כללי הערות בשתי טורים באינדיזיין: הפתרון

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
מישהו יכול להעלות איזה טקסט ארוך כלשהו עם הערות שוליים רבות לצורך ניסוי הדמו?

חיטובים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
נכתב ע"י אריאל וו;1707847:
שאלה טובה. במקרה כזה, הסקריפט לא מכניס את השורה כלל לעמוד. ואם יש צורך, הסקריפט גם מקצר את תיבת הטקסט הראשית.
אמנם, לפעמים אין פתרון לוגי: לדוגמה, טקסט ראשי עם שני הפניות בשורה אחת להערות ארוכות (כל אחת ארוכה יותר מעמוד שלם). במקרה כזה, אין אשפרות להתקדם, והסקריפט מפסיק, כדי לאפשר למשתמש לסדר את זה ידנית. לדוגמה, אפשר כמו שאמרתם להנכניס מעבר תיבה, או אולי לקצר איזה שורה מקודם וכו' וכו'. בקיצור, מתקנים, ופשוט מריצים שוב את הסקריפט, והוא לוקח את זה ממקום התיקון והלאה.

כלל הברזל של מנוע הסקריפט הוא: אם יש הפניה להערה בטקסט הראשי, לפחות שורה אחת של ההערה חייבת להופיע באותו עמוד. אם זה בלתי אפשרי, הסקריפט מפסיק (בדומה להערות המובנות של אינדיזיין, שגם שם אם אין פתרון לוגי, כל הטקסט נכנס למצב שלי גלישה כידוע ליודעי חן).
ניסיתי כעת את הדמו, ולמעשה ללא ביצוע הצעתי - שיהיה סימן מעבר מסגרת בסוף כל עמוד - הסקריפט לא שמיש בהערות רצופות.
כמעט בכל עמוד צריך להכניס מעבר ידנית ולהפעיל שוב את הסקריפט, כך שלא הועלנו כלום.
בנוסף, כשיש בשורה תחילת הערה ששייכת לעמוד הבא, הסקריפט מעביר את כל השורה לעמוד הבא, וההערה של העמוד הנוכחי נחתכת באמצע.

חבל, כי רוב הספרים שאני עושה הם בהערות רצופות, ולי אישית לא משתלם לרכוש את הסקריפט במצב הנוכחי. החלום לעבוד באינדיזיין מתרחק...

באג קטן:
אם אין הפניות להערות בעמוד הראשון, הסקריפט מקטין את המסגרת של הראשי ל-20% מהעמוד בערך והשאר נשאר ריק, במקום לפרוס את המסגרת על כל העמוד.

GOLDRING

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
נכתב ע"י חיטובים;1708408:
ניסיתי כעת את הדמו, ולמעשה ללא ביצוע הצעתי - שיהיה סימן מעבר מסגרת בסוף כל עמוד - הסקריפט לא שמיש בהערות רצופות.
כמעט בכל עמוד צריך להכניס מעבר ידנית ולהפעיל שוב את הסקריפט, כך שלא הועלנו כלום.
בנוסף, כשיש בשורה תחילת הערה ששייכת לעמוד הבא, הסקריפט מעביר את כל השורה לעמוד הבא, וההערה של העמוד הנוכחי נחתכת באמצע.

חבל, כי רוב הספרים שאני עושה הם בהערות רצופות, ולי אישית לא משתלם לרכוש את הסקריפט במצב הנוכחי. החלום לעבוד באינדיזיין מתרחק...

כמובן יש להמתין לתגובת הרב אריאל. אבל נראה לי שצורת השימוש משתנה מאחד לאחד, יש אחד שמעדיף שההערות יזרמו באופן רציף לגמרי, ויש אחד שמעדיף לסיים בכל עמוד את ההערות השייכות אליו. בכל מקרה אני משער שזה לא כזה מסובך ליצור גירסה שמכניסה מעבר עמוד בסוף ההערות השייכות לעמוד נוכחי. אבל שוב, יש לחכות לתגובת הרב בעל הסקריפט...

אריאל וו

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
לבקשת חיטובים, הוספתי את העניין של שבירת תיבות לעת הצורך, בס"ד.

רציתי רק להדגיש, שהסקריפט במצבו הנוכחי (לפני הוספת השבירות), עובד בצורה יפה מאוד, בס"ד. הסקריפט פשוט נותן את האופציה לעמד הערות שוליים במספר טורים, וכן את הטקסט הראשי, מה שחסר מאוד באינדיזיין. אמנם, כמו שכתבתי כבר כאן, הסקריפט עובד בדיוק כמו ההערות שוליים של אינדיזיין. זאת אומרת שלפחות שורה אחת של הערת השוליים חייבת להיות ממוקמת באותו דף בו נמצא ההפניה להערה זו -- בדיוק כמו אינדיזיין. במידה וזה בלתי אפשרי (וזה דבר שקורה, בפרט בעיצוב המבוסס על הערות רצופות, זאת אומרת שכל ההערות הם פסקה אחת ארוכה), הסקריפט מפסיק את פעולתו, כדי לאפשר למעמד למצוא כל פתרון שנראה לו.

היום ניסיתי להוסיף אפשרות שהסקריפט גם יוסיף שבירת תיבות כשצריך, כנ"ל, וזה לא היה פשוט. אבל גם בלי זה, הסקריפט עובד בצורה מדוייקת ומהירה, ושימושי ביותר גם כך, ובעצם מהווה את הדרך היחידה לעמד הערות שוליים בטורים באינדייזין באופן אוטומטי.

GOLDRING

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
נסיתי כבר את הדמו החדש, שעונה גם על הצורך לחתוך הערות השייכות לאותו עמוד, כפי שביקש חיטובים. ואכן נעשית עבודה נפלאה. והרב אריאל לא פוסק מלחדש ולעדכן את הסקריפט שיהיה טוב ביותר!!!

אני ממש מתפלא על רבים וטובים שעדיין לא פנו אלי על מנת לשמוע פרטים ולהתגבש יחד במחיר מצויין. הם עלולים להפסיד הרבה...

חיטובים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
אכן הסקריפט עובד מעולה. יש כמה דברים קטנטנים לשפר, אבל בסך הכל עובד במהירות עצומה ושווה בהחלט לרכוש אותו.
מהניסיון שלי עם אריאל, יש לו שירות מהיר ומצויין וגם בקשות לשידרוג נענות בעין יפה.

אולי תפרסם גם בפורום תג.

עיטורים פלוס

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
עימוד ספרים
נכתב ע"י חיטובים;1708408:
באג קטן:
אם אין הפניות להערות בעמוד הראשון, הסקריפט מקטין את המסגרת של הראשי ל-20% מהעמוד בערך והשאר נשאר ריק, במקום לפרוס את המסגרת על כל העמוד.
...

אריאל וו

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
נכתב ע"י גלאט;1710182:

חיטובים שלח לי את הקובץ, ולפי מה שראיתי אין כאן באג. זה היה עניין של הפניות להערות שהיו שם. צריך להיזהר שסגנון התו שמשתמשים בו להפניות להערות לא יהיה בשימוש על דברים אחרים, כגון הריוח שאחרי ההפניה, כי אז אם מוחקים את ההפניה, הריוח עם הסגנון נשאר וזה גורם לסקריפט להתייחס לריוח כהפניה להערה. (אם לא מוחקים את ההפניה, הריוח שאחרי לא מעלה ולא מוריד).

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
סקריפט ההפרדה המצוי בידי מוחק את כל ההפניות מהטקסט הראשי. יש למישהו פתרון?

GOLDRING

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
נכתב ע"י דוד מרדכי;1719163:
סקריפט ההפרדה המצוי בידי מוחק את כל ההפניות מהטקסט הראשי. יש למישהו פתרון?

אני משער שאתה עושה משהו לא נכון! אף משתמש אחר לא נתקל בכך!

תקרא שוב את ההוראות שנשלחו אליך ותוודא שפעלת לפיהן

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
אני מדבר על הסקריפט של קארל פטר. שם את כל ההפניות בסוף ומשאיר את הטקסט הראשי בלי הפניות

GOLDRING

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
תשתמש במצורף. ותעדכן

קבצים מצורפים

• הפרדת ההערות.rar
    KB 2.4 · צפיות: 22

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
עובד, אבל המספור עברי (א"ב) של ההפניות הופך לרגיל וא"א לשנות חזרה

GOLDRING

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
תעלה את הסקריפט שברשותך. ואבדוק אותו

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
הנה

קבצים מצורפים

• הערות-שוליים-להערות-סיום.rar
    KB 2.2 · צפיות: 13

GOLDRING

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
בדקתי אצלי והוא לא מוחק. תנסה לבדוק שוב [הוא יוצר סגנון תו להפניות, תן שם קו תחתי עם צבע בעובי גדול, אולי כך תשים לב]. סמידה ולא מצליח. כנראה שיש לך בעיה בקובץ ולא בסקריפט

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י GOLDRING;1719278:
בדקתי אצלי והוא לא מוחק. תנסה לבדוק שוב [הוא יוצר סגנון תו להפניות, תן שם קו תחתי עם צבע בעובי גדול, אולי כך תשים לב]. סמידה ולא מצליח. כנראה שיש לך בעיה בקובץ ולא בסקריפט

הסקריפט שלי מוחק. (עשיתי חיפוש לסגנון תו שהוא יצר והיה 0 תוצאות" ניסיתי לשנות אותו לאדום, גדול, עם קו -כלום) וזה לא קובץ בעייתי אלא הערות שהכנסתי באופן ידני לטקסט מועתק באופן נקי ללא פורמט (מתורת אמת) שהכנתי במיוחד לצורך הבדיקה.
הסקריפט שנתת עובד רק במספרים, לא בא"ב.

GOLDRING

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
בדקתי את הסקריפט שלך על קובץ של הערות באותיות. והוא עבד כמו שצריך. אולי תעלה את הקובץ שלך [או תשלח לי למייל]

קסת עימוד ועיצוב

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
אריאל שלום
רציתי לשאול האם הסקריפט של הערות שולים יועיל לי במקרה שהטקסט והערות נמצאות באותו תיבה, ביבוא מוורד, ואני רוצה טור אחד למעלה ושתיים למטה,

א ז וו

משתמש רשום
עימוד ספרים

קבצים מצורפים

• Capture.PNG
    Capture.PNG
    KB 95.7 · צפיות: 35

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה