עזרה ראשונה! הקאות ומרפאת אכילה

הטעם המושלם

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
היא עדיין במשקל ככה נמוך?
כי תת תזונה עלול לדעתי לפגוע בהתפתחות.
תעשי כל מאמץ לנסות לברר ממה הבעיה . חבל על כל יום שעובר!!!
היא עלתה קצת במשקל. היה לנו תור בערב תשעה באב לבדיקה שנדחתה מהאשפוז בגלל וירוס, עדיין אין תוצאות. כל השאר תקין.

אתי פרידלנדר

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
ממליצה ללכת לאוסטאופט !
אני בעיקרות נותנת לילדים שלי סכום לכל נכד שנולד ללכת לאוסטאופט
עד עכשיו רק עזר
אם רפלוקס
אם פליטות וצרחות -
צוואר תפוס
משהו בעיים היה תפוס
הילד רגוע הרבה יותר אח"כ- זה השתדלות מבחינתי!
אם מעניין אותך אתן לך מס' טלפון

הטעם המושלם

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
ממליצה ללכת לאוסטאופט !
אני בעיקרות נותנת לילדים שלי סכום לכל נכד שנולד ללכת לאוסטאופט
עד עכשיו רק עזר
אם רפלוקס
אם פליטות וצרחות -
צוואר תפוס
משהו בעיים היה תפוס
הילד רגוע הרבה יותר אח"כ- זה השתדלות מבחינתי!
אם מעניין אותך אתן לך מס' טלפו
היינו בגיל חצי שנה בערך. לא היה לה מה לעזור לנו.
אנחנו מנסים כרגע רפלקסולוגיה. לא פתר, אבל היא כן אמרה שיש לה מה לעזור לנו.

MAOF

משתמש רשום
מישהו יודע האם ריפלוקס יכול להביא להקאות מטורפות? לשיעולים וכמעט חנק מאוכל?

MAOF

משתמש רשום
וגם לירידה במשקל? חוסר רצון לאכול?
אנחנו כבר הופנינו למיון עם הילד, וגסטרואנטרולוגית בשיחה טלפונית טענה שנראה לה שמדובר בריפלוקס ושנסמיך את האוכל מאד.
זה אפילו לא בדיחה כי הוא ממשיך להקיא גם את ההסמכה, נחנק מכל דבר- גם כשהחלפנו שוב את האוכל.
נשמע לי מוזר שהתשובה לכזה מצב (ולא פירטתי הכל) היא "תסמיכו את האוכל".
יש עוד מה לעשות לזה?

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
תוודאו שזה באמת ריפלוקס, אם כן- תביאו לו תרופה ותנסו להביא לו אוכל מוצק ולא דייסות וכו'
לא להשתולל/להתנדנד/לנענע חזק מידי חצי שעה אחרי האוכל
בעיקרון אם בגיל שנתיים זה לא עובר אז עושים ניתוח קטן אבל אם יש סיבה טובה (ירידה במשקל וכו') עושים גם לפני.
הייתם כבר במיון?
שללתם דברים אחרים?

MAOF

משתמש רשום
תוודאו שזה באמת ריפלוקס, אם כן- תביאו לו תרופה ותנסו להביא לו אוכל מוצק ולא דייסות וכו'
לא להשתולל/להתנדנד/לנענע חזק מידי חצי שעה אחרי האוכל
בעיקרון אם בגיל שנתיים זה לא עובר אז עושים ניתוח קטן אבל אם יש סיבה טובה (ירידה במשקל וכו') עושים גם לפני.
הייתם כבר במיון?
שללתם דברים אחרים?
איך מוודאים שזה באמת ריפלוקס? הגסטרו' החליטה שנראה לה על סמך שיחה טלפונית. יש דרך לאמת?
אוכל מוצק ממש- כמו עוגיות וחטיפים נמסים זה באמת המזון היחיד שהוא שמח איתו. כל השאר מסרב או מקיא. אבל ילד בגילו גם צריך בקבוקים, בלתי אפשרי לשבת איתו כל שלוש שעות על ארוחת מוצקים בסגנון ביסקויטים.
לא היינו במיון, מנסה לעשות כל מה שאפשר לפני שנגיע לשם, אם כי שקלנו ללכת בימים הקרובים אם לא יהיה שיפור.
היינו אצל הרופאים הרלוונטיים, הם לא שללו ולא אישרו כלום, (חוץ מאלרגיות שאובחנו לפני כמה חודשים)
יש לך נסיון בנושאים הללו? יש אפשרות לשוחח איתך באישי?

MAOF

משתמש רשום
כן.
ashira.arc וכו'

ומנסיון, אפשר להאכיל תינוק כל 3 שעות ארוחות בכפית ;):censored:
הייתי שמחה להאכיל אותו בכפית אבל הוא לא רוצה... רק מוצקים קשים ממש כמו עוגיות וחטיפים וזה לא תזונה להסתמך עליה.
תודה רבה מאד, פונה אליך באישי.

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
הייתי שמחה להאכיל אותו בכפית אבל הוא לא רוצה... רק מוצקים קשים ממש כמו עוגיות וחטיפים וזה לא תזונה להסתמך עליה.
אז זה יותר קל, מכינים קרקרים ביתיים עם ירקות ועוף טחונים בפנים. (ובודקים מה הבררן הקטן אוהב...)
אין לי כבר את המתכונים אבל עשיתי את זה תקופה של כמה חודשים.

אם הבנים שמחה!

משתמש מקצוען
בעיקרון אם בגיל שנתיים זה לא עובר אז עושים ניתוח קטן
אם הכוונה לפונדופליקציה, זה ממש לא פשוט. אחרי הניתוח בד"כ אין אפשרות להקיא בכלל וזה לא תמיד טוב.
מנסיון, אפשר להאכיל תינוק כל 3 שעות ארוחות בכפית
תינוק בן 9 חודשים חייב חלב כלשהו. אחרת אפשר להגיע די מהר למצב של תת תזונה.

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אם הכוונה לפונדופליקציה, זה ממש לא פשוט. אחרי הניתוח בד"כ אין אפשרות להקיא בכלל וזה לא תמיד טוב.
אני לא יודעת בדיוק איזה ניתוח כי ב"ה לא היינו זקוקים לו אז לא ביררתי לעומק אבל הרופאה אמרה לנו שזה קטן.
תינוק בן 9 חודשים חייב חלב כלשהו. אחרת אפשר להגיע די מהר למצב של תת תזונה.
רצוי והכי קל, אבל אם הוא לא לוקח כלום אז יש אפשרות לעקוף את הבעיה.
דיאטנית ילדים בונה תפריט מתאים לפי הנתונים של הילד.

המקל והגזר

משתמש מקצוען
אנחנו אחרי אשפוז (היום השתחררנו)
כדאי לך לדעתי לגשת למיון הרגשתי שירד ממני עול ענק וכרגע זה מושגח ומטופל כדי שחלילה לא יהיה נזק.
ישבנו עם דיאטנית+ גסטרו
הם שמעו את כל הנתונים והחליטו לתת אומפרזול+ נוטריון פיפיטי

היה לנו סיפור שלם סביב האוכל,
עדיין בניסוי וטעייה
גם הרופאים לא ברורים עם עצמם
נקווה לטוב בעז"ה

MAOF

משתמש רשום
אנחנו אחרי אשפוז (היום השתחררנו)
כדאי לך לדעתי לגשת למיון הרגשתי שירד ממני עול ענק וכרגע זה מושגח ומטופל כדי שחלילה לא יהיה נזק.
ישבנו עם דיאטנית+ גסטרו
הם שמעו את כל הנתונים והחליטו לתת אומפרזול+ נוטריון פיפיטי

היה לנו סיפור שלם סביב האוכל,
עדיין בניסוי וטעייה
גם הרופאים לא ברורים עם עצמם
נקווה לטוב בעז"ה
תודה!
אני באמת כ"כ מתלבטת אם ללכת, כי לא מדובר פה במשהו מוגדר מאד ורציף,
אלא במלא תסמינים קטנים וגדולים שהולכים ובאים, יש ימים שמקיא 6 פעמים, יש ימים שפעם אחת, יש ימים שרק פולט.
היה לי לפני שבועיים כמה ימים שלא הקיא בכלל וכמעט ביטלתי את כל התורים מרב שחשבתי שהסתדרה הבעיה מעצמה, ובסוף חזר עם ריבית והצמדה...
התייחסו אליכם רציני במיון? הגעתם עם תינוק מיובש בהחלטה של רגע או גם- אחרי תקופה קיבלתם החלטה ללכת ולבדוק רציני?

המקל והגזר

משתמש מקצוען
הגענו בשבת עם תינוקת שהתעלפה, (בת חודשיים וחצי)
היא התחילה לעשות יציאה בטיטול נהייתה לבנה כמו הקיר, היא נשמה כל הזמן אבל היתה רפויה
לקח לה 10 דקות לחזור לעצמה, הזמנו מד"א והם פינו למיון בגלל הגיל, היא כבר היתה מאוששת.
ת'כלס אחרי כל הבדיקות דם וכו' היא יצאה חיובית לקורונה, כמה שזה עצוב ככה זה מצחיק.

ולמה בכלל התייחסו לאוכל? בגלל שההתעלפות היתה לה בזמן היציאה.

בקצרה היסטוריית האוכל שלה-
אכלה מיד אחרי הלידה מטרנה חלבית שגרמה לה ליציאות קשות מאד
אחרי שלושה שבועות עברנו לסימילאק שהיציאות הוטבו בהרבה,
אבל התחיל לה הרבה ליחה והקאות בקשת.
הרופא הביא אומפרזול לפני שלושה שבועות, הלכתי לבית מרקחת לרכוש והם אמרו לי שזה דורש הכנה של כמה ימים ושכחתי מזה...
אח"כ הרופא הביא לי נאוקייט והבת שלי לא הסכימה לטעום את זה!
בתשעה באב (יום שלישי) היא הקיאה הרבה ואז נזכרתי שלא לקחנו את האומפרזול מהבית מרקחת,
ברביעי התחלנו אומפרזול, בחמישי החלטתי לעבור למטרנה צמחית כי כנראה הליחה מהחלבי,
יום חמישי עבר מהמם אין הקאות ואין ליחה, קצת הרגשתי חוסר נוחות וגזים שלה אבל אמרתי שהיא תתרגל....
יום שישי גם הטבה משמעותית עם הצמחי, אחרי צהריים היה לה קצת חום, גם בשבת בלילה ובשבת בבוקר קרה ההתעלפות.
התשובה לקורונה הגיעה רק ביום ראשון אחה"צ ועד אז הרופאים היו עסוקים בשאלה מה גרם להתעלפות,
ההחלפה לצמחי? היציאה? הוירוס? המסקנה בסוף היתה שהכל ביחד גרם לזה....
ישבתי עם דיאטנית סיפרתי לה את כל ההיסטוריה ואמרתי לזה שהצמחי עשה לה טוב ונגמרו הליחות והכל,
והיא והגסטרו הסבירו לו שצמחי זה הכי הכי בתחתית שרשרת המזון וזה ממש לא מומלץ עד גיל חצי שנה וזה יכול לעשות נזק. והם נתנו לה נוטריון פיפיטי- שרוכשים בבית מרקחת.
היא אכלה את זה מיום ראשון אחה"צ, בערב אני אומרת לבעלי- חוזר לה הליחות...
בבוקר היא הקיאה שוב עם המון צבע חום. שמחתי מאד כי כל הרופאים באו לראות ולצפות ולהחליט בעניינה
ואמרתי לדיאטנית שהנה זו הוכחה שרק הצמחי טוב לה, כי איתו היה שיפור.
שלחו אוצנו לאולטרסאונד בטן והכל ב"ה היה תקין.
הדיאטנית קראה שוב לגסטרו והם בסוף הגיעו למסקנה שלכאורה ההטבה היתה מהאומפרזול שהיא קיבלה רביעי, חמישי שישי ולא מהצמחי.
ומתוך נקודת ההנחה הזו הונחתי להמשיך אומפרזול ואת הנוטריון ולא לחזור לצמחי. והם קבעו לי מעקב לעוד שבועיים.
הגסטרו טענה שעדיף לה עוד שבועיים שהיא אולי תיהיה עם ליחה והקאות כדי לדעת אם האומפרזול עוזר מאשר לעבור לצמחי.

מקווה שהצלחתי להסביר את מה שעברנו,
ועוד יותר מקווה לכתוב בקרוב שזה אכן עזר.

אבל, תכניסו לכם טוב טוב לראש,
בחיים אל תעשו שתי שינויים ביחד!
גם התחלתי עם אומפרזול וגם עברתי לצמחי וזה היה טעות!
היה אסור לזה לקרות!
ולכן אני חושבת שחייבים מישהו מוסמך שלוקח אחריות גדולה עם ידע מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה