הצילו!! המשכנתא שלי מאד התייקרה, מה עושים??? יש מה..

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
שלום לכולם אשמח לדעת את חוות דעתכם האם כדאי למחזר את המשכנתא

משכנתא בפועלים כדלהלן:

148K - קלצ- 4.65 - 9 שנה.
102K -קלצ- 5.46 - 19 שנה.
193K - פריים 0.5-, -24 שנה.​
257K - פריים 0.6+ - 29 שנה.​

שווה למחזר?

תודה​
הקלצ 5.46
והפריים פלוס... הם לדיור???​

צצבי

משתמש רשום
המלצ קופץ או המצ?
תשקול מיחזור חיצוני.
היה לי קודם מלצ 3.8 וקרוב לסוף ה5 שנים מיחזרתי כי נודע לי שהוא הולך לקפוץ ב3 אחוז,
וגם היה לי מסלול של זכאות ב3 אחוז שהוא צמוד והקרן לא זזה כמעט אז מיחזרתי לקלצ,
תכלס איפה כדאי למחזר?
וגם יש לי הלוואות רגילות של פריים +1.5 בערך של 350 K ואני רוצה להכניס למשכנתא,
איך כדאי לעשות את זה לשיפוץ?
תודה

אורית orit

משתמש חדש
זה מה שנשאר לנו לשלם- עד 2042 ההחזר שלנו נכון לעכשיו 2096- אנחנו היינו מאוד רוצים לקחת סכום נוסף לרכישת דירה גדולה יותר- אבל מוגבלים בסכום שאנחנו יכולים להשקיע- יש אולי דרך לפרוס מחדש את התשלום שנשאר ולהוסיף סכום רציני ועדיין להיות עם החזר נמוך ככל הניתן?
כי תמיד אמרו לנו- אל תגעו במשכנתא כי יש לכם מסלול מעולה לכן אנחנו חוששים לגעת בסכום אבל ברור שפריסה תוריד את העלות החודשית
1683137116440.png

היה לי קודם מלצ 3.8 וקרוב לסוף ה5 שנים מיחזרתי כי נודע לי שהוא הולך לקפוץ ב3 אחוז,
וגם היה לי מסלול של זכאות ב3 אחוז שהוא צמוד והקרן לא זזה כמעט אז מיחזרתי לקלצ,
תכלס איפה כדאי למחזר?
וגם יש לי הלוואות רגילות של פריים +1.5 בערך של 350 K ואני רוצה להכניס למשכנתא,
איך כדאי לעשות את זה לשיפוץ?
תודה
כדאי להשוות בן לאומי למזרחי,
אם המשכנתא וההלוואות הנוספות לא עברו את ה- 50% משווי הנכס כיום.. אתה יכול לבצע מיחזור + להכניס את ההלוואות הנוספות למשכנתא..
לשיפוצים צריך הרבה ידע לא ליפול בבורות אפשריים.

יות

משתמש חדש
עריכה תורנית
שלום לכולם,
אשמח לקבל עצה מכם בעניין המשכנתא שלי.
לקחתי אותה מבנק טפחות לפני שנה וחצי, לתקופה של 30 שנה.

הבנק הציע לי היום, להעביר את רכיב ה'פריים' למסלול משתנה לא צמוד ל-5שנים, ב5% ריבית.
שאלתי היא, האם אוכל להשיג ריבית נמוכה יותר במקום אחר?
וגם, במידה והריבית תרד בהמשך, כמה עמלה אצטרך לשלם בשביל לחזור למסלול 'פריים'?
תודה רבה!

הרכב המשכנתא-page-001.jpg

אורית orit

משתמש חדש
זה מה שנשאר לנו לשלם- עד 2042 ההחזר שלנו נכון לעכשיו 2096- אנחנו היינו מאוד רוצים לקחת סכום נוסף לרכישת דירה גדולה יותר- אבל מוגבלים בסכום שאנחנו יכולים להשקיע- יש אולי דרך לפרוס מחדש את התשלום שנשאר ולהוסיף סכום רציני ועדיין להיות עם החזר נמוך ככל הניתן?
כי תמיד אמרו לנו- אל תגעו במשכנתא כי יש לכם מסלול מעולה לכן אנחנו חוששים לגעת בסכום אבל ברור שפריסה תוריד את העלות החודשית
צפה בקובץ המצורף 1367599
יש משהו שיכול לעזור לנו, אנחנו ממש לא מבינים בתחום- או להפנות ליועץ מומחה

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צפה בקובץ המצורף 1367599
זה הדבר היחידי שיש לכם המשכנתא?? פרעתם את הקבועות??

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הקבועות הסתיימו השנה​
זה בהחלט יפה. אבל לא בלתי ניתן להשגה. ולקחת ל30 שנה הכל. צריך לבדוק היתכנויות וכו'. אבל לגמרי אפשרי. השאלה היא בכלל כמה אתם צריכים ויכוחים לגייס מהנוכחי בשביל נכס אחר. חליפי או משאירים וכו'. הרבה פרטים צריך לדעת​

forrss2

משתמש פעיל
התחלתי תהליך מחזור מול מזרחי טפחות, באמצע התהליך התברר משהו לא תקין שהבנק דןרש לתקן. התיקון לוקח כשבועיים ובינתיים התוקף של אישור העקרוני יפוג. הבנק יכול לא להסכים להעריך את התוקף?

משכנות הדרים

משתמש פעיל
1. למה לא
2. העוגן עלה, המרווח מסתבר נשאר
3. לפי פרשנות מסויימת הבנק חייב להשאיר את הריבית אם הלווה השלים את הדרישות שהתבקש בתחילה- גם במצב שהעוגן עלה
אמיתי !!

שי הלוי

משתמש חדש
האם משהו יודע איך קוראים את הדפים הבאים לדעת איזה משכנתא זה וכן אם שווה למחזר את זה?
1683464234017.png

1683464322274.png

1683464401723.png

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה