חרבות ברזל הנספח השבועי • שבוע 37

כולנו יודעים שמלחמה עם חיזבאללה היא לא שאלה של אם אלא שאלה של מתי. אם כך השאלה היא להערכתכם מתי?

• בחודש הקרוב.

• לפחות אחרי הנאום של ביבי.

• אם ואחרי שטראמפ ייבחר.

תוצאות הסקר יוצגו רק לאחר הצבעתכם.
מצב
הנושא נעול.

מישהו12

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
פשוט יש לביבי דפוס אופייני של דחיינות
הוא תמיד "יודע" מה צריך לעשות
אבל רק "מחכה" לעיתוי המתאים
(שאף פעם לא מגיע (n) )
א. זה טיעון אחר ממה שאמרו.
ב. המציאות מוכיחה אחרת.

1. לא יכנסו קרקעית לרצועה - נכנסו.
2. לא יחזרו ללחימה אחרי הפסקת האש - חזרו.
3. לא יכנסו לרפיח - נכנסו.

(ועכשיו תגידו לקח 4 חודש. נכון, אבל זה הוכיח את עצמו. המצרים איימו במלחמה והאמריקאים בחרם אם נכנס לרפיח, וההמתנה הוכיחה את עצמה. זה לא קרה. וב4 חודשים האלו צה"ל לא נח. אני יודע טוב מאוד כמה עבד קשה אדם שאני מכיר מהמפקדה של אחת האוגדות).

כן, אני לא תמיד מבין למה מחכים,
ויתכן שאפשר קצת יותר מהר - אבל נתניהו מוכיח שוב ושוב שהוא יודע מה הוא עושה.

יהודי חם

משתמש מקצוען
אם זה מדבר על החיסול של אבו טאלב- בסדר...
אבל לדעתי עדיין מסתירים משהו בנוגע לחיסול בחמישי בלילה שטוענים שרק איזה פראמדיקית חוסלה שם.
יש כבר הוכחה שמס’ 2 בחיזבאללה עדיין חי וקיים?
הסיכוי שמס' 2 בארגון שהה במבנה של 3 קומות בעיר בדרום לבנון לא ממש גבוה.......
הוא אמור להיות מחופר איפשהוא עמוק עמוק

אחד משלנו

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
יתכן שלא היה שם
אבל גם אם היה יתכן והוא מחופר עמוק עמוק

מישהו12

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
גם את סאלח אל ערורי חיסלו.
האנשים האלו לפעמים צריכים לצאת.
וגם אם לא מספר 2, אלא "רק" מספר 10... גם זה מטורף.

חיזבאללה בדרך כלל ארגון אמין ושקוף בהקשר של הרוגים וכדו' (ושמעתי את זה מאדם שמעורה בנושא בטחונית).
אם הוא מסתיר, משקר, וכדו' - כמו שמאוד בולט במה שקרה ביום חמישי - כנראה יש לו סיבה טובה.

אליהו פ

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
טענו את זה גם על סלאח אל ערורי שגם כן חוסל בבניין.
טוענים את זה גם על נסראללה, ולא מזמן פורסם סרטון שלו מבקר את אימו החולה בבית חולים.
אז ככה שאני לא מאמין לכל מה שטוענים איפה המחבלים אמורים להיות אלא אם כן יוכיחו לנו את זה (ואני מקווה שההוכחה תגיע דרך חיסולם...)

%IOO

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
אני רק רוצה להבין
קטר "איים" על גירוש ראשי חמאס אם הם לא מקבלים את מתווה ביידן
מה קורה עם הגירוש הזה?

יהודי חם

משתמש מקצוען
ב. המציאות מוכיחה אחרת.

(ועכשיו תגידו לקח 4 חודש. נכון, אבל זה הוכיח את עצמו. המצרים איימו במלחמה והאמריקאים בחרם אם נכנס לרפיח, וההמתנה הוכיחה את עצמה. זה לא קרה. וב4 חודשים האלו צה"ל לא נח. אני יודע טוב מאוד כמה עבד קשה אדם שאני מכיר מהמפקדה של אחת האוגדות).

1. לכניסה קרקעית לא הייתה ברירה, ואין ברירה זה המניע היחיד של דחיינים
2. אחרי הפסקת האש חזרו ללחימה בהיקף קטן בהרבה
3. ולרפיח בהיקף קטן עוד יותר, כך שמי שרוצה להאמין / לא להאמין שנכנסו יש לו במה להיתלות..........

ויש להניח שגם האירועים הללו קרו בגלל מצבים של אין ברירה, פוליטיים וכד'

Ayala10

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
פשוט יש לביבי דפוס אופייני של דחיינות
הוא תמיד "יודע" מה צריך לעשות
אבל רק "מחכה" לעיתוי המתאים
(שאף פעם לא מגיע (n) )
זה לא קשור לדחיינות...
זה יותר קשור לעובדה שהוא פוליטיקאי

ראיה נכונה

משתמש צעיר
טענו את זה גם על סלאח אל ערורי שגם כן חוסל בבניין.
טוענים את זה גם על נסראללה, ולא מזמן פורסם סרטון שלו מבקר את אימו החולה בבית חולים.
אז ככה שאני לא מאמין לכל מה שטוענים איפה המחבלים אמורים להיות אלא אם כן יוכיחו לנו את זה (ואני מקווה שההוכחה תגיע דרך חיסולם...)
יש 3 אינדקציות שחוסל שם מישהו בכיר ואפילו בכיר ממש

1 זה קרה אחרי המתקפה הכי גדולה של חיזבללה וחץ מהתקיפה הזאת צהל כמעט ולא הגיב
(על הרבה פחות מזה צהל פתח בסבב תקיפות)

2 הרידו שם בנין בן מספר קומות שזה דבר די חריג (יש מספיק מטרות נקיות ללא נזק אגבי)

3 חיזבללה סגר שם את השטח בצורה חסרת תקדים תוסיפו לזה את הדיווחים מהערוצים המקורבים שבהתחלה דיווחו שחוסל בכיר ואח"כ מהר שינו גירסה

מסקנה שלי חוסל שם בכיר וחיזבללא מסתיר את זה

דמות פלונית

משתמש פעיל

2 הרידו שם בנין בן מספר קומות שזה דבר די חריג (יש מספיק מטרות נקיות ללא נזק אגבי)

3 חיזבללה סגר שם את השטח בצורה חסרת תקדים תוסיפו לזה את הדיווחים מהערוצים המקורבים שבהתחלה דיווחו שחוסל בכיר ואח"כ מהר שינו גירסה

בנוסף מחבלי חיזבאללה ירו לעבר כל עיתונאי שניסה להתקרב לזירה ובערוצי התקשורת בלבנון המזוהים עם חיזבאללה שיגרו איומים רבים.

חסוי 7

משתמש מקצוען

לכאן ולכאן לא הייתי ממהר להסיק
יש שטוענים שישראל ניסתה חיסול שלא צלח כי היעד עזב את המקום לפני כן
התאוריה הזאת שבינתיים לא נראה לי מאושרת באף צד עונה נחמד על 3 האינדיקציות הללו.

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
לא רק שהורידו אלא הפכו אותו לעפר, מזכיר את נסיון החיסול של מוחמד דף ב2014

דמות פלונית

משתמש פעיל
לכאורה אם היה חיסול דובר צה"ל היה אמור להתייחס לזה אלא אם כן לישראל יש אינטרס שזה ישאר חסוי.

מישהו12

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
לכאורה אם היה חיסול דובר צה"ל היה אמור להתייחס לזה אלא אם כן לישראל יש אינטרס שזה ישאר חסוי.
על סאלח אל ערורי לקח הרבה זמן עד שלקחנו אחריות.
על החיסול של הקצין האיראני ההוא שהביא למתקפה, לא לקחנו אחריות מעולם.

אברהם חסיד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הכח שנפגע היום חיסל ביממה האחרונה מעל 50 מחבלים. |
אשרי המאמין
דווקא בערב הכואב הזה אין מנוס מלומר שהמענה היחיד הוא השמדת חמאס. חלופה אחרת איננה בנמצא. עסקה לא הפרק. כניעה ודאי לא באה בחשבון. לכן דרך ההתקדמות האפשרית היחידה היא המשך הריסוק של חמאס. בית אחרי בית. מנהרה אחרי מנהרה. פיר אחרי פיר. זה ארוך קשה וכואב, אך זו הדרך היחידה להבטיח את עצמאותנו ולהחזיר את ביטחוננו. ניסינו אלף ואחד פטנטים אחרים. הסכמים, נסיגות, ביצורים, טכנולוגיה. הם לא הוכיחו את עצמם. המלחמה לעומת זאת כבר נותנת תוצאות. חמאס בקושי יורה, וגם המעט שכן נעשה מאוהלים בתוך ״האזור ההומניטרי״. הוא ספג מכה קשה אך עדיין נותרה כמובן מלאכה רבה. לכן ננשוך שפתיים, ננגב את הדמעות ונגבה את חיילנו הגיבורים להמשיך במלאכת הקודש. נצח ישראל לא יישקר. אריאל כהנא
הלוואי שיכלו
אבל האמת שאם ירצו לעשות את צריך להרוג כחצי מיליון אזרחים וגם את כל החטופים וזה כידוע בלתי אפשרי

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
היה מצופה שיפרסמו אות חיים מהיעד כדי להזים את השמועות.

יש גם אפשרות שהיעד נפצע.

האופקימי

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
ב. המציאות מוכיחה אחרת.

זה מה שביבי מוכר לכולם. הוא פשוט אלוף בהנדסת תודעה. כבר 8 חודשים שהוא מורח את המלחמה הזאת. והסוף לא נראה באופק. אם היו מפסיקים להכניס סיוע הומניטרי ושיתפוצץ העולם חמאס היה נכנע מזמן. אך פשוט מכים אותו ביד אחד וביד שניה מתדלקים אותו ומזרימים לו חמצן. וזה לא אני אומר המילואמניקים שבשטח אומרים.
כן. ביבי הוא פוליטיקאי שאלוף בשיווק וביח"צ אך לנצח במלחמה לעולם לא.
אז לכולם הוא יגיד אמרו שלא נחזור להלחם אחרי הפסקת אש וחזרנו. אמרו שלא נכנס לרפיח ונכנסנו. אבל מה עזר שהמשכנו להלחם ונכנסנו לרפיח? אנחנו רוצים ניצחון והכרעת חמאס כמה זמן אפשר להילחם החיילים כבר מותשים.
עוד דוגמה כואבת היא מהצפון. המשך ה"הכלה" ואמירות כל הזמן נכה בהם קשה וכו'...
די.. ביבי נמאס מסיסמאות. נמאס מגרירת רגלים. נמאס. אנחנו רוצים ניצחון שזה אומר א.שום דבר לא נכנס לרצועה עד שחמאס לא מתקפל ומניח את נישקו ושיתפוצץ העולם
ב. מתקפת פתע בלבנון עכשיו כמו שהדג הצבאי כבר המליץ מזמן לפני שהחיזבאללה יפתיעו אותנו כי זה או אנחנו או הם

ביבי תתעורר !

ד. מ.

משתמש מקצוען
אבו עלי-

תהלוכה הערב בראמאללה – המעוז השלטוני החזק של אבו מאזן והרש”פ.​

המפגינים קוראים:
“אתה שמחזיק ברובה ומחביא אותו רק כדי לירות בחתונות, או שתירה ביהודי או שתתן אותו לחמאס… ”
ואחרי זה עוד ירצו להביא את השליטה בעזה לרש"פ.....

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קה

א הוֹדוּ לַיי קִרְאוּ בִּשְׁמוֹ הוֹדִיעוּ בָעַמִּים עֲלִילוֹתָיו:ב שִׁירוּ לוֹ זַמְּרוּ לוֹ שִׂיחוּ בְּכָל נִפְלְאוֹתָיו:ג הִתְהַלְלוּ בְּשֵׁם קָדְשׁוֹ יִשְׂמַח לֵב מְבַקְשֵׁי יי:ד דִּרְשׁוּ יי וְעֻזּוֹ בַּקְּשׁוּ פָנָיו תָּמִיד:ה זִכְרוּ נִפְלְאוֹתָיו אֲשֶׁר עָשָׂה מֹפְתָיו וּמִשְׁפְּטֵי פִיו:ו זֶרַע אַבְרָהָם עַבְדּוֹ בְּנֵי יַעֲקֹב בְּחִירָיו:ז הוּא יי אֱלֹהֵינוּ בְּכָל הָאָרֶץ מִשְׁפָּטָיו:ח זָכַר לְעוֹלָם בְּרִיתוֹ דָּבָר צִוָּה לְאֶלֶף דּוֹר:ט אֲשֶׁר כָּרַת אֶת אַבְרָהָם וּשְׁבוּעָתוֹ לְיִשְׂחָק:י וַיַּעֲמִידֶהָ לְיַעֲקֹב לְחֹק לְיִשְׂרָאֵל בְּרִית עוֹלָם:יא לֵאמֹר לְךָ אֶתֵּן אֶת אֶרֶץ כְּנָעַן חֶבֶל נַחֲלַתְכֶם:יב בִּהְיוֹתָם מְתֵי מִסְפָּר כִּמְעַט וְגָרִים בָּהּ:יג וַיִּתְהַלְּכוּ מִגּוֹי אֶל גּוֹי מִמַּמְלָכָה אֶל עַם אַחֵר:יד לֹא הִנִּיחַ אָדָם לְעָשְׁקָם וַיּוֹכַח עֲלֵיהֶם מְלָכִים:טו אַל תִּגְּעוּ בִמְשִׁיחָי וְלִנְבִיאַי אַל תָּרֵעוּ:טז וַיִּקְרָא רָעָב עַל הָאָרֶץ כָּל מַטֵּה לֶחֶם שָׁבָר:יז שָׁלַח לִפְנֵיהֶם אִישׁ לְעֶבֶד נִמְכַּר יוֹסֵף:יח עִנּוּ בַכֶּבֶל (רגליו) רַגְלוֹ בַּרְזֶל בָּאָה נַפְשׁוֹ:יט עַד עֵת בֹּא דְבָרוֹ אִמְרַת יי צְרָפָתְהוּ:כ שָׁלַח מֶלֶךְ וַיַּתִּירֵהוּ מֹשֵׁל עַמִּים וַיְפַתְּחֵהוּ:כא שָׂמוֹ אָדוֹן לְבֵיתוֹ וּמֹשֵׁל בְּכָל קִנְיָנוֹ:כב לֶאְסֹר שָׂרָיו בְּנַפְשׁוֹ וּזְקֵנָיו יְחַכֵּם:כג וַיָּבֹא יִשְׂרָאֵל מִצְרָיִם וְיַעֲקֹב גָּר בְּאֶרֶץ חָם:כד וַיֶּפֶר אֶת עַמּוֹ מְאֹד וַיַּעֲצִמֵהוּ מִצָּרָיו:כה הָפַךְ לִבָּם לִשְׂנֹא עַמּוֹ לְהִתְנַכֵּל בַּעֲבָדָיו:כו שָׁלַח מֹשֶׁה עַבְדּוֹ אַהֲרֹן אֲשֶׁר בָּחַר בּוֹ:כז שָׂמוּ בָם דִּבְרֵי אֹתוֹתָיו וּמֹפְתִים בְּאֶרֶץ חָם:כח שָׁלַח חֹשֶׁךְ וַיַּחְשִׁךְ וְלֹא מָרוּ אֶת (דבריו) דְּבָרוֹ:כט הָפַךְ אֶת מֵימֵיהֶם לְדָם וַיָּמֶת אֶת דְּגָתָם:ל שָׁרַץ אַרְצָם צְפַרְדְּעִים בְּחַדְרֵי מַלְכֵיהֶם:לא אָמַר וַיָּבֹא עָרֹב כִּנִּים בְּכָל גְּבוּלָם:לב נָתַן גִּשְׁמֵיהֶם בָּרָד אֵשׁ לֶהָבוֹת בְּאַרְצָם:לג וַיַּךְ גַּפְנָם וּתְאֵנָתָם וַיְשַׁבֵּר עֵץ גְּבוּלָם:לד אָמַר וַיָּבֹא אַרְבֶּה וְיֶלֶק וְאֵין מִסְפָּר:לה וַיֹּאכַל כָּל עֵשֶׂב בְּאַרְצָם וַיֹּאכַל פְּרִי אַדְמָתָם:לו וַיַּךְ כָּל בְּכוֹר בְּאַרְצָם רֵאשִׁית לְכָל אוֹנָם:לז וַיּוֹצִיאֵם בְּכֶסֶף וְזָהָב וְאֵין בִּשְׁבָטָיו כּוֹשֵׁל:לח שָׂמַח מִצְרַיִם בְּצֵאתָם כִּי נָפַל פַּחְדָּם עֲלֵיהֶם:לט פָּרַשׂ עָנָן לְמָסָךְ וְאֵשׁ לְהָאִיר לָיְלָה:מ שָׁאַל וַיָּבֵא שְׂלָו וְלֶחֶם שָׁמַיִם יַשְׂבִּיעֵם:מא פָּתַח צוּר וַיָּזוּבוּ מָיִם הָלְכוּ בַּצִּיּוֹת נָהָר:מב כִּי זָכַר אֶת דְּבַר קָדְשׁוֹ אֶת אַבְרָהָם עַבְדּוֹ:מג וַיּוֹצִא עַמּוֹ בְשָׂשׂוֹן בְּרִנָּה אֶת בְּחִירָיו:מד וַיִּתֵּן לָהֶם אַרְצוֹת גּוֹיִם וַעֲמַל לְאֻמִּים יִירָשׁוּ:מה בַּעֲבוּר יִשְׁמְרוּ חֻקָּיו וְתוֹרֹתָיו יִנְצֹרוּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  1  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה