חרבות ברזל הנספח השבועי • שבוע 44

מה תכלול התגובה האיראנית?

• פלישה קרקעית מסוריה ולבנון.

• תקיפת נכסים ישראלים בחו"ל.

• בעיקר טילים וכטבמי"ם.

תוצאות הסקר יוצגו רק לאחר הצבעתכם.
מצב
הנושא נעול.

ישראל בני ברק

משתמש פעיל
שידור טלויזיה איראני:

בעוד כמה שעות העולם יהיה עד לסצנות יוצאות דופן ואירועים חשובים
לכאורה זה אומר שלא יהיה הלילה כלום.

או שהכתב לא תיאם את האיום המדומיין עם משמרות המהפכה ובמקרה הוא קלע על היום המתאים

ישראל בני ברק

משתמש פעיל
עימותים בין מחבלים לכוחותינו במחסום מחנה שועפאט, צפון ירושלים. יוסי אליעזר
תיעוד מטורף ממעצר חשודים בשכם
יש סיכוי שרק אני לא הבנתי את ההוראות?
למה התיעודים האלה נמצאים קבוע באשכול תיעוד?
הם לא אמורים להיות באשכול על יהודה ושומרון?

קושקוש

עיצוב ומיתוג אמנותי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
זה תקף לכל הלילה השהיה בסמוך למרחבים מוגנים בגליל העליון?
כי כך זה נשמע מזה:
אלמוג בוקר: תושבים בגליל העליון מתבקשים הלילה הזה לשהות בקירבת מרחבים מוגנים וזאת אחרי הערכת מצב מעודכנת עם צה"ל.

הבריסקער הנודד

משתמש מקצוען
זה תקף לכל הלילה השהיה בסמוך למרחבים מוגנים בגליל העליון?
כי כך זה נשמע מזה:
אלמוג בוקר: תושבים בגליל העליון מתבקשים הלילה הזה לשהות בקירבת מרחבים מוגנים וזאת אחרי הערכת מצב מעודכנת עם צה"ל.
ספק דאוריתא לחומרא

ההדר שבהדר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
בישראל התקיימו בסוף השבוע שורת דיונים והתייעצויות של הדרג המדיני והביטחוני לקראת התגובה האפשרית של איראן וחיזבאללה לשני החיסולים המיוחסים לישראל: מנהיג חמאס איסמעיל הנייה, ובכיר חיזבאללה פואד שוכר.
הנחת העבודה בישראל היא שמתקפה משולבת או נפרדת היא בלתי נמנעת, אך עדיין יש חוסר ודאות לגבי העיתוי של המתקפה ובעיקר ההיקף שלה. ישראל נערכת למספר תרחישים, ובהם כמה קשים. במקביל, מתקיימים דיונים על המענה למתקפת התגובה, ועולה גם דילמה שנוגעת לאפשרות של מכת מנע עוד לפני שמתקפה כזו תגיע לישראל.
המסר שהועבר לשרי הממשלה בסוף השבוע הוא שצריך להיערך לכל התרחישים, וכי המתקפה יכולה להגיע בכל רגע ויכולה להתפתח למלחמה בחמש חזיתות, כולל אלפי אתרי הרס. חלק מהשרים צוידו בטלפונים לווייניים למקרה שרשתות הטלפוניה הסלולארית יקרסו, כפי שדיווחנו אתמול. משרדי ממשלה שהפעילות שלהם נדרשת לשעת הצטיידו כבר לפני כמה חודשים בטלפונים כאלה. גם מנכ"לים ופקידים בכירים צוידו בהם.
גורמים ביטחוניים ישראלים אומרים כי חיזבאללה מחפש הזדמנות לתקיפה משמעותית בישראל, שלא תוגבל רק למטרות צבאיות. ההערכה בישראל היא שהאיראנים עדיין לא סיימו לחשב ולהחליט על היקף התגובה שלהם. גורם ביטחוני אמר כי לקשר בין ישראל לארה"ב ולקואליציה ולהיערכות שלהם לסיכול המתקפה יש השפעה של ממש על האיראנים.
באופן כללי, ניתן לומר שמתקיימות שיחות קדחתניות בין ישראל לארה"ב כדי להגיע לתיאום מקסימלי באשר לבלימת המתקפה ולהרתעה של איראן וחיזבאללה. ארה"ב קידמה לאזור נושאת מטוסים וטייסות קרב והיא נערכת לפעול בדומה למבצע שראינו ב-13 באפריל, אז התגייסו שורה של מדינות, כולל מדינות ערביות מתונות, ליירט את המתקפה הנרחבת מאיראן. הנחת העבודה שהמתקפה הפעם תהיה רחבה יותר, אינטנסיבית יותר וקטלנית יותר.
גורם ישראלי בכיר אמר כי אם המתקפה תיפתח מכמה זירות ובקצב מסחרר – יהיה קשה לישראל ולארה"ב להתמודד איתה וצריך להיערך להרבה נפגעים, אך במקרה כזה נוכל להגיב יותר חזק ונקבל גיבוי מהעולם. איראן וחיזבאללה בנו במשך עשורים כוח צבאי כדי להשתמש בו יום אחד. גורמים מציעים לא להתרשם מחופי הים המלאים והמסעדות הגדושות, וכי מדובר ב"בימים גורליים, שבהם בכל רגע עלולה להיפתח מלחמה".
גורמים מדיניים אומרים כי ישראל נערכת גם הגנתית וגם התקפית. "אנו נלחמים לא רק בחמאס, אלא בכל ציר הרשע", אמרו. "הובלנו מדיניות תקיפה מאוד שהוכיחה להם שאנו יכולים לפגוע בהם בכל עת, בכל מקום ונגד כל אדם. לפני שלושה שבועות חיסלנו את רמטכ"ל חמאס מוחמד דף, לפני שבועיים פגענו בחות'ים כפי שלא פגעו בהם מאז תחילת המלחמה, לפני שלושה ימים חיסלנו את רמטכ"ל חיזבאללה. האויבים יודעים היטב שאנחנו מאוד נחושים, לא מובלים כמו כבשים לטבח".
על אף המצב המתוח וחוסר הוודאות, בישראל נמנעים מלהעביר הנחיות כלשהם לציבור כיצד להיערך, ולא מתקיימת העברת מסרים לציבור. למעשה, מדובר בקריסה מוחלטת של מי שאמון על ההסברה לציבור בשעת חירום, והחלטה תמוהה של הדרג המדיני ומערכת הביטחון.
גורמי ביטחון אומרים כי התקבלה החלטה לא לשנות את ההנחיות לציבור כחלק מהפקת הלקחים מהמתקפה ב-13 באפריל. "אחד הדברים שהבנו מאפריל זה שצריך לשמר שגרה. ההנחיות אז גרמו לאיראן להגביר את המתקפה", הסבירו. אם הם יהיה צורך, אמרו, "ישוחררו הנחיות תוך זמן קצר".
האומר דבר בשם אומרו מביא גאולה לעולם...
אליעזר שולמן
המבשר

פרוגמטי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
D I G I T A L
מישהו יודע אם יש תכנון להשתמש בשדה התעופה רמון למקרה שלא יוכל להשתמש בנתבג מסיבה כל שהיא?
הרי הוא בדרום והרבה יותר בטוח. אין סיבה לא לנצל אותו.
ההנחה שגויה
אילת חוותה מספר אזעקות עקב ירי טילים מהחות’ים או העיראקים.
בסיס נבטים בדרום היה היעד המרכזי של האיראנים ב13 באפריל.
כ200 מטר משדה התעופה רמון התפוצץ כטב’’ם מעיראק לפני כמה חודשים.

פרוגמטי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
D I G I T A L
בני ביתי שואלים אותי מדוע אני פחות מפוחד מהם בימים אלו . אני הרי אמור לדעת טוב יותר את גודל הסכנה. אמרתי להם שלאורך חיי הרגשתי מפוחד בימים אחרים פי כמה. אני עוד זוכר את החרדה של ערב מלחמת ששת הימים שברדיו קול קהיר שידרו תיאורים של אביב נכבשת ותושביה נטבחים. אני זוכר את הימים הראשונים של מלחמת יום כיפור כשצבאות מצרים וסוריה היו במרחק ימי לחימה בודדים ממרכז הארץ. בפרופורציות האלה כמה ימים בלי חשמל יהיו קשים מאוד אבל עדיין לא סכנה קיומית.

יעקב ריבלין
להגדיר את הפחד ממלחמה איזורית וכוללת, במצב הנפיץ שהעולם שלנו נמצא, עם שלל הזירות הפתוחות (רוסיה אוקראינה, סין טייואן ועוד) שבמקרים מסוימים עלולים להיכנס לסחרור אדיר בעקבות המלחמה שלנו, כפחד מהפסקת חשמל של כמה ימים, זו חשיבה מצומצמת וילדותית.

זבון וזבין

משתמש מקצוען
נתון מעניין:
מישהו שם לב שלאחרונה חל שינוי במדיניות בצפון:
התחילו להגיב בצורה הרבה יותר אגרסיבית - ואם פעם חיפשו פחות להרוג - כעת להיפך - מחפשים להרוג כמה שיותר פעילים (רואים את זה גם בהודעות של דו''צ - שעקבו אחרי פעילי חיזבאללה שירו וכדו' - אגב - הודעות דו''צ לגבי הצפון התחילו להיות הרבה יותר מהירות מפעם) -
יתכן שפעם ניסו לשמור על שקט כדי שלא לתת לחיזבאללה סיבה להגביר את העימות -
כעת שבין-כך אנחנו בכוננות ספיגה - אין כבר מה להפסיד....

(אם זה נכון - עדיף שהנקמה האיראנית והחיזבאלונית תגיע מה שיותר מאוחר....)

זבון וזבין

משתמש מקצוען
להגדיר את הפחד ממלחמה איזורית וכוללת, במצב הנפיץ שהעולם שלנו נמצא, עם שלל הזירות הפתוחות (רוסיה אוקראינה, סין טייואן ועוד) שבמקרים מסוימים עלולים להיכנס לסחרור אדיר בעקבות המלחמה שלנו, כפחד מהפסקת חשמל של כמה ימים, זו חשיבה מצומצמת וילדותית.
לא ראיתי את הפרשנות הזאת -
אבל אני מבין בפשטות - שאף-אחד אינו חושש כאן שחיזבאללה יכול לכבוש קרקעית את תל-אביב....

מה שכן זה כמה טילים על מקומות אסטרטגיים וכדו' - וכן ח''ו פגיעה מינורית באזרחים (ביחס להשוואה להשתלטות על השטח),

הדוגמא ''חשמל'' זה רק כדי להגביר את הניגודים.

קושקוש

עיצוב ומיתוג אמנותי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
בתוך כל הבלאגן הזה בואו נזכור להודות על כך שאנחנו לא מאוימים כרגע בידי נשק כימי...
רק תארו לכם את ההיסטריה אם זה היה עכשיו בתוך האיום..
[לא שאני יודע שאין לאויבים שלנו נשק כימי, אבל לא נשמע שזה אחד האיומים המרכזיים עכשיו]

יוני שלום

משתמש מקצוען
גם אם זה לא נכון להגדיר את החשש כעת כחשש מהפסקת חשמל הרבה מעבר לזה זה לא מוחשי כ"כ. הוא עורך השוואה בין המצב כיום למלחמת ששת הימים, זה לא נכון אז צבאות האויב "ישבו על הגדרות" והכל היה מוחשי. כיום החשש האמיתי הוא ממשהו שעלול להתפתח כתוצאה מתקיפה כזו או אחרת.
וגם אם אנו חוששים גם מהתקפות כימיות או גרעיניות ח"ו שיתפתחו, זה עדיין לא מוחשי כ"כ כמו אז

Ayala10

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
מה שכן זה כמה טילים על מקומות אסטרטגיים וכדו' - וכן ח''ו פגיעה מינורית באזרחים (ביחס להשוואה להשתלטות על השטח),
לא מחייב
מי אמר שיהיה רק על אתרים צבאיים??
וגם אם זה יהיה על אתרים צבאיים זה לא אומר שההרס הזה בסדר. ... ה' ירחם.

אליהו פ

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
לא ראיתי את הפרשנות הזאת -
אבל אני מבין בפשטות - שאף-אחד אינו חושש כאן שחיזבאללה יכול לכבוש קרקעית את תל-אביב....

הדוגמא ''חשמל'' זה רק כדי להגביר את הניגודים.
האיום כרגע זה לא רק כמה טילים בודדים...
האיום הנוכחי מאיראן והכפופים לה, זה מתקפה משולבת של אלפי טילים מכל הסוגים פי כמה מליל הכטב”מים הקודם.
שזה עלול להיגרר בקלות למלחמה רב זירתית של כל המדינות באיזור עם כמה מדינות שיתמכו בישראל.
וזה לא איום קל שניתן לזלזול ולהגדרה כהפסקת חשמל!
ואם ח”ו יעלה בידם, זה אמור להביא לפגיעה לא מינורית בכלל באזרחים! (המדובר על אלפי מקומות נפילה ח”ו).
ולא בכל איום צריך לחשוב על תל אביב כמקום המבחן, אפשר לחשוב על ישובי קו העימות גם כחלק מארץ ישראל, וגם על זה יש לחיזבאללה תכנון לכבוש והם מעדכנים שכח רדואן מוכן לפשיטה ח”ו.

זבון וזבין

משתמש מקצוען
לא מחייב
מי אמר שיהיה רק על אתרים צבאיים??
וגם אם זה יהיה על אתרים צבאיים זה לא אומר שההרס הזה בסדר. ... ה' ירחם.
האיום כרגע זה לא רק כמה טילים בודדים...
האיום הנוכחי מאיראן והכפופים לה, זה מתקפה משולבת של אלפי טילים מכל הסוגים פי כמה מליל הכטב”מים הקודם.
שזה עלול להיגרר בקלות למלחמה רב זירתית של כל המדינות באיזור עם כמה מדינות שיתמכו בישראל.
וזה לא איום קל שניתן לזלזול ולהגדרה כהפסקת חשמל!
ואם ח”ו יעלה בידם, זה אמור להביא לפגיעה לא מינורית בכלל באזרחים! (המדובר על אלפי מקומות נפילה ח”ו).
ולא בכל איום צריך לחשוב על תל אביב כמקום המבחן, אפשר לחשוב על ישובי קו העימות גם כחלק מארץ ישראל, וגם על זה יש לחיזבאללה תכנון לכבוש והם מעדכנים שכח רדואן מוכן לפשיטה ח”ו.
לא יודע מי עמל כ''כ קשות להגביר את מפלס הפחד והחרדה -
אבל ''בדרך-הטבע'' - ואני מדגיש ''בדרך-הטבע'' (ללא הסתרת פנים מיוחדת שלא כדרך הטבע) הסיכון לחיי אזרחים הוא יחסית מינורי (אני מדגיש ''יחסית'' - כי כל יהודי הוא עולם מלא),
להזכירכם:
בטבח הנורא בשמחת-תורה - עם ההסתרה האיומה שהיה אז - נהרגו רח''ל ''רק'' 1200 יהודים,
מעל 99 % מהם נשחטו בעוטף ורק בודדים נהרגו מהירי העצום שהיה אז (נדמה לי שבערך 10 בדואים ויהודי אחד),

בהשוואה להיום - יישובי קו העימות מפונים כמעט לחלוטין - וגם מי שנשאר נזהר היטב ויודע להסתגר יותר טוב מאז,
שלא לדבר על כך שהיום הכוחות פרוסים בשטח - כך שגם בפלישה של אלפי רדואנ'ים ימ''ש - הסיכוי קלוש שיוכלו לחזור על טבח שמח''ת,

ולגבי הירי - רוב הטילים של החיזבאללה ושל איראן - הם טילים לא מדוייקים - כאלו שיכולים אכן להרוג (כמו שראינו שבוע שעבר עם 12 ילדים) - אבל הסיכוי הוא די-קלוש (בהשוואה לאלפי הטילים שכבר נורו) -
מה שיש כן שובר שוויון - זה המאות טילים מדוייקים שיש לחיבאללה -
וע''ז אני כותב שהסיכוי שהם יחליטו להשתמש בזה דווקא על הבניינים הצפופים בקרית-ספר הוא אפסי ממש -
ורוב הסיכויים שהם ינסו להפציץ בזה משהו סמלי או צבאי,

כעת - נא להשוות עם מלחמות העבר שהיה פחד מוחשי שייכנסו מאות אלפי ערבים דרך הגבולות הפורצים לרווחה (נא להיזכר היכן היו הגבולות בירושלים לפני ששת הימים...) ויש..ו את עשרות אלפי היהודים הגרים בערים אלה,

כל מה שכתבתי הוא בדרך-הטבע - וה' יתברך ירחם עלינו שלא ייפגע אפי' שערה אחת מראש של יהודי.

פרוגמטי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
D I G I T A L

קושקוש

עיצוב ומיתוג אמנותי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
אבל ''בדרך-הטבע'' - ואני מדגיש ''בדרך-הטבע'' (ללא הסתרת פנים מיוחדת שלא כדרך הטבע) הסיכון לחיי אזרחים הוא יחסית מינורי (אני מדגיש ''יחסית'' - כי כל יהודי הוא עולם מלא),
להזכירכם:
בטבח הנורא בשמחת-תורה - עם ההסתרה האיומה שהיה אז - נהרגו רח''ל ''רק'' 1200 יהודים,
מעל 99 % מהם נשחטו בעוטף ורק בודדים נהרגו מהירי העצום שהיה אז (נדמה לי שבערך 10 בדואים ויהודי אחד),

בהשוואה להיום - יישובי קו העימות מפונים כמעט לחלוטין - וגם מי שנשאר נזהר היטב ויודע להסתגר יותר טוב מאז,
שלא לדבר על כך שהיום הכוחות פרוסים בשטח - כך שגם בפלישה של אלפי רדואנ'ים ימ''ש - הסיכוי קלוש שיוכלו לחזור על טבח שמח''ת,

ולגבי הירי - רוב הטילים של החיזבאללה ושל איראן - הם טילים לא מדוייקים - כאלו שיכולים אכן להרוג (כמו שראינו שבוע שעבר עם 12 ילדים) - אבל הסיכוי הוא די-קלוש (בהשוואה לאלפי הטילים שכבר נורו) -
וע''ז אני כותב שהסיכוי שהם יחליטו להשתמש בזה דווקא על הבניינים הצפופים בקרית-ספר הוא אפסי ממש -

כעת - נא להשוות עם מלחמות העבר שהיה פחד מוחשי שייכנסו מאות אלפי ערבים דרך הגבולות הפורצים לרווחה (נא להיזכר היכן היו הגבולות בירושלים לפני ששת הימים...) ויש..ו את עשרות אלפי היהודים הגרים בערים אלה,

כל מה שכתבתי הוא בדרך-הטבע - וה' יתברך ירחם עלינו שלא ייפגע אפי' שערה אחת מראש של יהודי.
מבחינה לוגית אי אפשר לערוך השוואה בין כל הניסים שיש כאן כל יום לבין דרך הטבע גרידא.
מי אמר לך בלי ניסים [גם בלי הסתרת פנים חלילה] מה היה קורה מכל הרקטות והטילים שזורקים כל יום?
מי אמר לך איך ליל הכטב"מים היה מסתיים ללא השגחה פרטית מיוחדת שזכינו?
מי אמר לך איך היו תוצאות המלחמה אחרי אלפי הטילים ששיגרו בחמאס?
ומי אמר לך איך היה מסתיים הטבח בשמחת תורה רח"ל אילולא שמירת הקב"ה מעל דרך הטבע?
אלא שאנחנו כבר כל כך התרגלנו לשמירה מיוחדת שכשאנחנו אומרים 'דרך הטבע' אנחנו כוללים בזה את ההשגחה הפרטית היומיומית שאנחנו זוכים לה בכל רגע.

כן. בדרך הטבע אסור לומר שהסיכון לחיי אזרחים הוא מינורי. חלילה וחס לחשוב ככה.
בדרך הטבע אם יורים אלפי טילים, כולל בליסטיים, שיוט, כטב"מים על אזור מיושב וצפוף - הסיכון הוא עצום.
אין עניין סתם להילחץ ולהיות בפאניקה,
יש עניין להמשיך להתפלל לקב"ה שהציל אותנו תמיד שימשיך לשמור עלינו ולהצילנו.

נערך לאחרונה ב:

mickey mouse

משתמש מקצוען
להזכירכם:

שלושה חרדים מנתיבות סב אבא ובן נהרגו מנפילה ישירה (משפחת מסקלצי אא"לט)
והם ככל הנראה לא היחידים...

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...