כלכלה נבונה הצלחתם לצמצם הוצאות בתחום בחיים? שתפו!

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

שוקולד עילית

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
יכול להיות.
אני באמת צריכה לבדוק את זה.
אני בכל מקרה רוצה לתת לילדים שלי את האפשרות להתנהל איך שמתאים להם בטווח הנורמלי
אבל לדעתי בכל תחום - כשהורים מחוברים באמת למה שהם עושים ומצליחים להעביר לילדים את הסיפוק, הילדים נמשכים לזה.

אגב, אני גדלתי במשפחה יחסית אמידה, אבל בלי שום ניהול תקציבי כשרצו הוציאו כסף חופשי
והיה מאוד כיף ולא היה חסר כלום.

ותראי מה זה כל אחד מהילדים לקח את זה למקום אחר
אני - יצאתי כמו שיצאתי
אחות אחת - חיה בפשטות שיא ולא פיתחה שום גישה בנוגע לזה
פשוט לא מעניין אותה מה שמעניין את רוב האנשים
עוד אחות - חסכנית כרונית נוראית (חח יותר ממני אפילו)
עוד אחת - גרה בוילה 2 קומות וחיה בלי חשבון
ועוד אחד - איש עסקים ברמה ארצית שעושה הון וחי הון

כך שאין פה שום קו אחד לאיפה הילדים לקחו את הגישה...

זה נכון, אקח את זה לשיקול דעתי.
בכל מקרה אני בן אדם גמיש. זה שעכשיו זו הדעה שלי ואני נלחמת למענה בחירוף - לא אומר שכך אמשיך לחיות עד מאה 20.
אני כל תקופה בודקת את עצמי מחדש ומתכווננת למה שנכון לי באותה העת.

לא פשטות ולא הסתפקות. הלוואי, עובדת על זה.
אם היית מכירה אותי היית מבינה כמה לא.

הגישה שלי היא לא לקנות כל מה שהחברה חושבת שנכון לקנות.
לקנות במבה בולי במקום אוסם זה לא פשטות (שונאת במבה
לקנות כמויות בגדים מגניבים לתינוק במחיר של בגד אחד בארץ - זה לא הסתפקות במעט
ללכת לחנות ולקנות חברות שהם לא מותגים - זה לא הסתפקות.
הרבה פעמים הילדים פשוט חוטפים ראקציה ממה שההורים עשו
אז לפי מה שאמרת הילדים שלך יצאו בזבזנים...

אש קודש!

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
מותר למחזר ללא טבילה?
אשמח למקור.
אין לי בשלוף (ביררנו בעבר), ולא יודעת איזה מקורות יהיו מקובלים עלייך אז חבל לחפש כרגע...
כלים שמיועדים לזריקה בשלב כלשהו ולא נועדו לשרוד באופן קבוע יש מי שאומר שהם פשוט לא כלי, גם אם משתמשים בהם כמה פעמים ולא רק אחת.
דברים כמו צנצנות שלאו דווקא נזרקים יש גם כמה אפשרויות למה לא יצטרכו טבילה, למשל יש מי שאומר שזה אריזה ולא כלי, ורק ההחלטה להשתמש בזה ככלי הופכת את זה לכלי ואז זה כלי של ישראל.

Yael1234

משתמש רשום
אפשר לעקוב דרך ריזאפ לראות את חלוקת ההוצאות לפי קטגוריות ולדעת איפה אפשר לצמצם,
מי שמעוניין תפנו בפרטי ואשלח לכם קישור שמקנה חודש ראשון במתנה ועוד חודשיים ב50% הנחה
יש דרך בלי ווצאפ??
הזוי לי שבאתר חרדי הם מפרסמים כ"כ הרבה, למרות שלי ומאמינה שלעוד הרבה משתמשים אין בכלל את אפשרות להירשם ולנסות את הכלי הזה.

יוסיK

משתמש מקצוען
אשמח לפירוט מה נאמר בשיחה
גם אני רוצה לבטל דמי כרטיס.
לא משהו חריג
יש לי כ”א אצלכם אני מעוניין שתורידו לי את הדמי כרטיס
לפני שהספיקח להציע שיתנו לי הנחה בכפוף לניצול.... מהמסגרת שללתי את האפשרות.
אמרה שתבדוק אם אפשר, חזרה עם אישור לשנה.
ביקשתי החזרים רטרו, היא טענה שזה לא בסמכותה, שאלתי בסמכות מי זה כן, טענה שזו סמכות הבנק, אז כשביקשתי מהבנק שיורידו את עמלות העו”ש הזכרתי גם את זה, שלחו פניה לסניף, נראה מה תהיה התשובה.
בהצלחה

אש קודש!

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
שים לב שאם ירד בכרטיס שביטלת תשלומים קבועים, יש צורך לעדכן, שלא יצא שבמקום דמי כרטיס תשלם ריבית והצמדה על פיגור בתשלום.

לילי 1

משתמש מקצוען
יש לי קרובת משפחה שממחזרת תבניות וקופסאות זכוכית (של ריבות כיו"ב), ולא עוזר כמה שאני מנסה להסביר לה שזה זקוק טבילה
גם אצלינו נוהגים כך, לפי הפסק של ר' מוישה פיינשטיין (הכלי יוצר כמעטפת לכלי וטפל אליו, אני הפכתי אותו לכלי ולכן אינו צריך לטבילה)

נראה לי שלכולי עלמא הטבילה היא מספק ולכן ללא ברכה (וגם זכוכית היא מראש במעמד אחר ממתכת)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה