דרוש מידע זכאות לגן שפה, למה זה כזה סיוט? בית שמש

malka1

משתמש פעיל
ילדה בת שלוש וחצי מוציאה מילים בודדות ממש מהפה, גם מה שכן מדברת לא כ"כ ברור, קושי בתקשורת עם בני גילה, חשש לדיספרקסיה
מלא מסמכים מקלינאית תקשורת, רופאים, ביניהם רופא התפתחותי מומחה, כולם פה אחד כותבים שהילדה זקוקה דחוף למסגרת קטנה שמתמחה בבעיות שפה, בנוסף מאובחנת עם בעיה התפתחותית כללית.
הייתי השנה לפני פסח בוועדת זכאות, ומה התשובה??? זכאית ללימוד בכיתה רגילה עם עזרה עם גננת שילוב.
הלם!!!!
טוענים שיכולה לפנות לוועדת ערעור, הייתי שם כבר שנה שעברה, זה בדיחה, זה לא עוזר כלום.
למה למה כל דבר אני צריכה לריב, מה קורה כאן???? כאילו שזה כיף לי, שאני מבקשת סתם, למה כל רופא שאני פוגשת שואל אותי למה היא לא בגן שפה, ומצד שני איזה כמה אנשים שלא ראו אותה מחליטים פה אחד שכמה שעות בודדות בשבוע יספיקו לה????
אשמח אם יש פה מישהו שהתנסה בסיוט הזה או כל מידע למי לפנות יעזור לי מאוד! תודה!
מדובר על עירית בית שמש.

יראת גאולה

משתמש מקצוען
הזוי.
לפי מה שאני מכירה, בעיר אחרת, בועדת אפיון וזכאות מחליטים לפי הרצון של ההורים - אם שילוב או חינוך מיוחד. לא שאלו אתכם במה אתם בוחרים?
ברור לערער, ואם צריך לפנות לגורמים נוספים בעיריה או במתיא.
לפעמים צריך להילחם בשביל שהילדים שלנו יקבלו את מה שהם זכאים לקבל. עצוב שזה ככה.

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
לפי מה שאני מכירה, בעיר אחרת, בועדת אפיון וזכאות מחליטים לפי הרצון של ההורים - אם שילוב או חינוך מיוחד. לא שאלו אתכם במה אתם בוחרים?
ממה שידוע לי, לפי החוק זו אמורה להיות החלטה של ההורים וזה לא עניין של רשויות.
@StOT אם תוכלי להרחיב, נראה לי שיהא זה לתועלת הציבור.

malka1

משתמש פעיל
מענין אני לא מבינה, היום המזכירה כתבה לי זו החלטת הוועדה אין מה לעשות אם תרצי תפני לוועדת ערעור.
אני כתבתי וביקשתי גן שפה. גן שפה זה נחשב חינוך מיוחד לא?

echadmishishim

משתמש מקצוען
ילדה בת שלוש וחצי מוציאה מילים בודדות ממש מהפה, גם מה שכן מדברת לא כ"כ ברור, קושי בתקשורת עם בני גילה, חשש לדיספרקסיה
מלא מסמכים מקלינאית תקשורת, רופאים, ביניהם רופא התפתחותי מומחה, כולם פה אחד כותבים שהילדה זקוקה דחוף למסגרת קטנה שמתמחה בבעיות שפה, בנוסף מאובחנת עם בעיה התפתחותית כללית.
הייתי השנה לפני פסח בוועדת זכאות, ומה התשובה??? זכאית ללימוד בכיתה רגילה עם עזרה עם גננת שילוב.
הלם!!!!
טוענים שיכולה לפנות לוועדת ערעור, הייתי שם כבר שנה שעברה, זה בדיחה, זה לא עוזר כלום.
למה למה כל דבר אני צריכה לריב, מה קורה כאן???? כאילו שזה כיף לי, שאני מבקשת סתם, למה כל רופא שאני פוגשת שואל אותי למה היא לא בגן שפה, ומצד שני איזה כמה אנשים שלא ראו אותה מחליטים פה אחד שכמה שעות בודדות בשבוע יספיקו לה????
אשמח אם יש פה מישהו שהתנסה בסיוט הזה או כל מידע למי לפנות יעזור לי מאוד! תודה!
מדובר על עירית בית שמש.
אין לי מושג עם זה קשור לעירה או לא מה שכן חברה שלי מתמודדת עם אותו ניסיון במודיעין עלית
לבן שלה יש דיספרסיה מאובחן והיא גם לא קיבלה אישור
כל הבעיות התחילו מאז שנכנס חוק ההכלה שיעני אמור לעזור לשילוב ידי חנ"מ או 07 או כל ילד עם קושי במסגרת רגילה.
ומאז החוק ניתנים הרבה פחות אישורים לפתיחת גני שפה וכו כי יותר שווה למדינה לתת סל אישי לילד מאשר לתת תקציב לגן מתמחה ומקצועי!
וזה עצוב מאוד
מאחלת לך,
הצלחה זה כל כך כואב גם יש קושי עם הילד ועוד צריך להילחם לכל דבר קטן בשבילו- כאילו שיש להורים טיפת כח לפחות שהבירוקרטיה בענינים הללו יהיה יותר קל!
ממש כואב
המון נחת

chaia

משתמש מקצוען
יש רשויות שעושות את המוות להורים עד שמאשרים גן שפה
בכל מקרה אצלנו זה סיוט לקבל גן שפה

StOT

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
במקרה זה, פותחת האשכול לא קיבלה זכאות לחינוך מיוחד, קרי גן לחינוך מיוחד או סל אישי, והחזירו אותה למתן שעת שילוב בודדת על ידי גננת שילוב, לכן אין כאן אפשרות לבחירת הורים, זוהי תמיכה מינימלית בגן. אם אכן כל גורמי המקצוע ממליצים על מסגרת לחינוך מיוחד, באמת מוזר שזוהי ההחלטה והייתי ממליצה לך להגיש ערעור (השגה, על פי החוק החדש).
@StOT אם תוכלי להרחיב, נראה לי שיהא זה לתועלת הציבור
עורכת את הודעתי כאן ומוסיפה בעקבות המשך האשכול- כן קיבלת זכאות לחינוך מיוחד, את צריכה רק לשנות את בחירתך. מה שכתבתי תקף לגבי ילדים שלא קיבלו זכאות לחינוך מיוחד (כפי שעלה מהודעתך הראשונה) ומחזירים אותם לקבל שעת גננת שילוב.

נערך לאחרונה ב:

malka1

משתמש פעיל
1681840889788.png

זה מה שכתבו לי, וזה שקר שכתוב על פי בקשתכם, כי אני חזרתי ואמרתי כמה פעמים שהיא חיבת גן שפה.

אופססס ;)

משתמש מקצוען
עד כמה שידוע לי (ואני אמא לילדי גן שפתי)
יש 2 דברים
א. ועדת שילוב שבה הילד זכאי לקבל עזרה בגן של מורה מתקנת
ב. ועדת אפיון שבה הזכאות לשרותי חנ"מ וההורה יכול לבחור אם הוא רוצה בגן חנ"מ (שפתי) או בגן בסל אישי (לא סל שילוב)

StOT

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
צפה בקובץ המצורף 1355606
זה מה שכתבו לי, וזה שקר שכתוב על פי בקשתכם, כי אני חזרתי ואמרתי כמה פעמים שהיא חיבת גן שפה.
טעית בהבנת המכתב. קיבלת זכאות לחינוך מיוחד! רק שביקשת בוועדה גן רגיל עם סל אישי. וקיבלת! את יכולה פשוט לבקש לשנות את זה. רק להרגיעך.. קיבלת בדיוק מה שרצית-כלומר זכאות לחנ״מ… שינוי בחירת ההורים זה ממש לא פרוצדורה.

אופססס ;)

משתמש מקצוען
צפה בקובץ המצורף 1355606
עד כמה שידוע לי 5.5 זה זכאות לחנ"מ.
ובמיוחד רמת תפקוד 3.
אפשר לשנות את החלטתכם. (אני חושבת תוך חודש)
נכון, לא אתם החלטתם אבל תפנו לרכזת הגן שאתם רוצים לשנות את ההחלטה.

אני אישית שיניתי החלטה בעבר.
בוועדה אמרתי שאני רוצה מסגרת רגילה ואחרי שבועיים בחנתי שוב את האופציות ושלחתי טופס כזה שאני משנה את ההחלטה.
בהצלחה.

יראת גאולה

משתמש מקצוען
צפה בקובץ המצורף 1355606
דווקא נשמע שקיבלה תנאים מצויינים.
הבעיה היא שכתוב שביקשתם שילוב בחינוך הרגיל במקום שביקשתם חינוך מיוחד.

לי אמרו בועדה, שעד שבועיים אני יכולה לשנות את דעתי בלי צורך בערעור, אלא פשוט להתקשר ולומר את דעתי החדשה.
תנסי ליצור קשר ולומר שאת מבקשת שיתנו לה חינוך מיוחד ולא שילוב.

malka1

משתמש פעיל
חשבתי שנפלה פה טעות. הייתי ממש בהלם, כאילו אם לא היא אז מי כן??
אני רק לא מבינה למה המזכירה מתעקשת שאי אפשר לשנות וזו ההחלטה ושאם אני רוצה שאגיש ערעור.

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
טעית בהבנת המכתב. קיבלת זכאות לחינוך מיוחד! רק שביקשת בוועדה גן רגיל עם סל אישי. וקיבלת! את יכולה פשוט לבקש לשנות את זה. רק להרגיעך.. קיבלת בדיוק מה שרצית.
לדבריה זה לא מה שהיא בקשה
וזה שקר שכתוב על פי בקשתכם, כי אני חזרתי ואמרתי כמה פעמים שהיא חיבת גן שפה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה