כללי הערות בשתי טורים באינדיזיין: הפתרון

אריאל וו

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
בס"ד

ידוע כמה קשה לעמד ספר באינדיזיין במקרה שרוצים הערות שוליים בטור אחד עם טקסט ראשי בשתי טורים, או ההפך, או בעצם כל קומבינציה אחרת (כולל הערות וטקסט בשתי טורים, רק שהטורים של ההערות יסתיימו בשווה).

בע"ה, כתבתי זה עתה סקריפט שפותר, כמדומני, בעיה זו.

כמו הפתרונות הקודמים, גם בסקריפט זה צריך להפריד את ההערות מהטקסט הראשי (ויש כמה סקריפטים לזה, כולל אחד שכתבתי).

אחרי שהפרדנו את ההערות, יש עוד כמה הכנות קטנות, וזהו: מריצים את הסקריפט, והוא מעמד את כל הספר עם חלוקה נכונה ומדוייקת של העמודים כך שההפניות בכל עמוד יתאימו במדויק עם ההערות המופיעים בעמוד.

במקום עבודת עימוד מפרכת ידנית שעלולה לקחת ימים שלמים, אפשר עם סקריפט זה לעמד ספר שלם תוך דקות ספורות.

הנה קישור לווידאו קצר (3 דקות, 55 מ"ב) המדגים את הסקריפט:

http://www.id-extras.com/uploads/2015-07-20_18-21-28.mp4

עמירם יוסף

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
וכמה עולה התענוג הזה?

אריאל וו

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
נכתב ע"י A.Y.K;1705786:
וכמה עולה התענוג הזה?

מיד לקפוץ למחיר?

אז קודם, בא נחשוב כמה זמן לוקח לך לעשות כזה דבר בלי סקריפט. ובוודאי תגיד לי שאתה עושה את זה בתג, נכון? אבל גם בתג, זה כרוך בעבודה ידנית כמדומני, נכון? (אין לי נסיון בתג כלל). בקיצור, לספר בן 300 עמודים, מרובה הערות, כמה זמן כזה סקריפט יכול לחסוך?

אריאל וו

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
אגב, מדובר בחבילה של 4 סקריפטים:
  • סקריפט להפרדת הערות
  • הסקרפיט עצמו
  • סקריפט שאפשר אתו לשנות מספור של כל טקסט שיש לו סגנון תו (שימושי אם רוצים למספר מחדש את ההערות)
  • סקריפט שמוחק את כל התיבות בסטורי נבחר מכאן ועד סוף הסטורי (שימושי אם רוצים לתקן או לערוך כמה דברים ושוב להריץ את סקריפט ההערות).

GOLDRING

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
3 שאלות: 1) האם עובד במספור עברית?
2) האם ניתן לעבור איתו עמוד עמוד, בלי שיפגע בעמודים קודמים, במידה ובוצעו בהם שינויים ממה שהסקריפט עושה
3) מה קורה בהערות בטורים, כאשר חסרה שורה ליישר את הטורים [הדורה הבאה היא הערה ששייכת לעמוד הבא]?

אריאל וו

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
נכתב ע"י GOLDRING;1705804:
גם אצל קארל זה 4 סקריפטים כנ"ל, מלבד שאצלך זה גם ממש מתאים את ההערות.

3 שאלות: 1) האם עובד במספור עברית?
2) האם ניתן לעבור איתו עמוד עמוד, בלי שיפגע בעמודים קודמים, במידה ובוצעו בהם שינויים ממה שהסקריפט עושה
3) מה קורה בהערות בטורים, כאשר חסרה שורה ליישר את הטורים [הדורה הבאה היא הערה ששייכת לעמוד הבא]?

1) זה גמיש לחלוטין. העיקר (כפי שמופיע בסרטון) שיהיה גרעפ שמוצא את ההפניות, וגרעפ שמוצא את תחילת כל הערה. מעבר לזה, אפשר למספר לפי הטעם, או לאל מספר כלל.
2) אפשר לבצע תיקונים. ואז מריצים את הסקריפט למחיקת תיבות עד סוף הסטורי, ומריצים שוב את הסקריפט הראשי. הוא מתחיל לעבוד מהתיבה האחרונה בסטורי, ולא נוגע במה שבא מקודם. כך שבהחלט אפשר לבצע שינויים.
3) שום דבר לא קורה. בדומה להערות המובנות של אינידיזיין, זה לא משחק כלל עם הדברים האלו. זה עושה את החלוקה של העמודים. כל שאר הפינישים, צריך לעשות כמו תמיד.

אגב, חשוב לציין שבעצם אפשר לעבוד עם הסקריפט עם 4 טקסטים: שהרי לכל סטורי אפשר להוסיף הערות שוליים של אינידיזיין.

וכמובן, אני רוצה להדגיש שהסקריפט עובד עם כל קומבינציה של טורים (1 למעלה ו-2 למטה, או פחות, או יותר).

bason1661

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
אפשר לערוך את הערות כהערות רציפות? ולא שירד שורה כל הערה?

GOLDRING

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
המסגרות של ההערות שוליים נשארות משורשרות? איך הוא מעביר את ההערות לעמוד הבא באמצעות מעבר עמוד? ואז התאמת המסגרת?

בכל מקרה האם יש דמו לסקריפט?

אריאל וו

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
נכתב ע"י bason1661;1705838:
אפשר לערוך את הערות כהערות רציפות? ולא שירד שורה כל הערה?

כן, בהחלט. אפשר לעמד את ההערות איך שרוצים, וכן את הטקסט הראשי, שהרי זה סתם שתי כתבות נפרדות באינדיזיין.

כמובן, שיש לשים לב שלפעמים גורמים למצב שאין לו פתרון. למשל, אם בשורה אחת של הטקסט הראשי ישנם 3 הפניות להערות, וכל אחד מההערות האלו ארוכים בארוך של עמוד שלם, הרי שאין פתרון כאן: כי ברגע שמכניסים את השורה הזאת, יש צורך להוסיף 3 הערות, ואין מספיק מקום בעמוד. במקרה כזה, הסקריפט פשוט עוצר, וצריך לפתור את זה ידנית. זה דומה, בעצם, להערות שלי אינדיזיין: גם שם, אם יש משהו בלתי-אפשרי, העימוד נעצר, נכון?

אריאל וו

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
נכתב ע"י GOLDRING;1705840:
המסגרות של ההערות שוליים נשארות משורשרות? איך הוא מעביר את ההערות לעמוד הבא באמצעות מעבר עמוד? ואז התאמת המסגרת?

בכל מקרה האם יש דמו לסקריפט?

המסגרות נשארות משורשרות, כן.

את ההערות המעביר רק על-ידי התאמת המסגרת. הסקריפט אינו מוסיף או גורע מהטקסט עצמו, אף לא ע"י הוספת מעבר עמוד או שינוי הגדרות פסקה.

כרגע אין לי דמו. אבל אני כן נותן אחריות למי שרוכש: אם רואים שהסקריפט אינו מתאים, אפשר לקבל החזר מלא.

לכן, לפעמים ייתכן מצב עימודי שאין לו פתרון, ואז הסקריפט נעצר כפי שכתבתי למעלה בתשובה הקודמת. מתקנים ידנית איך שרוצים, ואז ממשיכים עם הסקריפט.

eliezer

מהנדס בינה מלאכותית
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
נפלא! כבר כמה שנים מחכים לכזה דבר.

GOLDRING

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
גם אני מצטרף לברכה! בהחלט היה ראוי לטפל בעניין כבר מזמן!

עכשיו רק נותר באמת לשמוע כמה יעלה לנו רכישתו. והאם נוכל לראות דמו לפני כן [שיעבוד רק על 3 עמודים או דרך אחרת כמובן]

אריאל וו

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
נכתב ע"י GOLDRING;1705904:
גם אני מצטרף לברכה! בהחלט היה ראוי לטפל בעניין כבר מזמן!

עכשיו רק נותר באמת לשמוע כמה יעלה לנו רכישתו. והאם נוכל לראות דמו לפני כן [שיעבוד רק על 3 עמודים או דרך אחרת כמובן]

המחיר עבור חבילת הסקריפטים יהיה סביבות ה-1500 ש"ח + מע"מ. בהתחשב כמה זמן זה יחסוך, נראה לי סביר. ואין הגבלה כמה ספרים מכינים איתו.

יתכן שאם למשהו יש חוברת של עד 50 עמודים, או משהו כזה, אני אכין גם גרסה פשוטה יותר, במחיר קטן. השאלה אם יש לזה ביקוש.

לא צריכה להיות בעיה גדולה להכין כזה דמו.

אם יש לך אולי טקסט מוכן ואתה רוצה לנסות אותו כעת, תודיע לי באישי ואכין משהו.

GOLDRING

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
א. למה יש הבדל מבחינת הסקריפט, האם זה 50 עמודים או יותר?

ב. אני אישית הייתי מעדיף שהסקריפט לא ירוץ על כל הספר, אלא עמוד עמוד, דהיינו שאני יקצה לו קיצור, ובכל פעם הוא יעשה את העמוד הנוכחי שאני נמצא בו

AYR

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
ואווווו מעולה!! לענ"ד ישר לכספת!

אריאל וו

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
נכתב ע"י GOLDRING;1705925:
א. למה יש הבדל מבחינת הסקריפט, האם זה 50 עמודים או יותר?

ב. אני אישית הייתי מעדיף שהסקריפט לא ירוץ על כל הספר, אלא עמוד עמוד, דהיינו שאני יקצה לו קיצור, ובכל פעם הוא יעשה את העמוד הנוכחי שאני נמצא בו

א. אין הבדל. רק מי שזה יקר לו, יכול להתחיל עם סקריפט מוגבל יותר. עניין של נוחות, ותמריץ לאנשים להכנס לזה בתקווה שבהמשך יקנו את הגירסה המלאה.

ב. בהחלט אפשרי.

עיטורים פלוס

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
עימוד ספרים
נכתב ע"י אריאל וו;1705828:
אגב, חשוב לציין שבעצם אפשר לעבוד עם הסקריפט עם 4 טקסטים: שהרי לכל סטורי אפשר להוסיף הערות שוליים של אינידיזיין.
מה הפירוש, ניתן להגדיר הערות שוליים להערות שוליים ולהערות האלה עוד הערות...
א"כ זה יכול להיות בסייס מצויין לרב טקסט, שיחלק את הטקסט לפי מה שנכנס לעמוד, כמובן שאת הפינישים יצטרכו לעשות לבד...

אם כך אשאל כבר עוד שאלה, האם ניתן להכין לטקסט 1 2 מדורים של הערות (וכמו שיש מושג של הערות שוליים והערות סיום - רק) ששניהם יהיו באותו עמוד.

ושאלה פשוטה נוספת אם זה המחיר, שכבר יכלול כותרת להערות שוליים (ולהערות של ההערות, ולהערות של ההערות)...

וסליחה שהארכתי...

Ok - מירי טריטל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י אריאל וו;1705939:
א. אין הבדל. רק מי שזה יקר לו, יכול להתחיל עם סקריפט מוגבל יותר. עניין של נוחות, ותמריץ לאנשים להכנס לזה בתקווה שבהמשך יקנו את הגירסה המלאה.

ב. בהחלט אפשרי.

מה כוונתך סקריפט מוגבל? מה הוא לא יעשה מכל מה שפרטת לעיל?

אריאל וו

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
נכתב ע"י גלאט;1705955:
מה הפירוש, ניתן להגדיר הערות שוליים להערות שוליים ולהערות האלה עוד הערות...
א"כ זה יכול להיות בסייס מצויין לרב טקסט, שיחלק את הטקסט לפי מה שנכנס לעמוד, כמובן שאת הפינישים יצטרכו לעשות לבד...

אם כך אשאל כבר עוד שאלה, האם ניתן להכין לטקסט 1 2 מדורים של הערות (וכמו שיש מושג של הערות שוליים והערות סיום - רק) ששניהם יהיו באותו עמוד.

ושאלה פשוטה נוספת אם זה המחיר, שכבר יכלול כותרת להערות שוליים (ולהערות של ההערות, ולהערות של ההערות)...

וסליחה שהארכתי...

לא הבנת. כוונתי הייתה שמאחר והסקריפט משתמש בשתי כתבות נפרדות באינדיזיין, הרי שאפשר להוסיף לכל טקסט את ההערות המובנות של אינדיזיין, ללא קשר לסקריפט שלי וכך יוצא שלמעשה אפשר לעשות 4 טקסטים בבת אחת. אבל אותם הערות של אינדיזיין כמובן שאי אפשר לעשות עם טורים.

בכל אופן, זו הייתה רק הערת ביניים. עיקר הסקריפט עובד על טקסט אחד + הערות -- לזה זה מיועד.

כותרות להערות יהיו כלולים במחיר.

אריאל וו

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
נכתב ע"י ok;1706017:
מה כוונתך סקריפט מוגבל? מה הוא לא יעשה מכל מה שפרטת לעיל?

הוא יעבוד רק על מסמכים של עד 50 עמודים. זה הרעיון, לא בטוח שזה ייצא לפועל, אם זה באמת נחוץ למשהו אפשר לפנות אלי בפרטי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמו

א הַלְלוּיָהּ הַלְלִי נַפְשִׁי אֶת יְהוָה:ב אֲהַלְלָה יְהוָה בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:ג אַל תִּבְטְחוּ בִנְדִיבִים בְּבֶן אָדָם שֶׁאֵין לוֹ תְשׁוּעָה:ד תֵּצֵא רוּחוֹ יָשֻׁב לְאַדְמָתוֹ בַּיּוֹם הַהוּא אָבְדוּ עֶשְׁתֹּנֹתָיו:ה אַשְׁרֵי שֶׁאֵל יַעֲקֹב בְּעֶזְרוֹ שִׂבְרוֹ עַל יְהוָה אֱלֹהָיו:ו עֹשֶׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ אֶת הַיָּם וְאֶת כָּל אֲשֶׁר בָּם הַשֹּׁמֵר אֱמֶת לְעוֹלָם:ז עֹשֶׂה מִשְׁפָּט לָעֲשׁוּקִים נֹתֵן לֶחֶם לָרְעֵבִים יְהוָה מַתִּיר אֲסוּרִים:ח יְהוָה פֹּקֵחַ עִוְרִים יְהוָה זֹקֵף כְּפוּפִים יְהוָה אֹהֵב צַדִּיקִים:ט יְהוָה שֹׁמֵר אֶת גֵּרִים יָתוֹם וְאַלְמָנָה יְעוֹדֵד וְדֶרֶךְ רְשָׁעִים יְעַוֵּת:י יִמְלֹךְ יְהוָה לְעוֹלָם אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן לְדֹר וָדֹר הַלְלוּיָהּ:
נקרא  18  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה