כלכלה נבונה הצלחתם לצמצם הוצאות בתחום בחיים? שתפו!

ח.ג.ג'.

משתמש פעיל
5. תינוקות שלא יונקים: מגיל חצי שנה ילד יכול לשבוע ממרק ירקות, או כל דבר טחון. לא צריך להכין לו במיוחד, פשוט מה שאת מכינה לארוחת צהרים לכולם - לרסק לו. ואז אם רוצה מטרנה לא רעב כ"כ ולא גומר בקבוק של 240. חוץ מהחסכון, אוכל אמיתי זה הרבה יותר בריא ומפתח.
תינוק עד גיל שנה צריך לקבל לפחות שתי מנות חלב ביום.
אם הוא לא יונק, זה אומר תמ"ל.
גם ארוחות המוצקים צריכות להכיל את כל אבות המזון ולא רק ירקות.

Henny K

משתמש פעיל
תינוק עד גיל שנה צריך לקבל לפחות שתי מנות חלב ביום.
אם הוא לא יונק, זה אומר תמ"ל.
גם ארוחות המוצקים צריכות להכיל את כל אבות המזון ולא רק ירקות.
צריך לעשות הכל לפי ההנחיות של גורמי הבריאות.
באתי רק להסב תשומת לב של הורים שמשיקולי נוחות משתמשים מידי הרבה בתמ"ל במקום להתחיל לחשוף את הילד לאוכל.
אני מכירה אישית יותר מידי הרבה כאלו.
בדר"כ גם תולים את זה בתינוק. לדוג': אמא לתינוקת בריאה בת שנתיים אומרת לי שהיא אוכלת רק מטרנה. היא לא אוהבת אוכל.
אז לידיעתכם, זה לא תקין בכלל! והרבה מאד תינוקות ואולי רובם לוקח להם כמה חודשים לאהוב אוכל.
אבל עם סבלנות, עקביות, ובהדרגה צריך להאכיל אותם. לא להתנער מזה. לא לתרץ שהילד לא אוהב.
זה לא "עול" להאכיל תינוק. רק להושיב אותו לידכם כל פעם שאתם אוכלים ארוחה, ולנסות לתת מזה טעימות קטנות.

ד' תודה!

משתמש צעיר
איך אפשר לגמול ילד בן שנה וחצי?!? זה תינוק ממש..
נשמע לי מוגזםםםם
לא יודעת אם אפשרי או לא,
אבל לגמול ילד שלא בשל לכך זה עוול עצום ויכול לגרום לנזק ארוך טווח (לתשומת לב ההורים שמנסים לחסוך בטיטולים... ד' ישמור)
תהליך הגמילה הוא שלב קריטי בנפש הילד!!! אל תעשו טעויות שמשלמים עליהם מחיר יקר...
לא יודעת מה היה פעם (כתבו פה שגמלו מוקדם) אבל יש הרבה דברים שעשו פעם והיום יודעים כמה זה לא היה נכון... ואיכמ"ל.
לרוב תינוק בן שנה וחצי לא בשל לגמילה. זה לגמרי לא לימוד טכני, זה עניין התפתחותי חשוב מאד!!

Tuch

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
כתבו פה על חסכון לכל ילד- מה מומלץ?
ופנסיה- איך בודקים את זה ומה האופציות? (לא מבינה בזה כלום)

מאמימוש

מקסימום כוחות לאמא
מנוי פרימיום
כתבו פה על חסכון לכל ילד- מה מומלץ?
אם יש לך ילד קטן מחמש או עשר (תלוי בסיבולת שלך) , ותשאירי את זה לטווח ארוך, גם אם יהיה ירידות מידי פעם
או ירידה ארוכה
ותוציאי רק אחרי שהרוויח טוב ועדיף כמה שיותר מאוחר
עדיף אינפיניטי הלכה
(לא יועצת)

ח.ג.ג'.

משתמש פעיל
לא יודעת אם אפשרי או לא,
אבל לגמול ילד שלא בשל לכך זה עוול עצום ויכול לגרום לנזק ארוך טווח (לתשומת לב ההורים שמנסים לחסוך בטיטולים... ד' ישמור)
תהליך הגמילה הוא שלב קריטי בנפש הילד!!! אל תעשו טעויות שמשלמים עליהם מחיר יקר...
לא יודעת מה היה פעם (כתבו פה שגמלו מוקדם) אבל יש הרבה דברים שעשו פעם והיום יודעים כמה זה לא היה נכון... ואיכמ"ל.
לרוב תינוק בן שנה וחצי לא בשל לגמילה. זה לגמרי לא לימוד טכני, זה עניין התפתחותי חשוב מאד!!
לילדים אין צורך התפתחותי לעשות בחיתול בשום גיל, הם בשלים לגמילה מגיל אפס.
מה שכן, גמילה בגיל צעיר דורשת מוכנות של ההורה יותר מאשר של הילד, וציפיות הגיוניות לגיל.
הנזקים מגיעים כאשר הציפיות של ההורים אינן תואמות את המציאות.
צריך להבין שגמילה של ילד בן שנה וחצי אין משמעותה שהילד הולך לשירותים לבד כשהוא צריך, ואפילו לא בהכרח אומר כשהוא צריך. גמילה משמעותה שהוא עושה את הצרכים בשירותים (או סיר) ולא בבגדים, לא שום דבר מעבר. יתכן מאד שההורים הם אלו שיצטרכו לשים לב שהוא צריך, ולא שהילד יגיד בעצמו, במשך תקופה ארוכה.
זה בפירוש לא מתאים לכל ההורים.

חן5

משתמש פעיל
אני אשמח לשאול בהקשר לשאלה של האשכול..
אני משלמת על קו טלפון נייד 25 ש"ח
ראיתי לאחרונה (לא מוצאת איפה) שמישהי רשמה שהיא משלמת 9.90 על קו טלפון
מישהו יודע להגיד לי באיזה חברה?
והאם זה מתאים רק לטלפון כשר או גם לטלפון עם הודעות (ללא אינטרנט, רק הודעות רגילות)?

תודה!

ציפי פייבלזון

צילומי ניובורן תרפיים
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
זה לא נכון!!!
ועלול לעשות נזקים לנפש הילד, כמו שכתבה "ד' תודה",

חכמים הזהרו בדבריכם!

ח.ג.ג'.

משתמש פעיל
זה לא נכון!!!
ועלול לעשות נזקים לנפש הילד, כמו שכתבה "ד' תודה",

חכמים הזהרו בדבריכם!
תינוקות נולדים עם אינסטינקט לא ללכלך את עצמם. אנחנו מקלקלים להם אותו כאשר אנחנו לא קשובים לסימנים שהם צריכים להתפנות ונותנים להם לעשות על עצמם.
אחר כך צריך ללמוד את זה מחדש בגיל גדול יותר.
אני לא מכירה הרבה הורים שמסוגלים לגדל ילדים בלי חיתולים (נתקלתי במעטים שיישמו את זה באופן חלקי בהצלחה), או להיות מספיק פנויים לגמול ילד בן שנה וחצי, אבל אני מכירה לא מעט ילדים שנגמלו לפני גיל שנתיים (כולל חלק מהילדים שלי) וזה פשוט עושה להם טוב. הם פורחים.
אני מכירה גם דוגמאות של ילדים שנגמלו מאוחר לפי כל התיאוריות על "בשלות" וזה הסתבך עד כדי הגעה לטיפולים רגשיים. זה לא עניין של גיל אלא של גישה וציפיות.
מחקרים לא מצא נזקים בהתחלת גמילה בגיל שנה וחצי, לעומת זאת יש נזקים מוכחים להתחלה אחרי גיל 3.

כסא נח

משתמש מקצוען
אני אשמח לשאול בהקשר לשאלה של האשכול..
אני משלמת על קו טלפון נייד 25 ש"ח
ראיתי לאחרונה (לא מוצאת איפה) שמישהי רשמה שהיא משלמת 9.90 על קו טלפון
מישהו יודע להגיד לי באיזה חברה?
והאם זה מתאים רק לטלפון כשר או גם לטלפון עם הודעות (ללא אינטרנט, רק הודעות רגילות)?

תודה!
עייני כאן
ברמי לוי קו כשר נראה לי 12 ש''ח

אסתריקה הלר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
לא יודעת אם אפשרי או לא,

מה שכן, גמילה בגיל צעיר דורשת מוכנות של ההורה יותר מאשר של הילד, וציפיות הגיוניות לגיל.
הנזקים מגיעים כאשר הציפיות של ההורים אינן תואמות את המציאות.
צריך להבין שגמילה של ילד בן שנה וחצי אין משמעותה שהילד הולך לשירותים לבד כשהוא צריך, ואפילו לא בהכרח אומר כשהוא צריך. גמילה משמעותה שהוא עושה את הצרכים בשירותים (או סיר) ולא בבגדים, לא שום דבר מעבר. יתכן מאד שההורים הם אלו שיצטרכו לשים לב שהוא צריך, ולא שהילד יגיד בעצמו, במשך תקופה ארוכה.
זה בפירוש לא מתאים לכל ההורים.

תינוקות נולדים עם אינסטינקט לא ללכלך את עצמם. אנחנו מקלקלים להם אותו כאשר אנחנו לא קשובים לסימנים שהם צריכים להתפנות ונותנים להם לעשות על עצמם.
אחר כך צריך ללמוד את זה מחדש בגיל גדול יותר.
אני לא מכירה הרבה הורים שמסוגלים לגדל ילדים בלי חיתולים (נתקלתי במעטים שיישמו את זה באופן חלקי בהצלחה), או להיות מספיק פנויים לגמול ילד בן שנה וחצי, אבל אני מכירה לא מעט ילדים שנגמלו לפני גיל שנתיים (כולל חלק מהילדים שלי) וזה פשוט עושה להם טוב. הם פורחים.
אני מכירה גם דוגמאות של ילדים שנגמלו מאוחר לפי כל התיאוריות על "בשלות" וזה הסתבך עד כדי הגעה לטיפולים רגשיים. זה לא עניין של גיל אלא של גישה וציפיות.
מחקרים לא מצא נזקים בהתחלת גמילה בגיל שנה וחצי, לעומת זאת יש נזקים מוכחים להתחלה אחרי גיל 3.

לא התכוונתי לעורר פולמוס כשהעלתי את הנושא
כתבתי בפרוש שזה תלוי בילד.
אבל אני חושבת שכדאי לעורר מודעות שההורים ישימו לב אם הילד מוכן, והרבה פעמים גם רוצה, והם מחכים כי לדעתם הילד קטן.
הבת שלי נגמלה אחרי כמה חודשים שביקשה ללכת לשירותים (קינאה בבת השנתיים שנגמלה) וכולם אמרו לי "היא קטנה, את לא נורמלית"
בסוף בגיל שנה ועשר חודשים בשעה טובה הגמילה נגמרה (לא הסכימה ללכת במשפחתון בהתחלה, ובבית לא הסכימה לקבל טיטול...)
לא אומרת שכל ילד מוכן לזה, אבל תשימו לב ותבדקו, אולי הילד ישמח לשתף פעולה? אולי אפילו הילד רוצה אבל חשבתם שחבל על הזמן יש עוד שנה? ייקח קצת יותר זמן, וצריך עזרה בהתחלה להושיב אותם, אבל בסוף זה שווה.

ולגבי מה שכתבו פה שפעם כולם נגמלו בגיל צעיר- זה לא היה גישה חינוכית קשוחה, הטיטולים היו לא נעימים ולא איכותיים, ולילדים לא היה נוח, רובם פשוט רצו בעצמם להיגמל.
היום כשהטיטולים נוחים ולא דולפים אז נהיה נוח לכולם למשוך את זה ולהגיע לגיל שהגמילה לוקחת כמה ימים... אבל זה לא אומר שפעם הגמילה לא היתה טובה או נכונה.

ואמרה לי גם אחות בטיםפת חלב- יש ילדים שמבקשים ללכת לשירותים ולא נעים להם עם הטיטול וההורים לא מוכנים בגלל שהם קטנים וזה מטריח אותם- זה כמעט אכזריות, ילד רוצה להיות נקי, אם זה מגיע ממנו- תנו לו להיות נקי.

יהודית10

משתמש רשום
בלת"ק

לבעלי רכבים-
להעביר את הרכב לתדלוק בגז, בשימוש שלנו החיסכון הוא כ 1200 ש"ח בחודש (עלות חד"פ של הסבת המערכת עלתה 5000)
כמובן שיש לעשות את החשבון, למי שמתדלק בחודש פחות מסכום מסוים זה לא יוצא משתלם.

אינסופית

משתמש רשום
שלום לכולם,
אשמח לשמוע טיפים ורעיונות שנוסו והצליחו
בנושא של צמצום הוצאות בכל תחום בחיים-מזון, חשמל וכד'
לאור יוקר המחיה המטורףףףףףףף
אוכל בחוץ עולה הון..
כל יציאה למסעדה הכי פשוטה יוצא 100+ ולא מדברת על הפעמים שזה מגיע ל++300 ואוכלים חצי מהאוכל..
גם אם באלכם בשביל הפינוק לצאת למסעדה- תצאו אחרי ארוחה ביתית- אפילו נשנוש(דגנים וכזה) עשינו את זה פעם,
הגענו לא מורעבים, הזמנו משו אחד או שתיים ולא התרוששנו.. ונהינו מעצם היציאה..

למי שנוסע הרבה בתחבצ חישוב נכון אם שווה החודש חופשי - לנו היו חודשים שממש ממש חסך

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  7  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה