הצילו!! המשכנתא שלי מאד התייקרה, מה עושים??? יש מה..

אברכציק

משתמש רשום
משכנתא שיש 450000 ל 25 שנה פריים מינוס 0.25
בלאומי האם יש מה למחזר?
תודה

ציוץ לשבח

משתמש פעיל
האם יש אופציה "לקמבן" ולהגדיל משכנתא על יותר מ75% מהדירה, כשיש משכנתא קיימת על כ- 40% מהדירה, ככה שייצא קרוב ל 100% מערך הדירה ( 95%) והאם זה משליך על גובה הריביות?

מבקר המגזר

משתמש חדש
אני לוקח משכנתא חדשה ומתכנן למחזר אותה בעוד חמש שנים בכל מקרה לכן ביקשתי מהבנק מל"צ חמש,
עכשיו בבנק משכנעים אותי לקחת מל"צ שנתיים בריביות יותר נמוכות,
ואני מתלבט באיזה פער של ריביות יהיה שווה בכל אופן לקחת מל"צ שנתיים ולמרות שככל הנראה המדד יעלה בעוד שנתיים ע"פ נסיון העבר,
תודה על המשוב.

חד וקולע

משתמש רשום
ואני מתלבט באיזה פער של ריביות יהיה שווה בכל אופן לקחת מל"צ שנתיים ולמרות שככל הנראה המדד יעלה בעוד שנתיים ע"פ נסיון העבר,

אם אתה לוקח מל"צ לא משנה אם המדד יעלה או ירד
אתה כנראה מתכוון שהעוגן יעלה עוד שנתיים, וזה כבר בגדר נבואה, אף אחד לא יכול לדעת מה יהיה עוד שנתיים, יש תחזיות לכאן ולכאן ושניהם נכונים ליום התחזית בלבד.
השאלה היא אם חשוב לך יציבות אז תלך על מלצ 5
אם אתה רוצה ריביות מעט יותר זולות וגם אפשרות שהריבית תרד משמעותית בעוד שנתיים כך מלצ 2
אני הייתי מפזר בניהם

מבקר המגזר

משתמש חדש
איך שאני מבין העוגן נקבע ע"פ תשואות אג"ח שהם עלו בשנה האחרונה ב 2.6 וע"פ מדד המחירים לצרכן שעלה ב 2.7 מכיוון שהמצב הביטחוני והפוליטי לא מתקדם בכיוון חיובי המצב בהמשך לא אמור להשתפר
א. אם אני טועה אנא תקן אותי איפה אני טועה
ב. באיזה חלוקה היית מפזר בניהם בכל מקרה
תודה.

חד וקולע

משתמש רשום
איך שאני מבין העוגן נקבע ע"פ תשואות אג"ח שהם עלו בשנה האחרונה ב 2.6 וע"פ מדד המחירים לצרכן שעלה ב 2.7 מכיוון שהמצב הביטחוני והפוליטי לא מתקדם בכיוון חיובי המצב בהמשך לא אמור להשתפר
א. אם אני טועה אנא תקן אותי איפה אני טועה
ב. באיזה חלוקה היית מפזר בניהם בכל מקרה
תודה.
עוגן תשואות אג"ח לא מושפע מהמדד ב2021 המדד היה 2.8 והעוגנים היו פחות מ1 אחוז [כמובן שבסוף הכל קשור כי כשיש אינפלציה גבוהה בנק ישראל מעלה ריביות וזה משפיע גם על עלות גיוס ההון].
אתה צריך לחשוב בהנחה שהעוגן יעלה ב1 אחוז האם יש לך אפשרות לשלם את זה, אם לא יהיה לך לשלם תלך על משתנה כל 5, אם כן תפזר סיכונים,
אם אתה בין כך מתכנן למחזר עוד 5 שנים הפער במחיר הריביות לא כ"כ משמעותי אז פשוט תפזר יציבות מול אפשרות הוזלה ועשה כטעמך.

נכון מאד

משתמש חדש
היי חברים,
חבר שואל אם יש מה למחזר? בעיקר השאלה על הצמוד.
הצמוד מדד לעוד 10 שנים, שאר המסלולים ל 18 שנים.
‏‏לכידה.משכנתא.JPG

ישראל משכנתאות

מומחה למשכנתאות
מנוי פרימיום
אני רוצה לקחת משכנתא של 1.650.000 ל30 שנה
כמה בערך יהיה לי החזר חודשי ?
ניתן לקחת משכנתא בהחזר גם של 8000 ש"ח בחודש, אך יש לקחת בחשבון שהמשכנתא תהיה יקרה יותר בטווח הארוך. במידה ויש לך אפשרות לעמוד בהחזר חודשי של 9000 ש"ח ומעלה, המשכנתא תהיה יציבה יותר, תאפשר לך לחסוך בריביות לאורך השנים, ולהפחית את העלות הכוללת. עדיף לבחור באופציה שמספקת יציבות לטווח הארוך ושלא תכביד מדי על ההוצאות השוטפות.

חיים הקוסם

משתמש מקצוען
ניתן לקחת משכנתא בהחזר גם של 8000 ש"ח בחודש, אך יש לקחת בחשבון שהמשכנתא תהיה יקרה יותר בטווח הארוך. במידה ויש לך אפשרות לעמוד בהחזר חודשי של 9000 ש"ח ומעלה, המשכנתא תהיה יציבה יותר, תאפשר לך לחסוך בריביות לאורך השנים, ולהפחית את העלות הכוללת. עדיף לבחור באופציה שמספקת יציבות לטווח הארוך ושלא תכביד מדי על ההוצאות השוטפות.
כמה יעלה לי המשכנתא ל30 שנה אם אני ייקח רק 780000 שח?

ראובן 23

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
530 פלו מינוס ל100K

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ז'

מט זְכֹר דָּבָר לְעַבְדֶּךָ עַל אֲשֶׁר יִחַלְתָּנִי:נ זֹאת נֶחָמָתִי בְעָנְיִי כִּי אִמְרָתְךָ חִיָּתְנִי:נא זֵדִים הֱלִיצֻנִי עַד מְאֹד מִתּוֹרָתְךָ לֹא נָטִיתִי:נב זָכַרְתִּי מִשְׁפָּטֶיךָ מֵעוֹלָם יי וָאֶתְנֶחָם:נג זַלְעָפָה אֲחָזַתְנִי מֵרְשָׁעִים עֹזְבֵי תּוֹרָתֶךָ:נד זְמִרוֹת הָיוּ לִי חֻקֶּיךָ בְּבֵית מְגוּרָי:נה זָכַרְתִּי בַלַּיְלָה שִׁמְךָ יי וָאֶשְׁמְרָה תּוֹרָתֶךָ:נו זֹאת הָיְתָה לִּי כִּי פִקֻּדֶיךָ נָצָרְתִּי:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה