התייעצות

nicky

משתמש מקצוען
הי,
נעים מאד, אני חדשה פה :)

אני מחפשת מקור הכנסה נוסף וחשבתי ללכת ללמוד עריכה לשונית (תחום שאני מחבבת מאד ומאמינה שיכולה להיות טובה בו.)

רציתי לשאול אתכם- העוסקים בתחום - איך הדברים עובדים בשוק מבחינת עבודה?
יש ביקוש? איך התשלום?
האם אתם עובדים כעצמאים או כשכירים? ואם כעצמאים - איך מגיעות אליכם עבודות?
ועוד כל מידע שימושי שתוכלו לנדב :)

תודה רבה, תזכו למצוות!

toichen

משתמש רשום
אם את טובה בזה, ואני מתכוין ממש טובה, אז אפשר להתפרנס בכבוד. כדי לדעת אם את עורכת לשונית טובה, תקחי כל עמוד מעיתון, או כל טקסט דומה, ותעברי עליו מהר, ותראי כמה טעויות את מוצאת בו. אח"כ תעברי עליו לאט ובעיון ותראי כמה טעויות מצאת. אם אין פער גדול מדי בין הקריאה המהירה ובין הקריאה האיטית, אז כנראה שיש לך את הכשרון המולד הדרוש להיות עורכת טובה.

nicky

משתמש מקצוען
תודה!

השאלה איך מגיעים ללהתפרנס מזה? איך מוצאים עבודות? האם אלו עבודות פרילנס (הגהות ספרים, מקומונים, פרסומים שונים), או שיש יותר משרות מסודרות?

(אני בעיקרון מעדיפה פרילנס, כי זה בתור עבודה שניה. אבל חוששת שלא אצליח להגיע לעבודות...)

toichen

משתמש רשום
כמו כל עבודה, בהתחלה את לוקחת עבודות זולות ומוכיחה את הכישורים, וככל שהשם שלך יתפרסם, אוטומטית תקבלי יותר עבודות. אני לא יודע על שיטה שבה מרוב כישרון את אוטומטית מגיעה לפסגה של המקצוע. זה לוקח זמן והשקעה.

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
בעזהי"ת

את העבודה הראשונה בהגהה קיבלתי מחבר, וגם את השניה והשלישית. חבר שלי סיפר לי על חבר אחר שמחפש מגיה לספר שהוציא לעילוי נשמת אביו ונמצאו בו הרבה טעויות, וסירבתי, אמרתי לו שלא למדתי את זה בצורה מקצועית, והוא ענה לי שהוא מכיר אותי שנים ושזה תפור עלי. בסוף התפשרנו שאקח מחיר נמוך מאד, ואחרי זה הם הוציאו עוד ספר ועוד אחד, האבא בודאי מבסוט שם בשמים...

אבל בנוגע לספר קודש שרובו טקסטים מהמקורות זה פחות עריכה לשונית ויותר הגהה. עריכה לשונית ממש היא יותר יצירה, ועשיתי את זה פעם אבל הפסקתי, כי נתקלתי בספרים שצריך ממש לשנות את הלשון הרבה פעמים, ופחדתי להתערב יותר מדי. גם אני מחפש עצה בעניין הזה. הרי אם הלקוח רוצה הסבר על משהו אני צריך לקחת אחריות, ויש דברים שאין בהם כללים ברורים (אצלי לפחות), אז מה אני אגיד לו, "זה נשמע ככה יותר טוב, לא? ואל תשכח את הכסף"
לימוד תעודה אמור לפתור את הבעיה הזאת.

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
נכתב ע"י טוהר השלום;n4987598:
לימודי תעודה - באיזו מסגרת?

כל מסגרת שתתן לבן אדם את הבטחון לעמוד מול הלקוח ולומר לו "כן, כך צריך לכתוב". כי ברגע קבלת התעודה הרי הוא הוסמך רשמית למבין בתחום.

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
בעזהי"ת

למעשה לאחר הרבה חיפוש לא ידוע לי על מסגרת כזו היום (ולכן כתבתי שגם אני מחפש עצה). הכי קרוב לזה זה מכללת ליפשיץ בירושלים, מקצועי מאד אבל לא נפרד, רק הרוב שם דתיים. "הבא להיטהר - אומרים לו: המתן"...

מרשמלו

מנהלת איש את רעהו מנהלת פורום נשים
מנהל
מנוי פרימיום
בירושלים, לנשים יש קורסים בסמינרים השונים, במסגרת ההשתלמויות.

toichen

משתמש רשום
מהניסיון שלי, ברגע שמעסיקים אותך הלקוח סומך עליך ועל שיקול דעתך. אסור לתת לזה שאתה עושה שינויים להפריע לך יותר מידי, כי ככה לא תוכל להתקדם בעבודה, ולמעשה אם אתה עובד תוך כדי תהיות וספיקות אתה לא תספק את השירות הלקוח ביקש ושאתה התחייבת עליו.

נכתב ע"י חגי פאהן;n4987273:
אבל בנוגע לספר קודש שרובו טקסטים מהמקורות זה פחות עריכה לשונית ויותר הגהה. עריכה לשונית ממש היא יותר יצירה, ועשיתי את זה פעם אבל הפסקתי, כי נתקלתי בספרים שצריך ממש לשנות את הלשון הרבה פעמים, ופחדתי להתערב יותר מדי. גם אני מחפש עצה בעניין הזה. הרי אם הלקוח רוצה הסבר על משהו אני צריך לקחת אחריות, ויש דברים שאין בהם כללים ברורים (אצלי לפחות), אז מה אני אגיד לו, "זה נשמע ככה יותר טוב, לא? ואל תשכח את הכסף"

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  0  פעמים

לוח מודעות

למעלה