הצילו!! המשכנתא שלי מאד התייקרה, מה עושים??? יש מה..

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
אחרי הכל יש משהו טוב במדד?
או שעדיף לשלם יותר ריבית ולהיות לא צמוד מדד
זה טוב בעיקר כי זה זול יותר
ומי שלקח ק"צ בעשור האחרון הרוויח לכאורה

אבל אני אישית מכיר הרבה שמתנגדגים לק"צ וינסו במקום זה מל"צ

ה' הטוב

משתמש פעיל
זה טוב בעיקר כי זה זול יותר
מה זה אומר כי זה זול יותר הרי בסוף אני ישלם יותר לא?

נניח
300,000 קל''צ ריבית של 2.5 ל30 שנה סכ''ה ריבית משוערת 126,000

300,000 צ''מ בריבית של 1.5 ל30 שנה סכ''ה ריבית משוערת 72,000

א''כ במידה והקרן לא תתייקר יותר מ54,000 יצא שווה הריבית צ''מ

אבל משהו כאן מוזר לי כי זה יכול כל הזמן לעלות אבל תכלס בסוף ה30 שנה אני יפסיק לשלם לבנק ואז מה הבנק יעשה עם החוב שישאר, כמו שאמרתה לגבי ה5 שנים יכול להיות שהקרן תגדל זה גם יכול לקרוא בסוף ה30 שנה
לפי חשבון שלי זה יכול כל הזמן לעלות ובסוף ישאר איזה סכום שיהיה מעבר ל30 שנה

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
מה זה אומר כי זה זול יותר הרי בסוף אני ישלם יותר לא?
הרבה מומחים טוענים שזה לא שווה(ויעדיפו מל"צ).
אבל אחרי הכל הריבית זולה והיא מפתה אנשים לקחת בעיקר בתקופות שהאינפלצייה פה הייתה 0
בתקופה הנוכחית למשל לכאורה זה לא יהיה כזה גרוע לקחת אם הצפי הוא שהריבית הגבוה תגרום
דווקא לירידית המדד או לכל הפחות שישאר אותו דבר.

לא יכול לקרות .
כי רק לשם הדוגמה
אם נניח ההלוואה היא 100 שקל
למאה חודשים בהחזר של שקל צמוד למדד

אז תמיד עושים לפי המדד ולכן בהכרח שאחרי מאה חודשים זה יגמר.

ראובן 23

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אבל משהו כאן מוזר לי כי זה יכול כל הזמן לעלות אבל תכלס בסוף ה30 שנה אני יפסיק לשלם לבנק ואז מה הבנק יעשה עם החוב שישאר, כמו שאמרתה לגבי ה5 שנים יכול להיות שהקרן תגדל זה גם יכול לקרוא בסוף ה30 שנה

לא יכול לקרות .
כי רק לשם הדוגמה
אם נניח ההלוואה היא 100 שקל
למאה חודשים בהחזר של שקל צמוד למדד

אז תמיד עושים לפי המדד ולכן בהכרח שאחרי מאה חודשים זה יגמר.
רק מבאר קצת יותר את דברי שימי כל פעם שעולה המדד בעצם נשאר לכם סכום יותר גבוה למשכנתא בפחות תשלומים נוספים עד לסיום.
למשל לקחתי הלוואה 360 שקל ב360 תשלומים שילמתי כל חודש (על הקרן)1שקל אבל המדד(אינפלציה)עלה באותה שנה ככה שנשאר לי אחרי שנה חוב של 360 אבל מצד שני לסיום ההלוואה נשאר רק 348 תשלומים ולכן ההחזר שלי על חשבון הקרן יהיה 1.02 כל חודש וכן הלאה מקווה שעכשיו יותר מובן.

ולכן בשני האחרונות של הלוואת מ"צ.. התשלום החודשי (על החלק הזה) מכפיל את עצמו !!
כדי לסיים את עליית הקרן.
לדוגמא מי שלקח 500 אלף מצ ל30 שנה.. (בהנחה שהמדד יהיה 3%) בחודש הראשון יחזיר לבנק 2400
ומהשנה ה - 25 5000 ש"ח הולך ועולה עד שבחודש האחרון מחזירים לבנק 5800.
יותר מפי שניים!!!

צצבי

משתמש רשום
שלום לכולם אשמח לדעת את חוות דעתכם האם כדאי למחזר את המשכנתא

משכנתא בפועלים כדלהלן:

148K - קלצ- 4.65 - 9 שנה.
102K -קלצ- 5.46 - 19 שנה.
193K - פריים 0.5-, -24 שנה.

257K - פריים 0.6+ - 29 שנה.

שווה למחזר?

תודה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה