חיצי הצפון הנספח השבועי • שבוע 52

למה חיזבאללה כמעט לא יורה

• הוא איבד את רוב כח האש שלו

• הוא כבול ע’’י איראן

• הוא מבולבל

• הוא מכין משהו גדול ממש

תוצאות הסקר יוצגו רק לאחר הצבעתכם.

אימון- והנחייה בNLP

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אין מצב שלא יצטרכו לחזור
כמו שבאיו"ש נכנסים כל הזמן אפי' שהיה חומת מגן גדול
כך גם יהיה בעזה עד שיגיע היום ש
והיה ה' למלך על כל הארץ ביום ההוא יהיה ה' אחד ושמו אחד
אמן שזה יקרה כבר בקרוב

אלף אורות

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
אין מצב שלא יצטרכו לחזור
כמו שבאיו"ש נכנסים כל הזמן אפי' שהיה חומת מגן גדול
כך גם יהיה בעזה עד שיגיע היום ש
והיה ה' למלך על כל הארץ ביום ההוא יהיה ה' אחד ושמו אחד
אמן שזה יקרה כבר בקרוב
אילו לא היינו שפוטים של אף אחד, היינו מגרשים אותם משם לנצח, ואז לא היה צריך לחזור. על זה מדובר!!!

אלף אורות

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
זה עדיף מאשר שישארו בעזה ויחטפו כל העת פיגועים.
בטח!! עדיף עדיף. איזה יופי! לא יאומן שאנחנו שמחים ומעדיפים כאלה מחדלים ומתרגלים לטרור כאילו זה חוק טבע. לא יאומן!!

אימון- והנחייה בNLP

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אילו לא היינו שפוטים של אף אחד, היינו מגרשים אותם משם לנצח, ואז לא היה צריך לחזור. על זה מדובר!!!
כמו שארה"ב גמרה עם הטאליבן
וכמו שכל העולם ואשתו גמרו עם דאע"ש
וכמו שגמרו עם הנאצים (ראה ערך מפלגות הניאו נאצים בגרמניה הולנד ועוד שלל מדינות)
וכמו שאין משפחות פשע בכל מדינות העולם
ובוא נעבור למדינות הדיקטטוריות כמו וונצואלה ואיראן ורוסיה וכו' וכו' וכו' שהם וודאי לא שפוטים של העולם
ועדיין מתמודדים עם ההמתנגדים שלהם ועדיין לא חיסלו אותם
בקיצור חוץ מלהוריד פצצת אטום על עזה איו"ש ונצרת ומזרח ירושלים והנגב המערבי וחצי לוד וחיפה הערבית וכו' (כמובן רק כדוגמא לא שאני רוצה שזה מה שיקרה)
אז עדיין נשאר עם הבעיה

אלף אורות

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
וכמו שאין משפחות פשע בכל מדינות העולם
ובוא נעבור למדינות הדיקטטוריות כמו וונצואלה ואיראן ורוסיה וכו' וכו' וכו' שהם וודאי לא שפוטים של העולם
ועדיין מתמודדים עם ההמתנגדים שלהם ועדיין לא חיסלו אותם
בקיצור חוץ מלהוריד פצצת אטום על עזה איו"ש ונצרת ומזרח ירושלים והנגב המערבי וחצי לוד וחיפה הערבית וכו' (כמובן רק כדוגמא לא שאני רוצה שזה מה שיקרה)
אז עדיין נשאר עם הבעיה
בוודאי שגמרו עם הנאצים. בזמנו. תארי לך שארה"ב ואנגליה ורוסיה משאירים את הנאצים בשלטון ומנסים להגיע איתם להסכמים, ונותנים להם סיוע ומשאירים להם נשק, או שמאפשרים להם להתחמש בדרך זו או אחרת, מה אז?? האם גרמניה היתה נראית כמו שהיא היום? בוודאי שלא! אז נכון שיש תאי ניאו נאצים, אבל הם לא מתקרבים אפילו למה שקורה בארץ עם הטרור, איזו השוואה!!
ולגבי דעאש, לא יודעת, אבל עובדה היא שכבר לא רואים ולא שומעים מהם יותר מדי. מה גם שלאמריקה הרחוקה זה לא ממש מעניין מה קורה איתם, כל המלחמה נגדם היתה כדי שלא יהיה להם שלטון במדינות בהם אמריקה רוצה שלטון. אין מה להשוות למצב בארץ בו אנחנו מטווחים ובסכנה יומיומית מפיגועי טרור.
ואם את מאמינה שאין פתרון, אז את שבויה של הקונספציה, לא פחות. וכבר הסברתי לעיל (לא הסברים שלי, אלא של אנשים שמבינים עניין יותר ממני) כיצד וכבר אין לי כח לחזור על זה.

שתים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
בוודאי שגמרו עם הנאצים. בזמנו. תארי לך שארה"ב ואנגליה ורוסיה משאירים את הנאצים בשלטון ומנסים להגיע איתם להסכמים, ונותנים להם סיוע ומשאירים להם נשק, או שמאפשרים להם להתחמש בדרך זו או אחרת, מה אז?? האם גרמניה היתה נראית כמו שהיא היום? בוודאי שלא! אז נכון שיש תאי ניאו נאצים, אבל הם לא מתקרבים אפילו למה שקורה בארץ עם הטרור, איזו השוואה!!
ולגבי דעאש, לא יודעת, אבל עובדה היא שכבר לא רואים ולא שומעים מהם יותר מדי. מה גם שלאמריקה הרחוקה זה לא ממש מעניין מה קורה איתם, כל המלחמה נגדם היתה כדי שלא יהיה להם שלטון במדינות בהם אמריקה רוצה שלטון. אין מה להשוות למצב בארץ בו אנחנו מטווחים ובסכנה יומיומית מפיגועי טרור.
ואם את מאמינה שאין פתרון, אז את שבויה של הקונספציה, לא פחות. וכבר הסברתי לעיל (לא הסברים שלי, אלא של אנשים שמבינים עניין יותר ממני) כיצד וכבר אין לי כח לחזור על זה.
אני מסכימה גם.
דיברתי השבוע עם אחד לא ישראלי והוא אמר לי ממש בתימהון- אני לא מבין למה לא זורקים עליהם אטום וזהו?
אז בעזה יש בעיה של חטופים אבל בלבנון שאין זה מה שצריך לעשות עכשיו. לפני שח"ו יהיה אפילו אחד ואז כבר לא יוכלו.

אימון- והנחייה בNLP

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
- אני לא מבין למה לא זורקים עליהם אטום וזהו?
לא אישי אבל
גם הבן שלי כשהשכן שבר לו את האופניים הוא אמר שצריכים לקחת אותו לבית כלא אולי הוא צודק
ותגידי להלא ישראלי שדברת איתו שאני יכול להסביר לו למה ישראל לא זורקת פצצת אטום על לבנון

מישהו12

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
הנה דוגמא לטרור שלא מוגר
אתה חוזר על אותה טעות - כאילו פעולה אחת יכולה "למגר טרור".
שוב, ככה נלחמים בטרור!
בלחימה רציפה, חוזרת ונשנת.
טרור זה לא דבר שניתן למיגור סופי, בטח שלא בטווח המיידי.
אחרי כל מה שארה"ב עשו לדעאש, הוא עדיין קיים, נכון?
רק במקום להיות מדינה, זה ארגון שמידי פעם מניח מטען חבלה. לא ביג דיל. והאמריקאים ממשיכים להלחם בו.
והטאליבן, אחרי הכל חזר לשלוט באפגניסטן, נכון?

אז לאורך שנים! יהיה עלינו להלחם ברצועה. שנים ע"ג שנים.
בהתחלה, עוד יהיו טילים מידי פעם. ואחר כך ירי.
האם בסוף, מתי שהו, נגיע לרק אבנים?
אם נהיה מאוד עקביים ולאורך זמן כנראה שכן.
אבל עדיין ישאר טרור - רק מוחלש מאוד, ויהיה צורך להלחם בו שלא יחזור ויתעצם.

אבל בודאי זה לא דבר שניתן למחיקה בשנה אחת.
עובדתית.

מישהו12

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
זה עדיף מאשר שישארו בעזה ויחטפו כל העת פיגועים.
אמרנו את זה על רצועת הביטחון, מה קרה?
אמרנו את זה על רצועת עזה ב2005, מה קרה?
הדרך היחידה למגר טרור היא להיות שם. כמו שעושים ביו"ש ועכשיו גם ברצועה.

רוצה טוב

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
נכתב ע"י שתים:
- אני לא מבין למה לא זורקים עליהם אטום וזהו?

לדעתי צריך לזרוק פצצת אטום על ארצות הברית ( כי היא מעכבת פעולות חשובות) רוסיה ( כי היא מתעללת באוקראינה ומשתפית של איראן) וכן על איראן לבנון עזה תימן סוריה קטאר עיראק וירדן ( כי הם הם מגנים אותנו) מצרים ( כי הם מתחמשים בצעדי ענק).

בנוסף גם פצצת אטום אחת על צפון קוריאה לא תזיק...

אני לא מבין למה ישראל המעצמה הגדולה בתבל לא עושה את זה???????

בן מיכאל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה תורנית
בטח!! עדיף עדיף. איזה יופי! לא יאומן שאנחנו שמחים ומעדיפים כאלה מחדלים ומתרגלים לטרור כאילו זה חוק טבע. לא יאומן!!
כל עוד ולא מעיפים משם את כל תושבי עזה, וזה כמובן לא ריאלי, אם ישארו שם חיילים, יהיה טרור.

מישהו12

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
לא גמרה, חזר לשלוט באפגניסטן בדיוק כמו לפני.
זה בדיוק דוגמא ללחימה בטרור לא לפי שיטתך. כפי שהסברתי.
אחרי כל מה שארה"ב עשו לדעאש, הוא עדיין קיים, נכון?
רק במקום להיות מדינה, זה ארגון שמידי פעם מניח מטען חבלה. לא ביג דיל. והאמריקאים ממשיכים להלחם בו.
זו מדינה, לא ארגון טרור, זה משהו אחר.

וכו', שאר הדוגמאות מובנות.
א. הטיעון "שבויה של הקונספציה" הוא לא טיעון. תסביר מה הטעות.
ב. בינתיים מי ששבוי בקונספציה, לדעתי, זה אתה. ואסביר למה:
אתה מדבר על הרתעה.
זה חשוב ומפחית טרור,
אבל לא גומר אותו. טרור אי אפשר לגמור.

אפשר לגמד לרמת הכמעט ולא מציק,
ואת זה אפשר לעשות רק על ידי לחימה נצחית.

אגב, חומת מגן ויו"ש זה סיפור הצלחה.
היה להם רקטות, היה צריך טנקים בגילה.
איפה זה עכשיו?
נכון, המשימה לא הושלמה, אבל זו בדיוק הנקודה:
טרור לא ניתן למיגור סופי.

בן מיכאל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה תורנית
ואם לא יהיו שם חיילים, יהיה שם סינגפור?
דבריי הוסבו על הטענה למה חיילים לא נשארו שם כל הזמן, ועל כך עניתי שעדיף לצאת, ולהיכנס מדי פעם לגדוע יכולות, מאשר להישאר בפנים כל הזמן, וכל הזמן לחוות פיגועי דקירה וכו'.

מישהו12

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
גיא מעיין: התגובה לאיראן תהיה מוגבלת ותתמקד ביעדים צבאיים בלבד.
מוגבלת כמו הפעולה המתחומת והמוגבלת בלבנון שיש בה כבר 3 אוגדות?
ויעדים צבאיים? גם הכור הוא מתקן צבאי.
קיצור, לא אומר כלום

מישהו12

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
דבריי הוסבו על הטענה למה חיילים לא נשארו שם כל הזמן, ועל כך עניתי שעדיף לצאת, ולהיכנס מדי פעם לגדוע יכולות, מאשר להישאר בפנים כל הזמן, וכל הזמן לחוות פיגועי דקירה וכו'.
זה כבר שאלות של אסטרטגיה צבאית מדוייקת,
שאני לא מבין בהם,
אבל מסברא חושב אחרת - שליטה מלאה בשטח היא הדרך היחידה למעשה. (כמו שרוצים לעשות עכשיו בתוכנית איילנד).
וכמו שאומר תא"ל אמיר אביבי בספרו "לא נשוב אחור", התיישבות היא אפילו פיתרון עוד יותר טוב,
בשל העובדה שתמיד יש אנשים בשטח שלא נותנים לאוייב להתבסס.
וזה רק מהצד הבטחוני,
בלי לדבר על העובדה הפשוטה שזו ארץ ישראל, "שנצטווינו לרשת הארץ אשר נתן הא-ל יתברך ויתעלה לאבותינו, לאברהם, ליצחק וליעקב, ולא נעזבה ביד זולתנו מן האומות או לשממה."
ספר המצוות מ"ע ד.

יעקב ארץ-צבי

משתמש מקצוען
מוגבלת כמו הפעולה המתחומת והמוגבלת בלבנון שיש בה כבר 3 אוגדות?
ויעדים צבאיים? גם הכור הוא מתקן צבאי.
קיצור, לא אומר כלום

זה מה שצריך, להסביר לעולם שמה שאנחנו עושים זה מוגבל ומתוחם, ואחר כך לעשות מה שצריך, ולחזור שוב שזה ממש מתוחם ומוגבל וכבר כבר מסתיים, וחוזר חלילה

שתים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
לא אישי אבל
גם הבן שלי כשהשכן שבר לו את האופניים הוא אמר שצריכים לקחת אותו לבית כלא אולי הוא צודק
ותגידי להלא ישראלי שדברת איתו שאני יכול להסביר לו למה ישראל לא זורקת פצצת אטום על לבנון

לדעתי צריך לזרוק פצצת אטום על ארצות הברית ( כי היא מעכבת פעולות חשובות) רוסיה ( כי היא מתעללת באוקראינה ומשתפית של איראן) וכן על איראן לבנון עזה תימן סוריה קטאר עיראק וירדן ( כי הם הם מגנים אותנו) מצרים ( כי הם מתחמשים בצעדי ענק).

בנוסף גם פצצת אטום אחת על צפון קוריאה לא תזיק...

אני לא מבין למה ישראל המעצמה הגדולה בתבל לא עושה את זה???????
יש הבדל ענק,
אלה ארגונים שכבר עשרות שנים מציקים ומתחמשים ללא כל סיום שנראה לאופק.
בשלב מסוים צריך לפעול ביד קשה, כמו שעשו ליפן, כי אחרת מלחמת העולם לא היתה מסתיימת.
(ונתתי את הדוגמא של מי שדיברתי איתו שבעיניים לא ישראליות שלא מונחות במציאות שאנחנו כבר רגילים אליה - נראית כ"כ הגיונית. כמובן שלא דבריו הם המכריעים.)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיב

א הַלְלוּיָהּ אַשְׁרֵי אִישׁ יָרֵא אֶת יי בְּמִצְוֹתָיו חָפֵץ מְאֹד:ב גִּבּוֹר בָּאָרֶץ יִהְיֶה זַרְעוֹ דּוֹר יְשָׁרִים יְבֹרָךְ:ג הוֹן וָעֹשֶׁר בְּבֵיתוֹ וְצִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד:ד זָרַח בַּחֹשֶׁךְ אוֹר לַיְשָׁרִים חַנּוּן וְרַחוּם וְצַדִּיק:ה טוֹב אִישׁ חוֹנֵן וּמַלְוֶה יְכַלְכֵּל דְּבָרָיו בְּמִשְׁפָּט:ו כִּי לְעוֹלָם לֹא יִמּוֹט לְזֵכֶר עוֹלָם יִהְיֶה צַדִּיק:ז מִשְּׁמוּעָה רָעָה לֹא יִירָא נָכוֹן לִבּוֹ בָּטֻחַ בַּיהוָה:ח סָמוּךְ לִבּוֹ לֹא יִירָא עַד אֲשֶׁר יִרְאֶה בְצָרָיו:ט פִּזַּר נָתַן לָאֶבְיוֹנִים צִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד קַרְנוֹ תָּרוּם בְּכָבוֹד:י רָשָׁע יִרְאֶה וְכָעָס שִׁנָּיו יַחֲרֹק וְנָמָס תַּאֲוַת רְשָׁעִים תֹּאבֵד:
נקרא  16  פעמים

אתגר AI

דף חדש • אתגר 121

לוח מודעות

למעלה