בקשה זה אתה שתפסת היום את הדלת של הרכבת הקלה לאישה שרצה?

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
מצב
הנושא נעול.

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
למישהו שרץ כל עוד רוחו בנפשו חצי דקה אא"כ הוא סליחה על המילים סדומניק ואגואיסט ובכאלה אנשים זה לא דרך העולם.
הבעיה שלאורך המסלול יש עשרים כאלו, וזה עשר דקות איחור,
לך לא איכפת יש אנשים שבשבילם זה קריטי העשר דקות האלו.
אני מאוד משתדל לא לעכב אוטובוסים בכלל ולא לרוץ אחרי נהגים,
לא רוצה לתת לנהג את ההרגשה של להיות האיש הרע בגלל שאני לא הייתי בזמן בתחנה
(אלא אם כן מדובר באמת בנהג שהקדים לבוא לפני הזמן, או בתדירות קו נמוכה או סמוך לשבת וכדומה)

ZX

משתמש פעיל
ברפרוף מהיר על כל האשכול המשעשע / מרתק הזה
עלתה לי תובנה אחת -

ישנם אנשים שרואים את עצמם ורק את עצמם, כקורה משהו שמיטיב עמם / בני משפחה / קרוב / ידיד - הדבר הוא נפלא / ראוי להערכה / מושלם וכו' אך במידה ולא - פשע / חוצפה / זעזוע וחלחלה ....

אני מבין לליבו של אותו בעל מסור שכואב את כאבה ותסכולה של אשתו (וזה כבר דבר ראוי להערכה ההשתתפות שלו ברגשות אשתו!...)
אך קודם כל אם זה קורה כבר מספר פעמים ראוי להמליץ - כבעל דואג ואכפתי כמוך - לצאת כחמש דקות יותר מוקדם....
בנוסף - לדעתי הקטנה -
גם לי , כמו לכל אחד, קורה שאנשים שונים עושים עוולות שונות ומגוונות קטנות וגדולות
מה אני עושה -
כשהעוולות הם ממש עם היזק כספי, אני כמובן עושה ככל שביכולתי להשיבם
וכשהעוולות הם רגשיות / נסיבתיות, אני משתדל להבליג ולדון לכף זכות, אם צריך אני משתדל לשתף אדם קרוב ע"מ לנקות את כל כאבי ליבו, ויבורך פורום פרוג שלפעמים מסייע לכל מיני אנשים בעניין....
מכאן ואילך - ממליץ לכולם לקחת את הדברים בפרופורציה הנכונה...

וממולץ באופן אישי ל@יהודי-פשוט לזכור שאנחנו עדיין אנשים פשוטים ואין מקומנו לתקן את העולם... מוטב לנסות קודם את עוולות עצמנו :rolleyes:

וצריך כבר להתקדם, כי התסכול הזה תופס אותך יותר מידי שעות מהבוקר....
אתה חייב להרוס כל דיון בהחלטה שהיא אמצע כלו' לא לכאן ולא לכאן;););)

ZX

משתמש פעיל
הבעיה שלאורך המסלול יש עשרים כאלו, וזה עשר דקות איחור,
לך לא איכפת יש אנשים שבשבילם זה קריטי העשר דקות האלו.
אני מאוד משתדל לא לעכב אוטובוסים בכלל ולא לרוץ אחרי נהגים,
לא רוצה לתת לנהג את ההרגשה של להיות האיש הרע בגלל שאני לא הייתי בזמן בתחנה
(אלא אם כן מדובר באמת בנהג שהקדים לבוא לפני הזמן, או בתדירות קו נמוכה או סמוך לשבת וכדומה)
זאת אומרת שכל אחד פועל לפי "מדדי הצדק" שלו. מה הוא חושב שזה הגיוני ומה לא.

מאטל

משתמש פעיל
אתה חייב להרוס כל דיון בהחלטה שהיא אמצע כלו' לא לכאן ולא לכאן;););)
אמת,
מה לעשות זה העולם,
ועל זה ישנה פתגם "האמת היא אי שם באמצע"
רק שלפעמים אנחנו שוכחים את זה קצת....;)

• תודה
Reactions: ZX

יהודי-פשוט

משתמש סופר מקצוען
ברפרוף מהיר על כל האשכול המשעשע / מרתק הזה
עלתה לי תובנה אחת -

ישנם אנשים שרואים את עצמם ורק את עצמם, כקורה משהו שמיטיב עמם / בני משפחה / קרוב / ידיד - הדבר הוא נפלא / ראוי להערכה / מושלם וכו' אך במידה ולא - פשע / חוצפה / זעזוע וחלחלה ....

אני מבין לליבו של אותו בעל מסור שכואב את כאבה ותסכולה של אשתו (וזה כבר דבר ראוי להערכה ההשתתפות שלו ברגשות אשתו!...)
אך קודם כל אם זה קורה כבר מספר פעמים ראוי להמליץ - כבעל דואג ואכפתי כמוך - לצאת כחמש דקות יותר מוקדם....
בנוסף - לדעתי הקטנה -
גם לי , כמו לכל אחד, קורה שאנשים שונים עושים עוולות שונות ומגוונות קטנות וגדולות
מה אני עושה -
כשהעוולות הם ממש עם היזק כספי, אני כמובן עושה ככל שביכולתי להשיבם
וכשהעוולות הם רגשיות / נסיבתיות, אני משתדל להבליג ולדון לכף זכות, אם צריך אני משתדל לשתף אדם קרוב ע"מ לנקות את כל כאבי ליבו, ויבורך פורום פרוג שלפעמים מסייע לכל מיני אנשים בעניין....
מכאן ואילך - ממליץ לכולם לקחת את הדברים בפרופורציה הנכונה...

וממולץ באופן אישי ל@יהודי-פשוט לזכור שאנחנו עדיין אנשים פשוטים ואין מקומנו לתקן את העולם... מוטב לנסות קודם את עוולות עצמנו :rolleyes:

וצריך כבר להתקדם, כי התסכול הזה תופס אותך יותר מידי שעות מהבוקר....
דבר ראשון תודה על הפרגונים

אז כמו שכתבתי
א ישנה מטפלת שמתחילה ב...
ב מה שרציתי זה לא לכעוס
אלה שאנשים יבינו
שלפעמים עיכבת משהו בחצי דקה והנה הוא איחר לעבודה בחצי שעה
ולכן המבט הזה שהנה הוא רץ (תזכורת הוא או איחר או לא חישבן את הזמן שהרכבת יוצאת)
וזה כולה חצי דקה
זה לא ככה
וכמו שכתבתי אין אני מתלונן על הרץ חלילה אלה על האיש שקבע שהרץ קודם לי

גלילאי

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
ואולי גם מי שעצר את רכבו להעלות אדם (אולי אפי' זקן) להביאו טרמפ לביתו אמור לעשות חשבון כזה שהתנועה מאחור מתעכבת ועי"ז מישהו מאחר לעבודה/בדיקה/טיול וכו'?!
ואולי המכניס אורח לביתו וקונה בסופר מטעמים ומעכב את התור בעוד דקות יקרות לאלו שמאחרים לעבודה/בדיקה/טיול וכו'?!
ואולי המבקרים חולים בבית החולים או אסירים בבית הסוהר לשמחם ולעודדם ממלאים את הכביש בעוד רכב שתפס את הרמזור לאותו אחד שממהר לעבודה/בדיקה/טיול וכו'?!

א"כ אין לדבר סוף ותמה מצוות חסד מן העולם. וחס להם לזרעו של אאע"ה לומר כך!

יהודי-פשוט

משתמש סופר מקצוען
ואולי גם מי שעצר את רכבו להעלות אדם (אולי אפי' זקן) להביאו טרמפ לביתו אמור לעשות חשבון כזה שהתנועה מאחור מתעכבת ועי"ז מישהו מאחר לעבודה/בדיקה/טיול וכו'?!
ואולי המכניס אורח לביתו וקונה בסופר מטעמים ומעכב את התור בעוד דקות יקרות לאלו שמאחרים לעבודה/בדיקה/טיול וכו'?!
ואולי המבקרים חולים בבית החולים או אסירים בבית הסוהר לשמחם ולעודדם ממלאים את הכביש בעוד רכב שתפס את הרמזור לאותו אחד שממהר לעבודה/בדיקה/טיול וכו'?!

א"כ אין לדבר סוף ותמה מצוות חסד מן העולם. וחס להם לזרעו של אאע"ה לומר כך!
מצחיק בקושי
בן אדם שעוצר את התנועה הוא מסכן חיי אדם ואין זה קשור לאשכול
שימוש נורמטיבי לצורך חסד
מבורך
ואידך זיל גמור

גלילאי

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מצחיק בקושי
בן אדם שעוצר את התנועה הוא מסכן חיי אדם ואין זה קשור לאשכול
שימוש נורמטיבי לצורך חסד
מבורך
ואידך זיל גמור
למה? תצחק בפה מלא ולא בקושי! אבל לא דברתי על לעצור באמצע אוטוסטרדה...

יהודי-פשוט

משתמש סופר מקצוען
כל אחד אומר שהוא מחליט מה נקרא נורמה..... נו באמת.....
לקנות במכולת זו זכותי
אני משלם בכסף מלא
לנסוע בכביש כנ"ל
לעומת זאת כשהדלת אמורה לסגור בהגדרה אני חב לאחריני
לא מופקע שעוד כמה ימים נראה אשכול חדש של @יהודי פשוט תחת הכותרת " זה אתה שאמרת לנהג לנסוע בעוד אישה רצה לכיוון התחנה"? בגללך היא הפסידה את התור וכו'
בקיצור הכול פוזיציה!
ברור שאני בפוזיציה
השאלה מה הייתי עושה בפוזיציה השניה
אז כיוון
שהשבוע אנשים עקפו אותי בתור לאוטובוס
ולא פתחתי אשכול כיוון שהבנתי שחייהם קודמים
המסר שלי הוא רק איך להסתכל על חסד

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
זאת אומרת שכל אחד פועל לפי "מדדי הצדק" שלו. מה הוא חושב שזה הגיוני ומה לא.
לדעתי גם היושבים באוטובוס מסכימים לזה וזה לא ישנה להם כל כך העשר דקות האלו וכופים על מידת סדום...

גלילאי

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
שימוש נורמטיבי לצורך חסד
מבורך
ואידך זיל גמור
ולעצור לרגע את הרכבת זה השימוש הנורמטיבי ביותר לעזרה הדדית לאדם שאינך מכיר, אה, אולי יש מי שיתכן שניזוק, זה אמנם מבאס אבל כל עוד הינך חי בחברת בני אדם עם צרכים בסיסים ואלמנטרים, והרי לא מדובר במשהו חריג שחב לאחריני, אז תעשה את החסד המוטל עליך, ואת שאר הדברים הנגזרים מזה שאין יכולת לשער, השאר בידו של הקב"ה שמדד את העוגמ"נ המדוייקת לכל אדם באשר הוא!
אין לי ספק שאותו אחד שעצר את הרכבת יזכה לשכר רב עבור מצוות החסד.
להזיק לחבר במזיד זה דבר אסור ובזה לא יועיל חשבונות אמונה, אך כשהאדם הןלך בתום ומתכוון לטוב ואין לו את הכלים לדעת שאולי מישהו בסוף יינזק ממעשיו, אין עליו שום תלונה.
ואינו צריך לחשוב שאולי יש מישהו שיתכן שניזוק בעוד שהוא רואה בחוש את מי שוודאי ניזוק בגלל שהנהג בורח לו...
ואתה היהודי הפשוט מבין את זה כנראה ג"כ, אך עכשיו זה פגע בך ולכן אתה מרגיש אחרת. זה טבעי לגמרי. גם אני במקומך הייתי מרגיש וחש כך, אך זה עדיין לא משנה את האמת האבסולוטית!
כן נלענ"ד

החכמה צודקת

משתמש מקצוען
כל חסד הוא על חשבון משהו
לא מובטלים עושים חסדים..

השבוע ירד מוקדם בבוקר מבול באזורנו
הייתי בדרך לעבודה
נכנסה קריאה של "ידידים" לעזרה - לקחתי
סטיתי מנתיבי ונסעתי לעזור לנהג
היה מבול כפשוטו
הנחתי שקית אשפה על הראש..ועזרתי לנהג..
כשסיימתי בהצלחה ב"ה הייתי רטוב עד לשד עצמותי
כל הבוקר במקום לעבוד חיפשתי רק איך לייבש את הבגדים..
ברור,
חסד שבנאדם עושה זה על חשבונו
ולכן הוא יקבל שכר,
אבל מי שמעכב
עושה זאת לא רק על חשבונו אלא גם על חשבון שאר הנוסעים

יהודי-פשוט

משתמש סופר מקצוען
ואינו צריך לחשוב שאולי יש מישהו שיתכן שניזוק בעוד שהוא רואה בחוש את מי שוודאי ניזוק בגלל שהנהג בורח לו...
זו בדיוק הנקודה הנהג לא בורח זה הזמן שלו לצאת
עכשיו יש שאלה האם לעכב את כל מי שהגיע בזמן בשביל מישהו שאיחר
לא לדאוג הוא יהודי חכם..
הוא יודע שבעבור השעה שאני לא עובד שעולה לו כמה גרושים..
הוא שותף מלא לחסד שלי בלי להתרטב..
אדרבה
אם הוא מודע ומסכים אשרי חלקו בזה ובבא
אני מדבר על מקרה שאתה לא מסוגל לקחת בחשבון את תוצאות מעשיך
וגם לא לשאול את מי שניזוק מזה
וכן יש כאלה שחצי שעה של עבודה היא לא כמה גרושים אלה לחם וחלב

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
אין מצוה לעשות חסד כאשר אני מפסיד יותר ממה שהשני מרויח (למשל להפסיד יום עבודה של מאות שקלים בשביל להחזיר לחבר עט ששווה שקל).
ולכן אם תחבר את ההפסד הכספי שנגרם לכל נוסעי הרכבת יצא שזה גזל בלי מצוות חסד.
אם תגבה מכל נוסע 10 אגורות תוכל לממן למאחר הזה מונית ספיישל בכבוד עד בני ברק.
אבל הם מפסידים הרבה יותר.

פונביז'ער

משתמש צעיר
מרפרוף חלקי באשכול, לא כ"כ שמו לב להדגשה שמדובר ברכבת, שבה הזמנים קצת יותר מדויקים לא ברמה של של רכבת בשוויץ אבל בכ"ז. ואין כ"כ מקום להשוואה לאוטובוס ששם באמת חסר טעם לבנות על דיוק של דקות.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה