מחיר למשתכן התיישבות חרדית בקצרין?

אדום ורוד

משתמש פעיל
פורסמו נתוני הזוכים בהגרלה האחרונה על פי מקומות המגורים שלהם. מעיון קל ברשימה של זוכי קצרין נראה שרוב הזוכים שם מהציבור הכללי, אבל יש גרעין חרדי די משמעותי. להערכתי - כ100-120 זוכים.
מצ"ב צילום מסך של הערים עם מספר הזוכים הגבוה ביותר:
צפה בקובץ המצורף 1390551
איך אני נכנסת לטבלה הזאת

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
איזה טבלה מסובכת , איך מוציאים ממנה מידע לפי עיר ?
זה באמת קצת מסובך:
שלב 1 - מורידים את טבלת האקסל
שלב 2 - מקישים על "הפוך עריכה לזמינה"
שלב 3 - נכנסים ללשונית האחרונה - זוכים לפי יישובי מגורים
שלב 4 - בכותרת של "הגרלה" מבטלים את "בחר הכל" ומכניסים את מספר ההגרלה הרלוונטי, ולוחצים "אישור" ומקבלים את התוצאות

איכא מאן דאמר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
פורסמו נתוני הזוכים בהגרלה האחרונה על פי מקומות המגורים שלהם. מעיון קל ברשימה של זוכי קצרין נראה שרוב הזוכים שם מהציבור הכללי, אבל יש גרעין חרדי די משמעותי. להערכתי - כ100-120 זוכים.
מצ"ב צילום מסך של הערים עם מספר הזוכים הגבוה ביותר:
צפה בקובץ המצורף 1390551
מהיכן הגעת להנחה שיש כל כך הרבה זוכים חרדיים?

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
ההערכה שלי על 100-120 זוכים חרדים מבוססת על הנתונים דלהלן:

זוכים ביישובים חרדים מובהקים:
בני ברק - 12
בית שמש - 12
ביתר עילית - 5
כוכב יעקב - 3
מודיעין עילית - 2
רכסים - 1

ביישובים מעורבים עם אחוזי חרדים גבוהים:
ירושלים - 67 זוכים - מסתבר שלפחות 40 חרדים.
צפת - 17 - מסתבר שלפחות 10 חרדים
חצור - 10 - מסתבר שלפחות 5 חרדים

בנוסף לכך יש להניח שיש גם מספר לא מבוטל של חרדים מהערים הבאות:
נתניה - 14
פתח תקווה - 12
טבריה - 7
קרית גת - 5
קרית אתא - 3
אשדוד - 3
נתיבות - 2

פרוגפרוגנדה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
תכלס משהו יכול לומר בידיעה אם זה משתלם להשקעה או לבטל את הזכיה שלי (כמה המחיר בפועל וכמה אחרי זה)
דעתי היא שאם כבר זכית לך על זה
או שתשכיר ובעוד 7 שנים תמכור
או שתגור שם עוד לפני
ואגב מחיר וילה 250 מטר בנוי שם עולה 4.5 מיליון ש"ח
כך שהמחיר שם לא כזה זול (אולי קצת בגלל האויר הטוב והנוף הפסטורלי)

האשכול לזוכים:

דעתי היא שאם כבר זכית לך על זה
או שתשכיר ובעוד 7 שנים תמכור
או שתגור שם עוד לפני

כן אבל לגור שם ממש לא מתחשק לי ולשכור ולהשכיר אני לא יודע כמה הולך שם השכירות
ולחכות 7 שנים ולמכור נראה לי שאם הרווח שיצא לי לבסוף הוא פחות מ350K אז לא שווה לי לחכות אם זה (שזה גם מונע ממני להיכנס להגרלות אחרות שוות יותר)
ואגב מחיר וילה 250 מטר בנוי שם עולה 4.5 מיליון ש"ח
כך שהמחיר שם לא כזה זול (אולי קצת בגלל האויר הטוב והנוף הפסטורלי)
כן אבל אל תשכח שיש הבדל עצום בין ווילה של 250 מטר רבוע שזה בול לנופש
לבין דירה בבניין ושיש שם עוד כ703 דירות שחלקם הגדול מחפשים שוכרים.

פרוגפרוגנדה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
כן אבל לגור שם ממש לא מתחשק לי ולשכור ולהשכיר אני לא יודע כמה הולך שם השכירות
ולחכות 7 שנים ולמכור נראה לי שאם הרווח שיצא לי לבסוף הוא פחות מ350K אז לא שווה לי לחכות אם זה (שזה גם מונע ממני להיכנס להגרלות אחרות שוות יותר)
השכירות שם יחסית גבוהה

פרוגפרוגנדה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
כן אבל השאלה אם המחיר הזה יישאר לאחר בנייה של עוד יותר מאלף דירות (בונים שם יותר מ704 וההגרלה הייתה רק על חלק מהדירות)
קשה לדעת זה בהחלט עלול ליצור הצפה
אם כי כשהעיר הופכת לגדולה היא נהיית גם יותר מבוקשת לפעמים

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען

בני ברק - 12
בית שמש - 12
ביתר עילית - 5
כוכב יעקב - 3
מודיעין עילית - 2
רכסים - 1

נתניה - 14
פתח תקווה - 12
טבריה - 7
קרית גת - 5
קרית אתא - 3
אשדוד - 3
נתיבות - 2
ניתוח אנליטי מדוייק, ככה בדיוק אנחנו עובדים!

אוסיף רק נקודה לגבי המספר הגבוה יחסית של זוכי נתניה, ייתכן שזה נובע מהמלצה שקטה שהועברה בצאנז (שוחחתי עם הבנאדם הנכון לפני כן) להירשם לקצרין.

למעשה, ביום שנדע שיש חמישים חרדים שמתכננים לגור שם, אפשר כבר להכריז על הקמת קהילה חדשה ומשגשגת

איכא מאן דאמר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית

בני ברק - 12
בית שמש - 12
ביתר עילית - 5
כוכב יעקב - 3
מודיעין עילית - 2
רכסים - 1

נתניה - 14
פתח תקווה - 12
טבריה - 7
קרית גת - 5
קרית אתא - 3
אשדוד - 3
נתיבות - 2
בית שמש היא לא ישוב חרדי מובהק, אלא עיר מעורבת עם רוב חרדי.
גם ירושלים, אחוז החרדים בה קטן מהיחס בניתוח.

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
בית שמש היא לא ישוב חרדי מובהק, אלא עיר מעורבת עם רוב חרדי.
גם ירושלים, אחוז החרדים בה קטן מהיחס בניתוח.
נכון מאד. אבל לפי כל ההערכות ההשתפות בהגרלה בקצרין לא היתה ביחס שוה בכל האוכלוסיה, אלא באחוזים גבוהים יותר בציבור החרדי מאשר בשאר הציבור הכללי, ולכן נתתי יחס גבוה יותר לחרדים

ש.ה.ע.

משתמש פעיל

כאן ביתי אל מול גולן: העיר עם תשואה של 4.5% על דירת 3 חדרים - והנוף הכי יפה בארץ​

בקצרין בירת רמת הגולן עדיין אפשר למצוא דירת 3 חדרים במחיר ממוצע של 849 אלף שקל, אם לא אכפת לכם להתרחק מהמרכז. בשנה האחרונה בוצעו רק כ-110 עסקאות בעיר, והאזור הכי מבוקש הוא רובע 10 חן. ההיצע הגבוה ביותר בעיר לדירות יד שנייה - לדירות 5 ו-6 חדרים​

מאת אסף קרביץ
04.07.23 | 15:03 עודכן לאחרונה: 06.07.23 | 15:42

קצרין (שאטרסטוק)
קצרין (שאטרסטוק)
בקצרין, הממוקמת במרכזה של רמת הגולן ובגובה של כ-300 מטר מעל פני הים, מתגוררים לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ"ס) 7,922 תושבים, נכון לסוף מאי 2023. האוכלוסייה בה גדלה בקצב גידול שנתי של ‎3.4%‏. בקצרין אוכלוסייה מגוונת של יוצאי קיבוצים ועיירות פיתוח, ותיקים ועולים, חילוניים, דתיים וקהילות חב"ד. יותר משליש מאוכלוסיית קצרין הם יוצאי ברית המועצות לשעבר ובני משפחתם.
שלשום פורסם במרכז הנדל"ן כי 37 ישובים כפריים חדשים נמצאים בשלבים שונים של בדיקות היתכנות, תכנון, שיווק והקמה. מקור חלק מהם ביוזמות של ממשלות קודמות, וכעת הקמתם בפועל מתחילה לקרום עור וגידים. אחד מהיישובים הללו, "מטר", שהקמתו עוד לא עברה בהחלטת ממשלה, צפוי לקום ברמת הגולן. השר ביקר לאחרונה במקום, והכריז כי אישור הקמתו של היישוב צפוי להתקבל בקרוב, והוא צפוי לאכלס כ-2,000 משפחות.
ישוב נוסף שהספיק לקבל לא מעט תשומת לב, עוד הרבה לפני שהעבודות בשטח יצאו לדרך הוא "רמת טראמפ" ברמת הגולן. ההכרזה על הקמתו ב-2019, לאחר שנשיא ארה"ב דאז, דונלד טראמפ, הצהיר כי ארה"ב מכירה בריבונות ישראל בגולן, לוותה ברעש תקשורתי רב.

קצרין (שאטרסטוק)
קצרין (שאטרסטוק)

נכון לשנת 2022 מתגוררות במקום כ-60 משפחות במבנים זמניים. ליישוב שמוגדר כמעורב לחילונים ודתיים יש תב"ע מאושרת ל-100 מגרשים ראשונים שנמצאים בשלבי בנייה, אך יש כוונה להכין תב"ע חדשה שתגדיל את הישוב ל-400 משקי בית. המשפחות שירצו לעבור ליישוב, יצטרכו לעבור ועדת קבלה אזורית כתנאי קבלה.
לפני כשנה וחצי, אישרה הממשלה הקודמת תוכנית להשקעה בהתיישבות ברמת הגולן ובקצרין. במסגרת ההחלטה, יושקעו מאות מיליוני שקלים בהכפלת האוכלוסייה באזור בשנים הקרובות, בשיפור איכות החיים ובפיתוח הכלכלה המקומית והאזורית ברמת הגולן. בעיקרי התוכנית - הקצאת 576 מיליון שקלים לטובת תכנון ודיור. לבירת הגולן, קצרין, מתוכננת תוספת עתידית של כ-3,300 יחידות דיור בטווח זמן של כחמש שנים.

36292_tumb_750Xauto.png

לפני כחודשיים משרד השיכון ורשות מקרקעי ישראל שיווקו 702 דירות חדשות ברובע נחלים בקצרין במסגרת הגרלת "מחיר מטרה". במסגרת המכרז שווקו דירות 3 חדרים בהחל מ-580 אלף שקל – לכל הדעות מחיר יוצא דופן.
דירות 5 חדרים - הנכס הכי מבוקש בקצרין
על פי מערכת yzer המנתחת את נתוני אתר יד2, רובע 10 חן מוביל בכמות החיפושים הייחודים בלוח יד2 בשנה האחרונה, עם מעל ל-23,700 חיפושים לרכישת דירה. לאחר מכן אזור גמלא, נווה, בתרא, רובע 11 ואפק.

36296_tumb_750Xauto.png

דירות 5 חדרים הן הנכס המבוקש ביותר בקצרין עם 22.8% מכלל הביקושים בעיר בשנה האחרונה. מיד לאחר מכן צמודות אליהן דירות 4 חדרים עם 21.7% מכלל הביקושים בעיר בשנה האחרונה, ואז דירות 3 חדרים ודירות 2 חדרים עם כ-20%. לבסוף דירות 6 חדרים עם כ-16% מהחיפושים.

36301_tumb_750Xauto.png

בהתבוננות על 12 החודשים האחרונים, נראה כי הביקוש הגבוה ביותר נרשם בחודש אפריל האחרון עם כמות של כ-7,840 מחפשים. הביקוש הנמוך ביותר נרשם בחודש נובמבר אשתקד עם כמות כ-4,985 מחפשים בלבד.

בחודש ינואר 2023 עמדה כמות המחפשים אחר דירות בעיר על כ-6,500. בפברואר ומרץ ירדה הכמות ועמדה על כ-5,500 מחפשים בחודש ממוצע. לאחר העלייה הדרסטית בחודש אפריל, כאמור, שבה וירדה הכמות בחודש מאי האחרון ל כ-5,230 מחפשים.

36298_tumb_750Xauto.png

ברובע 10 חן הכי הרבה דירות שמוצעות למכירה
בשנה האחרונה הוצעו למכירה 294 דירות מיד שנייה בקצרין. מחודש יולי 2022 ועד ינואר 2023 התאפיין היצע הדירות מיד שנייה בעיר בעלייה, עם שיא של 92 דירות מוצעות בחודש ינואר. בחודשים פברואר-מאי 2023 הוצעו מידי חודש בממוצע כ-88 דירות מיד שנייה למכירה.

36302_tumb_750Xauto.png

ברובע 10 חן, ההיצע הגבוה ביותר לדירות יד שנייה, עם כ-70 דירות שהוצעו למכירה בשנה האחרונה. לאחר מכן ההיצע הגדול ביותר בגמלא, ואז בבתרא, באפק, בנווה, ולבסוף ברובע 11, שם הוצעו למכירה בשנה האחרונה כ-10 דירות.

36294_tumb_750Xauto.png

ההיצע הגבוה ביותר בעיר לדירות יד שנייה, הינו לדירות 5 חדרים עם כ-29% מכלל ההיצעים, לאחר מכן דירות 6 חדרים עם כ-27.5%, דירות 4 חדרים עם 21% וכך גם דירות 3 חדרים, ולבסוף דירות 2 חדרים עם כאחוז אחד בלבד מהדירות.
בכמה נמכרו בפועל דירות בקצרין?
על פי המחירים הממוצעים של השנה האחרונה של דירות חדשות + יד שנייה ברחבי העיר, דירת 3 חדרים תעלה לכם בממוצע 849 אלף שקל, על דירת 4 חדרים תשלמו בממוצע 1.900 מיליון שקל, דירת 5 חדרים בקצרין כבר תעלה בממוצע 1.877 מיליון שקל. על-פי נתוני המערכת ורשות המיסים, בשנה האחרונה בוצעו כ-110 עסקאות בעיר.

36293_tumb_750Xauto.png

כך למשל עסקה שבוצעה ב-16/4/23 ברחוב גביש 52 בעיר, במסגרתה נמכרה דירת 5 חדרים בעלת שטח של 170 מ"ר, במחיר של 1,699,995 ש"ח, המשקף מחיר של 10,000 ש"ח למ"ר.
על פי שיעורי התשואה ברחבי העיר לפי מערכת yzer, על דירת 3 חדרים תקבלו תשואה נאה של 4.49%, על דירת 4 חדרים 4.35%, ועל דירת 5 חדרים תקבלו תשואה של 3.88%. על דירת 6 חדרים התשואה תהיה 3.88% בממוצע.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  1  פעמים

לוח מודעות

למעלה