בקשה זה אתה שתפסת היום את הדלת של הרכבת הקלה לאישה שרצה?

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
מצב
הנושא נעול.

hishtadlut

משתמש פעיל
לא כ"כ הבנתי את הטענה....
כל אחד צריך לדאוג לעצמו... לא?
ולדאוג לא להגיע למצב קיצון!
סתם גם לא בריא לנפש הלחץ הזה והסטרס
ההסתברות אומרת שמתוך מאות אנשים שנוסעים ברכבת יש כמה אנשים שלחוצים בזמן, ומתוכם יש ודאי אחד שהקדים ויצא והיו לו עיכובים קודמים, ולא ברור למה האשה שרצה לרכבת ויהיה לה בעוד 6 דקות עוד רכבת קודמת אליהם (גם היא הייתה אמורה לצאת מספיק זמן מראש)

סווצ'אר.

משתמש מקצוען
ההסתברות אומרת שמתוך מאות אנשים שנוסעים ברכבת יש כמה אנשים שלחוצים בזמן, ומתוכם יש ודאי אחד שהקדים ויצא והיו לו עיכובים קודמים, ולא ברור למה האשה שרצה לרכבת ויהיה לה בעוד 6 דקות עוד רכבת קודמת אליהם (גם היא הייתה אמורה לצאת מספיק זמן מראש)
הא...
התכוונתי שהבנתי את הטענה ...
רק שלא הסכמתי איתה...
אבל לא משנה בכל אופן זה לא דבר שהוא חד משמעי הכל תלוי בסיטואציה בזמן ובנסיבות!

sol key

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
מעניין, אני דווקא רואה הפוך, אם הנהג בורח לאישה שרודפת אחריו כל הנוסעים מתקוממים וצועקים על הנהג עצור! ומוחים על כך שהוא אכזר ורע...
דווקה לי כבר קרה 3 פעמים שרצתי לתחנה ופיספסתי את הנהג בשניה ובכל אופן הנהג פתח לי את הדלת שאכנס.

מקצה הארץ-:)

משתמש מקצוען
דווקה לי כבר קרה 3 פעמים שרצתי לתחנה ופיספסתי את הנהג בשניה ובכל אופן הנהג פתח לי את הדלת שאכנס.
זה כל כך כואב עצוב לראות אנשים רצים לתחנה ומנסים לתפוס אותו.. תמיד אני נושא תפילה בלב שיספיקו שיהיה איזה עיכוב לנהג..

תודה לה' שכבר כמה שנים טובות שאיני יודע מה זה תח"צ!

אבל ממרפסת ביתי תדיר אני קולט את המלחמה השקטה בין הנוסעים לאוטובוס המסכן שאם היה יכול לדבר כמו האתון של בלעם (!) היה צועק די!! הרסתם לי את הגב.. מה אתם רוצים ממני? אני סך הכל מובל בידי נהג תורן..

sk1203

משתמש מקצוען
נ.ב. אני בשבוע שעבר היה לי עיכוב בעבודה ופספסתי בחצי דקה את האוטובוס (לא הייתי רוצה שיעכבו את כולם בשבילי) הגעתי לרכבת הבאה ובגלל שהיה קבוצת תיירים גדולה היא התעכבה ובשניה שהגעתי לרציף בתחנה מרכזית האוטובוס עזב וחיכתי שעה, אז אמנם העיכוב היה בגלל משהו נורמלי אבל אם הוא היה בגלל בחורצ'יק שהחליט להיות בעל חסד זה היה על חשבוני.
אוקי
אז אתה בעצם אומר שכשקבוצת תיירים עולה לרכבת ומעכבת אותה זה נורמלי,
וכשאישה שממהרת לעבודתה/ לילדיה וצריכה להגיע עם הרכבת בזמן כדי להספיק את האוטובוס שיספיק את האוטובוס הביתה זה לא נורמלי
תקן אותי אם אני טועה

hishtadlut

משתמש פעיל
אוקי
אז אתה בעצם אומר שכשקבוצת תיירים עולה לרכבת ומעכבת אותה זה נורמלי,
וכשאישה שממהרת לעבודתה/ לילדיה וצריכה להגיע עם הרכבת בזמן כדי להספיק את האוטובוס שיספיק את האוטובוס הביתה זה לא נורמלי
תקן אותי אם אני טועה
ברכבת יש כללים ויש זמנים
אם היו בתחנה בזמן קבוצת תיירים הרכבת תתעכב והנהג לא יסגור את הדלתות, והבעיה היא שלי שלא יצאתי ברכבת הקודמת
אם יש אשה שמגיעה לתחנה אחרי סגירת הדלתות הבעיה היא שלה ואני לא אמור לחכות עכשיו שעה בשביל השש דקות שלה (לא בטוח שיש לה תור שחיכתה לו חצי שנה, אנשים רצים לרכבת תמיד)

משתמש מקצוען
אנשים רצים לרכבת תמיד
והחרדים (גם אני כזה ב"ה, אבל לא נראה לי שאני רץ) בכלל, תמיד רצים.. לאן הם תמיד ממהרים??
בר' עקיבא בב"ב, בגאולה, במרחבי הקניות..
זו תופעה שאין לה אח ורע!

דודה שלי תמיד שהיתה מגיעה לב"ב היתה נכנסת ללחץ חוזרת לביתה עם מיגרנה מהתזזיות של החבר'ה.. באמת לא ברור??!!

הנשר הגדול

משתמש צעיר
לרכבת קלה בבוקר יש סדר מסודר
זה נראה למישהו נורמלי לעשות ענין מכמה רגעים שלרוב לא עושים נזק זה מתבקש מכלל נוסעי הרכבת להסכים לזה וכן גם פותח האשכול היה צריך לעשות את זה בעצמו זה להפוך זבוב לפיל כנראה הכעס שלו על האיחור לעבודה פגע בו בשיקול דעת והוא מיד כתב את האכול וזה רק אחרי הלדון לכף זכות
נ.ב. אם הוא עצר את הדלת יותר מהמקובל זה לא בסדר

hishtadlut

משתמש פעיל
והחרדים (גם אני כזה ב"ה, אבל לא נראה לי שאני רץ) בכלל, תמיד רצים.. לאן הם תמיד ממהרים??
בר' עקיבא בב"ב, בגאולה, במרחבי הקניות..
זו תופעה שאין לה אח ורע!

דודה שלי תמיד שהיתה מגיעה לב"ב היתה נכנסת ללחץ חוזרת לביתה עם מיגרנה מהתזזיות של החבר'ה.. באמת לא ברור??!!
אשתי לומדת נהיגה והמורה דיבר איתה על אישה שהולכת בכביש עם עגלה אשתי שאלה אותו איזו אישה הולכת בכביש עם עגלה אז הוא אמר לה "אף פעם לא היית בגאולה?"

גלילאי

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
בלת"ק
פעם הבאה תיקח בחשבון שיש אנשים צדיקים שעושים חסדים ואכפת להם מאחרים
ולכן תיקח את הרכבת המוקדמת יותר
או לכהפ"ח לפי דבריך שיש אנשים רעים שעושים חסדים על חשבון אחרים

hishtadlut

משתמש פעיל
בלת"ק
פעם הבאה תיקח בחשבון שיש אנשים צדיקים שעושים חסדים ואכפת להם מאחרים
גם לי היה עיכוב בדיוק כמו לאשה שרצה ולכן פספסתי את הרכבת הקודמת ועכשיו בגלל שעיכבו לה את הרכבת אני צריך לחכות שעה

נ.ב. אני בשבוע שעבר היה לי עיכוב בעבודה ופספסתי בחצי דקה את האוטובוס (לא הייתי רוצה שיעכבו את כולם בשבילי) הגעתי לרכבת הבאה ובגלל שהיה קבוצת תיירים גדולה היא התעכבה ובשניה שהגעתי לרציף בתחנה מרכזית האוטובוס עזב וחיכתי שעה, אז אמנם העיכוב היה בגלל משהו נורמלי אבל אם הוא היה בגלל בחורצ'יק שהחליט להיות בעל חסד זה היה על חשבוני.

טחינה גולמית

משתמש מקצוען
מעלה עוד נקודה למחשבה-
בתור הולכי רגל חשבתם פעם שכשאוטובוס עוצר לכם במעבר חציה אתם בעצם מעכבים 50 נוסעים??

יצא לי להכיר יהודי יקר שכשהוא עומד במעבר חציה ואוטובוס מתקרב הוא פשוט לוקח צעד אחורה.... כי למה שאוטובוס מלא נוסעים יעצור ויחכה לכבודו?!!

משתמש מקצוען
מעלה עוד נקודה למחשבה-
בתור הולכי רגל חשבתם פעם שכשאוטובוס עוצר לכם במעבר חציה אתם בעצם מעכבים 50 נוסעים??

יצא לי להכיר יהודי יקר שכשהוא עומד במעבר חציה ואוטובוס מתקרב הוא פשוט לוקח צעד אחורה.... כי למה שאוטובוס מלא נוסעים יעצור ויחכה לכבודו?!!
יהודי מורם מעם! אך ודאי שזה חובתו של כל נהג לעשות כן ולציית לכללי הבטיחות והנהיגה הנכונה...
מוגש מטעם הרלב"ד - :);)

D

Deleted member 107321

אורח
מעלה עוד נקודה למחשבה-

העגלה המלאה והריקה.
מוכר לכם?

RUSI10

משתמש מקצוען
אבל קחו בחשבון שלתפוס את הדלת לבן אדם שרץ זה לא משהו שמגיע לאחר מחשבה אלא אינסטינקט, ואני אישית הייתי מעדיפה להיות בחברתם של אנשים זה האינסטינקט שלהם מאשר בחברתם של אנשים שמתחילים לחשבן רווח והפסד להם ולשאר הנוסעים

אני הייתי באוטובוס שנדחף לנתיב השני ועיצבן את הנהג המכונית הנעקףשנסע שם.
אותו הנהג רדף אחרי האוטובוס, עקף אותו לפני הרמזור באלכסון, ונתן לכל יושבי האוטובוס לחכות 2 סבבים של רמזור אדום (כולל שורת המכוניות שמאחור.......) מה שנקרא "צדק צדק תרדוף".....

וזה שעוצר טרמפ באמצע הכביש, ומעכב את כל אלו שאחריו???
באמת מעצבן.
אבל אולי עדיף מעכב בגלל חסד ולא מעכב בגלל כבוד מנופח..
(ואגב, אני לא מצדיקה אף אחד מהם..)

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה