוֹ עַל יְרֵאָיו:יב כִּרְחֹק מִזְרָח מִמַּעֲרָב הִרְחִיק מִמֶּנּוּ אֶת פְּשָׁעֵינוּ:יג כְּרַחֵם אָב עַל בָּנִים רִחַם יי עַל יְרֵאָיו:יד כִּי הוּא יָדַע יִצְרֵנוּ זָכוּר כִּי עָפָר אֲנָחְנוּ:טו אֱנוֹשׁ כֶּחָצִיר יָמָיו כְּצִיץ הַשָּׂדֶה כֵּן יָצִיץ:טז כִּי רוּחַ עָבְרָה בּוֹ וְאֵינֶנּוּ וְלֹא יַכִּירֶנּוּ עוֹד מְקוֹמוֹ:יז וְחֶסֶד יי מֵעוֹלָם וְעַד עוֹלָם עַל יְרֵאָיו וְצִדְקָתוֹ לִבְנֵי בָנִים:יח לְשֹׁמְרֵי בְרִיתוֹ וּלְזֹכְרֵי פִקֻּדָיו לַעֲשׂוֹתָם:יט יי בַּשָּׁמַיִם הֵכִין כִּסְאוֹ וּמַלְכוּתוֹ בַּכֹּל מָשָׁלָה:כ בָּרְכוּ יי מַלְאָכָיו גִּבֹּרֵי כֹחַ עֹשֵׂי דְבָרוֹ לִשְׁמֹעַ בְּקוֹל דְּבָרוֹ:כא בָּרְכוּ יי כָּל צְבָאָיו מְשָׁרְתָיו עֹשֵׂי רְצוֹנוֹ:כב בָּרְכוּ יי כָּל מַעֲשָׂיו בְּכָל מְקֹמוֹת מֶמְשַׁלְתּוֹ בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

יוקרה בשולחן החג • פרס לזוכה • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה