התייעצות העיר החרדית עם הפוטנציאל המירבי - האם זה בית שמש??

מצב
הנושא נעול.

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
האם ההתחדשות העירונית המואצת בקרית יובל לא תהפוך אותה שוב לשכונה חילונית?

ודאי שכך
רוב ההתחדשות עירונית זה באזורים חילונים בגלל שאפשר לבנות לגובה כך שיש רווח מספיק ליזמים,
מתוך ה-50 אלף יח"ד שיהיו בי-ם לפינוי בינוי, יהיה לחרדים אולי 5000 יח"ד, עם קצת מאמץ זה יגיע ל-10 יח"ד
(בנוה יעקב יש 750 יח"ד מאושרות, ברמות יש קצת ועוד כמה מתחמים באזור רמת אשכול - שמואל הנביא)

באזורים חרדים אפשר עד 12 קומות וזה מגביל את הכלכליות של היזמים
בנוה יעקב הרבנים חתמו על מכתב שמגביל עד 8 קומות מה שהפיל באופן מיידי
מתחמי פינוי בינוי שיש להם היתכנות רק ב-12 קומות.

לפי המצב כרגע, לצערנו הפינוי בינוי הולך להפוך את העיר ליותר ויותר חילונית
@עו"ד נתן רוזנבלט ניזון ישירות מפי יו"ר תכנון ובניה אליעזר ראכוברגר
אבל הנתונים ממש בשטח לא נותנים סיכוי לי-ם להיות עיר מתחרדת, הפוך בדיוק....
(אני מוכן לשבת עם @עו"ד נתן רוזנבלט ולהוכיח נתונים)

נערך לאחרונה ב:

מישהי דרמטית

משתמש צעיר
ברור שה-ע-י-ר החרדית הבאה והמבוקשת ביותר בכל התחומים זה בית שמש
לא להגזים. בית שמש היא לא עיר חרדית. אבל יש בה ריכוז מאד גדול של חרדים והיא מאד גדלה.

ערים חרדיות עם עתיד הן אלעד, ביתר ומודיעין עילית. אבל הגדילה שלהן קטנה משמעותית בית שמש.

אם תשאלו אותי הייתי ממליצה ללכת לגור באלעד שהיא עיר חרדית לגמרי מתפתחת גם (אפילו שהיא פחות מתפתחת מבית שמש עם כל הכבוד לה) וקרובה מאד לגושדן וגם זולה (יחסית) עדיין.

די

משתמש סופר מקצוען
בית שמש היא לא עיר חרדית. אבל יש בה ריכוז מאד גדול של חרדים והיא מאד גדלה.
בבית שמש יש כ80% חרדים כולל ילדים. מבחינתי זה עיר חרדית.
אפשר להסתכל על רמת בית שמש כעיר חרדית, שיש ליד עיר חילונית קטנה בשם בית שמש הוותיקה, כמו מודיעין עילית ומודיעין (רק שמודיעין החילונית הרבה יותר גדולה מבית שמש החילונית הקטנה).

מישהי דרמטית

משתמש צעיר
בבית שמש יש כ80% חרדים כולל ילדים. מבחינתי זה עיר חרדית.
אפשר להסתכל על רמת בית שמש כעיר חרדית, שיש ליד עיר חילונית קטנה בשם בית שמש הוותיקה, כמו מודיעין עילית ומודיעין (רק שמודיעין החילונית הרבה יותר גדולה מבית שמש החילונית הקטנה).
עובדה שיש שם נכון לרגע זה ראשת עיר. לא חרדית כמובן.
לא אמרתי שבית שמש היא לא עיר עם עתיד, לא אמרתי שאין בה חרדים, רק אמרתי שהיא לא עיר חרדית.

נערך לאחרונה ב:

די

משתמש סופר מקצוען
עובדה שיש שם נכון לרגע זה ראשת עיר חילונית.
דבר ראשון היא לא חילונית אלא דתית.
דבר שני בבחירות הקודמות אכן היה בערך 50% חרדים מתוך הבוחרים (כולל ילדים בערך 60%), והיום יש 70% חרדים מתוך הבוחרים ו80% כולל ילדים.

אין הרבה ציבור כללי בבית שמש, ולעומת זאת בונים עשרות אלפי דירות לחרדים ולכן תוך 5 שנים האחוזים עלו דרמטית ל80% חרדים.

מישהי דרמטית

משתמש צעיר
דבר ראשון היא לא חילונית אלא דתית.
דבר שני בבחירות הקודמות אכן היה בערך 50% חרדים מתוך הבוחרים (כולל ילדים בערך 60%), והיום יש 70% חרדים מתוך הבוחרים ו80% כולל ילדים.

אין הרבה ציבור כללי בבית שמש, ולעומת זאת בונים עשרות אלפי דירות לחרדים ולכן תוך 5 שנים האחוזים עלו דרמטית ל80% חרדים.
גם אם נגיד יש בה 80% חרדים (וזה ממש לא נשמע) היא עדיין לא עיר חרדית. ובנוסף, יש בה כפי שהבנתי תוכניות לבניית מגדלים ובילויים שמיועדים לחילוניים ככה שהיא לעולם לא תהיה לגמרי חרדית.

די

משתמש סופר מקצוען
ובנוסף, יש בה כפי שהבנתי תוכניות לבניית מגדלים ובילויים שמיועדים לחילוניים ככה שהיא לעולם לא תהיה לגמרי חרדית.
רק צריך לשים לב שה"מגדלים והבילויים" מדובר באיזור תחנת הרכבת/ביג.
לשכונות החרדיות יש רצף מחפציבה הקריה רמה ב' רמת אברהם רמה א' רמה ג' רמה ד'. כך שהחילונים נמצאים באזור נפרד כמו מודיעין ומודיעין עילית.
כמובן השאיפה של רה"ע הנוכחית הוא לערבב את כל העיר ולהבליע את השכונות החרדיות בתוך שכונות חילוניות חדשות, ולכן צריך לדאוג שרה"ע הבא יהיה חרדי והשכונות החדשות (ה ו ז ח) יהיו חרדיות ולא חילוניות.

ר. המוסד

משתמש מקצוען
גם אם נגיד יש בה 80% חרדים (וזה ממש לא נשמע) היא עדיין לא עיר חרדית. ובנוסף, יש בה כפי שהבנתי תוכניות לבניית מגדלים ובילויים שמיועדים לחילוניים ככה שהיא לעולם לא תהיה לגמרי חרדית.
בית שמש היא חרדית דה פקטו
נכון יש שם גם אזור חילוני שבהמשך הוא יהפך למיעוט זעיר ביותר
אבל בהגדרה הן אצל כלל המגזרים בית שמש היא עיר חרדית

מישמשית

משתמש מקצוען
לא להגזים. בית שמש היא לא עיר חרדית. אבל יש בה ריכוז מאד גדול של חרדים והיא מאד גדלה.

ערים חרדיות עם עתיד הן אלעד, ביתר ומודיעין עילית. אבל הגדילה שלהן קטנה משמעותית בית שמש.

אם תשאלו אותי הייתי ממליצה ללכת לגור באלעד שהיא עיר חרדית לגמרי מתפתחת גם (אפילו שהיא פחות מתפתחת מבית שמש עם כל הכבוד לה) וקרובה מאד לגושדן וגם זולה (יחסית) עדיין.
איזה בדיחה.........
היית פעם בבית שמש?

ייד

משתמש מקצוען
בית שמש היא חרדית דה פקטו
נכון יש שם גם אזור חילוני שבהמשך הוא יהפך למיעוט זעיר ביותר
אבל בהגדרה הן אצל כלל המגזרים בית שמש היא עיר חרדית
זה נכון אבל ירושלים היתה כמעט באותו מצב בזמן לופוליאנסקי (מישהו זוכר?)
ראשי העיר שבאו אחריו השקיעו מיליארדים! בחילון העיר ונכון לעכשיו הם מנצחים בענק,
ראשת העיר של בית שמש אם תמשיך באותו מתקונת יכולה בהחלט להרוס הכל...

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
ודאי שכך
רוב ההתחדשות עירונית זה באזורים חילונים בגלל שאפשר לבנות לגובה כך שיש רווח מספיק ליזמים,
מתוך ה-50 אלף יח"ד שיהיו בי-ם לפינוי בינוי, יהיה לחרדים אולי 5000 יח"ד, עם קצת מאמץ זה יגיע ל-10 יח"ד
(בנוה יעקב יש 750 יח"ד מאושרות, ברמות יש קצת ועוד כמה מתחמים באזור רמת אשכול - שמואל הנביא)

באזורים חרדים אפשר עד 12 קומות וזה מגביל את הכלכליות של היזמים
בנוה יעקב הרבנים חתמו על מכתב שמגביל עד 8 קומות מה שהפיל באופן מיידי
מתחמי פינוי בינוי שיש להם היתכנות רק ב-12 קומות.

לפי המצב כרגע, לצערנו הפינוי בינוי הולך להפוך את העיר ליותר ויותר חילונית
@עו"ד נתן רוזנבלט ניזון ישירות מפי יו"ר תכנון ובניה אליעזר ראכוברגר
אבל הנתונים ממש בשטח לא נותנים סיכוי לי-ם להיות עיר מתחרדת, הפוך בדיוק....
(אני מוכן לשבת עם @עו"ד נתן רוזנבלט ולהוכיח נתונים)
אתה צודק 100%. זה לא רק קרית יובל, זה גם קטמונים, קרית מנחם, רסקו, ועוד.
רק היום אושרו 1500 יח"ד במגדלים ענקיים, כפי שניתן לראות כאן:
אין לי מושג על מה @עו"ד נתן רוזנבלט מדבר. העובדות הלא נעימות מדברות בעד עצמן: ירושלים מתחלנת!

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
אין לי מושג על מה @עו"ד נתן רוזנבלט מדבר. העובדות הלא נעימות מדברות בעד עצמן: ירושלים מתחלנת!

יותר מזה שכונה כמו קרית יובל שנמצאת כבר שנים בתהליך התחרדות הולכת כעת לכיון התחלנות,
כיון שרוב הפינוי בינוי מתוכנן במגדלי ענק שאינם תואמים לציבור החרדי.

מצד שני, חייבים לומר שחלק מהמצב שי-ם הופכת לחילונית זה בעקבות הקושי לקדם פינוי בינוי בציבור החרדי, בגלל בעיה בכלכליות וכן התנגדות הרבנים, אם באמת ימצאו פתרונות שיהיו מקובלים על הרבנים אפשר לקדם עשרות אלפי יח"ד בעשרות מתחמי פינוי בינוי ברוממה, גאולה, רמות, נוה יעקב, שמואל הנביא-רמת אשכול, ואזור גבעת משה, וזה באמת מה שיו"ר תו"ב ראוכברגר מנסה לקדם (למשל ברמות פולין).

ואולי הרבנים חושבים שעדיף לשמור על צביון השכונות הקיימות גם במחיר של התחלנות מואצת בשאר השכונות
ושינוי המאזן החרדי בי-ם שכרגע נמצא לטובת החרדים אבל הולך להשתנות לטובת החילונים
יתכן שכל הרבנים החליטו אבל צריך להבין שיש להחלטה כזו מחיר כבד, וזה נתון לשיקול דעת הרבנים ולהחלטתם...

מי שעוקב אחרי הכתבות באתרי נדלן יכול לראות כמעט כל שבוע-שבועיים כתבה דומה.

אגב, זה אושר לפני שבוע רק שהיחצני"ם פרסמו את זה היום

נערך לאחרונה ב:

פרוגפרוגנדה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
יש רצף חרדי עצום בצפון מערב ירושלים
פסגת זאב מתחרדת גם כן בצעדי ענק
קרית יובל וגילה די נכשלו (ביחס לציפיות אבל אולי יום אחד...)
הגבעה הצרפתית מדי קרובה לערבים לטעמי (מצד שני גם לרמת אשכול)

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
פסגת זאב מתחרדת גם כן בצעדי ענק

לחרד את פסגת זאב זאת משימה בלתי אפשרית
זאת אחת השכונות הגדולות בי-ם עם 12 אלף יח"ד
יש בה 45 אלף תושבים והיא מורכבת ב-4 אזורים צפון, מרכז, מזרח ומערב (קצת דומה לרמות שיש בה 4 שכונות)
לך תחרד שכונה שהיא עיר ועוד במחירים לא כ"כ זולים.... 3 חד' 1.85 מ' 4 חד' 2.2-2.4 מ'

כרגע מתחרד רק צפון ומרכז
לפי השערה שלי זה בין 500 ל-1000 משפחות חרדיות, זה לא נקרא צעדי ענק....

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
אתה צודק 100%. זה לא רק קרית יובל, זה גם קטמונים, קרית מנחם, רסקו, ועוד.
א) יש חילונים בירושלים, בעצמי ראיתי כמה כאלו, הם אפילו כמעט הרוב, והם צריכים דירות, ומקבלים.

ב) חלק גדול מהדירות הללו זה בסוף דתייים, מהארץ ומחו"ל, תבדוק ותחזור לדווח.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק א

א אַשְׁרֵי הָאִישׁ אֲשֶׁר לֹא הָלַךְ בַּעֲצַת רְשָׁעִים וּבְדֶרֶךְ חַטָּאִים לֹא עָמָד וּבְמוֹשַׁב לֵצִים לֹא יָשָׁב:ב כִּי אִם בְּתוֹרַת יְהוָה חֶפְצוֹ וּבְתוֹרָתוֹ יֶהְגֶּה יוֹמָם וָלָיְלָה:ג וְהָיָה כְּעֵץ שָׁתוּל עַל פַּלְגֵי מָיִם אֲשֶׁר פִּרְיוֹ יִתֵּן בְּעִתּוֹ וְעָלֵהוּ לֹא יִבּוֹל וְכֹל אֲשֶׁר יַעֲשֶׂה יַצְלִיחַ:ד לֹא כֵן הָרְשָׁעִים כִּי אִם כַּמֹּץ אֲשֶׁר תִּדְּפֶנּוּ רוּחַ:ה עַל כֵּן לֹא יָקֻמוּ רְשָׁעִים בַּמִּשְׁפָּט וְחַטָּאִים בַּעֲדַת צַדִּיקִים:ו כִּי יוֹדֵעַ יְהוָה דֶּרֶךְ צַדִּיקִים וְדֶרֶךְ רְשָׁעִים תֹּאבֵד:
נקרא  47  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה