בקשה זה אתה שתפסת היום את הדלת של הרכבת הקלה לאישה שרצה?

מצב
הנושא נעול.

הנשר הגדול

משתמש צעיר
בזכותך
למרות שחישבתי את הרכבת המדויקת
הגעתי שלוש דקות מוקדם
הרכבת לקח לה שתי דקות מיותרות
איחרתי את האוטובוס הבינעירוני
ואיחרתי בחצי שעה לעבודה
אז תודה
ברכבת מלא פעמים אנשים תופסים דלתות זה דבר שהיית צריך לקחת בחשבון כמובן אם הוא תפס את זה הרבה מידי זמן זה לא בסדר

דוּבי

משתמש מקצוען
לדעתי מי שתפס את הדלת עשה את זה נטו בשביל לעזור לשני הוא לא היה מודע שזה יפגע בנהג ובנוסעים ועל זה(y)
לעומת זאת איך שאתם הצגתם את זה כאילו יש איזה אנשים שעושים חסדים על חשבון אחרים זה ממש לא כך(n)
(ואגב אני גם פעם בקשתי מהנהג לעצור למישהו שרץ וכשהוא הסביר לי כמה זה מזיק לו הפסקתי להילחם אבל אני תמיד מבקש.) :)

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
שמעתי פעם שלא רק לא לתפוס,
גם אם מישהו יצא מאוחר מהבית ומתפלל: "יהי רצון שהאוטובוס יאחר היום כדי שאספיק אותו"
הוא אגואיסט ומזיק לכל הנוסעים שיאחרו בגלל התפילה שלו.
ואפילו אם תפילתו לא התקבלה, הטבע שלו נשחת והפך להיות אנוכיי ולא מתחשב.

shali

משתמש מקצוען
אין פה אפילו צד של חילוק
נכון שהעיכוב נוגע אליך זה יותר קשה אבל בא ניהיה הוגנים בימינו\במדינה שלנו לא מתכננים את הזמן 'על הדקה'
אשרי האיש שעשה את החסד-להגיד שז על חשבון אחרים-קצת מופרך
בקיצור להאמין שהסדר יום שלנו מתנהל בידי שמים ולא בידי בנ"א שעצר את הדלתות...

יהיה בסדר !!!!!!!

משתמש מקצוען
אני חושב שנעשה פשרה.............:unsure:

כשאני רץ לאוטובוס ...... בכל הכח בדקה ה- 99 אז כל מי שבאוטובוס [ בבבקשה , מתחנן ] נא להחזיק את הדלתות פתוחות שאוכל לצנוח צניחה חופשית לתוך האוטובוס ! וכמובן לפנות את המושב הקדמי !!!! פליזזזזז..

אבל אם אני יושב כבר באוטובוס וסיימו לעלות ..? ומישהו רץ......?? הרגע !!! אבל הרגע !!! לסגור ת - דלתות שניה אחת לא להתעכב !!!!!!!!!!:mad:ברור ?!
טוב לא ?? :sleep:

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
דבר אחד לא הבנתי.
בנ"א מסתמך על תחבורה ציבורית ומתכנן סדר יום על דקות?

שוויץ זה כאן.
לו יהי.
אם זה היה אדם בודד אין בעיה.
אבל כל אחד חושב שהוא יהיה היחיד ולא יקרה כלום.
זה תרבות רווחת לצערנו, כמו גם בבחירות שכל אחד מתרץ שממילא קול אחד לא מעלה ולא מוריד.

noam1

משתמש מקצוען
למי שלא הבין יש הבדל גדול בין אוטובוס לרכבת
רכבת קלה יוצאת בזמן מדוייק ומקבלת עדיפות ברמזורים הדבר היחיד שמעכב אותה זה האנשים.... בשעות הבוקר לפני העומס הגדול אפשר לדעת בדיוק מתי יוצאים ומתי מגיעים

אנשים שנוסעים קבוע לעבודה יודעים בדיוק באיזו דקה הרכבת תעבור בתחנה שתביא אותם בדיוק בזמן לעבודה או לתפוס את האוטובוס ויש כאלו שגם יוצאים ברכבת הקלה בשעה מדוייקת לטפוס את הרכבת הכבדה שגם יוצאת בידוק בזמן....

זכורני שכשהייתי צעיר ונסעתי שבתות לאוטובוס תמיד הייתי מחכה לו לפני הזמן אבל תמיד היו כאלו שהיו מעכבים את הנהג בזמן שהאישה עדיין לא יצאה מהבית... או שהיו בכוונה שמים שעה את העגלה בכוונה עד ששאר המשפחה תגיע

D

Deleted member 107321

אורח
בזכותך
למרות שחישבתי את הרכבת המדויקת
הגעתי שלוש דקות מוקדם
הרכבת לקח לה שתי דקות מיותרות
איחרתי את האוטובוס הבינעירוני
ואיחרתי בחצי שעה לעבודה
אז תודה
זה לא קרה לי אלה לאשתי
ולא היום אבל 4 פעמים בשבועיים האחרונות
וכן היא כבר לא בונה על זמנים
למה לא להקדים קצת לרכבת הקודמת?
למה מי שעלה לרכבת קודם למי שרץ אל הרכבת?
שאלות כנות!

מתמטיקאי

משתמש פעיל
זה לא פשוט בכלל נניח שאני צריך שתי אוטובוסים או אוטובוס ורכבת יש לי את הרכבת השנייה פעם בשעתיים ואין לי שום אפשרות להיות שעתיים בעיר השנייה זה שעמום בזבוז זמן וגם יש לי עבודה קודם, אני יוצא באוטובוס הראשון שגם הוא לא בתדירות גבוהה, מקווה שאני יספיק את הרכבת ואז מגיע משהו שרץ ופספסתי את הרכבת, עכשיו אני צריך להוציא את הבן שלי מהמעון אבל איך אני ייקח אותו???
זה דבר שקורה המון בכל מיני סיטואציות לפעמים רק צריך לקחת מונית ולפעמים זה יותר גרוע
חוץ מזה שגמילות חסד על חשבון השני קוראים לזה גזל

עדיה שיר

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
בלת"ק

אתה באמת חושב שבגלל שההוא החזיק את הדלת אשתך איחרה לעבודה?
אתם יודעים מה... אני אחרתי לעבודה אתמול, כי אישה זקנה ירדה מהאוטובוס במשך שתי דקות והייתי לצערי תקועה מאחור... אוף, איזה עוול מצידה!
איפה אלוקים בסיפור הזה, ואיפה חישוב הזמן בצורה קצת יותר מרווחת?

עיצוב מטבחים

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
חשיבה ה
בלת"ק

אתם יודעים מה... אני אחרתי לעבודה אתמול, כי אישה זקנה ירדה מהאוטובוס במשך שתי דקות והייתי לצערי תקועה מאחור... אוף, איזה עוול מצידה!
היה אחד כזה לפני 85 שנה שאמר ועשה,
כל מי שלא יצרני נוריד אותו מהרכבת

מתמטיקאי

משתמש פעיל
בלת"ק

הדוגמא שלו באמת קיצונית

יהודי-פשוט

משתמש סופר מקצוען
ברכבת מלא פעמים אנשים תופסים דלתות זה דבר שהיית צריך לקחת בחשבון כמובן אם הוא תפס את זה הרבה מידי זמן זה לא בסדר

אני חושב שנעשה פשרה.............:unsure:

כשאני רץ לאוטובוס ...... בכל הכח בדקה ה- 99 אז כל מי שבאוטובוס [ בבבקשה , מתחנן ] נא להחזיק את הדלתות פתוחות שאוכל לצנוח צניחה חופשית לתוך האוטובוס ! וכמובן לפנות את המושב הקדמי !!!! פליזזזזז..

אבל אם אני יושב כבר באוטובוס וסיימו לעלות ..? ומישהו רץ......?? הרגע !!! אבל הרגע !!! לסגור ת - דלתות שניה אחת לא להתעכב !!!!!!!!!!:mad:ברור ?!

בלת"ק הכל.

משום מה זה הזכיר לי קצת את פרשת השבוע, על סדום שהיו מענישים את מי שהיה עושה צדקה וחסד, כי הוא 'מזיק לאחרים'.

אולי אני טועה, וזה לא ממש אותו דבר. אבל משום מה עלה לי בראש הדימוי הזה...

בלת"ק
אולי האישה שרצה גם חישבה את הזמן??? ולא רק מנסה את מזלה??

למה לא להקדים קצת לרכבת הקודמת?
למה מי שעלה לרכבת קודם למי שרץ אל הרכבת?
שאלות כנות!
ישנה שאלה
איך עושים חסד
חסד לא אמור לבוא על חשבון אף אחד חוץ ממך
או אנשים שנידבו את עצמם
לרכבת קלה בבוקר יש סדר מסודר
אני בעד לעשות חסד
אבל למה לא לחשוב על מי שניזוק מזה
איך אפשר לנדב אותי
???

יהודי-פשוט

משתמש סופר מקצוען
@יהודי-פשוט אם רק היית פותח אשכול על חסד שבא על חשבון אחרים ייתכן והיית מביא למחשבה נכונה על הנושא הזה.
כרגע מה שנראה היה מפתיחת האשכול שלך זה: אני מתוסכל ברמות, בא לי להעלות את זה בפרוג ואני משתגע מכל אותם עושי חסדים מעצבנים.
ולכן יש תגובות שלא מבינות.
חסד לא אמור לבוא על חשבון אחרים. נקודה.
אבל מי שעשה את המעשה היום, עשה אותך מתוך אינסטינקט, הוא לא חשב הרבה, הוא פשוט ראה את עצמו באותה סיטואציה וניסה לעזור.
מכאן יש לחשוב, האם נכון לעשות כך? איך אפשר למנוע זאת? איך יכולים לחשוב על עוד צדדים וכו'.
אבל לא לכעוס כ"כ על אותו אחד שכל מטרתו הייתה לטובה וכל זאת בשברירי שניות.
לא כעסתי
ביטאתי תסכול
ורציתי לעורר אותו לחשוב
החיים מלמדים אותנו להתגמש / לקבל / להכיל
זה עוזר גם לזוגיות.
מי שמדקדק מדקדקים איתו.
אולי אני גם ישלם לו על קורס בשלום בית???

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט מ'

צז מָה אָהַבְתִּי תוֹרָתֶךָ כָּל הַיּוֹם הִיא שִׂיחָתִי:צח מֵאֹיְבַי תְּחַכְּמֵנִי מִצְוֹתֶךָ כִּי לְעוֹלָם הִיא לִי:צט מִכָּל מְלַמְּדַי הִשְׂכַּלְתִּי כִּי עֵדְוֹתֶיךָ שִׂיחָה לִֿי:ק מִזְּקֵנִים אֶתְבּוֹנָן כִּי פִקּוּדֶיךָ נָצָרְתִּי:קא מִכָּל אֹרַח רָע כָּלִאתִי רַגְלָי לְמַעַן אֶשְׁמֹר דְּבָרֶךָ:קב מִמִּשְׁפָּטֶיךָ לֹא סָרְתִּי כִּי אַתָּה הוֹרֵתָנִי:קג מַה נִּמְלְצוּ לְחִכִּי אִמְרָתֶךָ מִדְּבַשׁ לְפִי:קד מִפִּקּוּדֶיךָ אֶתְבּוֹנָן עַל כֵּן שָׂנֵאתִי כָּל אֹרַח שָׁקֶר:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

משיב הרוח • אתגר 129

לוח מודעות

למעלה