בקשה זה אתה שתפסת היום את הדלת של הרכבת הקלה לאישה שרצה?

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
מצב
הנושא נעול.

sk1203

משתמש מקצוען
בלת"ק חלקי
לכל אלה שזועמים על העיכוב של 2 דקות ברכבת -
תצאו כמה דקות מוקדם יותר.
(כאחת שנוסעת כל בוקר בדרכים בינעירוניות וכל דקה של איחור בעייתית לי,
כשאני רואה שזה פוגע לי בזמנים אני לא זועמת על מי/מה שמעכב את האוטובוס
אלא מקבלת על עצמי בעזרת השם ובלי נדר לסוע באוטובוס מוקדם יותר והפער הוא קצת יותר מ10 דקות...
לא אומרת שזה קל, לפעמים זה דורש התארגנות יותר מוקדמת, אבל לרוב זה אפשרי)

hishtadlut

משתמש פעיל
יש פה טענה שמי שנוסע ברכבת אמור לצאת מראש כמה דק' מוקדם
ברכבת נוסעים מאות בני אדם, מתוכם יש בטח אחד שלחוץ בזמן (הוא יצא מהבית רבע שעה מוקדם אבל האוטובוס דילג לו בתחנה) וזה שתופס בדלת מעדיף את האשה שרצה ולא אותו כי הוא עובד עם הרגש ולא עם השכל.

sk1203

משתמש מקצוען
יש פה טענה שמי שנוסע ברכבת אמור לצאת מראש כמה דק' מוקדם
ברכבת נוסעים מאות בני אדם, מתוכם יש בטח אחד שלחוץ בזמן (הוא יצא מהבית רבע שעה מוקדם אבל האוטובוס דילג לו בתחנה) וזה שתופס בדלת מעדיף את האשה שרצה ולא אותו כי הוא עובד עם הרגש ולא עם השכל.
ובכלל עדיף לקבוע כלל שאסור לתפוס דלתות וככה נוסעי הרכבת יוכלו לבנות יותר על הזמנים ונחסוך לכולם כמה דקות כל יום
וגם אותה אישה שרצה אולי יצאה רבע שעה מוקדם יותר, ואולי דילג לה האוטובוס בתחנה, או שסתם הוא נתקע בפקק,
ואולי בדיוק היא ירדה מהאוטובוס בשניה האחרונה, ובדיוק התחלף הרמזור.
אז קל מאוד להתעצבן (ובשעת מעשה זה גם מה שאני עושה) ,
אבל בראייה של אחת שחוותה גם את ה- לרדת מהאוטובוס, ולרוץ לאוטובוס הבא, ולהתקע ברמזור ואז בפקק, ואז לרדת ולחכות ברמזור שבדיוק התחלף ולרוץ לאוטובוס השלישי שהוא האחרון שיוצא באותו יום ליעד שלי, ולפספס אותו בשנייה למרות שיצאתי שלושת רבעי שעה לפני הזמן וגם את ה- להתקע עם האוטובוס דקה וחצי רק כי מישהו תופס את הדלת למישהו שרץ לאוטובוס, ולפספס את כל הטיימינג של הרמזורים ולהתקע בתאונה שאם האוטובוס היה עובר באותו מקום שתי דקות קודם לא היינו נתקעים בה
אז - כן זה לא נעים, ומעצבן
אבל קחו בחשבון שלתפוס את הדלת לבן אדם שרץ זה לא משהו שמגיע לאחר מחשבה אלא אינסטינקט, ואני אישית הייתי מעדיפה להיות בחברתם של אנשים זה האינסטינקט שלהם מאשר בחברתם של אנשים שמתחילים לחשבן רווח והפסד להם ולשאר הנוסעים

אלעזר פרידמן

משתמש פעיל
@יהודי פשוט
בפעם הבאה אם יצא למישהו כאן לתפוס ת'דלת של הרכבת/האוטובוס
יהיו לו כ"כ הרבה לבטים וספקות בעניין
שהאוטובוס/ הרכבת כבר מזמן יסעו הלאה...

שזה פשוט שזה ישפיע איכשהוא ;)
ומצד שני: אנשים יפסיקו לסמוך על הזמנים של הרכבת כי אולי יעכבו אותה

הגולם החולם

משתמש מקצוען
בזכותך
למרות שחישבתי את הרכבת המדויקת
הגעתי שלוש דקות מוקדם
הרכבת לקח לה שתי דקות מיותרות
איחרתי את האוטובוס הבינעירוני
ואיחרתי בחצי שעה לעבודה
אז תודה
זה לא קרה לי אלה לאשתי
ולא היום אבל 4 פעמים בשבועיים האחרונות
וכן היא כבר לא בונה על זמנים
100 אחוזי הסכמה
אל תעשו טובה לאחד שתיים על חשבון מאות שבתוך הרכבת
לא תודה

sk1203

משתמש מקצוען
ומצד שני: אנשים יפסיקו לסמוך על הזמנים של הרכבת כי אולי יעכבו אותה
אבל זה לא בגלל האשכול,
אם זה באמת מצב קבוע כמו שנראה לפי האשכול שכל בוקר אנשים מעכבים את הרכבת - אז אנשים היו צריכים להבין את זה מזמן.
הבקשה פה היא לחשוב לפני שעוצרים את הרכבת, שזה דבר קצת לא הגיוני כי אני לא מכירה יותר מדי אנשים שהופכים בדעתם האם להפעיל את האינסטינקטים שלהם או לא

הגולם החולם

משתמש מקצוען
אגב
אני קיבלתי על עצמי לפני כמה שנים קבלה שמחזיקה רוב הזמן
אם אני לא ממהר באמת אלא רק בגלל שאני לא רוצה שהדרך תקח לי הרבה זמן
אני לא רץ אחרי אוטבוסים ויהי מה!!!!!!!!!!!!!!!!!
וזה שווה
זה רוגע
הרי אלו שרצים לרכבת לפעמים יש כל שלוש דקות רכבת ובכל זאת רצים
למה?
זה הטבע
אבל כדאי לשנות את זה

אלעזר פרידמן

משתמש פעיל
אגב
וזה שווה
זה רוגע
למה?
זה הטבע
אבל כדאי לשנות את זה
זה מחדד עוד טענה: שהתסכול של לרוץ אחרי אוטובוס או רכבת ולא לתפוס אותו שווה ערך לכל התסכול של כל נוסעי הרכבת גם יחד

סווצ'אר.

משתמש מקצוען
אגב
וזה שווה
זה רוגע
למה?
זה הטבע
אבל כדאי לשנות את זה
התגובה קשורה לשם...;)

תמי'לה

משתמש מקצוען
זה אתה שהעברת היום ילד את הכביש
ואז חזרת למדרכה ממול?

אני ישבתי ברכב לפני מעבר החציה , הפסדתי את הרמזור,
בגללך הגעתי לעבודה 4 דקות מאוחר יותר.

הגעתי בדיוק שנגמר החלב בקפה אז הייתי צריך להוציא חדש מהמקרר
ולפתוח אותו.
עוד 3 דקות הלכו בגללך

בגלל העיכוב הנ"ל הבוס פגש אותי בדרך ועיכב אותי כדי לצפות בתמונות של הנכד המכוער שלו.
עוד 7! דקות שאם לא אתה, היית חוסך
בינתיים הקפה התקרר, חזרתי להכין חדש

בגללך!

כח הרצון

משתמש מקצוען
רוב האנשים ברכבת פולטים אוף עצבני כאשר הדלת נתפסת
מעניין, אני דווקא רואה הפוך, אם הנהג בורח לאישה שרודפת אחריו כל הנוסעים מתקוממים וצועקים על הנהג עצור! ומוחים על כך שהוא אכזר ורע...

hishtadlut

משתמש פעיל
וגם אותה אישה שרצה אולי יצאה רבע שעה מוקדם יותר, ואולי דילג לה האוטובוס בתחנה, או שסתם הוא נתקע בפקק,
ואולי בדיוק היא ירדה מהאוטובוס בשניה האחרונה, ובדיוק התחלף הרמזור.
אז קל מאוד להתעצבן (ובשעת מעשה זה גם מה שאני עושה) ,
אבל בראייה של אחת שחוותה גם את ה- לרדת מהאוטובוס, ולרוץ לאוטובוס הבא, ולהתקע ברמזור ואז בפקק, ואז לרדת ולחכות ברמזור שבדיוק התחלף ולרוץ לאוטובוס השלישי שהוא האחרון שיוצא באותו יום ליעד שלי, ולפספס אותו בשנייה למרות שיצאתי שלושת רבעי שעה לפני הזמן וגם את ה- להתקע עם האוטובוס דקה וחצי רק כי מישהו תופס את הדלת למישהו שרץ לאוטובוס, ולפספס את כל הטיימינג של הרמזורים ולהתקע בתאונה שאם האוטובוס היה עובר באותו מקום שתי דקות קודם לא היינו נתקעים בה
אז - כן זה לא נעים, ומעצבן
אבל קחו בחשבון שלתפוס את הדלת לבן אדם שרץ זה לא משהו שמגיע לאחר מחשבה אלא אינסטינקט, ואני אישית הייתי מעדיפה להיות בחברתם של אנשים זה האינסטינקט שלהם מאשר בחברתם של אנשים שמתחילים לחשבן רווח והפסד להם ולשאר הנוסעים
בן אדם צריך לדעת לשלוט באינסקינטים שלו ולעשות מה שנכון
אתה לא צריך להיות מאלו שעושים את החשבונות יש לנו פה @יהודי פשוט שהאיר לנו את העיניים

נ.ב. אני בשבוע שעבר היה לי עיכוב בעבודה ופספסתי בחצי דקה את האוטובוס (לא הייתי רוצה שיעכבו את כולם בשבילי) הגעתי לרכבת הבאה ובגלל שהיה קבוצת תיירים גדולה היא התעכבה ובשניה שהגעתי לרציף בתחנה מרכזית האוטובוס עזב וחיכתי שעה, אז אמנם העיכוב היה בגלל משהו נורמלי אבל אם הוא היה בגלל בחורצ'יק שהחליט להיות בעל חסד זה היה על חשבוני.

סווצ'אר.

משתמש מקצוען
תכלס אני מבין את התסכול שאתה בלחץ של זמן להגיע למקום לפעמים פשוט בא לך ללחוץ על הדוושה של הנהג....
שיזוז כבר....
אבל בשביל זה צריך לקחת דקות ספר מאשר לשבת לחוץ על כל עיכוב קטן....

hishtadlut

משתמש פעיל
תכלס אני מבין את התסכול שאתה בלחץ של זמן להגיע למקום לפעמים פשוט בא לך ללחוץ על הדוושה של הנהג....
שיזוז כבר....
אבל בשביל זה צריך לקחת דקות ספר מאשר לשבת לחוץ על כל עיכוב קטן....
ש פה טענה שמי שנוסע ברכבת אמור לצאת מראש כמה דק' מוקדם

מקצה הארץ-:)

משתמש מקצוען
העולה מכל האמור:
שכולם צודקים, השאלה באיזה סיטואציה.. כל אחד לקח את הדין מותר או אסור לפי הדוגמא שלו..
ברור שלא עושים חסד על חשבון אחרים. ויש על כך גם במקורותינו.. איני חושב שיש כאן מי שמפקפק בזה.

טוב שבעירנו הרכבת לא עוברת כך שאין מי שיתפוס את דלתותיה ויהרוס את ציריה..........

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה