בריאות המוגלובין 9.9

צלצולית

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
@צלצולית
בדקת שוב? עלה לך הברזל?

חוץ מצליאק ממה עוד נגרם חוסר ברזל?
מישהו יודע?
את האמת שלא בדקתי שוב ומידי פעם אני מרגישה שחסר לי ברזל אבל לא יותר מזה ב"ה, ביום עמוס אני מודה לה' שיש לי כח לעבוד ושאני פעילה
לפי מה שאני יודעת חוסר ברזל יכול להגרם מכמה סיבות:
א. כשבן אדם לא אוכל את הדברים הנכונים - בשר דגים וכו', וזה מה שקרה לי
ב. איבוד דם
ג. חוסר ספיגה מספקת, אני יודעת שפיסטוקים לא קלויים עוזרים לספיגה של ברזל

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
חוץ מצליאק ממה עוד נגרם חוסר ברזל?
מישהו יודע?

מה שאני יודעת-
איבוד דם פנימי או חיצוני
מחסור בויטמין B12, ציליאק ואולי כל אלרגיה, וכן תזונה לא מותאמת שגורם לאי ספיגה של הברזל.
מחלות דלקתיות/שפעת מביאות לאנמיה זמנית, אם חולים הרבה אז זה גורם לאנמיה מתמשכת וקבועה שצריך עזרה חיצונית כדי לצאת מזה.
תופעת לוואי של תרופות שונות

כמובן שיש עוד סיבות מפחידות אבל בד"כ ידעו על הסיבות לפני האנמיה... אז אין טעם לחשוב על זה לפני שבדקו את כל שאר הדברים.

אתי פרידלנדר

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
יש הרבה סיבות שיכול:
הליקובקטור- ממליצה לשלול - לבקש מהרופא בדיקה
פצע פנימי
תזונה לקויה
ועוד
כבד: מלא רעלים, עדיף לא מידי
ממליצה מנסיון : קני שקדיה בחנות טבע
קחי כל יום כף שתיים שקדיה ותשתי מעט מיץ ענבים טבעי
( מיץ ענבים זה לויטמין C, והצרוף של השקדיה שיש בו ברזל עם הויטמין C = ספיגה מקסימלית)
מניסיון מקפיץ ברזל

ליטאי חרד

משתמש רשום
@צלצולית
ניסית ספאטון?
לי זה ממש עזר
לקחתי אותו יחד עם ויטמין C (לספיגה טובה) כל יום2 שקיות ספאטון והעלה לי את הברזל מ-10.2 ל-11.7 בחודש וחצי!
אם תרצי יש לי עוד 2 קופסאות סגורות שנשארו לי 55 ש"ח לקופסה
תוכלי לשלוח לי הודעה ב-T088244 @ גימיל קום
הרבה בריאות!

צלצולית

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
@צלצולית
ניסית ספאטון?
לי זה ממש עזר
לקחתי אותו יחד עם ויטמין C (לספיגה טובה) כל יום2 שקיות ספאטון והעלה לי את הברזל מ-10.2 ל-11.7 בחודש וחצי!
אם תרצי יש לי עוד 2 קופסאות סגורות שנשארו לי 55 ש"ח לקופסה
תוכלי לשלוח לי הודעה ב-T088244 @ גימיל קום
הרבה בריאות!
תודה.
את האמת שאני כבר מרגישה ממש טוב ועוד לא עשיתי בדיקות דם, אני לא יודעת כמה זמן צריך לקחת ברזל אבל נגמלתי מהכדור כי אני אוכלת יותר עוף

צלצולית

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L

חן פלוס

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
משהי נתקלה במצב שבו הפריטין נמוך מאוד(6.2) וההמוגלובין מעולה (12.7) לפני לידה איך יתכן?

מאירקה'

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
המצב יכול להתאים לאיבוד כרוני של ברזל / דם בשלב מוקדם, אולי בגלל שאתה תורם דם אולי מסיבה אחרת (דימום כרוני בדרכי העיכול ?), כאשר המאגרים הולכים ומדלדלים אבל אין לכך עדיין ביטוי בספירה או ברמת הברזל והטרנספרין בדם.בודאי שצריך לבדוק.
[מתוך פורום "דוקטורס]

רנננה 10

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
משהי נתקלה במצב שבו הפריטין נמוך מאוד(6.2) וההמוגלובין מעולה (12.7) לפני לידה איך יתכן?
פריטין זה המאגרי ברזל הם שמורים למצבים שבהם יש חסר בברזל (לי לדוגמא אין מאגרים :sne:1.2...)
כנראה שבעצם יש חסר בברזל והמאגרים ממלאים לכן הם מתרוקנים והברזל עצמו בסדר....

מאירקה'

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
פריטין זה המאגרי ברזל הם שמורים למצבים שבהם יש חסר בברזל (לי לדוגמא אין מאגרים :sne:1.2...)
כנראה שבעצם יש חסר בברזל והמאגרים ממלאים לכן הם מתרוקנים והברזל עצמו בסדר....
אם יש חסר בברזל, א"כ אין למאגרים מהיכן למלאות?

ניחוחות

משתמש מקצוען
מישהו מכיר שהמגלובין בסדר- 11.8
ו RDW גבוה- 24.5
יש לציין שזה אחרי עירוי ברזל - והברזל עלה המון

מאירקה'

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מישהו מכיר שהמגלובין בסדר- 11.8
ו RDW גבוה- 24.5
יש לציין שזה אחרי עירוי ברזל - והברזל עלה המון
ערכים גבוהים אצל חולי אנמיה מצביעים על כך שישנם גדלים שונים של כדוריות אדומות. אנמיה עם RDW גבוה מצביעה על ניסיון של הגוף לתקן את האנמיה. תאי דם אדומים צעירים הם בעלי נפח גדול יותר, כך שאם הגוף מייצר כדוריות אדומות במרץ בתגובה לאנמיה, יהיו יותר תאי דם צעירים בכלי הדם, וזה יתבטא ב־RDW גבוה בבדיקת הדם.

מאירקה'

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
הם בסדר כי המאגרים מילאו אותם אבל אין להם כרגע 'עודף' בשביל למלאות את המאגרים
כאשר המאגרים הולכים ומדלדלים אבל אין לכך עדיין ביטוי בספירה או ברמת הברזל והטרנספרין בדם.
אם הבנתי נכון זה תואם למה שהבאתי למעלה.

רנננה 10

משתמש מקצוען
צילום מקצועי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  18  פעמים

לוח מודעות

למעלה