כלכלה נבונה הצלחתם לצמצם הוצאות בתחום בחיים? שתפו!

צירקי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
ואווו עקבתי אחרי האשכול הזה הרבה זמן
ואני הרגשתי שאני חייבת כבר להגיב
שכדאי לך ממש לטפל בזה! לא כדאי לחיות ככה...
מהכרות עם אדם כזה זה מוביל למקומות גרועים ממש!
שכבר מרוב שהנושא הזה היה טבוע לו בראש אחרי זמן לא היה אכפת לו המראה שלו ועל כל שקל פתח עינים
וכבר לא מבינים למה אנשים חושבים שאני מוזר....
וגם לא נחמד לחיות עם אנשים כאלה באיזשהו שלב...
יש עוד המשך ופרטים לסיפור...
אבל זה לא נורמלי לחיות ולחשוב כל הזמן על שקלים....😱

imgw

משתמש רשום
יש לי מבט חדש בנושא:
תפתחו צינור לשפע שה' רוצה לשלוח לכם!!!
למה לחיות בדקדוקי עניות? אני לא אומרת שצריך להפריז אבל כן לפשוט שתי ידיים ולקבל מה שה' רוצה לשלוח לנו, כשאנחנו ככה חושבים על כל אג' ועל מיחזור חד"פ ה' רואה שאנחנו מסתדרים לבד, תנו לה' לתת לנו!!!
מנסיון, זה עובד! כל אחד מקבל לפי מה שהוא צריך לא אגורה פחות, אם החלטתם שאתם צריכים לא להשתמש בטיטולים מגיל חצי שנה, זה מה שיהיה,
תפתחו ידיים ותקבלו את השפע, ה' הוא טוב ומזין לכל חי רצון!!!!!!!!

בואו נעצב את זה ביחד

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני גם הייתי ברא של @נעצב את זה ביחד עד שקרו כמה מקרים שעלו לי סיוקר:
כל הסיפורים נכונים ללפני כמה שנים היום הראש שלי לא פנוי לעסוק בזוטות אלא בלהגדיל הכנסות, מעדיפה לעבוד יותר ולקנות יותר.

סיפור א':
התלבטתי אם לקנות חולצה לשבת לבנים, החלטתי שנכבס בדביקות. יום שיש אחד גילתי שהחולצה התפספסה. הפעלתי מכונה מהירה, לא זוכרת בדיוק מה קרה, היינו צריכים לנסוע וכנראה עצרתי את המכונה לפני הסמן וברב חכמה שברתי את הידית - העלות של החולצה 1400 ש"ח מכונת כביסה חדשה

סיפור ב:
חסכון בבגדים ,גרביים חולצות בסיס עלה לי הרבה פעמים באיחור לעבודה

סיפור ג':
ניסינו לחסוך בהובלה והשולחן נשבר

יש לי עוד הרבה.

היום אני יודעת לתת למקצוענים לעשות את הדברים ובזמן שנותר תעשי את את מה שאת יודעת לעשות טוב
הובלה, יעוץ משכנתא, ביטוח וכד'
צר לי עליך אחי...
סיפור א' - אני ממש לא בעד קצת בגדים. יש לי מלא בגדים לתינוק, אבל הם פשוט עלו לי גרושים
סיפור ב' - כנ''ל. מעדיפה שיהיה לי יותר חולצות מאשר להעמיד מכונה כל לילה (כלכלית...:)
סיפור ג - אני לקחתי הובלה מקצועית ושולחן נשבר לנו.

יש דברים שחייבים לשלם עליהם כסף (כמו דירה)
ויש דברים שככל שהיכולות הרגשיות והקוגנטיביות של האדם גדולות יותר
ככה הוא חי בצורה מנוהלת יותר.

ואווו עקבתי אחרי האשכול הזה הרבה זמן
ואני הרגשתי שאני חייבת כבר להגיב
שכדאי לך ממש לטפל בזה! לא כדאי לחיות ככה...
מהכרות עם אדם כזה זה מוביל למקומות גרועים ממש!
שכבר מרוב שהנושא הזה היה טבוע לו בראש אחרי זמן לא היה אכפת לו המראה שלו ועל כל שקל פתח עינים
וכבר לא מבינים למה אנשים חושבים שאני מוזר....
וגם לא נחמד לחיות עם אנשים כאלה באיזשהו שלב...
יש עוד המשך ופרטים לסיפור...
אבל זה לא נורמלי לחיות ולחשוב כל הזמן על שקלים....😱
נכון קמצנות זה מסוכן ביותר
ומי שבגלל זה חוסך הנאות מהילדים שלו למה שחשוב להם - זה בכלל גרוע.

בואו נעצב את זה ביחד

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
יש לי מבט חדש בנושא:
תפתחו צינור לשפע שה' רוצה לשלוח לכם!!!
למה לחיות בדקדוקי עניות? אני לא אומרת שצריך להפריז אבל כן לפשוט שתי ידיים ולקבל מה שה' רוצה לשלוח לנו, כשאנחנו ככה חושבים על כל אג' ועל מיחזור חד"פ ה' רואה שאנחנו מסתדרים לבד, תנו לה' לתת לנו!!!
מנסיון, זה עובד! כל אחד מקבל לפי מה שהוא צריך לא אגורה פחות, אם החלטתם שאתם צריכים לא להשתמש בטיטולים מגיל חצי שנה, זה מה שיהיה,
תפתחו ידיים ותקבלו את השפע, ה' הוא טוב ומזין לכל חי רצון!!!!!!!!
רעיון מעניין.
מתאים למי שכשהוא חוסך הוא מרגיש שחסר לו שפע

אני לא מרגישה את זה
אני מרגישה שאני חיה מעולה גם בלי לאכול כל יום מנה בשרית כבדה

lea.dev.top

משתמש מקצוען
D I G I T A L
רעיון מעניין.

אני לא מרגישה את זה
אני חייבת לאמר לך שמההודעות שלך לא נשמע בכלל כך
שימי לב שאת לא מנסה לרמות את עצמך

בואו נעצב את זה ביחד

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני חייבת לאמר לך שמההודעות שלך לא נשמע בכלל כך
שימי לב שאת לא מנסה לרמות את עצמך
יכול להיות, אבדוק את זה עם עצמי.
בכל מקרה, לחסוך מתוך שקר עצמי זה יותר תקין מאשר לבזבז מתוך שקר עצמי...
כך אני חושבת.

זה נראה שהכיוון שלך הוא לשם...
לא נראה לי
גם היום אני נשואה לבעל שאוהב לחיות רגיל ולהרגיש עשיר (למרות שהוא לא)
ובכל מה שקשור אליו אני לא מתערבת בכלל (לא שהוא בזבזן גדול, אבל הוא גם לא חסכן כמוני)
וכשאנחנו הולכים יחד לקניות אני לא מראה לו את ההתעסקות שלי תוך כדי בהשוואות מחירים.

אבל בפרוש הכיף שלי זה להגיד לו בסוף הקניה - רואה? חסכתי היום בערך 70 ש''ח (אני מחשבת תוך כדי)
את יודעת איך הוא מבסוט מזה?

imgw

משתמש רשום
רעיון מעניין.

אני לא מרגישה את זה
שוב, לא מדובר בחיי עשירות ללא חשבון אלא לא בדקדוקי עניות, למשל לגבי בשרי, ילדים צריכים לאכול לפחות 3 פעמים בשבוע עוף! לבריאותם, וזה לא נקרא מותרות.

imgw

משתמש רשום
נראה לי שזה לא מבט חדש, זה המבט הכי עתיק של אבותינו ואימותנו עוד מימות מעמד הר סיני... אבל נראה לי שצריך שזה יהיה נובע מביטחון אמיתי ולא מעצלות.
מבט חדש לאשכול זה...
כמובן, צריך כל הזמן להתחזק באמונה, אפשר ללמוד חובת הלבבות שער הביטחון (מה שאני עושה)

בואו נעצב את זה ביחד

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מבט חדש לאשכול זה...
כמובן, צריך כל הזמן להתחזק באמונה, אפשר ללמוד חובת הלבבות שער הביטחון (מה שאני עושה)
פעם שמעתי משהו יפה
מי שהנטיה שלו זה השתדלות - צריך ללכת לכיוון של אמונה
ומי שהנטיה שלו זה אמונה צריך ללכת לכיוון של השתדלות...

ש.ב.א

משתמש סופר מקצוען

שרית דודו

משתמש חדש
פשוט להפריש חומש למעשרות!!!!!! רואים הרבה שפע! וס"ד!
וכמובן- לא בגלל זה מותר להתפרע אבל מי שמקפיד ופותח עיניים רואה ישועות.
אנחנו נשואים כבר מעל 4.5 שנים, קנינו דירה ולקחנו משכנתא ומשלמים מעון שכירות וכו... והמשכורת סבירה ומטה-
ולא היינו צריכים בחיים הלוואות! כלכלה נבונה, לא להוציא כסף שאין. להיות עם יד על הדופק והחשבון בנק.
ולתת המון המון צדקה!

בואו נעצב את זה ביחד

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הרב אהרון לוי מעביר את זה בהרצאה
הוא אומר שהאבות הלכו נגד נטית הלב

יעקב שהיה אישה תם - דווקא הוא עבד 14 שנה אצל לבן
ויצחק שהיה עמוד תפילה ואמונה - היו לו את הבארות

אני אנסה לחפש את המקור
כי אני לא זוכרת את כל ההרצאה כולה..
רק את הסיכום שלקחתי איתי

לוי ו.

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
אפשר לעקוב דרך ריזאפ לראות את חלוקת ההוצאות לפי קטגוריות ולדעת איפה אפשר לצמצם,
מי שמעוניין תפנו בפרטי ואשלח לכם קישור שמקנה חודש ראשון במתנה ועוד חודשיים ב50% הנחה

בואו נעצב את זה ביחד

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אפשר לעקוב דרך ריזאפ לראות את חלוקת ההוצאות לפי קטגוריות ולדעת איפה אפשר לצמצם,
מי שמעוניין תפנו בפרטי ואשלח לכם קישור שמקנה חודש ראשון במתנה ועוד חודשיים ב50% הנחה
רק למי שיש וואצאפ...

.נחמה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
נקודות מבט שונות
אם הכסף הוא מטרה - ואני משתדלת שיהיה אצלי כמה שיותר ממנו או שהוא האמצעי כדי לחיות בטוב עם כל מה שאני צריכה.
כמובן כדי שאוכל לחיות כמו שצריך, טבע העולם שצריך השתדלות וזה כולל עבודה וחיסכון כל אחד לרמה הכלכלית והאישית שלו.
אבל כשזה בכל צעד בחיים לחשוב כמה זה עולה לי וכמה אפשר לחסוך מזה - וזה לא כשאין כסף וחייבים, וגם לא באמת מרגישים בסוף חודש את האגורות האלה - אפשר להבין למה אנשים מתקשים להבין את זה.
אם זה תחביב, זה הסבר קצת מובן. למה לא לשקוע בתחביב כמה שאפשר והחיים מאפשרים.
אבל אם התשובה היא שכשכבר לא יהיה לי כח להתגבר על התאוות וארצה להתפרע אז אחסוך עכשיו - זה לא נשמע אותו דבר...

אישית עושה לי טוב להרגיש שאחרים הרוויחו ממני. הכל חוזר מילא אז למה לא להנות מזה שיהודי אחר הרוויח עכשיו.
זה שאני הוצאתי קשור אלי בלבד. זה שהוא הרוויח זה לא בגללי או על חשבוני. סתם, שמחה בשמחתו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  7  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה